2020-09-23   07:39:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Hørsholm Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

25-05-2019

Seedede heat Løb 5
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  08:23   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer  Finaler (13) 
Vejledende starttid 10:55 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
87  Rosamarie Grevelund  2007  0784AR  HØRSHOLM    50m  1:07.63 
43  Sara Juul-Andersen  2004  0448AY  RINGSTED    50m  55.68 
174  Victoria Brammer Kærgaard  2008  0878AA  GLADSAXE    50m  53.41 
88  Therese Dommer  2009  0932AD  HØRSHOLM    50m  53.51 
170  Katrine Hermansen  2008  0838AG  GLADSAXE    50m  1:06.59 
109  Agnethe Overgaard  2010  1088AC  HØRSHOLM    50m   

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
146  Sara Kaiser  2007  0786AJ  HERLUFSHOL    50m  50.90 
288  Emilie Støttrup-Andersen  2008  0816AP  SØLLERØD    50m  49.59 
147  Sigrún Birgisdottir  2007  0712AP  HERLUFSHOL    50m  48.40 
89  Victoria Pedersen  2008  0822AJ  HØRSHOLM    50m  48.77 
173  Liva Ladefoged Jepsen  2008  0828AA  GLADSAXE    50m  50.20 
168  Ella Boisen Tvermoes  2008  0812AD  GLADSAXE    50m  53.04 

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
169  Sarah Zargarov Hansen  2008  0848AG  GLADSAXE    50m  46.41 
176  Sigrid Mygind  2008  0878AG  GLADSAXE    50m  44.47 
219  Edith Louise Vedel  2007  0742AD  GENTOFTE    50m  43.63 
266  Dina Shapley  2006  0614AM  SØLLERØD    50m  44.13 
165  Anna Dicte Bøgeskov  2007  0748AC  GLADSAXE    50m  44.66 
171  Katrine Schou Jagd  2008  0868AA  GLADSAXE    50m  47.84 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
135  Cecilie Jakobsen  2008  0898AG  HERLUFSHOL    50m  42.65 
73  Mille Dige From  2004  0438AW  HØRSHOLM    50m  41.70 
149  Victoria Petersen  2008  0854AD  HERLUFSHOL    50m  41.35 
175  Freya Valentin  2008  0888AG  GLADSAXE    50m  41.63 
138  Frederikke Jørgensen  2007  0722AP  HERLUFSHOL    50m  41.82 
290  Emma Nørskov  2009  0956AC  SØLLERØD    50m  43.56 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
222  Maja Vejborg  2007  0772AD  GENTOFTE    50m  40.30 
45  Mathilde Grønnehøj  2006  0652AR  RINGSTED    50m  39.45 
172  Laura Klug Christensen  2008  0836AN  GLADSAXE    50m  39.00 
78  Thilde Hjortshøj  2006  0648AO  HØRSHOLM    50m  39.40 
166  Lise H. V. Waarst  2007  0732AD  GLADSAXE    50m  39.82 
162  Oline Ludvigsen  2007  0768AA  GLADSAXE    50m  40.94 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
44  Astrid Kruuse  2005  0554AQ  RINGSTED    50m  38.71 
274  Signe Munk Hvid  2006  0636AO  SØLLERØD    50m  37.60 
272  Mille Vester-Christensen  2005  0556AL  SØLLERØD    50m  37.45 
267  Frederikke Larsen  2005  0524AS  SØLLERØD    50m  37.52 
70  Isabella El-Nagdy  2005  0526AY  HØRSHOLM    50m  37.66 
283  Annabella Nathansen  2007  0708AM  SØLLERØD    50m  38.88 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
206  Ada Hasløv Brunsgaard  2006  0646AN  GENTOFTE    50m  37.20 
61  Amalie Rose Søndergaard  2006  0618AF  HØRSHOLM    50m  36.18 
154  Emma F. Rouse  2004  0412AJ  HELSINGØR    50m  35.66 
41  Lara W. S. Olsen  2006  0696AA  RINGSTED    50m  35.83 
394  Amalie Klitten  2004  0448BA  HILLERØD    50m  36.23 
210  Anna Hinsch Lauritzen  2006  0664AK  GENTOFTE    50m  37.44 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
136  Fanta O. Petersen  2005  0568AL  HERLUFSHOL    50m  35.51 
211  Christine Stubbe Lundsby  2006  0698AJ  GENTOFTE    50m  35.26 
257  Katrine Hansen  2006  0686AS  DRAGSHOLM    50m  34.84 
67  Freja Mathilde Kaas  2006  0638AO  HØRSHOLM    50m  35.05 
161  Silje Nygaard Engedal  2007  0768AE  GLADSAXE    50m  35.35 
388  Josephine Gribsvad  2003  0384AR  HILLERØD    50m  35.64 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
252  Sille Bachmann  2004  0424AX  DRAGSHOLM    50m  34.68 
209  Anna E.e. Balle  2006  0628AL  GENTOFTE    50m  34.51 
153  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  0352AD  HELSINGØR    50m  33.81 
213  Nanja Frahm-Falkenberg  2006  0682AL  GENTOFTE    50m  34.31 
155  Ida Sophie Hinsch Olsen  2004  0432AU  HELSINGØR    50m  34.52 
139  Kamille Bentsen  2006  0638AL  HERLUFSHOL    50m  34.81 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
320  Isabella Ravn Jensen  2004  0404AM  LYNGBY    50m  33.56 
163  Ida Villemoes Poulsen  2007  0758AA  GLADSAXE    50m  33.09 
395  Anna Olivia Kirchhoff  2005  0566AK  HILLERØD    50m  32.65 
389  Ida Zeiler Terkildsen  2004  0494AD  HILLERØD    50m  33.09 
392  Ulrikke Veje  2002  0258AK  HILLERØD    50m  33.11 
151  Amalie Kolstrup-Timm  2003  0314AK  HELSINGØR    50m  33.76 

 
Heat 11 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
25  Malene Reynolds  2005  0558AN  RINGSTED    50m  32.31 
319  Frederikke Elster  2004  0404AY  LYNGBY    50m  32.13 
54  Martha Hjuler Britze  2004  0488AC  HØRSHOLM    50m  32.09 
52  Kaya Vennick Haugbølle  2004  0418AB  HØRSHOLM    50m  32.13 
33  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  0582AD  RINGSTED    50m  32.26 
202  Clara Toft  2004  0406AA  GENTOFTE    50m  32.35 

 
Heat 12 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
322  Lærke Vinneck Hansen  2004  0458AB  LYNGBY    50m  31.96 
205  Anne Sofie Evald  2004  0486AC  GENTOFTE    50m  31.68 
276  Anna Nørskov  2004  0414AO  SØLLERØD    50m  31.14 
59  Alba Vendelboe-Schack  2005  0594AJ  HØRSHOLM    50m  31.31 
98  Cecilie Salskov Jensen  2000  0012AQ  HØRSHOLM    50m  31.74 
270  Ida Marie Platzer  2005  0572AC  SØLLERØD    50m  32.01 

 
Heat 13 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
373  Emmely Östman Pedersen  2005  0588AN  HELSINGØR    50m  30.41 
203  Frederikke Falk-List  2004  0488AB  GENTOFTE    50m  30.19 
158  Frederikke Marie Hansen  2003  0358AH  GLADSAXE    50m  29.38 
99  Elena Westmark Holm  2003  0336AD  HØRSHOLM    50m  29.75 
224  Malou Soelberg  2004  0438AE  GENTOFTE    50m  30.27 
321  Laura Borre Jacobsen  2004  0488AD  LYNGBY    50m  30.64 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  08:23 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark