2020-04-04   10:15:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Indledende afsnit torsdag

Document
Start liste
DM-L og DMJ-L holdkap
Placering: Helsingør Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 11. jul  2019 to 14. jul  2019
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer
Indledende 6 (9)
Sponsor: HILDON
27.63 Mie Østergaard Nielsen 1996 Aalborg Sv DEN Kazan, Rusland 05-08-2015
28.51 Mie Østergaard Nielsen 1996 Aalborg Sv DEN Antwerpen, Belgien 06-07-2012
NR 27.42 Mimosa Jallow 1994 FIN FIN Glasgow, GBR 04-08-2018
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Start:
10:15
156 1 Jennifer Thorius Bek 2000 HORSENS 31.30
42 2 Maria Lund 2003 BIRKERØD 31.22
240 3 Zenia Aarestrup 2001 GLADSAXE 31.08
19 4 Matilde Mantzius Mosegård 2003 SLAGELSE 30.94
322 5 Cecilie Lykke Hansen 1999 AGF 31.00
164 6 Sofie Trekær Klausen 2003 HORSENS 31.21
323 7 Marlene Reitan 2003 AGF 31.29
490 8 Amalie Nielsen 2003 VIBORG 31.32
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer Indledende 7 (9)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Start:
10:16
251 1 Nina Toft 2000 GENTOFTE 30.83
85 2 Ella Stenholt 2003 LYNGBY 30.29
293 3 Laura Glerup Jensen 1998 ESBJERG 29.95
392 4 Sofie Hansen 2002 KVIK 29.14
150 5 Amalie Bach Nielsen 1999 HORSENS 29.57
302 6 Louise Jensen 2003 DELTA 30.07
259 7 Alberte V. Bisgaard 2003 GENTOFTE 30.68
56 8 Julie Stampe 2002 ALLERØD 30.92
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer Indledende 8 (9)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Start:
10:17
366 1 Alma Heyn Stage 2004 KVIK 30.80
252 2 Elisabeth Sabroe Ebbesen 2002 GENTOFTE 30.28
154 3 Cecilie Grøndal 2002 HORSENS 29.81
390 4 Sara Sylvest 2000 KVIK 29.05
410 5 Liva Palmund 2002 TRITON B 29.26
140 6 Emma Maagøe 1999 HOVEDSTAD 29.98
172 7 Zara Wendel 2002 HOLBÆK 30.50
203 8 Linnea Hietala 2004 HELSINGØR 30.87
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer Indledende 9 (9)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
10:18
Start:
262 1 Asta Poulsen Dolan 2004 GENTOFTE 30.72
275 2 Sophie Amalie Schøn 1999 FARUM 30.22
371 3 Julie Krøyer Svendsen 2002 KVIK 29.78
537 4 Victoria Bierre 2000 GLADSAXE 28.42
531 5 Sigrid Sepp 2000 Estonie 29.24
237 6 Frederikke Marie Hansen 2003 GLADSAXE 29.98
257 7 Mia Rindshøj 2003 GENTOFTE 30.50
460 8 Cecilie B. Andersen 2001 VEJLE 30.85
11-07-2019 11:25.50 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark