Startliste for Øst Junior/Senior kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 29
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
06 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Gladsaxe |
|
Udskriftstidspunkt |
08:07 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer |
Indledende (11) |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.90 2009-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 |
|
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
469 |
1 |
Sophie Lærke Sandell |
2005 |
0524AD |
TRITON B |
|
25m |
1:05.73 |
139 |
2 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
0082AF |
KØGE |
|
25m |
1:04.72 |
178 |
3 |
Mikkeline Timmerman |
2005 |
0576AR |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:03.97 |
515 |
4 |
Annika Køhn |
2005 |
0596AK |
VI39 |
|
25m |
1:03.65 |
288 |
5 |
Emily Hansen |
2005 |
0528AO |
HELSINGE |
|
25m |
1:03.69 |
526 |
6 |
Elisabeth Roskær |
2004 |
0464AC |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:04.32 |
253 |
7 |
Kaja Waag Kallesøe |
2005 |
0576AM |
HERLEV |
|
25m |
1:05.03 |
424 |
8 |
Victoria W. Stahl |
2005 |
0566AJ |
KVIK |
|
25m |
1:06.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
414 |
1 |
Emma Karoline Guldberg |
2005 |
0578AK |
KVIK |
|
25m |
1:03.31 |
84 |
2 |
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
0582AD |
RINGSTED |
|
25m |
1:02.97 |
488 |
3 |
Mille Vester-Christensen |
2005 |
0556AL |
SØLLERØD |
|
25m |
1:02.91 |
85 |
4 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
RINGSTED |
|
25m |
1:02.87 |
287 |
5 |
Mikkeline Rud Wiberg |
2005 |
0584AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:02.87 |
377 |
6 |
Maya Ehlers Hansen |
2004 |
0432AI |
FARUM |
|
25m |
1:02.92 |
153 |
7 |
Caroline Salskov Jensen |
2005 |
0526AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:03.12 |
367 |
8 |
Josefine Nielsen |
2005 |
0564AI |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:03.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
317 |
1 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
0594AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:02.78 |
243 |
2 |
Ida Zeiler Terkildsen |
2004 |
0494AD |
HILLERØD |
|
25m |
1:02.61 |
528 |
3 |
Filippa Eiler |
2005 |
0588AI |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:02.45 |
516 |
4 |
Liva Lund Hansen |
2005 |
0542AE |
VI39 |
|
25m |
1:02.31 |
173 |
5 |
Natacha Munch |
2005 |
0506AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:02.39 |
241 |
6 |
Anna Olivia Kirchhoff |
2005 |
0566AK |
HILLERØD |
|
25m |
1:02.59 |
535 |
7 |
Ella Gohr Metz |
2005 |
0542AS |
VEST |
|
25m |
1:02.66 |
530 |
8 |
Kajsa Salomonsen |
2005 |
0514AD |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:02.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
412 |
1 |
Caroline Koch |
2005 |
0536AC |
KVIK |
|
25m |
1:02.21 |
570 |
2 |
Thea Kaiser |
2004 |
0402AZ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:02.15 |
250 |
3 |
Amalie Østerlund |
2005 |
0584AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:02.08 |
571 |
4 |
Anna Larsen |
2004 |
0498AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:02.05 |
96 |
5 |
Katrine Duus |
2003 |
0318AR |
NÆSTVED |
|
25m |
1:02.07 |
487 |
6 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
0486AT |
SØLLERØD |
|
25m |
1:02.13 |
353 |
7 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:02.18 |
420 |
8 |
Mille Maxwell Berthou |
2005 |
0534AA |
KVIK |
|
25m |
1:02.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
52 |
1 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
0526AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:01.85 |
415 |
2 |
Mathilde Yde Munkebæk |
2003 |
0386AC |
KVIK |
|
25m |
1:01.72 |
107 |
3 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
0402AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:01.61 |
15 |
4 |
Silja Brage |
2005 |
0544AL |
JYLLINGE |
|
25m |
1:01.57 |
76 |
5 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:01.57 |
235 |
6 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
0392AH |
HOLBÆK |
|
25m |
1:01.67 |
573 |
7 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:01.79 |
357 |
8 |
Josephine Holst Vinther |
2004 |
0432AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:01.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
409 |
1 |
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
