Startliste for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
11. jul 2019 to 14. jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
100m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Rema1000 Helsingør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59.17 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
AGF |
DEN |
Taastrup, Danmark |
|
08-04-2019 |
|
|
|
1:02.21 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
AGF |
DEN |
Baku, Azerbaijan |
|
27-06-2015 |
|
|
NR |
58.71 |
|
|
Alexander Dale Oen |
1985 |
NOR |
NOR |
Shanghai, Kina |
|
25-07-2011 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
274 |
|
Philip Greve |
Farum Svømmeklub |
1998 |
9839AK |
50m |
1:01.01 |
|
|
|
|
|
2 |
388 |
|
Jacob M. Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1997 |
9737AB |
50m |
1:03.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
353 |
|
Janus Meinert |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
1:03.86 |
|
|
|
1995 |
9517AF |
|
4 |
349 |
|
Lawrence Langley |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
1:04.46 |
|
|
|
2001 |
0125AI |
|
5 |
492 |
|
Aksel Skrydstrup |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
50m |
1:04.63 |
|
|
|
2001 |
0155AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
309 |
|
Andreas Hougaard |
Agfs Svømmeafdeling |
2000 |
0007AO |
50m |
1:04.87 |
|
|
|
|
|
7 |
110 |
|
Asger Væver Hartvig |
Hørsholm Svømmeforening |
2002 |
0277AB |
50m |
1:05.13 |
|
|
|
|
|
8 |
157 |
|
Krestian Gelmark-Sørensen |
Horsens Svømmeklub |
2001 |
0111AR |
50m |
1:05.61 |
|
|
|
|
|
9 |
160 |
|
Nicklas Steen Hansen |
Horsens Svømmeklub |
1999 |
9905AI |
50m |
1:05.67 |
|
|
|
|
|
10 |
171 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
Holstebro Svømme Club |
2000 |
0007AN |
50m |
1:05.81 |
|
|
|
|
|
11 |
112 |
|
Rasmus Steenberg |
Hørsholm Svømmeforening |
2000 |
0021AB |
50m |
1:05.99 |
|
|
|
|
|
12 |
54 |
|
Joakim Brønnum |
Sigma Swim Allerød |
1997 |
9759AT |
50m |
1:06.58 |
|
|
|
|
|
13 |
484 |
|
Casper Davidsen |
Vest-Brøndby |
1999 |
9979AA |
50m |
1:06.77 |
|
|
|
|
|
14 |
414 |
|
Mikkel S. Hansen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0001AG |
50m |
1:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
244 |
|
Oliver Steenberg |
Gladsaxe Svømmeklub |
2002 |
0225AE |
50m |
1:07.05 |
|
|
|
|
|
16 |
506 |
|
Victor Nygaard |
H2Odense |
2003 |
0361AH |
50m |
1:07.18 |
|
|
|
|
|
17 |
498 |
|
Oliver Hallenborg |
H2Odense |
2002 |
0243AA |
50m |
1:07.30 |
|
|
|
|
|
18 |
235 |
|
Christian Crone |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0147AB |
50m |
1:07.81 |
|
|
|
|
|
19 |
449 |
|
Antoine Montier |
VAT Copenhagen-MK31 |
1993 |
9327AO |
50m |
1:07.89 |
|
|
|
|
|
20 |
364 |
|
Mads Ørsted Nielsen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1999 |
9921AF |
50m |
1:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
343 |
|
Mathias Lindberg Laursen |
Aalborg Svømmeklub |
2003 |
0359AJ |
50m |
1:08.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
472 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0121AH |
50m |
1:08.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
66 |
|
Mads Ingeman Hansen |
Næstved IF |
1997 |
9719AC |
50m |
1:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
205 |
|
Oliver Bak Jensen |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0257AT |
50m |
1:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
466 |
|
Emil Kragh |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0197AL |
50m |
1:09.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
450 |
|
Carl Terp Larsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2001 |
0119AN |
50m |
1:09.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
310 |
|
Casper Krohn |
Agfs Svømmeafdeling |
2001 |
0119AM |
50m |
1:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
533 |
|
Gustav Nissen |
Herlufsholm Svømmeklub |
2001 |
0177AM |
50m |
1:10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
96 |
|
Andreas L. Damgård |
Køge Svømmeklub |
2000 |
0099AG |
50m |
1:10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
18 |
|
Elias Rought |
Slagelse Svømmeklub |
2003 |
0359AF |
50m |
1:10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
230 |
|
Asger Johansen |
Glostrup Svømmeklub |
2003 |
0395AE |
50m |
1:11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
462 |
|
Oliver Fenger |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0303AO |
50m |
1:11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
425 |
|
Emil Andersen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1992 |
9273AH |
50m |
1:11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
384 |
|
Mathias Christensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2004 |
0489AE |
50m |
1:11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
180 |
|
Oliver Lystlund |
Holbæk Svømme Klub |
2003 |
0363AA |
50m |
1:11.62 |
|
|
|
|
|
36 |
45 |
|
Villads Kruse |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0371AI |
50m |
1:11.62 |
|
|
|
|
|
37 |
218 |
|
Frederik Kongstad Hansen |
Haslev Svømmeklub |
2001 |
0169AL |
50m |
1:12.17 |
|
|
|
|
|
38 |
375 |
|
Mikkel Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0365AE |
50m |
1:13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
72 |
|
Christoffer W Frederiksen |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0363AG |
50m |
1:14.06 |
|
|
|
|
|
40 |
189 |
|
Simon Degn |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdeling |
2003 |
0351AQ |
50m |
1:14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
71 |
|
Bror Textor-Broch |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
1:14.53 |
|
|
|
2003 |
0381AD |
|
42 |
126 |
|
Joshua P. Sidebotham |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
1:14.90 |
|
|
|
2003 |
0343AQ |
|
43 |
212 |
|
Jakob Bjerg Snekkersten |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
50m |
1:15.76 |
|
|
|
2003 |
0345AP |
|
44 |
458 |
|
David Kristensen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
1:15.88 |
|
|
|
2003 |
0359AP |
|
45 |
28 |
|
Mikkel Mølgaard |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
50m |
1:16.25 |
|
|
|
2003 |
0333AQ |
|
46 |
49 |
|
Jakob Legaard |
Sigma Swim Allerød |
|
|
50m |
1:18.40 |
|
|
|
2003 |
0317AC |
|
|
|
|
|
|
|
14-07-2019 08:33.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|