Program för DM/JDM 25m VSSF 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 - Lördag FM 19/10
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Skövde Arena |
Arrangör: |
VSSF & Skövde SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
1:57.43 |
|
Erik Persson |
1994 |
Kungsbacka SS |
SWE |
Jönköping |
|
2017-11-02 |
|
|
JDR |
1:59.06 |
|
Erik Persson |
1994 |
Kungsbacka SS |
SWE |
Göteborg |
|
2013-11-21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
242 |
3 |
|
Pelle Huldén |
2002 |
VARBERG |
2:33.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
4 |
|
Kevin Chen |
2004 |
GÖTEBORG |
2:32.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
5 |
|
Fredrik Ekholm |
2004 |
KUNGSBACKA |
2:32.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
6 |
|
Hampus Klebom |
2004 |
GÖTEBORG |
2:37.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
1 |
|
Hugo Hilmersson |
2002 |
KUNGSBACKA |
2:31.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
2 |
|
Hampus Dahlgren |
2001 |
KUNGSBACKA |
2:27.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
3 |
|
Philip Zasowski |
2002 |
S02 |
2:27.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
4 |
|
Max Swegmark |
2004 |
MASS |
2:22.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
5 |
|
Linus Olofsson |
2003 |
S02 |
2:26.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
6 |
|
Henrik Kraemer |
2005 |
LIDKÖPING |
2:27.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
248 |
7 |
|
Teo Mravac |
2004 |
VARBERG |
2:30.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
277 |
8 |
|
Simon Andersson |
2003 |
UDDEVALLA |
2:31.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
1 |
|
August Anderud |
2004 |
SK LAXEN |
2:22.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
2 |
|
Simon Svedberg |
2001 |
FALKÖPING |
2:21.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
3 |
|
Viktor Sjöström |
2001 |
ELFSBORG |
2:18.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
4 |
|
Måns Evertsson |
2003 |
MASS |
2:17.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
5 |
|
Anton Wallin |
2000 |
MASS |
2:17.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
6 |
|
Max Feng |
2001 |
GÖTEBORG |
2:19.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
7 |
|
Alexander Johansson |
2004 |
KUNGSBACKA |
2:22.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
8 |
|
Torsten Bohlin |
1999 |
MASS |
2:22.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
1 |
|
Richard Ekholm |
2002 |
KUNGSBACKA |
2:16.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
2 |
|
Gunnar Widerberg |
2000 |
SK LAXEN |
2:15.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
3 |
|
Anton Dahlgren |
1999 |
KUNGSBACKA |
2:14.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
4 |
|
Oskar Johansson |
1993 |
KUNGSBACKA |
2:05.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
5 |
|
Elliot Olsson |
1999 |
ELFSBORG |
2:11.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
6 |
|
David Reinholdsson |
2002 |
ELFSBORG |
2:14.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
265 |
7 |
|
Oskar Gustafson |
2002 |
UDDEVALLA |
2:15.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
8 |
|
Felix Jedbratt |
2003 |
MASS |
2:17.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-18 18:19:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap |
|
|
|
|