2020-01-19   03:17:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Hørsholm Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

1_S
Løb 1, 200m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
189  Aarestrup Zenia  2001  GLADSAXE  0104AS  50 m  2:25.72   
324  Bendt Sofia Norre  2003  LYNGBY  0316AG  50 m  2:30.02   
188  Bartels Sara Damkjær  2004  GLADSAXE  0478AC  50 m  2:31.27   
233  Carlquist Clara  2003  GENTOFTE  0314AN  50 m  2:32.09   
97  Jakobsen Marina Nissen  2000  HØRSHOLM  0022AI  50 m  2:34.51   
275  Weiner Alba Lyhne  2004  SØLLERØD  0486AT  50 m  2:37.59   
376  Wiberg Mikkeline Rud  2005  HELSINGØR  0584AH  50 m  2:37.73   
225  Vang-Jensen Caroline  2003  GENTOFTE  0392AB  50 m  2:40.77   
359  Krag Sofie Amalie  2006  HOVEDSTAD  0678AD  50 m  2:40.81   
10  276  Nørskov Anna  2004  SØLLERØD  0414AO  50 m  2:41.31   
11  54  Britze Martha Hjuler  2004  HØRSHOLM  0488AC  50 m  2:42.05   
12  27  Clausen Anne-Sofie P.  2002  RINGSTED  0202AB  50 m  2:42.87   
13  322  Hansen Lærke Vinneck  2004  LYNGBY  0458AB  50 m  2:43.15   
14  163  Poulsen Ida Villemoes  2007  GLADSAXE  0758AA  50 m  2:43.73   
15  357  Lundsgaard Juliane Sarauw  2006  HOVEDSTAD  0638AB  50 m  2:46.18   
16  25  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  50 m  2:47.08   
17  320  Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  50 m  2:47.09   
18  252  Bachmann Sille  2004  DRAGSHOLM  0424AX  50 m  2:52.27   
19  209  Balle Anna E.e.  2006  GENTOFTE  0628AL  50 m  2:54.81   
20  157  Skjærbæk Kristine G.  2004  HELSINGØR  0442AO  50 m  2:55.17   
21  274  Hvid Signe Munk  2006  SØLLERØD  0636AO  50 m  3:01.89   
22  300  Borchorst Molly  2007  SØLLERØD  0788AG  50 m  3:04.23   
23  45  Grønnehøj Mathilde  2006  RINGSTED  0652AR  50 m  3:04.87   
24  145  Visler Mie  2006  HERLUFSHOL  0626AI  50 m  3:07.32   
25  42  Sørensen Emma Skjold  2004  RINGSTED  0406AX  50 m  3:07.84   
26  291  Heegaard Helene  2007  SØLLERØD  0794AN  50 m  3:12.92   
27  138  Jørgensen Frederikke  2007  HERLUFSHOL  0722AP  50 m  3:14.96   
28  43  Juul-Andersen Sara  2004  RINGSTED  0448AY  50 m  3:15.49   
29  283  Nathansen Annabella  2007  SØLLERØD  0708AM  50 m  3:15.67   
30  222  Vejborg Maja  2007  GENTOFTE  0772AD  50 m  3:17.03   
31  162  Ludvigsen Oline  2007  GLADSAXE  0768AA  50 m  3:19.08   
32  259  Larsen Sofie  2005  DRAGSHOLM  0574AZ  50 m  3:19.13   
33  175  Valentin Freya  2008  GLADSAXE  0888AG  50 m  3:25.16   
34  219  Vedel Edith Louise  2007  GENTOFTE  0742AD  50 m  3:26.61   
35  147  Birgisdottir Sigrún  2007  HERLUFSHOL  0712AP  50 m  3:28.12   
36  294  Aaby Katrine Bruhn  2007  SØLLERØD  0756AF  50 m  3:28.53   
37  231  Griffin Nina  2007  GENTOFTE  0776AK  50 m  3:28.97   
38  302  Munk-Hansen Pauline  2008  SØLLERØD  0892AF  50 m  3:35.61   
39  295  Krogsgaard Laura  2007  SØLLERØD  0756AP  50 m  3:36.73   
