Program för DM-JDM (25m) 2019, Mellansvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 5/10 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Arrangör: |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 okt 2019 till den 6 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 800m Frisim Damer
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DR Senior |
8:42.66 |
|
Frida Berggren |
1994 |
Västerås SS |
SWE |
Helsingborg |
SWE |
2015-11-04 |
|
|
|
9:02.75 |
|
Frida Berggren |
1994 |
Västerås SS |
SWE |
Kristianstad |
SWE |
2010-02-05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
3 |
|
Wilda Furberg |
2003 |
VÄSTERÅS |
10:53.54 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
4 |
|
Emma Alfredeen |
2003 |
UPSALA S |
10:50.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
5 |
|
Alicia Budden |
2004 |
BÅLSTA SK |
10:51.60 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 800m Frisim Damer |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
1 |
|
Sarah von der Burg |
2004 |
VÄSTERÅS |
10:49.98 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
2 |
|
Moa Kvarnlöf |
2004 |
SANDVIKEN |
10:41.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
3 |
|
Sanna Lekberg |
2001 |
KARLSKO SF |
10:29.60 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
4 |
|
Miranda Wahlstedt |
2006 |
KARLSTAD |
10:09.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
5 |
|
Tuva Hjemli |
2005 |
FALUN |
10:18.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
6 |
|
Tilde Halldan |
2005 |
SÄFFLE SS |
10:33.14 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
7 |
|
Anna Jönsson |
2003 |
SANDVIKEN |
10:43.32 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 800m Frisim Damer |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
1 |
|
Anna Busacca Hjärtquist |
2005 |
GRUMS SS |
10:02.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
2 |
|
Hanna Degerlund |
2004 |
VÄSTERÅS |
9:59.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
3 |
|
Ida Lithner |
2004 |
SÄFFLE SS |
9:38.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
4 |
|
Malin Eklund |
2001 |
VÄSTERÅS |
9:05.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
5 |
|
Julia Holmberg |
2002 |
VÄSTERÅS |
9:33.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
6 |
|
Matilda Lantz |
2002 |
UPSALA S |
9:52.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
7 |
|
Tara Klarbo Egan |
2005 |
VÄSTERÅS |
10:01.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
8 |
|
Matilda Holmström |
2005 |
UPSALA S |
10:08.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-05 09:05:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|