Startliste for Sigma Speed Stævne 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 4
|
Stævne navn |
Sigma Speed Stævne |
|
Udskriftsdato |
05 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Allerød |
|
Udskriftstidspunkt |
09:17 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer |
Finaler (11) |
Vejledende starttid 11:10 |
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
465 |
2 |
Oscar Robinson |
2007 |
0765AM |
GENTOFTE |
|
25m |
|
337 |
3 |
Jakob Matzen |
2008 |
0821AF |
ALLERØD |
|
25m |
|
456 |
4 |
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
0811AG |
GENTOFTE |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
475 |
2 |
Anton Kasten |
2008 |
0811AH |
GENTOFTE |
|
25m |
|
466 |
3 |
Johan Schrøder |
2008 |
0815AC |
GENTOFTE |
|
25m |
|
464 |
4 |
Rafael Ha |
2008 |
0815AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
|
459 |
5 |
Svend Buskov |
2008 |
0883AI |
GENTOFTE |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
469 |
1 |
Gustav Hørlykke |
2008 |
0819AE |
GENTOFTE |
|
50m |
54.96 |
472 |
2 |
Federico Chiappini |
2008 |
0811AC |
GENTOFTE |
|
25m |
52.99 |
559 |
3 |
Storm Useinovski Krat |
2007 |
0779AE |
KVIK |
|
50m |
50.42 |
587 |
4 |
Alexander Groth |
2008 |
0859AJ |
VÆRLØSE |
|
25m |
50.49 |
396 |
5 |
Julius Karl Johannsson |
2009 |
0939AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
53.26 |
385 |
6 |
August Spellerberg |
2009 |
0931AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
55.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
477 |
1 |
Anders Christensen |
2008 |
0891AF |
GENTOFTE |
|
25m |
49.56 |
399 |
2 |
Leif Evald Larsen |
2010 |
1053AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
46.43 |
606 |
3 |
Julius Holst Krabbe |
2007 |
0749AL |
VÆRLØSE |
|
25m |
44.71 |
590 |
4 |
Kasper Kempel Laursen |
2008 |
0899AD |
VÆRLØSE |
|
25m |
45.31 |
301 |
5 |
Lukas Højfeldt |
2008 |
0805AD |
BIRKERØD |
|
25m |
48.14 |
330 |
6 |
Jeppe Borring Andersen |
2008 |
0887AC |
ALLERØD |
|
25m |
50.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
386 |
1 |
Carl Hertel |
2009 |
0977AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
41.81 |
457 |
2 |
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
0885AH |
GENTOFTE |
|
25m |
41.34 |
483 |
3 |
Vitus Skovbjerg |
2007 |
0741AG |
GENTOFTE |
|
50m |
40.87 |
548 |
4 |
Jonathan Petersen |
2007 |
0759AE |
KVIK |
|
50m |
41.16 |
367 |
5 |
Damian Dembinski-Eker |
2006 |
0697AQ |
HØRSHOLM |
|
25m |
41.78 |
381 |
6 |
Arthur Nøddekær |
2009 |
0917AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
44.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
300 |
1 |
Jonathan Vallentin |
2008 |
0821AC |
BIRKERØD |
|
25m |
39.85 |
509 |
2 |
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
0621AB |
FARUM |
|
50m |
39.57 |
588 |
3 |
Christian Kempel Laursen |
2008 |
0849AD |
VÆRLØSE |
|
25m |
38.64 |
302 |
4 |
Lucas Korger |
2007 |
0763AF |
ALLERØD |
|
50m |
39.12 |
286 |
5 |
Joachim Sundbæk Villadsen |
2007 |
0713AF |
BIRKERØD |
|
25m |
39.78 |
410 |
6 |
Simon Nyhus |
2009 |
0937AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
40.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
493 |
1 |
Frederik Mindegaard |
2007 |
0711AG |
GENTOFTE |
|
50m |
37.27 |
605 |
2 |
Jacob Michael Madsen |
2006 |
0663AQ |
VÆRLØSE |
|
50m |
36.72 |
419 |
3 |
Sven Ole H. Frederiksen |
2006 |
0637AG |
GLADSAXE |
|
50m |
35.58 |
305 |
4 |
Lucas Linderoth |
2007 |
0777AB |
ALLERØD |
|
50m |
36.26 |
547 |
5 |
Jacob Riiber Hvid |
2007 |
0703AC |
KVIK |
|
25m |
36.79 |
274 |
6 |
Christian Nimb |
2006 |
0679AH |
BIRKERØD |
|
50m |
37.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
505 |
1 |
Andreas Velschow Malmolin |
2005 |
0541AE |
FARUM |
|
50m |
35.01 |
637 |
2 |
August Due |
2007 |
0701AG |
GENTOFTE |
|
25m |
34.33 |
420 |
3 |
Andreas Kelstrup Schou |
2005 |
0539AE |
GLADSAXE |
|
25m |
33.97 |
362 |
4 |
Gustav R. Christiansen |
2006 |
0681AN |
HØRSHOLM |
|
50m |
33.99 |
416 |
5 |
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
0655AG |
GLADSAXE |
|
50m |
34.97 |
603 |
6 |
Noah Lester |
2006 |
0677AF |
VÆRLØSE |
|
50m |
35.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
556 |
1 |
Otto Cairo |
2007 |
0769AE |
KVIK |
|
25m |
33.69 |
444 |
2 |
Frederik Holm Wester |
2000 |
0001AV |
GENTOFTE |
|
50m |
33.32 |
506 |
3 |
Kristoffer Thaulow |
2007 |
0747AF |
FARUM |
|
50m |
32.94 |
486 |
4 |
Lucas Misander |
2007 |
0719AF |
GENTOFTE |
|
50m |
33.03 |
436 |
5 |
Christian Moefelt |
2006 |
0697AF |
GLADSAXE |
|
25m |
33.44 |
422 |
6 |
William Brix Søhoel |
2006 |
0671AF |
GLADSAXE |
|
50m |
33.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
601 |
1 |
Magnus Kiemer |
2005 |
0505AM |
VÆRLØSE |
|
25m |
31.84 |
352 |
2 |
Oscar Svensson |
2005 |
0557AH |
HØRSHOLM |
|
25m |
31.22 |
503 |
3 |
Cornelius Olsen |
2005 |
0515AD |
FARUM |
|
50m |
30.49 |
418 |
4 |
Anders Junker |
2005 |
0523AF |
GLADSAXE |
|
50m |
30.99 |
434 |
5 |
Nicholas H. Hansen |
2005 |
0515AF |
GLADSAXE |
|
25m |
31.54 |
360 |
6 |
Mikkel Retbøll-Bauer |
2006 |
0637AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
32.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
448 |
1 |
Christoffer Skinhøj |
2003 |
0313AD |
GENTOFTE |
|
50m |
30.26 |
438 |
2 |
William Bogø Andersen |
2005 |
0559AF |
GLADSAXE |
|
50m |
29.05 |
502 |
3 |
Malthe Letting |
2001 |
0111AB |
FARUM |
|
25m |
26.90 |
500 |
4 |
Christian Ong Hansen |
2001 |
0129AI |
FARUM |
|
25m |
27.46 |
421 |
5 |
William Bendix Schmidt |
2005 |
0587AE |
GLADSAXE |
|
25m |
29.84 |
326 |
6 |
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
0509AB |
ALLERØD |
|
25m |
30.32 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 |
Udskriftsdato |
05 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
09:17 |
|