2019-11-16   23:24:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Åbne Københavnske Masters 2019/Copenhagen Open Masters 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Formiddag kl. 9.30

2_S
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
3285  Andkjær Jakob  1985  KU-SVØM  8559AA  25 m  52.50   
3087  Gjerløv Mads  1972  BIRKERØD  7237AA  25 m  54.16   
3358  Reux Thomas  1991  KARLSTAD  BA8791  25 m  54.93   
3417  Prestinoni Stefano  1977  SK NEPTUN  AA9577  25 m  55.50   
3490  Neumann Lukas  1989  RO-MA    25 m  55.70   
3431  Pedersen Tommy  1975  Sandefjord    25 m  56.90   
3090  Holmsteen Peter  1963  BIRKERØD  6361AA  25 m  56.95   
3322  Persson Lenny  1977  MKK  AA2577  25 m  57.51   
3385  Vitazka Honza  1976  MKK  AA4976  25 m  57.51   
10  3479  Svrsek Sebastian  1992  GLADSAXE  9201AM  25 m  58.50   
11  3367  Billström Anders  1973  KUNGSBACKA  AB8973  25 m  59.00   
12  3475  Kaspersen Odd Roar  1971  Bærum    25 m  59.50   
13  3396  Dalsgaard Anders  1970  BIRKERØD  7055AA  25 m  59.78   
14  3474  Andersson Martin  1970  VARBERG  AA5370  25 m  59.98   
15  2821  Olofsson Joakim  1970  ÄNGELHOLM  AB9170  25 m  59.99   
16  3287  Solvang Rune  1980  KU-SVØM  8065AA  25 m  1:00.00   
17  3532  Schiess Erik Sandberg  1997  KU-SVØM  9759AQ  25 m  1:01.00   
18  1958  Borbas Josef  1943  SK SYDSIM  AA9343  25 m  1:01.27   
19  3098  Nissen Ole Garm  1978  BIRKERØD  7841AB  25 m  1:01.50   
20  2965  Olsen Jacob  1972  KØGE  7229AA  25 m  1:02.00   
21  3393  Villarroel Nicolas  1985  CL-H2O  105116  25 m  1:02.00   
22  3403  Nielsen Tue Vestergaard  1976  GSK  7615AA  25 m  1:02.00   
23  2583  Lindahl David  1982  LASS  AE5182  25 m  1:02.50   
24  3402  Hansen Kaj Mantzius  1974  GSK  7461AA  25 m  1:02.50   
25  3506  Mindemann Florian  1988  RM  244791  25 m  1:02.77   
26  3436  Andersen Bjørn Sigmund  1963  Sandefjord    25 m  1:03.00   
27  3504  Raab Peter  1967  RM  162970  25 m  1:03.00   
28  3446  Schäfer Stefan  1967  TSS  302800  25 m  1:03.90   
29  3521  Bæk Emil Østergaard  1985  HØRSHOLM  8595AC  25 m  1:04.00   
30  2343  Lundin Peter  1959  KUNGSBACKA  AA6559  25 m  1:04.80   
31  3259  Johansson Björn  1958  HS  AA8958  25 m  1:04.80   
32  3366  Mcpherson Douglas  1965  KUNGSBACKA  AB2165  25 m  1:04.80   
33  3397  Madsen Mads  1973  BIRKERØD  7389AA  25 m  1:04.80   
34  3449  Zillmer Frank  1969  TSS  342023  25 m  1:04.90   
35  3501  Münch Holger  1972  RM  208814  25 m  1:05.00   
36  3461  Justh Karl  1957  GÖTEBORG  AA6557  25 m  1:05.02   
37  3101  Schäfer Ulrik  1962  BIRKERØD  6273AA  25 m  1:06.67   
38  3189  Petersen Henrik  1969  HØRSHOLM  6917AA  25 m  1:07.00   
39  3084  Felding Bo  1968  BIRKERØD    25 m  1:07.72   
40  2750  Vågshaug Eirik  1958  Eidsvoll    25 m  1:08.00   
41  3312  Thode Niklas  1973  KU-SVØM  7381AA  25 m  1:08.00   
42  2751  Svendsen Rune  1968  Eidsvoll    25 m  1:08.10   
43  3453  Rasmussen Jan Råsø  1962  STT  6201AA  25 m  1:08.16   
44  3346  Deneken Gerhard  1963  SVØMKORSØR  6353AA  25 m  1:08.70   
45  3530  Pock Martin  1971  KU-SVØM  7181AA  25 m  1:09.00   
46  3545  Kragh Regnar  1973  KU-SVØM  7303AA  25 m  1:09.00   
47  3434  Christoffersen Sigurd  1975  Sandefjord    25 m  1:10.59   
48  3049  Jørgensen Morten  1968  Lørenskog    25 m  1:11.32   
49  3522  Kaavé Michael Rosenørn  1973  HØRSHOLM  7305AB  25 m  1:11.86   
50  3480  Lou Kasper  1974  GLADSAXE  7443AB  25 m  1:12.00   
51  3365  Thomasson Björn  1988  KUNGSBACKA    25 m  1:12.50   
52  3409  Eide Tom  1957  Bergen OM    25 m  1:12.50   
53  3343  Laursen Thomas  1972  HILLERØD  7271AB  50 m  1:14.65   
54  3455  Lyngbo Sofus  1960  STT  6097AA  25 m  1:15.15   
55  3384  Fransson Robert  1961  MKK  AB4161  25 m  1:15.58   
56  3293  Rasmussen Ebbe  1949  KU-SVØM  4901AA  25 m  1:16.08   
57  3052  Myrvang Bjørn Ove  1952  Eidsvoll    25 m  1:26.00   
58  3421  Dakakni Maher Kamal  1986  Oslo IL    25 m  1:28.00   
59  3345  Mortensen Rune Dahl  1978  HILLERØD  7881AB  25 m     
60  3561  Gonzales-Aranda Maurice  1993  HOVEDSTAD  520661  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 november 2019 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  03:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark