Program för Gurrasimmet 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
50m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
53 |
|
Ted Wiker |
Gustavsbergs Simsällskap |
2004 |
AE1304 |
25m |
31.87 |
|
|
|
|
|
2 |
8 |
|
Erik Sundström Curstedt |
Danderyds Simförening |
2005 |
AN5905 |
50m |
36.71 |
|
|
|
|
|
3 |
51 |
|
Melvin Rinaldo |
Gustavsbergs Simsällskap |
2005 |
AA5905 |
25m |
37.04 |
|
|
|
|
|
4 |
109 |
|
Adam Joseph Michel |
Lidingö Simklubb |
2006 |
AS8306 |
25m |
37.61 |
|
|
|
|
|
5 |
95 |
|
Maxim Jelagin |
Lidingö Simklubb |
2005 |
AJ9505 |
25m |
37.74 |
|
|
|
|
|
6 |
189 |
|
Gabriel Klinge |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
AS0506 |
25m |
37.89 |
|
|
|
|
|
7 |
137 |
|
Gustav Dahlberg |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
2002 |
AQ4502 |
25m |
38.04 |
|
|
|
|
|
8 |
45 |
|
Oskar Sundqvist |
Gustavsbergs Simsällskap |
2003 |
AH3303 |
25m |
38.55 |
|
|
|
|
|
9 |
61 |
|
Joel Aggefors |
Gustavsbergs Simsällskap |
2003 |
AY3903 |
25m |
39.06 |
|
|
|
|
|
10 |
176 |
|
Eskil Bränström |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
AE3506 |
25m |
40.64 |
|
|
|
|
|
11 |
178 |
|
Mikael Lanestrand |
Skuru Idrottsklubb |
2005 |
AI7705 |
25m |
40.80 |
|
|
|
|
|
12 |
218 |
|
Filip Norlin |
Täby Sim |
2005 |
AV5505 |
25m |
41.06 |
|
|
|
|
|
13 |
24 |
|
William Lagerlöf |
Danderyds Simförening |
2007 |
AR5507 |
25m |
41.31 |
|
|
|
|
|
14 |
17 |
|
Erik Rosander |
Danderyds Simförening |
2007 |
AN4307 |
25m |
41.79 |
|
|
|
|
|
15 |
215 |
|
Arvid Thoresson |
Täby Sim |
2005 |
AS5505 |
50m |
42.55 |
|
|
|
|
|
16 |
216 |
|
Kevin Lenstad |
Täby Sim |
2005 |
AU3905 |
25m |
42.82 |
|
|
|
|
|
17 |
196 |
|
Albert Sharpe |
Skuru Idrottsklubb |
2008 |
AL4308 |
25m |
43.64 |
|
|
|
|
|
18 |
18 |
|
Vilmer Sundman |
Danderyds Simförening |
2006 |
AT0706 |
25m |
44.20 |
|
|
|
|
|
19 |
105 |
|
Oscar Andersson |
Lidingö Simklubb |
2007 |
AK3107 |
25m |
44.80 |
|
|
|
|
|
20 |
190 |
|
Casper Klinge |
Skuru Idrottsklubb |
2008 |
AH7108 |
25m |
46.27 |
|
|
|
|
|
21 |
64 |
|
Lukas Alvén |
Gustavsbergs Simsällskap |
2007 |
AI5307 |
25m |
46.74 |
|
|
|
|
|
22 |
72 |
|
Eric Lindström |
Gustavsbergs Simsällskap |
2007 |
AQ6107 |
25m |
49.30 |
|
|
|
|
|
23 |
152 |
|
Wilhelm Dahlen |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
2008 |
AI3708 |
25m |
52.11 |
|
|
|
|
|
24 |
70 |
|
Adam Ekström |
Gustavsbergs Simsällskap |
2005 |
AV4905 |
25m |
53.19 |
|
|
|
|
|
25 |
219 |
|
Stanislav Shabaltas |
Täby Sim |
2005 |
AV0705 |
25m |
53.30 |
|
|
|
|
|
26 |
153 |
|
Raoul Eneskjöld |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
2007 |
AN8707 |
25m |
54.73 |
|
|
|
|
|
27 |
68 |
|
Leonard Alm |
Gustavsbergs Simsällskap |
2005 |
AV3105 |
25m |
1:06.20 |
|
|
|
|
|
28 |
163 |
|
philip norling |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
2008 |
AO9508 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-22 07:42:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|