Startliste for Vest Junior/Senior kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 33
|
Stævne navn |
Vest JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
06 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
08:10 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & S68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Damer |
Indledende (8) |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 2015-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
471 |
3 |
Mie Trothe |
1998 |
9816BE |
LYSENG |
|
25m |
1:19.18 |
305 |
4 |
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
0502AQ |
ST-NEPTUN |
|
25m |
1:14.24 |
470 |
5 |
Laura M. Christensen |
1997 |
9708AY |
LYSENG |
|
25m |
1:19.18 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
455 |
2 |
Mathilde Stilund |
2005 |
0556AH |
H2Odense |
|
25m |
1:13.34 |
27 |
3 |
Emilie Bie Bock |
2005 |
0554AE |
SILKEBORG |
|
25m |
1:13.22 |
412 |
4 |
Alberthe Skovborg Hansen |
2004 |
0482AT |
VIBORG |
|
25m |
1:12.00 |
343 |
5 |
Ida Hovmark |
2005 |
0528AG |
THISTED |
|
25m |
1:12.81 |
84 |
6 |
Karla Kristensen |
2005 |
0516AC |
KOLDING |
|
25m |
1:13.30 |
213 |
7 |
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
0556AS |
BSK08 |
|
25m |
1:13.77 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
55 |
1 |
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
0432AJ |
ODDER |
|
25m |
1:11.53 |
168 |
2 |
Femke Iris Keulen |
2005 |
0582AS |
ESBJERG |
|
25m |
1:11.23 |
387 |
3 |
Nicoline Dyrman |
2004 |
0446AM |
VEJLE |
|
25m |
1:11.18 |
149 |
4 |
Anne Dybro Nielsen |
2003 |
0336AW |
HERNING |
|
25m |
1:10.98 |
398 |
5 |
Lea Kjær Kristensen |
2004 |
0466AS |
VIBORG |
|
25m |
1:11.03 |
203 |
6 |
Sofie Sjøgren |
2002 |
0292BB |
ERRITSØ |
|
25m |
1:11.20 |
351 |
7 |
Aurelia Pedersen |
2004 |
0414AA |
VEJLE |
|
25m |
1:11.26 |
17 |
8 |
Anne Terp |
2004 |
0452AQ |
SKIVE |
|
25m |
1:11.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
173 |
1 |
Katrine Bech Poulsen |
2004 |
0458AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:10.86 |
65 |
2 |
Nanna Langvad |
2005 |
0512BA |
LYSENG |
|
25m |
1:10.66 |
336 |
3 |
Camilla Kjær |
2003 |
0354AD |
THISTED |
|
25m |
1:10.18 |
175 |
4 |
Natalie Da Silva Jensen |
2004 |
0462AM |
ESBJERG |
|
25m |
1:09.77 |
146 |
5 |
Karoline Prang Andersen |
2005 |
0534AH |
HOBRO |
|
25m |
1:10.10 |
333 |
6 |
Ellen Jensen |
2005 |
0546AF |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:10.54 |
217 |
7 |
Clara Skrydstrup |
2004 |
0488AK |
AGF |
|
25m |
1:10.76 |
147 |
8 |
Laura Vedel Larsen |
2005 |
0554AK |
HOBRO |
|
25m |
1:10.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
178 |
1 |
Victoria Underbjerg |
2004 |
0448AK |
ESBJERG |
|
25m |
1:09.44 |
104 |
2 |
Feline Flytkjær Broersma |
2004 |
0474AK |
HORSENS |
|
25m |
1:08.99 |
161 |
3 |
Emma Jørgensen |
2001 |
0182AV |
ESBJERG |
|
25m |
1:07.91 |
376 |
4 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
0352AC |
VEJLE |
|
25m |
1:07.67 |
123 |
5 |
Sofie Bach Nielsen |
2003 |
0368AD |
HORSENS |
|
25m |
1:07.76 |
222 |
6 |
Frida Saks Justesen |
2004 |
0452AM |
AGF |
|
25m |
1:08.68 |
304 |
7 |
Katrine Kruse Rasmussen |
2004 |
0478AV |
ST-NEPTUN |
|
25m |
1:09.18 |
404 |
8 |
Selma Skipper |
2004 |
0452AS |
VIBORG |
|
25m |
1:09.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
413 |
1 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
VIBORG |
|
25m |
1:07.16 |
287 |
2 |
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
0598AM |
AALBORG |
|
25m |
1:05.22 |
31 |
3 |
Helena V. Elling |
2000 |
0078AC |
SILKEBORG |
|
25m |
1:04.38 |
240 |
4 |
Signe Villumsen |
2001 |
0146AQ |
AGF |
|
25m |
1:02.98 |
57 |
5 |
Iben Bak |
2001 |
0124AH |
NYBORG |
|
25m |
1:03.99 |
191 |
6 |
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
0466AK |
ESBJERG |
|
25m |
1:05.16 |
405 |
7 |
Louise Sunesen |
2005 |
0598AC |
VIBORG |
|
25m |
1:06.61 |
172 |
8 |
Kathrine Weide |
2004 |
0402AO |
ESBJERG |
|
25m |
1:07.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
430 |
1 |
Eva Hjort |
2004 |
0452AE |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:06.95 |
77 |
2 |
Cille Christensen |
2004 |
0434AE |
KOLDING |
|
25m |
1:05.21 |
277 |
3 |
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
0588AM |
AALBORG |
|
25m |
1:04.37 |
434 |
4 |
Nikoline Andersen |
2003 |
0368AR |
H2Odense |
|
25m |
1:02.12 |
189 |
5 |
Thilde Timmermand |
2002 |
0272AP |
ESBJERG |
|
25m |
1:03.80 |
272 |
6 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
0326AQ |
AALBORG |
|
25m |
1:04.78 |
458 |
7 |
Freya Ellehus |
2000 |
0076AJ |
H2Odense |
|
25m |
1:06.03 |
436 |
8 |
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
9722AO |
H2Odense |
|
25m |
1:07.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
219 |
1 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
0412AP |
AGF |
|
25m |
1:06.71 |
108 |
2 |
Sofie Le Fevre |
2004 |
0448AX |
HORSENS |
|
25m |
1:05.21 |
379 |
3 |
Line J. V. Hededal |
2001 |
0186AG |
VEJLE |
|
25m |
1:04.20 |
278 |
4 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
0136AF |
AALBORG |
|
25m |
1:00.85 |
234 |
5 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
AGF |
|
25m |
1:03.09 |
114 |
6 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
25m |
1:04.45 |
446 |
7 |
Emilie Podiss Petersen |
2004 |
0404AO |
H2Odense |
|
25m |
1:06.03 |
325 |
8 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
9962AP |
S 68 |
|
25m |
1:07.23 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 |
Udskriftsdato |
06 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
08:10 |
|