40  289  Brøndum Emma  2007  SØLLERØD  0716AP  50 m  3:37.68   
41  169  Hansen Sarah Zargarov  2008  GLADSAXE  0848AG  50 m  3:37.88   
42  290  Nørskov Emma  2009  SØLLERØD  0956AC  50 m  3:39.15   
43  299  Halskov Mia  2009  SØLLERØD  0916AC  50 m  3:42.56   
44  146  Kaiser Sara  2007  HERLUFSHOL  0786AJ  50 m  3:48.87   
45  281  Pedersen Anna Bjerre  2009  SØLLERØD  0936AG  50 m  3:52.64   
46  282  Drengsgaard Anna Heiberg  2008  SØLLERØD  0832AK  50 m  3:55.15   
47  288  Støttrup-Andersen Emilie  2008  SØLLERØD  0816AP  50 m  3:57.93   
48  170  Hermansen Katrine  2008  GLADSAXE  0838AG  50 m  4:38.72   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  08:04 
 
2_S
Løb 2, 200m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
32  Nielsen Anders  2001  RINGSTED  0123AF  50 m  2:16.28   
195  Steenberg Oliver  2002  GLADSAXE  0225AE  50 m  2:17.06   
277  Weiss Christoffer  2002  SØLLERØD  0273AE  50 m  2:18.68   
191  Crone Christian  2001  GLADSAXE  0147AB  50 m  2:18.82   
56  Brøns Malte Egholm  2003  HØRSHOLM  0331AC  50 m  2:22.05   
196  Bred Noah  2003  GLADSAXE  0399AE  50 m  2:22.54   
243  Noe Elias  2004  DRAGSHOLM  0475AH  50 m  2:23.22   
141  Løhr Magnus  2001  HERLUFSHOL  0173AJ  50 m  2:24.38   
26  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  50 m  2:27.07   
10  264  Brøndum Marius Lundsteen  2005  SØLLERØD  0545AE  50 m  2:30.69   
11  31  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  50 m  2:31.32   
12  190  Aarestrup Zilas  2003  GLADSAXE  0385AG  50 m  2:31.71   
13  235  Griffin Alexander  2004  GENTOFTE  0451AL  50 m  2:32.94   
14  262  Halken Alexander  2005  SØLLERØD  0583AE  50 m  2:34.03   
15  133  Høy August  2005  HERLUFSHOL  0539AG  50 m  2:36.23   
16  40  Houman Zacharias  2006  RINGSTED  0615AG  50 m  2:37.12   
17  39  Mølbak Andreas  2006  RINGSTED  0631AI  50 m  2:37.92   
18  271  Smith Kasper Milton  2003  SØLLERØD  0343AM  50 m  2:41.14   
19  207  Hjulmand-Lassen Joakim  2005  GENTOFTE  0599AJ  50 m  2:41.88   
20  220  Aarup-Andersen Frederik  2006  GENTOFTE  0649AE  50 m  2:43.85   
21  269  Sandbjerg Frederik  2004  SØLLERØD  0477AL  50 m  2:45.20   
22  179  Hermansen Jens Krogh  2006  GLADSAXE  0675AG  50 m  2:45.93   
23  304  Bjerg Sebastian R.  2007  SØLLERØD  0767AC  50 m  2:49.07   
24  60  Nørby Alexander  2006  HØRSHOLM  0617AB  50 m  2:49.35   
25  180  Moefelt Christian  2006  GLADSAXE  0697AF  50 m  2:49.92   
26  76  Pedersen Rasmus Fabricius  2005  HØRSHOLM  0559AD  50 m  2:50.61   
27  223  Udar Maximillian  2006  GENTOFTE  0681AJ  50 m  2:51.14   
28  24  Hemmingsen Victor  2006  RINGSTED  0607AG  50 m  2:52.45  EFT 
29  38  Pedersen Mikkel Holm  2004  RINGSTED  0489AM  50 m  2:56.71   
30  131  Jørgensen Aksel Bryde  2005  HERLUFSHOL  0569AJ  50 m  3:01.31   
31  258  Pedersen Østen  2005  DRAGSHOLM  0541AP  50 m  3:01.93   
32  226  Lindquist Oswald  2006  GENTOFTE  0647AF  50 m  3:02.17   
33  199  Schou Andreas Kelstrup  2005  GLADSAXE  0539AE  50 m  3:03.39   
34  218  Nimb Christian  2006  GENTOFTE  0679AH  50 m  3:04.23   
35  305  Andersen Thor  2007  SØLLERØD  0735AE  50 m  3:08.02   
36  214  Svedal Andreas Ellgaard  2006  GENTOFTE  0631AF  50 m  3:15.86   
37  296  Aaby Mads Bruhn  2008  SØLLERØD  0855AA  50 m  3:22.73   
38  287  Ege Emil Weien  2006  SØLLERØD  0637AN  50 m  3:25.96   
39  301  Hertz Nicolai  2007  SØLLERØD  0767AI  50 m  3:29.81   
40  253  Noe Linus  2008  DRAGSHOLM  0895AA  50 m  3:35.05   
41  292  Paaske Johan  2007  SØLLERØD  0719AG  50 m  3:42.99   
42  284  Drucker August  2009  SØLLERØD  0909AH  50 m  3:59.70   
43  285  Scheel Carl August  2009  SØLLERØD  0995AF  50 m  4:02.26   
44  260  Pedersen Luca Scharling  2007  DRAGSHOLM  0739AM  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  08:04 
 
3_S
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
278  Tversted Martha Vitus  2002  SØLLERØD  0202AE  50 m  1:15.72   
234  Andersen Viola Demuth  2003  GENTOFTE  0316AI  50 m  1:16.79   
356  Andersen Jasmin Egeskov  2005  HOVEDSTAD  0506AE  50 m  1:18.13   
348  Kragh Ana Rosa  2005  HOVEDSTAD  0518AD  50 m  1:18.34   
353  Fuhrmann Coco Li  2006  HOVEDSTAD  0678AC  50 m  1:18.78   
275  Weiner Alba Lyhne  2004  SØLLERØD  0486AT  50 m  1:19.22   
360  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  50 m  1:19.28   
270  Platzer Ida Marie  2005  SØLLERØD  0572AC  50 m  1:19.80   
202  Toft Clara  2004  GENTOFTE  0406AA  50 m  1:20.32   
10  359  Krag Sofie Amalie  2006  HOVEDSTAD  0678AD  50 m  1:22.16   
11  272  Vester-Christensen Mille  2005  SØLLERØD  0556AL  50 m  1:23.16   
12  351  Tind Falka  2006  HOVEDSTAD  0648AI  50 m  1:23.21   
13  229  Schou Amalie  2003  GENTOFTE  0394AC  50 m  1:23.29   
14  267  Larsen Frederikke  2005  SØLLERØD  0524AS  50 m  1:23.76   
15  187  Kærgaard Amalie Brammer  2004  GLADSAXE  0418AH  50 m  1:23.90   
16  153  Skjøth-Rasmussen Mathilde  2003  HELSINGØR  0352AD  50 m  1:24.47   
17  156  Glud Mathilde Syberg  2004  HELSINGØR  0492AV  50 m  1:25.08   
18  64  Jensen Caroline Salskov  2005  HØRSHOLM  0526AB  50 m  1:25.33   
19  249  Threms Freja  2005  DRAGSHOLM  0586AN  50 m  1:25.57   
20  204  Vinther Josephine Holst  2004  GENTOFTE  0432AC  50 m  1:26.58   
21  139  Bentsen Kamille  2006  HERLUFSHOL  0638AL  50 m  1:28.69   
22  160  Bartels Maja Damkjær  2006  GLADSAXE  0656AL  50 m  1:29.42   
23  248  Poulsen Frederikke  2006  DRAGSHOLM  0624AG  50 m  1:29.70   
24  213  Frahm-Falkenberg Nanja  2006  GENTOFTE  0682AL  50 m  1:30.09   
25  211  Lundsby Christine Stubbe  2006  GENTOFTE  0698AJ  50 m  1:30.84   
26  44  Kruuse Astrid  2005  RINGSTED  0554AQ  50 m  1:33.03   
27  257  Hansen Katrine  2006  DRAGSHOLM  0686AS  50 m  1:33.41   
