Program för Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 lörd
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim FL CD
|
Final 1 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Neppan Knatte Cup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1333 |
2 |
|
Viktoria Milic |
2008 |
SKURU IK |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1329 |
3 |
|
Alice Blomqvist |
2006 |
SKURU IK |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
893 |
4 |
|
Lovis Carltoft |
2008 |
SK NEPTUN |
1:38.64 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
941 |
5 |
|
Sonja Walter |
2010 |
SK NEPTUN |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1125 |
6 |
|
Ines Ljungqvist |
2006 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim FL CD |
Final 2 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
915 |
0 |
|
Alma Lundströmer |
2008 |
SK NEPTUN |
57.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
955 |
1 |
|
Elvira Hilbers Larsen |
2007 |
SALTSJÖB |
56.14 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
922 |
2 |
|
Alice Berg |
2009 |
SK NEPTUN |
54.95 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
920 |
3 |
|
Nancy Karlmark |
2008 |
SK NEPTUN |
53.72 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
925 |
4 |
|
Alicia Uebel |
2010 |
SK NEPTUN |
49.77 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
889 |
5 |
|
Elsa Ericsson |
2008 |
SK NEPTUN |
49.88 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
960 |
6 |
|
Ebba Gradevik-Laurell |
2006 |
SALTSJÖB |
53.77 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
891 |
7 |
|
Hedvig Duit |
2008 |
SK NEPTUN |
55.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
918 |
8 |
|
Lisen Skott-Storheden |
2008 |
SK NEPTUN |
56.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1026 |
9 |
|
Lisa Danfelter |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
57.23 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim FL CD |
Final 3 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
894 |
0 |
|
Smilla Qvarfordt |
2008 |
SK NEPTUN |
49.17 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1277 |
1 |
|
Alexandra Silverryd |
2005 |
SS04 |
48.72 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
710 |
2 |
|
Elvira Lannér |
2005 |
GUSTAVSBER |
48.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
892 |
3 |
|
Louise Löfström |
2008 |
SK NEPTUN |
47.63 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
895 |
4 |
|
Isabelle Wallqvist |
2009 |
SK NEPTUN |
47.40 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1181 |
5 |
|
Felicia Tiippana-Henriksson |
2008 |
TYRESÖ SS |
47.62 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
924 |
6 |
|
Sofia Fahlen |
2009 |
SK NEPTUN |
47.73 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
916 |
7 |
|
Elly Skalin |
2008 |
SK NEPTUN |
48.66 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
888 |
8 |
|
Amy Sterby |
2008 |
SK NEPTUN |
48.87 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
912 |
9 |
|
Lovisa Emanuelsson |
2009 |
SK NEPTUN |
49.40 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim FL CD |
Final 4 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1122 |
0 |
|
Chanel Matilainen |
2007 |
SÖDERTÖRN |
47.14 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
890 |
1 |
|
Fanny Lidegran |
2008 |
SK NEPTUN |
46.43 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
896 |
2 |
|
Malva Sjödahl |
2009 |
SK NEPTUN |
46.25 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1174 |
3 |
|
Tilde Bergvall |
2004 |
TYRESÖ SS |
46.23 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
909 |
4 |
|
Felicia Berg |
2007 |
SK NEPTUN |
45.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1264 |
5 |
|
Amanda Hörberg |
2006 |
SS04 |
45.94 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1127 |
6 |
|
Sofia Palmqvist |
2007 |
SÖDERTÖRN |
46.24 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1107 |
7 |
|
Thea Severinsson |
2008 |
SÖDERTÖRN |
46.28 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
864 |
8 |
|
Stella Burman Kindgren |
2008 |
SK NEPTUN |
46.50 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
923 |
9 |
|
Felicia Forss |
2009 |
SK NEPTUN |
47.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim FL CD |
Final 5 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
973 |
0 |
|
Nicole Wahlström |
2005 |
SKURU IK |
45.56 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1274 |
1 |
|
Stella Gammel |
2006 |
SS04 |
45.23 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
714 |
2 |
|
Felicia Westerdahl |
2006 |
GUSTAVSBER |
45.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1180 |
3 |
|
Ella Pahlén |
2007 |
TYRESÖ SS |
44.78 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
861 |
4 |
|
Delara Ronquist |
2007 |
SK NEPTUN |
44.47 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
873 |
5 |
|
Vivyan Wallqvist |
2007 |
SK NEPTUN |
44.65 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
980 |
6 |
|
Laura Nelson |
2006 |
SKURU IK |
45.04 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1169 |
7 |
|
Philippa Ledo Antunes |
2004 |
TYRESÖ SS |
45.20 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
709 |
8 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
GUSTAVSBER |
45.42 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
656 |
9 |
|
Ida Haidari |
2006 |
BOTK-RÖNN |
45.66 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim FL CD |
Final 6 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
764 |
0 |
|
Ida Herold |
2005 |
LIDINGÖ SK |
44.19 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
833 |
1 |
|
Ines Wijk |
2006 |
SK NEPTUN |
43.92 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1272 |
2 |
|
Amelie Jäntti |
2005 |
SS04 |
43.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
655 |
3 |
|
Erica Griberg |
2005 |
BOTK-RÖNN |
43.15 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
956 |
4 |
|
Anna Maria Olympia Rosenqvist |
2008 |
SALTSJÖB |
42.85 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
654 |
5 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
BOTK-RÖNN |
42.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1070 |
6 |
|
Tyra Marsten |
2004 |
SÖDERTÖRN |
43.49 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1276 |