0508AB |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:01.40 |
171 |
2 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
0552AL |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:01.24 |
425 |
3 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
0462AC |
KVIK |
|
25m |
1:01.13 |
103 |
4 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
25m |
1:01.09 |
39 |
5 |
Marie Louise B Andersen |
2005 |
0552AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
1:01.10 |
131 |
6 |
Elisabeth Them Jensen |
2004 |
0464AA |
KØGE |
|
25m |
1:01.15 |
244 |
7 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
25m |
1:01.38 |
123 |
8 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
25m |
1:01.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
132 |
1 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
0378AI |
KØGE |
|
25m |
1:00.91 |
161 |
2 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
0488AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:00.49 |
1 |
3 |
Katja Korbo Petersson |
2001 |
0134AA |
JYLLINGE |
|
25m |
1:00.37 |
106 |
4 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
25m |
1:00.05 |
343 |
5 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:00.13 |
49 |
6 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:00.39 |
325 |
7 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:00.63 |
251 |
8 |
Josephine Thomsen |
2005 |
0506AG |
HERLEV |
|
25m |
1:01.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
143 |
1 |
Benedicte Them Jensen |
2004 |
0454AA |
KØGE |
|
25m |
59.92 |
525 |
2 |
Cille Kirketerp |
2005 |
0526AK |
VAT CPH-MK |
|
25m |
59.80 |
527 |
3 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
0424AO |
KVIK |
|
25m |
59.65 |
105 |
4 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
25m |
59.46 |
78 |
5 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
25m |
59.49 |
121 |
6 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
25m |
59.70 |
58 |
7 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
25m |
59.87 |
455 |
8 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
0112AL |
TRITON B |
|
25m |
59.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
141 |
1 |
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
0564AB |
KØGE |
|
25m |
59.30 |
272 |
2 |
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
0484AI |
HERLEV |
|
25m |
58.37 |
16 |
3 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
9996AG |
JYLLINGE |
|
25m |
57.49 |
407 |
4 |
Schastine Skifter Tabor |
2005 |
0598AB |
VATCPH-STT |
|
25m |
56.62 |
7 |
5 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
JYLLINGE |
|
25m |
56.85 |
442 |
6 |
Tine Petersen |
2003 |
0304AO |
KVIK |
|
25m |
58.18 |
336 |
7 |
Cecilie C. Helmark |
2005 |
0502AL |
GENTOFTE |
|
25m |
58.83 |
537 |
8 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
25m |
59.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
428 |
1 |
Emilie Meng |
2003 |
0318AC |
KVIK |
|
25m |
59.19 |
572 |
2 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
58.26 |
259 |
3 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
HERLEV |
|
25m |
57.39 |
223 |
4 |
Amalie Søby Mortensen |
2001 |
0112AJ |
HOLBÆK |
|
25m |
55.51 |
142 |
5 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
25m |
56.79 |
72 |
6 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
25m |
57.77 |
439 |
7 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
0352AB |
KVIK |
|
25m |
58.82 |
373 |
8 |
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
0258AI |
FARUM |
|
25m |
59.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
213 |
1 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
58.96 |
474 |
2 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
25m |
58.26 |
278 |
3 |
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
0246AC |
HELSINGØR |
|
25m |
57.30 |
298 |
4 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GREVE |
|
25m |
54.84 |
464 |
5 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
56.77 |
256 |
6 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
HERLEV |
|
25m |
57.63 |
163 |
7 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
0022AI |
HØRSHOLM |
|
25m |
58.40 |
236 |
8 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
0002AR |
HOLBÆK |
|
25m |
59.32 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
06 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:07 |
|