2019-11-16   23:34:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sigma Speed Stævne 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 18
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  06 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  09:12   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
 
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer  Finaler (9) 
Vejledende starttid 13:07 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
518  Linus Reimer  2010  1025AF  KVIK    25m   
291  Julius Drachmann  2008  0853AJ  BIRKERØD    25m   
520  Mikkel Frank  2009  0989BB  KVIK    25m   
521  Oliver Blankholm  2009  0991BB  KVIK    25m   
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
514  Andreas Høegh Sørensen  2009  0955BB  KVIK    25m   
519  Mads Skriver  2009  0979BB  KVIK    25m  1:13.02 
524  William To Frederiksen  2010  1029AF  KVIK    25m  1:06.61 
517  Emil Laurs Worsøe Tholstrup  2009  0963BB  KVIK    25m  1:07.51 
516  Daniel Wetendorff Nielsen  2009  0959BB  KVIK    25m  1:24.39 
515  Axel Sylvester Ringsmose-Pedersen  2009  0957BB  KVIK    25m   

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
296  Sebastian Rønnoe  2009  0975AG  BIRKERØD    25m  59.88 
289  Anton Emil Muchitsch  2008  0831AF  BIRKERØD    25m  57.53 
545  Mads Hentzen  2010  1027AF  KVIK    25m  56.98 
337  Jakob Matzen  2008  0821AF  ALLERØD    25m  57.47 
525  William Winther Sørensen  2009  0997BB  KVIK    25m  58.07 
295  Peter Klitvang  2010  1047AB  BIRKERØD    25m  1:01.80 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
522  Oskar Gørup Godhjælp Povlsen  2009  0993BB  KVIK    25m  55.47 
286  Joachim Sundbæk Villadsen  2007  0713AF  BIRKERØD    25m  49.10 
465  Oscar Robinson  2007  0765AM  GENTOFTE    25m  46.98 
409  Silas Oktay Usta-Kølle  2009  0955AA  HOVEDSTAD    25m  48.12 
375  Alfred Nybo Pontoppidan  2009  0961AB  HOVEDSTAD    25m  54.02 
549  Kasper Egerod  2008  0839AI  KVIK    25m  56.54 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
587  Alexander Groth  2008  0859AJ  VÆRLØSE    25m  46.46 
460  Storm Krogh Kaastrup  2009  0901AC  GENTOFTE    50m  45.02 
469  Gustav Hørlykke  2008  0819AE  GENTOFTE    50m  44.14 
606  Julius Holst Krabbe  2007  0749AL  VÆRLØSE    25m  44.58 
480  William Diness Vindeløv  2007  0799AG  GENTOFTE    25m  45.37 
385  August Spellerberg  2009  0931AC  HOVEDSTAD    25m  46.83 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
479  Alexander Dorph Jensen  2007  0765AJ  GENTOFTE    25m  43.51 
302  Lucas Korger  2007  0763AF  ALLERØD    50m  42.22 
386  Carl Hertel  2009  0977AA  HOVEDSTAD    25m  41.18 
410  Simon Nyhus  2009  0937AA  HOVEDSTAD    25m  41.91 
600  Kaare Asskildt  2006  0659AJ  VÆRLØSE    50m  42.83 
399  Leif Evald Larsen  2010  1053AA  HOVEDSTAD    25m  43.94 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
299  Joe Hargreaves  2008  0893AA  BIRKERØD    25m  40.64 
274  Christian Nimb  2006  0679AH  BIRKERØD    50m  38.36 
422  William Brix Søhoel  2006  0671AF  GLADSAXE    25m  38.03 
634  William Mitchell  2004  0493AH  ORIENT    25m  38.09 
420  Andreas Kelstrup Schou  2005  0539AE  GLADSAXE    25m  38.58 
381  Arthur Nøddekær  2009  0917AA  HOVEDSTAD    25m  40.94 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
508  Oscar Høck Just  2006  0601AK  FARUM    50m  35.15 
424  Jens Krogh Hermansen  2006  0675AG  GLADSAXE    50m  34.78 
601  Magnus Kiemer  2005  0505AM  VÆRLØSE    25m  33.83 
613  Alex Baes Maidens  2004  0495AH  VAT CPH-MK    25m  34.51 
419  Sven Ole H. Frederiksen  2006  0637AG  GLADSAXE    50m  35.11 
637  August Due  2007  0701AG  GENTOFTE    25m  36.36 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
352  Oscar Svensson  2005  0557AH  HØRSHOLM    25m  33.25 
418  Anders Junker  2005  0523AF  GLADSAXE    25m  30.18 
415  Robert E Falborg Pedersen  2005  0525AC  GLADSAXE    25m  28.93 
500  Christian Ong Hansen  2001  0129AI  FARUM    25m  29.57 
326  Theodor Wernberg Løvgreen  2005  0509AB  ALLERØD    25m  33.15 
435  Vincent Matras  2005  0591AF  GLADSAXE    50m  33.70 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  06 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  09:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark