Program för Wadköpingsdoppet 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Lördag 21/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsviksbadet |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim A+B Damer
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A 17 o ä |
2:02.53 |
|
Nadja Salomonsson |
1992 |
Väsby SS |
SWE |
Örebro |
SWE |
2012-09-22 |
|
|
B 15-16 |
2:04.70 |
|
Erica Dahlgren |
1997 |
S 02 |
SWE |
Örebro |
SWE |
2013-09-21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
268 |
0 |
|
Emmy Ericson |
2003 |
LASS |
2:26.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
1 |
|
Alicia Budden |
2004 |
BÅLSTA SK |
2:24.09 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
347 |
2 |
|
Anna Jönsson |
2003 |
SANDVIKEN |
2:22.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
3 |
|
Clara Gustavson |
2003 |
KARLSTAD |
2:21.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
372 |
4 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
SÖDERHAMN |
2:20.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
5 |
|
Vibeke Roseid |
2003 |
Ullensaker |
2:21.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
406 |
6 |
|
Sarah von der Burg |
2004 |
VÄSTERÅS |
2:22.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
299 |
7 |
|
Ellen Persson |
2004 |
MARIESTAD |
2:23.37 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
8 |
|
Minea Dautbegovic |
2004 |
KARLSTAD |
2:24.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
9 |
|
Emily Sandberg |
2004 |
BÅLSTA SK |
2:26.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim A+B Damer |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
258 |
0 |
|
Elsa Linné |
2003 |
LASS |
2:18.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
1 |
|
Louise Hertegren |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
2:17.40 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
2 |
|
Ebba Holmdahl |
2003 |
GÖTEBORG |
2:17.09 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
3 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
ESKILSTUNA |
2:16.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
348 |
4 |
|
Saga Boråker |
2004 |
SANDVIKEN |
2:16.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
5 |
|
Polina Zhirkova |
2004 |
GÖTEBORG |
2:16.62 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
6 |
|
Elina Leijonqvist |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
2:16.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
7 |
|
Amanda Weiding |
2003 |
LASS |
2:17.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
404 |
8 |
|
Matilda Olausson |
2004 |
VÄSTERÅS |
2:17.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
9 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
ESKILSTUNA |
2:18.60 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim A+B Damer |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
0 |
|
Felicia Järvikari |
2002 |
LASS |
2:15.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
409 |
1 |
|
Hanna Degerlund |
2004 |
VÄSTERÅS |
2:15.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
2 |
|
Linnea Edgren |
2002 |
GÖTEBORG |
2:14.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
437 |
3 |
|
Emma Cullberg |
2002 |
ÖSA |
2:14.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
4 |
|
Hannah Hemberg |
2002 |
GÖTEBORG |
2:12.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
373 |
5 |
|
Filippa Eklund |
2004 |
SÖDERHAMN |
2:13.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
388 |
6 |
|
Julia Holmberg |
2002 |
VÄSTERÅS |
2:14.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
7 |
|
Ronja Rantanen |
1999 |
FALUN |
2:14.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
255 |
8 |
|
Darja Koutchinskaia |
2003 |
LASS |
2:15.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
364 |
9 |
|
Ida Lithner |
2004 |
SÄFFLE SS |
2:16.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim A+B Damer |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
245 |
0 |
|
Vera Karlsson |
2003 |
LASS |
2:12.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
1 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
FALUN |
2:11.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
434 |
2 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
ÖSA |
2:11.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
243 |
3 |
|
Elin Gunnarsson |
2002 |
LASS |
2:10.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
403 |
4 |
|
Felicia Rogell |
2003 |
VÄSTERÅS |
2:09.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
311 |
5 |
|
Ebba Bladh Hazard |
2004 |
NKK |
2:09.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
395 |
6 |
|
Emelie Hellgren |
2001 |
VÄSTERÅS |
2:10.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
389 |
7 |
|
Filippa Sterling |
2002 |
VÄSTERÅS |
2:11.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
8 |
|
Sara Hopmark |
2004 |
GÖTEBORG |
2:11.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
9 |
|
Olivia Gustafsson |
2004 |
LASS |
2:12.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim A+B Damer |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
248 |
0 |
|
Thilde Smedbäck |
2004 |
LASS |
2:09.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
1 |
|
Johanna Edgren |
2004 |
GÖTEBORG |
2:08.70 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
386 |
2 |
|
Malin Eklund |
2001 |
VÄSTERÅS |
2:07.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
3 |
|
Lucie Hanquet |
2003 |
GÖTEBORG |
2:04.60 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
390 |
4 |
|
Edith Jernstedt |
2002 |
VÄSTERÅS |
2:02.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
5 |
|
Emma Magnusson |
1998 |
LASS |
2:03.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
393 |
6 |
|
Elvira Mörtstrand |
2003 |
VÄSTERÅS |
2:05.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
298 |
7 |
|
Ebba Olsson |
2001 |
MARIESTAD |
2:07.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
8 |
|
Maja Eriksson |
2002 |
ESKILSTUNA |
2:08.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
9 |
|
Tea Gladher |
2000 |
LASS |
2:09.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-21 08:39:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|