2021-01-25   20:24:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Julklappsplasket Ljungby 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass1

Heatlista Gren 7
Heatlista 
 
  Tävling  Julklappsplasket 2019 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  09:07   
  Arrangör  Ljungby SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 december 2019         
 
 
 
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor A-D  Finaler (11) 
Sponsor: COLORAMA 
 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
277  Linnéa Sandström  2007  BD4207  ÄLMHULT    25m   
255  Mathilda Palm  2005  BX5005  SK STIMMET    25m   
185  Agnes Lundahl  2008  AQ8408  LJUNGBY SS    25m  1:02.04 
288  Wilja Andersson  2009  AV0609  LJUNGBY SS    25m  1:08.75 
257  Mira Persson  2009  AV0409  SK STIMMET    25m   

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
191  Lisa Johansson  2008  AT4608  LJUNGBY SS    25m  1:01.20 
251  Hedda Bergendorff  2009  AN2009  SK STIMMET    25m  53.33 
187  Selma Lüddeckens  2009  AG3409  LJUNGBY SS    25m  52.47 
271  Freja Engström  2008  AO8807  ÄLMHULT    25m  52.74 
188  Amina Hadzisejdic  2004  BZ8804  LJUNGBY SS    25m  56.33 

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
250  Klara Levin  2009  AJ1809  SK STIMMET    25m  51.78 
186  Isabelle Hellner  2007  BC7407  LJUNGBY SS    25m  51.31 
184  Mahdia Ziraki  2008  AI0208  LJUNGBY SS    25m  50.72 
286  Tyra Hultman  2007  BI6807  ÖLANDS SK    25m  50.75 
273  Linda Birgander  2004  BZ6804  ÄLMHULT    25m  51.46 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
183  Nike Grans  2009  AB3809  LJUNGBY SS    25m  50.34 
205  Alice Pehrsson  2009  AB5809  MARKARYD    25m  49.87 
173  Klara Pettersson  2004  BQ3604  LJUNGBY SS    25m  49.09 
189  Kata Carola Tojzan  2008  AQ3608  LJUNGBY SS    25m  49.68 
156  Ellen Kemper  2007  AI6207  ANDERSTORP    25m  50.07 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
252  Ella Franvin  2009  AP0209  SK STIMMET    25m  49.00 
284  Py Linn Wang Eriksson  2008  AW8208  ÖLANDS SK    25m  46.90 
245  Nora Levin  2005  BC5805  SK STIMMET    50m  46.48 
283  Elsa Larsson  2007  AU8207  ÖLANDS SK    25m  46.89 
226  Agnes Nilsson  2009  AA8809  OSBY SS    25m  47.88 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
222  Katarina Eskilsson  2005  BC2805  OSBY SS    25m  46.29 
272  Emma Hayward  2007  AP0207  ÄLMHULT    25m  45.81 
224  Tilde Nyborg  2008  AD3608  OSBY SS    25m  44.69 
214  Emma Erntsson  2004  AF3204  OSBY SS    25m  45.20 
176  Vera Larsson-Refónd  2006  AT3806  LJUNGBY SS    25m  45.91 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
157  Ida Robertsson  2007  AZ1807  ANDERSTORP    25m  44.68 
227  Ella Nord  2009  AC9609  OSBY SS    25m  42.80 
170  Maria Davidsson  2005  AE9805  LJUNGBY SS    25m  41.92 
225  Kajsa Eskilsson  2006  BC4806  OSBY SS    25m  42.15 
182  Vilma Ilyes  2008  AH6408  LJUNGBY SS    25m  43.00 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
208  Alma Berggren  2008  BB7808  MARKARYD    25m  41.87 
175  Meihri Ziraki  2005  BF7605  LJUNGBY SS    25m  40.88 
218  Thea Ekstrand  2006  AG9406  OSBY SS    25m  39.92 
241  Moa Fagerström  2003  AN4803  SK STIMMET    25m  40.63 
247  Signe Nilsson  2008  AB9408  SK STIMMET    25m  41.62 

 
Heat 9 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
213  Lina Nilsson  2002  AN5802  OSBY SS    50m  39.91 
203  Moa Jacobsen  2006  AB7806  MARKARYD    25m  39.72 
202  Linnea Bengtsson  2003  BE7203  MARKARYD    25m  39.01 
281  Filippa Holmer  2006  BE0806  ÖLANDS SK    25m  39.02 
155  Ebba Kemper  2004  BA6404  ANDERSTORP    25m  39.72 

 
Heat 10 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
246  Ebba Jakobsson  2004  BP2204  SK STIMMET    25m  39.00 
223  Signe Malmberg  2008  AB6408  OSBY SS    25m  37.87 
172  Evelin Szilvester  2006  AF2806  LJUNGBY SS    25m  37.57 
168  Jenny Davidsson  2003  AV7603  LJUNGBY SS    25m  37.81 
263  Lina Nilsson  1998  AK3298  ÄLMHULT    25m  37.94 

 
Heat 11 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
242  Elsa Pettersson  2005  AV3805  SK STIMMET    25m  36.21 
169  Sahlina Lundgren  2004  AI6604  LJUNGBY SS    25m  35.38 
216  Jacqlyne Jersov  2004  AL1704  OSBY SS    25m  34.20 
243  Alice Öberg  2005  AV2805  SK STIMMET    25m  35.36 
204  Agnes Pehrsson  2007  AK3207  MARKARYD    25m  36.02 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  09:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner