Program för Gurrasimmet 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 9.00 Insim 8.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Arrangör: |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer
|
Final 1 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
1 |
|
Ellen Ekengren |
2008 |
SKURU IK |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
2 |
|
Ellen Rosander |
2009 |
DANDERYD |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
3 |
|
Tyra Skånsjö |
2006 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
4 |
|
Linnea Ekstrand |
2009 |
SALTSJÖB |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
5 |
|
Dagmar Margareta Måwe |
2007 |
HELLAS SK |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
6 |
|
Vilma Brobacke |
2005 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer |
Final 2 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
1 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
DANDERYD |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
2 |
|
Selma Edwall |
2007 |
SALTSJÖB |
1:03.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
3 |
|
Denise Sörnäs |
2007 |
SKURU IK |
54.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
4 |
|
Ethel Nordman |
2004 |
GUSTAVSBER |
1:02.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
5 |
|
vera willers |
2006 |
SKURU IK |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
6 |
|
Tilda Stigson |
2006 |
SKURU IK |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer |
Final 3 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
1 |
|
Linnea Björkholm |
2008 |
SKURU IK |
46.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
2 |
|
Ellie Söderholm |
2005 |
TÄBY SIM |
44.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
3 |
|
Ida Herold |
2005 |
LIDINGÖ SK |
43.85 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
4 |
|
Elvira Hilbers Larsen |
2007 |
SALTSJÖB |
44.16 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
5 |
|
Emma Olsson Sande |
2005 |
TÄBY SIM |
46.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
6 |
|
Linnéa Ågren Lundman |
2006 |
DANDERYD |
50.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer |
Final 4 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
1 |
|
Tilde Furingsten |
2008 |
SKURU IK |
42.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
2 |
|
Alice Belic |
2005 |
SKURU IK |
41.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
3 |
|
Felicia Westerdahl |
2006 |
GUSTAVSBER |
41.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
4 |
|
Iris Flykt-Rosén |
2007 |
SKURU IK |
41.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
5 |
|
Mikaela Erneholm |
2006 |
DANDERYD |
42.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
6 |
|
Moa Karlsson |
2005 |
HELLAS SK |
43.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer |
Final 5 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
1 |
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
SKURU IK |
40.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
2 |
|
Carolina Axelsson |
2006 |
DANDERYD |
40.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
3 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
GUSTAVSBER |
39.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
4 |
|
Sofia Glifberg |
2008 |
LIDINGÖ SK |
40.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
5 |
|
Elvira Lannér |
2005 |
GUSTAVSBER |
40.45 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
6 |
|
Beata Naumburg |
2006 |
DANDERYD |
40.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer |
Final 6 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
1 |
|
Irma Ehrengren |
2005 |
DANDERYD |
38.64 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
2 |
|
Eleonora Engström |
2004 |
LIDINGÖ SK |
37.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
3 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
DANDERYD |
36.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
4 |
|
Viktoria Milic |
2008 |
SKURU IK |
37.05 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
5 |
|
Elsa Ekenbäck |
2006 |
DANDERYD |
37.98 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
6 |
|
Säva Höglund Lundeberg |
2005 |
GUSTAVSBER |
39.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer |
Final 7 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
1 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
DANDERYD |
36.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
2 |
|
Linnea Bäckström |
2006 |
SKURU IK |
36.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
3 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
GUSTAVSBER |
35.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
4 |
|
Alice Nordén |
2003 |
LINDESBERG |
35.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
5 |
|
Isabella Viklund |
2006 |
LINDESBERG |
36.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
6 |
|
Elin Glifberg |
2004 |
LIDINGÖ SK |
36.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer |
Final 8 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
1 |
|
Bonnie Tham |
2006 |
GUSTAVSBER |
35.08 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
2 |
|
Elin Eriksson |
2004 |
LINDESBERG |
33.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
3 |
|
Elise Tegin |
2004 |
LINDESBERG |
31.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
4 |
|
Hanna Carlberg |
2003 |
LIDINGÖ SK |
32.54 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
5 |
|
Sofia Montan |
2004 |
DANDERYD |
34.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
6 |
|
Nicole Wahlström |
2005 |
SKURU IK |
35.35 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-26 08:27:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|