Startliste for Øst Junior/Senior kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 4
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
06 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Gladsaxe |
|
Udskriftstidspunkt |
14:03 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
34 |
1 |
Elias Rought |
2003 |
0359AF |
SLAGELSE |
|
25m |
30.82 |
542 |
2 |
Casper Davidsen |
1999 |
9979AA |
VEST |
|
25m |
30.68 |
289 |
3 |
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
0095AI |
HELSINGE |
|
25m |
30.08 |
518 |
4 |
Antoine Montier |
1993 |
9327AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
29.70 |
67 |
5 |
Joakim Brønnum |
1997 |
9759AT |
ALLERØD |
|
25m |
29.88 |
313 |
6 |
Oliver Steenberg |
2002 |
0225AE |
GLADSAXE |
|
25m |
30.27 |
8 |
7 |
Anders K. Kortegaard |
2004 |
0471AB |
JYLLINGE |
|
25m |
30.71 |
184 |
8 |
Owais Hamid |
2000 |
0077AP |
HVIDOVRE |
|
25m |
31.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
162 |
1 |
Asger Væver Hartvig |
2002 |
0277AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
29.60 |
224 |
2 |
Niels Ottosen |
1998 |
9801AF |
HOLBÆK |
|
25m |
29.17 |
66 |
3 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
9955AN |
ALLERØD |
|
25m |
28.74 |
396 |
4 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
9923AA |
ESBJERG |
|
25m |
28.65 |
101 |
5 |
Mads Ingeman Hansen |
1997 |
9719AC |
NÆSTVED |
|
25m |
28.70 |
151 |
6 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
0021AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
29.12 |
314 |
7 |
Christian Crone |
2001 |
0147AB |
GLADSAXE |
|
25m |
29.45 |
454 |
8 |
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
0215AD |
TRITON B |
|
25m |
29.61 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
06 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:03 |
|