Startliste for DGI Sprint 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 5
|
Stævne navn |
Sprint stævne 2019 |
|
Udskriftsdato |
06 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Sønderborg |
|
Udskriftstidspunkt |
21:14 |
|
|
Arrangør |
DGI Sønderjylland |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 maj 2019 |
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer |
Finaler (15) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
174 |
1 |
Camilla Søjberg |
2009 |
|
H.G.F. |
|
25m |
50.66 |
46 |
2 |
Anna Weltz Sørensen |
2008 |
0836AP |
RØDDING |
|
25m |
50.06 |
108 |
3 |
Signe Sperling |
2007 |
|
NORD-ALS |
|
25m |
47.93 |
115 |
4 |
Tinke Johannesen |
2007 |
|
VAMDRUP |
|
25m |
50.00 |
122 |
5 |
Emma Schmidt |
2008 |
|
VAMDRUP |
|
25m |
50.27 |
1 |
6 |
Rina Damsgaard |
1956 |
5652AA |
BJERRE HER |
|
25m |
57.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
44 |
1 |
Ellen Lassen |
2009 |
0986AJ |
RØDDING |
|
25m |
46.58 |
145 |
2 |
Katharina Poulsen |
2007 |
0788AV |
HADERSLEV |
|
25m |
46.01 |
38 |
3 |
Stina Elise Sørensen |
2007 |
0704AT |
BOV |
|
25m |
45.49 |
99 |
4 |
Isabell Chelina Diab Fros |
2005 |
|
NORD-ALS |
|
25m |
45.97 |
157 |
5 |
Sille Milther |
2006 |
0644AY |
HADERSLEV |
|
25m |
46.38 |
127 |
6 |
Sophia Lee Axholdt |
2006 |
|
OPNØR |
|
25m |
47.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
102 |
1 |
Julie Holmgaard Hansen |
2008 |
|
NORD-ALS |
|
25m |
44.16 |
114 |
2 |
Emma Jensen Børager |
2009 |
|
VAMDRUP |
|
25m |
43.78 |
123 |
3 |
Sofie Simonsen Buerstedde |
2007 |
|
VAMDRUP |
|
25m |
42.96 |
54 |
4 |
Anneli Paulson |
2007 |
|
RØDEKRO |
|
25m |
43.00 |
31 |
5 |
Isabella Knudsen |
2004 |
0406BB |
BOV |
|
25m |
43.87 |
162 |
6 |
Anja Kisielewicz |
2007 |
|
HADERSLEV |
|
25m |
45.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
12 |
1 |
Josefine K. Pedersen |
2007 |
|
BJERRE HER |
|
25m |
41.70 |
192 |
2 |
Mille-Marie Dalby Sternbe |
2007 |
|
KORAL |
|
25m |
41.35 |
189 |
3 |
Silja Larsen |
2006 |
0624AQ |
KORAL |
|
25m |
41.25 |
17 |
4 |
Ida Valentiner-Branth |
2006 |
0606AY |
BJERRE HER |
|
25m |
41.31 |
56 |
5 |
Pernille Ravn |
2006 |
|
RØDEKRO |
|
25m |
41.67 |
55 |
6 |
Laura Ranch |
2006 |
|
RØDEKRO |
|
25m |
42.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
37 |
1 |
Norgee Lauren Schmidt |
2006 |
0666AS |
BOV |
|
25m |
41.20 |
51 |
2 |
Gro Holt |
2007 |
|
RØDEKRO |
|
25m |
40.69 |
34 |
3 |
Lahisha Nakkeeran |
2007 |
|
BOV |
|
25m |
40.12 |
50 |
4 |
Pernille Hermannsen |
2005 |
|
RØDEKRO |
|
25m |
40.27 |
29 |
5 |
