Startliste for Sigma Speed Stævne 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 3
|
Stævne navn |
Sigma Speed Stævne |
|
Udskriftsdato |
05 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Allerød |
|
Udskriftstidspunkt |
09:17 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer |
Finaler (10) |
Vejledende starttid 10:55 |
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
467 |
2 |
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
0990AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
|
287 |
3 |
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
1058AD |
BIRKERØD |
|
25m |
|
383 |
4 |
Asta Højbjerg |
2009 |
0910BC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
462 |
1 |
Rosa Toft |
2009 |
0972AD |
GENTOFTE |
|
25m |
|
476 |
2 |
Elise Vedel |
2009 |
0944AD |
GENTOFTE |
|
25m |
|
373 |
3 |
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
1046AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:06.18 |
474 |
4 |
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
0934AD |
GENTOFTE |
|
25m |
|
335 |
5 |
Ella Wolffbrandt |
2010 |
1078AD |
ALLERØD |
|
25m |
|
458 |
6 |
Smilla Frederiksen |
2010 |
1032AE |
GENTOFTE |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
388 |
1 |
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
1056AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:02.74 |
292 |
2 |
Liv Peters |
2009 |
0966AF |
BIRKERØD |
|
25m |
55.97 |
490 |
3 |
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
0816AI |
GENTOFTE |
|
50m |
53.18 |
595 |
4 |
Sophia Groth |
2010 |
1072AD |
VÆRLØSE |
|
25m |
55.59 |
461 |
5 |
Marie Louise Avnsø |
2009 |
0942AD |
GENTOFTE |
|
25m |
56.17 |
378 |
6 |
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
1074AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:06.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
342 |
1 |
Sofie Lind-Christensen |
2009 |
0966AB |
ALLERØD |
|
25m |
50.36 |
347 |
2 |
Frederikke Vesth |
2007 |
0766AL |
ORIENT |
|
25m |
48.95 |
471 |
3 |
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
0948AD |
GENTOFTE |
|
25m |
48.38 |
338 |
4 |
Madicken Markussen |
2010 |
1062AB |
ALLERØD |
|
25m |
48.82 |
593 |
5 |
Rosa Marie Sjøberg |
2008 |
0838AN |
VÆRLØSE |
|
25m |
49.48 |
402 |
6 |
Marie Ditlev Bihlet |
2010 |
1064AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
52.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
489 |
1 |
Josefine Agnete Lenskjold |
2008 |
0824AM |
GENTOFTE |
|
50m |
47.43 |
384 |
2 |
Asta Lukowski |
2010 |
1034AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
44.31 |
273 |
3 |
Sofie Leidecker |
2008 |
0896AA |
BIRKERØD |
|
50m |
43.46 |
425 |
4 |
Anna Dicte Bøgeskov |
2007 |
0748AC |
GLADSAXE |
|
50m |
43.78 |
350 |
5 |
Asta Edelbo Pedersen |
2006 |
0618AQ |
ORIENT |
|
25m |
47.30 |
389 |
6 |
Elisabeth Thastum |
2010 |
1084AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
48.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
329 |
1 |
Alma Lanng Geneser |
2008 |
0862AE |
ALLERØD |
|
25m |
41.69 |
351 |
2 |
Mille Dige From |
2004 |
0438AW |
HØRSHOLM |
|
50m |
41.46 |
309 |
3 |
Laura Bach Mindested |
2008 |
0876AA |
ALLERØD |
|
50m |
40.68 |
270 |
4 |
Ellen Klitvang |
2008 |
0824AI |
BIRKERØD |
|
50m |
41.14 |
308 |
5 |
Simone Stenberg |
2008 |
0844AB |
ALLERØD |
|
25m |
41.67 |
272 |
6 |
Caroline Liechti |
2008 |
0882AA |
BIRKERØD |
|
25m |
42.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
433 |
1 |
Maria Claudia S. Hansen |
2006 |
0662AE |
GLADSAXE |
|
50m |
38.87 |
430 |
2 |
Oline Ludvigsen |
2007 |
0768AA |
GLADSAXE |
|
25m |
38.25 |
271 |
3 |
Alberte Stub |
2008 |
0874AI |
BIRKERØD |
|
50m |
38.09 |
268 |
4 |
Karla Rekling |
2008 |
0862AA |
BIRKERØD |
|
25m |
38.22 |
431 |
5 |
Laura Kaysfeld |
2007 |
0798AN |
GLADSAXE |
|
25m |
38.29 |
607 |
6 |
Mette Roat Jørgensen |
2007 |
0716AU |
VÆRLØSE |
|
25m |
40.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
602 |
1 |
Martha Bødker Thomsen |
2005 |
0586AH |
VÆRLØSE |
|
50m |
36.93 |
597 |
2 |
Ella Bødker Thomsen |
2005 |
0576AH |
VÆRLØSE |
|
25m |
35.49 |
356 |
3 |
Amalie Rose Søndergaard |
2006 |
0618AF |
HØRSHOLM |
|
50m |
35.26 |
507 |
4 |
Mille Korndal-Henriksen |
2005 |
0538AG |
FARUM |
|
50m |
35.29 |
304 |
5 |
Marie Moesgaard |
2008 |
0836AD |
ALLERØD |
|
50m |
35.83 |
445 |
6 |
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
0664AK |
GENTOFTE |
|
50m |
37.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
632 |
1 |
Karina Garne Larsen |
2000 |
0068AH |
ALLERØD |
|
25m |
35.00 |
427 |
2 |
Bianca Roos |
2006 |
0622AB |
GLADSAXE |
|
25m |
33.92 |
266 |
3 |
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
0828AD |
BIRKERØD |
|
50m |
33.20 |
599 |
4 |
Fiona Jensen |
2006 |
0636AT |
VÆRLØSE |
|
25m |
33.91 |
358 |
5 |
Freja Mathilde Kaas |
2006 |
0638AO |
HØRSHOLM |
|
50m |
34.04 |
449 |
6 |
Astrid Permin |
2003 |
0344AF |
GENTOFTE |
|
50m |
35.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
426 |
1 |
Jasmine Løkkegaard |
2006 |
0604AB |
GLADSAXE |
|
50m |
32.44 |
512 |
2 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
0048AF |
FARUM |
|
50m |
32.01 |
511 |
3 |
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
0126AB |
FARUM |
|
25m |
29.99 |
510 |
4 |
Simone Jørgensen |
1999 |
9928AN |
FARUM |
|
50m |
30.70 |
429 |
5 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
GLADSAXE |
|
25m |
32.18 |
447 |
6 |
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
0392AB |
GENTOFTE |
|
50m |
33.00 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 |
Udskriftsdato |
05 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
09:17 |
|