Startliste for Vest Junior/Senior kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 31
|
Stævne navn |
Vest JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
06 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
08:10 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & S68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer |
Indledende (6) |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
100 |
2 |
Caroline Madsen |
2004 |
0446AQ |
HORSENS |
|
25m |
2:37.86 |
29 |
3 |
Freja Buchholt Kristensen |
2005 |
0564AS |
SILKEBORG |
|
25m |
2:37.16 |
302 |
4 |
Ophelia Kronborg Jensen |
2005 |
0508AW |
AABYBRO |
|
25m |
2:36.00 |
337 |
5 |
Amalie Nyvang Jensen |
2005 |
0526AM |
THISTED |
|
25m |
2:36.21 |
150 |
6 |
Asta Buur Ovesen |
2004 |
0442AJ |
HERNING |
|
25m |
2:37.48 |
358 |
7 |
Sophie Kronborg |
2005 |
0532AU |
VEJLE |
|
25m |
2:40.43 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
139 |
1 |
Mille Broholm Brixen |
2005 |
0504AG |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:35.17 |
236 |
2 |
Natascha Alexandra Green |
2000 |
0062AQ |
AGF |
|
25m |
2:34.68 |
1 |
3 |
Cassandra Spring |
2005 |
0546AR |
PINGVINEN |
|
25m |
2:32.74 |
56 |
4 |
Laura G. Nedergaard |
2005 |
0572AF |
ODDER |
|
25m |
2:32.67 |
292 |
5 |
Louise Lie Thisted |
2005 |
0578AC |
AALBORG |
|
25m |
2:32.74 |
293 |
6 |
Laura S. Olesen |
2005 |
0538AA |
AALBORG |
|
25m |
2:32.77 |
218 |
7 |
Johanne V. Futtrup |
2005 |
0518AI |
AGF |
|
25m |
2:34.99 |
79 |
8 |
Johanne Heilmann |
2005 |
0558AI |
KOLDING |
|
25m |
2:35.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
22 |
1 |
Amalie Holst |
2004 |
0428AS |
SKANDERBOR |
|
25m |
2:32.60 |
290 |
2 |
Jazmin Jensen |
2005 |
0584AA |
AALBORG |
|
25m |
2:32.01 |
406 |
3 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
0384AN |
VIBORG |
|
25m |
2:30.18 |
205 |
4 |
Mie L. Bendtsen |
2002 |
0288AX |
DELTA |
|
25m |
2:29.34 |
166 |
5 |
Christina M. Glargaard |
2004 |
0428AC |
ESBJERG |
|
25m |
2:30.15 |
312 |
6 |
Karoline Iversen |
2005 |
0528AM |
NORD |
|
25m |
2:31.84 |
164 |
7 |
Anna Bjerrum Møller |
2004 |
0436AL |
ESBJERG |
|
25m |
2:32.14 |
200 |
8 |
Julie Dumstrei |
2004 |
0452AX |
ERRITSØ |
|
25m |
2:32.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
453 |
1 |
Sandy Ngoc Hoang Tran |
2005 |
0536AH |
H2Odense |
|
25m |
2:28.41 |
381 |
2 |
Louise Jensen |
2003 |
0322AZ |
VEJLE |
|
25m |
2:26.16 |
156 |
3 |
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
0352AO |
HADERSLEV |
|
25m |
2:23.85 |
340 |
4 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
25m |
2:17.83 |
289 |
5 |
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
AALBORG |
|
25m |
2:20.45 |
25 |
6 |
Annabella Bing Lauritzen |
2005 |
0586AG |
SILKEBORG |
|
25m |
2:24.33 |
70 |
7 |
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
LYSENG |
|
25m |
2:27.23 |
55 |
8 |
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
0432AJ |
ODDER |
|
25m |
2:29.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
169 |
1 |
Ida Jacobsen |
2005 |
0516AM |
ESBJERG |
|
25m |
2:27.70 |
356 |
2 |
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
0414AD |
VEJLE |
|
25m |
2:25.88 |
109 |
3 |
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
0364AD |
HORSENS |
|
25m |
2:23.22 |
188 |
4 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
ESBJERG |
|
25m |
2:17.43 |
233 |
5 |
Marie Christensen |
2002 |
0272AI |
AGF |
|
25m |
2:20.29 |
371 |
6 |
Marlene Reitan |
2003 |
0326AY |
VEJLE |
|
25m |
2:24.26 |
426 |
7 |
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
2:27.07 |
23 |
8 |
Ester Ledager Lauritsen |
2005 |
0536AQ |
SILKEBORG |
|
25m |
2:28.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
51 |
1 |
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
0424AN |
RINGE |
|
25m |
2:27.41 |
96 |
2 |
Signe Vestergaard Jensen |
2005 |
0538AM |
IKAST |
|
25m |
2:24.87 |
429 |
3 |
Mille Kjær Jensen |
2004 |
0418AF |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
2:21.89 |
344 |
4 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
25m |
2:11.06 |
185 |
5 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
ESBJERG |
|
25m |
2:18.57 |
120 |
6 |
Mille C. Berg |
2001 |
0102AY |
HORSENS |
|
25m |
2:24.14 |
222 |
7 |
Frida Saks Justesen |
2004 |
0452AM |
AGF |
|
25m |
2:26.19 |
282 |
8 |
Stine Mejdahl |
2005 |
0548AT |
AALBORG |
|
25m |
2:28.83 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 |
Udskriftsdato |
06 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
08:10 |
|