2020-07-05   08:29:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 21/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15)

Document
Heatlista
Wadköpingsdoppet 2019
Plats: Gustavsviksbadet Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 5, 50m Bröstsim A+B Herrar
Final 1 (5)
A 17 o ä 28.56 Anton Arvidsson 1994 Kungälvs SS SWE Örebro SWE 2018-09-22
B 15-16 29.61 Elias Persson 2002 SS Mora SWE Örebro SWE 2018-09-22
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:15
0 25m
1 25m
2 25m
497 3 Albert Gustafsson 2003 HK SIM 51.10 25m
108 4 Karl Pettersson 2004 GÖTEBORG 41.54 50m
168 5 Jesper Andersson 1996 KARLSTAD 45.77 25m SB14 - 0
6 25m
7 25m
8 25m
9 25m
Gren 5, 50m Bröstsim A+B Herrar Final 2 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:16
0 25m
462 1 Rasmus Falk 2004 ÖSA 40.38 50m
362 2 Tobias Klasson 2000 SÄFFLE SS 38.59 25m SB14
20 3 Fredrik Karlsson 2004 ESKILSTUNA 37.53 50m
47 4 Edvin Axelsson 2004 GRUMS SS 36.60 50m
435 5 William Forsström 2002 ÖSA 37.37 25m
181 6 Filip Hedin 2003 KARLSTAD 38.54 25m
305 7 Mårten Emilsson 2004 NORA SS 40.17 50m
206 8 Amadeus Ahlman 2003 KATRINEHOL 41.18 25m
9 25m
Gren 5, 50m Bröstsim A+B Herrar Final 3 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:17
201 0 Kevin Grahn 2003 KATRINEHOL 35.50 25m
412 1 Gustav Ulfvebrand 2003 VÄSTERÅS 35.42 25m
210 2 Filip Håll 2002 KUNGÄLV 34.99 25m
316 3 Aldin Mandzo 2004 NKK 34.61 25m
508 4 Artur Romin 2003 STRÄNGNÄS 34.16 25m
23 5 Axel Thorsén 2003 ESKILSTUNA 34.30 50m
77 6 Hampus Klebom 2004 GÖTEBORG 34.86 25m
494 7 David Eriksson 2004 HK SIM 35.02 50m
523 8 Rasmus Skyving 2003 NORRTÄLJE 35.43 25m
238 9 Naevid Kiasat 2001 LASS 36.36 25m
Gren 5, 50m Bröstsim A+B Herrar Final 4 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:19
144 0 Nils Malmberg 2004 JÄRFÄLLA S 33.87 25m
401 1 Tom Dijkhuizen 2003 VÄSTERÅS 33.49 25m
442 2 Adrijan Danqi 2002 ÖSA 32.10 25m
400 3 Lucas Sterling 2004 VÄSTERÅS 31.90 25m
4 4 Martin Schön 2003 BOLLNÄS SS 31.29 25m
16 5 Axel Witt 2000 ESKILSTUNA 31.71 50m
140 6 Marcus Nykvist 2004 JÄRFÄLLA S 32.09 25m
260 7 Gustav Edlund 2004 LASS 32.16 25m
204 8 Olle Pettersson 2004 KATRINEHOL 33.76 25m
310 9 Emil Kernen 2002 NKK 33.93 50m
Gren 5, 50m Bröstsim A+B Herrar Final 5 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:20
Anm tid
Start ca:
170 0 Ludvig Mathisen 2003 KARLSTAD 31.08 50m
78 1 Max Feng 2001 GÖTEBORG 30.28 25m
253 2 Nicola Lundqvist 2002 LASS 30.03 25m
14 3 Eldin Kadic 1999 ESKILSTUNA 28.72 25m
122 4 Robert Lindblom 1995 HARNÄS SKU 28.09 25m
429 5 Björn C-G Calleberg 1981 ÖSA 28.66 25m
30 6 Elias Persson 2002 FALUN 29.61 25m
308 7 Victor Lovinge 2000 NKK 30.26 25m
235 8 Gustav Henell 1999 LASS 30.80 25m
448 9 Anton Svennberg 2002 ÖSA 31.11 50m
2019-09-21 08:39:50 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner