2020-07-05   08:13:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM-JDM (25m) 2019, Mellansvenska

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
DM-JDM (25m) MSSF 2019
Plats: Lögarängsbadet Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 okt 2019 till den 6 okt 2019
19 100m Frisim Damer Juniorer
DR Senior 54.87 Emma Svensson 1992 Upsala S SWE Stockholm SWE 2011-11-26
54.87 Emma Svensson 1992 Upsala S SWE Stockholm SWE 2011-11-26
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 38 Julia Lindgren Falu Simsällskap 2004 AN0604 25m 58.80
2 17 Maja Eriksson Eskilstuna Simklubb 2002 AM6602 25m 59.33
3 126 Victoria Åberg Västerås Simsällskap 2001 AL7201 25m 59.44
4 127 Malin Eklund Västerås Simsällskap 2001 AL9201 25m 59.49
5 13 Wilma Wennerberg Eskilstuna Simklubb 2001 AG3201 25m 1:00.48
6 170 Magdalena Hagsten Skarda Örebro Simallians 2003 AO6603 25m 1:00.61
7 16 Frida Gustafsson Eskilstuna Simklubb 2001 AM5401 25m 1:00.73
8 25 Alva Abrahamsson Eskilstuna Simklubb 2004 AQ6604 25m 1:00.80 EFT
9 27 Elin Logander Eskilstuna Simklubb 2005 AS8605 25m 1:00.91
10 66 Isabelle Rydahl Karlstads Simsällskap 2003 AC0203 25m 1:01.01
11 74 Linnea Lindberg Karlstads Simsällskap 2005 AJ2205 25m 1:01.35
12 95 Saga Boråker Sandvikens Sim o Hoppklubb 2004 AN1604 25m 1:01.56
13 146 Matilda Olausson Västerås Simsällskap 2004 AI0604 25m 1:01.59
14 40 Sara Strömsöe Falu Simsällskap 2006 AV2406 25m 1:01.73
15 76 Agnes Wilde Karlstads Simsällskap 2005 BB4805 25m 1:02.08
16 33 Ronja Rantanen Falu Simsällskap 1999 AH0899 25m 1:02.47
17 22 Elsa Staaf Eskilstuna Simklubb 2003 AV2203 25m 1:02.53
18 175 Julia Månsson Örebro Simallians 2002 BL9202 25m 1:02.55
19 99 Ida Lithner Säffle Simsällskap 2004 AB6204 25m 1:02.58
20 80 Filippa Karlsson Katrineholms Simsällskap 2004 AF8804 25m 1:02.62
21 34 Moa Holmström Falu Simsällskap 2001 AD0201 25m 1:02.66
22 113 Linnea Bergqvist Upsala Simsällskap 2003 AT0203 25m 1:02.68
23 47 Helmi Swanson Gävle Simsällskap 2004 AB6604 25m 1:02.69
24 207 Anna Busacca Hjärtquist Grums Simsällskap 2005 AH4605 25m 1:02.77 EFT
25 3 Emma Larsson Borlänge Simsällskap 2002 AY0602 25m 1:03.26
26 111 Matilda Lantz Upsala Simsällskap 2002 AP6802 25m 1:03.51
27 156 Tara Klarbo Egan Västerås Simsällskap 2005 AQ6605 50m 1:03.58
28 87 Ida Lindblom Sala Simsällskap 2001 BJ8201 25m 1:03.69
29 137 Adelina Walldén Västerås Simsällskap 2002 AS2602 50m 1:03.86
30 60 Sanna Lekberg Karlskoga Simförening 2001 AM4201 25m 1:03.97
31 102 Tilde Halldan Säffle Simsällskap 2005 AH6205 25m 1:04.11
32 70 Miranda Wahlstedt Karlstads Simsällskap 2006 AA1606 25m 1:04.29
33 144 Lina Rehnman Västerås Simsällskap 2002 AZ4802 25m 1:04.58
34 141 Edith Engström Västerås Simsällskap 2002 AW7802 50m 1:04.59
35 71 Clara Gustavson Karlstads Simsällskap 2003 BA4403 25m 1:04.68
36 147 Astrid Engström Västerås Simsällskap 2004 AK0604 25m 1:04.72
37 24 My Larsson Eskilstuna Simklubb 2005 AF8405 25m 1:04.88
38 28 Maja Björkbacka Eskilstuna Simklubb 2005 AU9205 25m 1:05.11
39 199 Elise Käck Vansbro AIK Simklubb 2006 BT2206 25m 1:05.29
40 117 Matilda Holmström Upsala Simsällskap 2005 AF9205 25m 1:05.57
41 63 Isabelle Johansson Karlskoga Simförening 2005 AM0405 25m 1:05.59
42 39 Tuva Hjemli Falu Simsällskap 2005 AN8805 25m 1:05.90
43 200 Emelie Widhe Strängnäs Simklubb 2001 AN0401 25m 1:06.41
44 128 Sofia Båvenäs Västerås Simsällskap 2002 AD9802 25m 1:06.58
45 96 Moa Kvarnlöf Sandvikens Sim o Hoppklubb 25m 1:06.58
2004 BA7404
46 52 Lisa Löf Gävle Simsällskap 25m 1:06.87
2004 AP3404
47 149 Sarah von der Burg Västerås Simsällskap 25m 1:07.15
2004 AP6604
48 109 Tova Franzén Upsala Simsällskap 25m 1:07.42
2001 AK9601
49 21 Lovisa Laine Eskilstuna Simklubb 25m 1:07.62
2005 AB9405
50 157 Wilda Furberg Västerås Simsällskap 25m 1:07.81
2003 BW0403
51 59 Agnes Jonasson Hudiksvalls Simsällskap 25m 1:07.92
2005 AQ9805
2019-10-03 13:21:44 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner