Startliste for Sigma Speed Stævne 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 19
|
Stævne navn |
Sigma Speed Stævne |
|
Udskriftsdato |
06 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Allerød |
|
Udskriftstidspunkt |
09:12 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 19, 100m Butterfly Damer |
Finaler (6) |
Vejledende starttid 13:22 |
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
303 |
1 |
Isabella Flach |
2008 |
0842AG |
ALLERØD |
|
25m |
|
490 |
2 |
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
0816AI |
GENTOFTE |
|
25m |
|
347 |
3 |
Frederikke Vesth |
2007 |
0766AL |
ORIENT |
|
25m |
1:53.18 |
604 |
4 |
Viola Søbye |
2006 |
0648AT |
VÆRLØSE |
|
25m |
|
363 |
5 |
Thilde Hjortshøj |
2006 |
0648AO |
HØRSHOLM |
|
25m |
|
489 |
6 |
Josefine Agnete Lenskjold |
2008 |
0824AM |
GENTOFTE |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
423 |
1 |
Lise H. V. Waarst |
2007 |
0732AD |
GLADSAXE |
|
25m |
1:37.34 |
285 |
2 |
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
0758AI |
BIRKERØD |
|
25m |
1:31.31 |
431 |
3 |
Laura Kaysfeld |
2007 |
0798AN |
GLADSAXE |
|
25m |
1:28.78 |
318 |
4 |
Laura Lind-Christensen |
2006 |
0636AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:29.32 |
277 |
5 |
Christine Dalsgaard |
2007 |
0754AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:32.70 |
485 |
6 |
Tess van der Laan |
2008 |
0818AA |
GENTOFTE |
|
50m |
1:40.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
313 |
1 |
Cecilie Rud |
2006 |
0694AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:27.97 |
320 |
2 |
Liva Wissing |
2006 |
0642AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:25.42 |
319 |
3 |
Linnea Funk Larsen |
2007 |
0792AA |
ALLERØD |
|
50m |
1:22.37 |
356 |
4 |
Amalie Rose Søndergaard |
2006 |
0618AF |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:24.70 |
430 |
5 |
Oline Ludvigsen |
2007 |
0768AA |
GLADSAXE |
|
50m |
1:27.60 |
581 |
6 |
Zenia Englund |
2008 |
0868AE |
KVIK |
|
50m |
1:28.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
453 |
1 |
Nanja Frahm-Falkenberg |
2006 |
0682AL |
GENTOFTE |
|
50m |
1:21.20 |
279 |
2 |
Julie Hovmand |
2007 |
0772AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:19.09 |
452 |
3 |
Anna E.e. Balle |
2006 |
0628AL |
GENTOFTE |
|
50m |
1:18.60 |
427 |
4 |
Bianca Roos |
2006 |
0622AB |
GLADSAXE |
|
50m |
1:18.83 |
599 |
5 |
Fiona Jensen |
2006 |
0636AT |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:20.85 |
283 |
6 |
Røskva Rosenbohm |
2007 |
0772AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:21.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
454 |
1 |
Julie Heurlin Lunding |
2006 |
0626AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:17.16 |
266 |
2 |
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
0828AD |
BIRKERØD |
|
50m |
1:15.72 |
317 |
3 |
Karen Markussen |
2007 |
0704AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:15.00 |
323 |
4 |
Mille Frydendahl |
2006 |
0684AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:15.58 |
417 |
5 |
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
0758AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:16.70 |
315 |
6 |
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
ALLERØD |
|
50m |
1:18.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
276 |
1 |
Amanda Knirkholt Jacobsen |
2007 |
0776AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:14.50 |
312 |
2 |
Astrid Mulipola |
2006 |
0696AG |
ALLERØD |
|
25m |
1:09.36 |
512 |
3 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
0048AF |
FARUM |
|
50m |
1:09.22 |
310 |
4 |
Agnete Boelt |
2006 |
0652AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:09.33 |
311 |
5 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:13.19 |
426 |
6 |
Jasmine Løkkegaard |
2006 |
0604AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:14.81 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 |
Udskriftsdato |
06 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
09:12 |
|