Startliste for Øst Junior/Senior kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 30
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
06 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Gladsaxe |
|
Udskriftstidspunkt |
14:03 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
432 |
1 |
Joakim Køhn |
2003 |
0375AE |
KVIK |
|
25m |
52.95 |
208 |
2 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
0339AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
52.73 |
122 |
3 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
25m |
51.83 |
266 |
4 |
Frederik Møller |
2002 |
0263AL |
HERLEV |
|
25m |
51.67 |
45 |
5 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
25m |
51.75 |
467 |
6 |
Tobias Andersen |
1998 |
9853AF |
TRITON B |
|
25m |
52.32 |
427 |
7 |
Carl Heyn Stage |
2003 |
0331AD |
KVIK |
|
25m |
52.89 |
230 |
8 |
David Arneskov |
2002 |
0287AC |
HOLBÆK |
|
25m |
52.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
396 |
1 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
9923AA |
ESBJERG |
|
25m |
51.36 |
155 |
2 |
Alexander Tullberg |
2003 |
0377AA |
HØRSHOLM |
|
25m |
51.11 |
263 |
3 |
Rasmus Nickelsen |
2003 |
0347AC |
HERLEV |
|
25m |
50.78 |
66 |
4 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
9955AN |
ALLERØD |
|
25m |
50.36 |
310 |
5 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
0187AN |
GLADSAXE |
|
25m |
50.53 |
440 |
6 |
Sebastian Ovesen |
1994 |
9429AB |
KVIK |
|
25m |
50.82 |
164 |
7 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
51.13 |
187 |
8 |
Oliver Jacobsen |
1997 |
9781AQ |
HVIDOVRE |
|
25m |
51.48 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
06 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:03 |
|