Hanne Mærsk Johannsen |
2006 |
|
BOV |
|
25m |
41.17 |
36 |
6 |
Drea Schmidt |
2008 |
|
BOV |
|
25m |
41.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
15 |
1 |
Katrine Due Sørensen |
2006 |
0634AW |
BJERRE HER |
|
25m |
39.83 |
107 |
2 |
Katrine Hesselager Rothe |
2005 |
|
NORD-ALS |
|
25m |
39.54 |
104 |
3 |
Thilde Jensen |
2006 |
|
NORD-ALS |
|
25m |
37.99 |
103 |
4 |
Karen Liv Hyttel |
2004 |
|
NORD-ALS |
|
25m |
38.70 |
11 |
5 |
Julie Langberg Olesen |
2005 |
0592AW |
BJERRE HER |
|
25m |
39.60 |
28 |
6 |
Lucie Hempel |
2008 |
0838AC |
BOV |
|
25m |
40.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
85 |
1 |
Lotta Træger |
2008 |
0818AK |
SØNDERBORG |
|
25m |
37.19 |
111 |
2 |
Sara Als |
2006 |
|
VAMDRUP |
|
25m |
36.42 |
185 |
3 |
Freya Thorsgaard |
2006 |
0658AN |
KORAL |
|
25m |
36.31 |
186 |
4 |
Sara Holst Gregersen |
2006 |
0672AE |
KORAL |
|
25m |
36.35 |
61 |
5 |
Anna Emilie Damgaard |
2006 |
0654AL |
SØNDERBORG |
|
25m |
36.60 |
147 |
6 |
Line Horn |
2006 |
0638AR |
HADERSLEV |
|
25m |
37.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
8 |
1 |
Josephine Maja Madsen |
2005 |
0568AY |
BJERRE HER |
|
25m |
36.09 |
140 |
2 |
Anne Horn |
2004 |
0458BA |
HADERSLEV |
|
50m |
35.90 |
74 |
3 |
Sofie Damm Johansen |
2006 |
0698AQ |
SØNDERBORG |
|
25m |
35.78 |
52 |
4 |
Mathilde S. Iversen |
2007 |
|
RØDEKRO |
|
25m |
35.82 |
81 |
5 |
Andrea Berg Nielsen |
2007 |
0756AD |
SØNDERBORG |
|
25m |
36.06 |
141 |
6 |
Clara Wesselhoff |
2006 |
0612AS |
HADERSLEV |
|
50m |
36.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
142 |
1 |
Frida B. Kristensen |
2005 |
0518BA |
HADERSLEV |
|
50m |
35.62 |
148 |
2 |
Maja Emilie Skjødt |
2005 |
0596AR |
HADERSLEV |
|
25m |
35.39 |
120 |
3 |
Cecilie Meier |
2003 |
|
VAMDRUP |
|
25m |
35.01 |
2 |
4 |
Cecilie Daugaard |
2003 |
0312BB |
BJERRE HER |
|
25m |
35.02 |
82 |
5 |
Sofie Skibelund Olesen |
2007 |
0784AB |
SØNDERBORG |
|
25m |
35.43 |
10 |
6 |
Katrine Nyholm-Rønning |
2003 |
0316BF |
BJERRE HER |
|
25m |
35.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
187 |
1 |
Thea Kvejborg |
2006 |
0622AX |
KORAL |
|
25m |
34.98 |
184 |
2 |
Sara Høi Graversen |
2003 |
0318AX |
KORAL |
|
50m |
34.51 |
71 |
3 |
Katrine Jensen |
2001 |
0156AR |
SØNDERBORG |
|
25m |
33.92 |
133 |
4 |
Sigrid Sand Jürgensen |
2007 |
0756AQ |
OPNØR |
|
25m |
34.39 |
7 |
5 |
Xenia Juhl Leiszner |
2005 |
0566AD |
BJERRE HER |
|
25m |
34.82 |
156 |
6 |
Sille Holm-Nissen |
2007 |
0738AV |
HADERSLEV |
|
25m |
35.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
32 |
1 |
Lucca Mikkelsen |
2002 |
0212BE |
BOV |
|
25m |
33.67 |
168 |
2 |
Karen K. H. Hagensen |
2004 |
0424AR |
H.G.F. |
|
25m |
33.06 |
62 |
3 |
Sara Farag |
2003 |
0356AT |
SØNDERBORG |
|
25m |
32.87 |
66 |
4 |
Kalina Gamisheva |
2008 |
0842AA |
SØNDERBORG |
|
25m |
33.04 |
172 |
5 |
Trine Ydemann Pedersen |
2003 |
0302AX |
H.G.F. |
|
25m |
33.55 |
149 |
6 |
Maja Kirstine Karlsen |
2005 |
0514AX |
HADERSLEV |
|
25m |
33.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
135 |
1 |
Iben Mønsted |
2003 |
0388BE |
OPNØR |
|
25m |
32.59 |
119 |
2 |
Manja Laursen |
2003 |
|
VAMDRUP |
|
25m |
32.26 |
190 |
3 |
Karoline Christiansen |
2007 |
|
KORAL |
|
25m |
32.00 |
68 |
4 |
Karoline Hellesøe |
2006 |
0678AQ |
SØNDERBORG |
|
25m |
32.12 |
64 |
5 |
Julie Fink |
2001 |
0124AP |
SØNDERBORG |
|
25m |
32.29 |
5 |
6 |
Sofie Hjorth Jakobsen |
2005 |
0586AO |
BJERRE HER |
|
25m |
32.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
113 |
1 |
Mathilde Baltsersen |
2003 |
|
VAMDRUP |
|
25m |
31.84 |
25 |
2 |
Cheyenne Erdmann |
2004 |
0482BA |
BOV |
|
25m |
31.69 |
45 |
3 |
Olivia Steenstrup |
2000 |
0004BB |
RØDDING |
|
25m |
31.40 |
73 |
4 |
Emma Lundorff Johannsen |
2003 |
0368AS |
SØNDERBORG |
|
25m |
31.57 |
4 |
5 |
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
0794AG |
BJERRE HER |
|
25m |
31.80 |
146 |
6 |
Katrine S. Kristensen |
2004 |
0458AX |
HADERSLEV |
|
50m |
31.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
72 |
1 |
Signe Jensen |
2007 |
0786AB |
SØNDERBORG |
|
25m |
31.03 |
6 |
2 |
Alberte Randlev Laustsen |
2005 |
0584AX |
BJERRE HER |
|
25m |
30.88 |
139 |
3 |
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
0688AV |
HADERSLEV |
|
25m |
30.46 |
75 |
4 |
Clara Kapke |
2006 |
0614AB |
SØNDERBORG |
|
25m |
30.62 |
155 |
5 |
Signe Frits Nielsen |
2002 |
0266AN |
HADERSLEV |
|
50m |
30.99 |
128 |
6 |
Maria Crisan |
2005 |
0532AZ |
OPNØR |
|
25m |
31.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
33 |
1 |
Jette Muusmann |
2005 |
0532AO |
BOV |
|
25m |
29.95 |
137 |
2 |
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
0352AO |
HADERSLEV |
|
25m |
28.53 |
154 |
3 |
Pernille Thastrup Hansen |
2003 |
0374BD |
HADERSLEV |
|
50m |
27.85 |
151 |
4 |
Mira Emilie Schmidt |
2003 |
0394AY |
HADERSLEV |
|
25m |
28.33 |
70 |
5 |
Ellen Jensen |
2005 |
0546AF |
SØNDERBORG |
|
25m |
28.71 |
152 |
6 |
Naja Johnsen |
2003 |
0354BG |
HADERSLEV |
|
25m |
30.17 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
06 maj 2019 |
Licens til DGI Sønderjylland |
Udskriftstidspunkt |
21:14 |
|