7 |
|
Ella Mahe |
2005 |
SS04 |
43.80 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
977 |
8 |
|
Alice Belic |
2005 |
SKURU IK |
43.93 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1179 |
9 |
|
Fidelie Börnesson |
2007 |
TYRESÖ SS |
44.45 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim FL CD |
Final 7 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
952 |
0 |
|
Alva Karén |
2005 |
SALTSJÖB |
42.73 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
713 |
1 |
|
Bonnie Tham |
2006 |
GUSTAVSBER |
42.58 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
847 |
2 |
|
Saga Lööf |
2005 |
SK NEPTUN |
42.03 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
694 |
3 |
|
Alice Roos |
2007 |
ESKILSTUNA |
41.59 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
919 |
4 |
|
Agnes Harlin Emanuelson |
2008 |
SK NEPTUN |
41.34 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
822 |
5 |
|
Greta Rosén |
2004 |
SK NEPTUN |
41.46 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
948 |
6 |
|
Britta Palmborg |
2005 |
SALTSJÖB |
41.94 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
666 |
7 |
|
Irma Ehrengren |
2005 |
DANDERYD |
42.05 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
951 |
8 |
|
Ebba Kinnunen |
2006 |
SALTSJÖB |
42.73 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1303 |
9 |
|
Mia Karolina Müürsepp |
2006 |
AUi |
42.79 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim FL CD |
Final 8 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1273 |
0 |
|
Maja Dunder |
2005 |
SS04 |
40.71 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
946 |
1 |
|
Cornelia Dahlén |
2004 |
SALTSJÖB |
40.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1325 |
2 |
|
Tara Srikkanth |
2005 |
SÖDERTÖRN |
39.97 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
827 |
3 |
|
Maja Wallberg |
2005 |
SK NEPTUN |
39.38 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
821 |
4 |
|
Astrid Rosén |
2005 |
SK NEPTUN |
39.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1149 |
5 |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
TUREBERG |
39.07 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1299 |
6 |
|
Iida Vartiainen |
2006 |
AUi |
39.85 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1108 |
7 |
|
Ebba Mattisson |
2006 |
SÖDERTÖRN |
39.98 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
978 |
8 |
|
Matilda Bergström |
2005 |
SKURU IK |
40.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
812 |
9 |
|
Tilda Hägbom |
2005 |
SK NEPTUN |
41.32 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim FL CD |
Final 9 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
700 |
0 |
|
Ronja Larsén |
2006 |
ESKILSTUNA |
38.87 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1261 |
1 |
|
Tove Dicander |
2005 |
SS04 |
38.66 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
658 |
2 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
DANDERYD |
38.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
650 |
3 |
|
Julia Kantoluoto |
2005 |
BOTK-RÖNN |
38.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1150 |
4 |
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
TUREBERG |
37.88 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1046 |
5 |
|
Alva Herlitz |
2005 |
SKK |
37.96 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
652 |
6 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
BOTK-RÖNN |
38.07 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
828 |
7 |
|
Elisa Sundberg |
2005 |
SK NEPTUN |
38.26 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1301 |
8 |
|
Veera Ele |
2006 |
AUi |
38.84 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1265 |
9 |
|
Elina Darvish |
2005 |
SS04 |
38.92 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim FL CD |
Final 10 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1167 |
0 |
|
Emilia Karlsson Bertoli |
2005 |
TYRESÖ SS |
37.60 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
964 |
1 |
|
Ida Edvinsson |
2004 |
SKURU IK |
37.46 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1044 |
2 |
|
Lina Ahlström |
2005 |
SKK |
37.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
852 |
3 |
|
Lovisa Ramsten |
2005 |
SK NEPTUN |
36.73 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1096 |
4 |
|
Maja Frejd |
2004 |
SÖDERTÖRN |
36.15 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1256 |
5 |
|
Emma Montelius |
2005 |
SS04 |
36.20 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
685 |
6 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
ESKILSTUNA |
37.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1166 |
7 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
TYRESÖ SS |
37.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
663 |
8 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
DANDERYD |
37.49 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
697 |
9 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
ESKILSTUNA |
37.83 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim FL CD |
Final 11 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
817 |
0 |
|
Nike Johnston |
2005 |
SK NEPTUN |
35.22 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1146 |
1 |
|
Selma Holmer |
2004 |
TUREBERG |
34.56 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
680 |
2 |
|
Josefin Fundberg |
2004 |
ESKILSTUNA |
33.54 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1252 |
3 |
|
Alice Velden |
2005 |
SS04 |
32.72 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1307 |
4 |
|
Lilli Kulpakko |
2005 |
AUi |
32.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
689 |
5 |
|
My Larsson |
2005 |
ESKILSTUNA |
32.30 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
691 |
6 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
ESKILSTUNA |
33.48 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1250 |
7 |
|
Elvira Montes |
2004 |
SS04 |
33.66 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
758 |
8 |
|
Klara Klingberg |
2006 |
LIDINGÖ SK |
34.68 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
695 |
9 |
|
Sammi Thai |
2005 |
ESKILSTUNA |
35.48 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 08:19:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|