Program för Scandic Swim 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Solbergabadet |
Arrangör: |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jun 2019 till den 16 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Frisim Damer D
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
2 |
|
Signe Roos |
2009 |
DANDERYD |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
3 |
|
Bernhardina Pettersson |
2008 |
SK ENA |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
4 |
|
Ellen Rosander |
2009 |
DANDERYD |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Frisim Damer D |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
2 |
|
Freja Nilsson |
2009 |
UPSALA S |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
3 |
|
Vera Landegren |
2010 |
SÖDERTÄLJE |
1:58.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
4 |
|
Julia Schilling |
2010 |
SÖDERTÄLJE |
2:14.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
5 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
DANDERYD |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Frisim Damer D |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
1 |
|
Isabel Samuelsson |
2009 |
SÖDERTÄLJE |
1:52.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
2 |
|
Zoe Carderos |
2008 |
SÖDERTÄLJE |
1:48.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
3 |
|
Karin Lepschi |
2008 |
STRÄNGNÄS |
1:43.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
4 |
|
Lovis Samuelsson |
2010 |
WISBY SS |
1:46.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
5 |
|
Emilia Bakas |
2008 |
SK ENA |
1:51.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Frisim Damer D |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
1 |
|
Emma Henriksson |
2008 |
STRÄNGNÄS |
1:39.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
2 |
|
Lova Wahlstedt |
2010 |
SÖDERTÄLJE |
1:36.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
3 |
|
Julia Boman |
2008 |
SÖDERTÄLJE |
1:30.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
4 |
|
Moa Bäckström |
2010 |
SÖDERTÖRN |
1:30.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
5 |
|
Noa Ek |
2008 |
SÖDERTÄLJE |
1:36.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Frisim Damer D |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
1 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
DANDERYD |
1:29.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
2 |
|
Aziza Osman |
2008 |
SK ENA |
1:27.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
3 |
|
Natalie Donoso Hammar |
2008 |
DANDERYD |
1:23.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
4 |
|
Jazmine Enström |
2008 |
WISBY SS |
1:23.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
5 |
|
Saga Wallebring |
2008 |
SK ENA |
1:29.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Frisim Damer D |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
1 |
|
Isabelle Marek |
2008 |
ESKILSTUNA |
1:22.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
2 |
|
Liv Ahlqvist Lundberg |
2008 |
STRÄNGNÄS |
1:19.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
3 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
DANDERYD |
1:16.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
4 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
DANDERYD |
1:18.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
5 |
|
Ella Gjälby |
2008 |
SK ENA |
1:20.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-15 09:18:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap |
|
|
|
|