Startliste for DeltaSwim Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
DeltaSwim Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Fredericia |
|
Udskriftstidspunkt |
18:45 |
|
|
Arrangør |
DeltaSwim |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 maj 2019 |
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer |
Finaler (9) |
Sponsor for løb 11: IBC Fredericia-Middelfart |
|
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
297 |
1 |
Ida Højergaard |
2007 |
|
VEJLE |
|
50m |
|
56 |
2 |
Sofie Søgaard Sørensen |
2007 |
|
ERRITSØ |
|
50m |
|
233 |
3 |
Astrid Kortnum |
2007 |
0768AV |
VEJLE |
|
50m |
|
293 |
4 |
Emilie Steffensen |
2009 |
0992AG |
VEJLE |
|
50m |
|
24 |
5 |
Julie Høirup |
2009 |
0956BA |
DELTA |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
158 |
1 |
Sarah Tranekjer |
2008 |
0898AP |
H2Odense |
|
25m |
1:20.30 |
235 |
2 |
Clara Darville |
2008 |
0882AP |
VEJLE |
|
25m |
1:17.63 |
281 |
3 |
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
0984AI |
VEJLE |
|
25m |
1:05.42 |
254 |
4 |
Lea H Mammen |
2009 |
0954BA |
VEJLE |
|
25m |
1:13.56 |
41 |
5 |
Sofie Jerløv |
2009 |
0956AG |
DELTA |
|
25m |
1:19.36 |
163 |
6 |
Emily Knudsen |
2006 |
0668AW |
H2Odense |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
271 |
1 |
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
0946AD |
VEJLE |
|
25m |
1:03.61 |
51 |
2 |
Kristine Walløe Poulsen |
2007 |
0704AV |
ERRITSØ |
|
25m |
1:02.01 |
220 |
3 |
Alberte Knudsen |
2009 |
0944AB |
VEJLE |
|
25m |
57.38 |
154 |
4 |
Cornelia Gardias Peters |
2008 |
0864AH |
H2Odense |
|
25m |
58.56 |
289 |
5 |
Tilde Hilkjær |
2007 |
0702AU |
VEJLE |
|
25m |
1:02.36 |
28 |
6 |
Liv K. L. Jensen |
2008 |
0884AN |
DELTA |
|
50m |
1:04.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
252 |
1 |
Kira Wolter |
2007 |
0742AT |
VEJLE |
|
25m |
53.96 |
52 |
2 |
Nanna W Povlsen |
2005 |
0582BA |
ERRITSØ |
|
25m |
51.88 |
272 |
3 |
Olivia Holmberg |
2009 |
0986AC |
VEJLE |
|
25m |
49.44 |
248 |
4 |
Ines Novosel Madsen |
2008 |
0808AE |
VEJLE |
|
25m |
50.87 |
93 |
5 |
Christina Dracea Horsbøl |
2007 |
0724AP |
ESBJERG |
|
25m |
53.49 |
211 |
6 |
Signe Magelund Møller |
2006 |
0618AS |
KOLDING |
|
25m |
55.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
219 |
1 |
Alberte Andersen |
2008 |
0892AL |
VEJLE |
|
25m |
49.23 |
42 |
2 |
Stine Engelbrecht Jensen |
2006 |
0642AV |
DELTA |
|
25m |
48.37 |
84 |
3 |
Andrea Bjerring Pedersen |
2007 |
0768AF |
ESBJERG |
|
25m |
46.31 |
226 |
4 |
Anne Stæhr |
2008 |
0862AK |
VEJLE |
|
25m |
47.42 |
303 |
5 |
Amalie F. Piiters |
2006 |
0628AT |
H2Odense |
|
50m |
48.89 |
251 |
6 |
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
0844AC |
VEJLE |
|
25m |
49.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
65 |
1 |
Sissel Jessen |
2004 |
0494AZ |
ERRITSØ |
|
25m |
45.51 |
116 |
2 |
Mathilde Hedekær Mischorr |
2005 |
0522AS |
ESBJERG |
|
25m |
43.95 |
200 |
3 |
Emilia Spangsberg |
2007 |
0778AK |
KOLDING |
|
25m |
42.59 |
195 |
4 |
Alberte Kirk Langschwager |
2007 |
0788AA |
KOLDING |
|
25m |
43.09 |
47 |
5 |
Anna Lykke Vangsgaard |
2005 |
0526AV |
ERRITSØ |
|
25m |
44.54 |
54 |
6 |
Lærke Iversen |
2003 |
0356BE |
ERRITSØ |
|
25m |
46.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
222 |
1 |
Alista Maslobojeva |
2007 |
0712AS |
VEJLE |
|
25m |
40.99 |
186 |
2 |
Fiona Hansen Hobolth |
2003 |
0376AO |
HADERSLEV |
|
25m |
39.67 |
29 |
3 |
Louise Jensen |
2003 |
0322AZ |
DELTA |
|
25m |
38.86 |
172 |
4 |
Naja Færgemann |
2006 |
0602AI |
H2Odense |
|
25m |
38.95 |
268 |
5 |
Mille Holmberg |
2006 |
0654AH |
VEJLE |
|
25m |
40.57 |
179 |
6 |
Esther Ellegaard Nielsen |
2005 |
0598AN |
H2Odense |
|
25m |
41.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
274 |
1 |
Sarah Laursen |
2007 |
0798AD |
VEJLE |
|
25m |
38.59 |
6 |
2 |
Stella Harpøth |
2006 |
0656AH |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
38.15 |
190 |
3 |
Pernille Thastrup Hansen |
2003 |
0374BD |
HADERSLEV |
|
25m |
37.94 |
18 |
4 |
Enya Lindum Eskildsen |
2000 |
0012AY |
DELTA |
|
50m |
38.06 |
316 |
5 |
Janni S Hansen |
2001 |
0114AT |
DELTA |
|
50m |
38.36 |
202 |
6 |
Johanne Heilmann |
2005 |
0558AI |
KOLDING |
|
25m |
38.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
131 |
1 |
Malea Benediktson |
2001 |
0104AM |
H2Odense |
|
50m |
36.54 |
137 |
2 |
Johanne A Andersson |
2003 |
0302AD |
H2Odense |
|
50m |
34.85 |
139 |
3 |
Freja Nicholas |
2000 |
0084AN |
H2Odense |
|
25m |
33.38 |
100 |
4 |
Amanda Busk Olesen |
2005 |
0558AH |
ESBJERG |
|
25m |
34.22 |
184 |
5 |
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
0352AO |
HADERSLEV |
|
25m |
35.97 |
227 |
6 |
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
0634AD |
VEJLE |
|
25m |
37.33 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim |
Udskriftstidspunkt |
18:45 |
|