28  159  Hansen Maria Claudia S.  2006  GLADSAXE  0662AE  50 m  1:33.76   
29  63  Britze Astrid Hjuler  2006  HØRSHOLM  0684AE  50 m  1:34.25   
30  66  Dommer Emilie  2007  HØRSHOLM  0706AF  50 m  1:35.26   
31  250  Lundberg Kamille  2003  DRAGSHOLM  0328BB  50 m  1:36.71   
32  77  Nezdiikovskaia Sasha  2005  HØRSHOLM  0564AK  50 m  1:38.46   
33  135  Jakobsen Cecilie  2008  HERLUFSHOL  0898AG  50 m  1:38.78   
34  291  Heegaard Helene  2007  SØLLERØD  0794AN  50 m  1:39.37   
35  149  Petersen Victoria  2008  HERLUFSHOL  0854AD  50 m  1:39.54   
36  172  Christensen Laura Klug  2008  GLADSAXE  0836AN  50 m  1:40.14   
37  294  Aaby Katrine Bruhn  2007  SØLLERØD  0756AF  50 m  1:40.83   
38  167  Blom Augusta  2008  GLADSAXE  0842AE  50 m  1:42.69   
39  259  Larsen Sofie  2005  DRAGSHOLM  0574AZ  50 m  1:42.75   
40  65  Sederholm Clara Katharina  2006  HØRSHOLM  0634AJ  50 m  1:45.22   
41  176  Mygind Sigrid  2008  GLADSAXE  0878AG  50 m  1:45.41   
42  174  Kærgaard Victoria Brammer  2008  GLADSAXE  0878AA  50 m  1:49.40   
43  295  Krogsgaard Laura  2007  SØLLERØD  0756AP  50 m  1:49.72   
44  300  Borchorst Molly  2007  SØLLERØD  0788AG  50 m  1:50.03   
45  168  Tvermoes Ella Boisen  2008  GLADSAXE  0812AD  50 m  1:50.36   
46  171  Jagd Katrine Schou  2008  GLADSAXE  0868AA  50 m  1:50.97   
47  173  Jepsen Liva Ladefoged  2008  GLADSAXE  0828AA  50 m  1:51.37   
48  299  Halskov Mia  2009  SØLLERØD  0916AC  50 m  1:51.47   
49  293  Rosenquist Karoline  2008  SØLLERØD  0812AO  50 m  1:51.81   
50  164  Solhart Rosa Rank  2007  GLADSAXE  0762AD  50 m  1:57.23   
51  302  Munk-Hansen Pauline  2008  SØLLERØD  0892AF  50 m  1:57.92   
52  289  Brøndum Emma  2007  SØLLERØD  0716AP  50 m  1:58.07   
53  84  Figurski Kamilla  2008  HØRSHOLM  0876AI  50 m  2:01.91   
54  282  Drengsgaard Anna Heiberg  2008  SØLLERØD  0832AK  50 m  2:03.37   
55  169  Hansen Sarah Zargarov  2008  GLADSAXE  0848AG  50 m  2:03.64   
56  83  Kohl Ida Fiala  2008  HØRSHOLM  0808AI  50 m  2:04.64   
57  80  Schnabl Camilla  2008  HØRSHOLM  0832AJ  50 m  2:06.26   
58  281  Pedersen Anna Bjerre  2009  SØLLERØD  0936AG  50 m  2:10.53   
59  103  Unold Freja  2009  HØRSHOLM  0988AF  50 m  2:16.85   
60  109  Overgaard Agnethe  2010  HØRSHOLM  1088AC  50 m  2:26.86   
61  53  Franco-Koed Rosa May  2009  HØRSHOLM  0998AI  50 m     
62  261  Kjærulf Liva Heitmann  2009  DRAGSHOLM  0910AK  50 m     
63  413  Semklo Julia  2011  HØRSHOLM  1158AB  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  08:04 
 
4_S
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
58  Hartvig Asger Væver  2002  HØRSHOLM  0277AB  50 m  1:05.13   
268  Birch Julian  2004  SØLLERØD  0489AJ  50 m  1:12.94   
28  Møller Frederik  2002  RINGSTED  0263AL  50 m  1:14.58   
74  Larsen Sebastian Hviid  2004  HØRSHOLM  0465AB  50 m  1:14.64   
152  Snekkersten Jakob Bjerg  2003  HELSINGØR  0345AP  50 m  1:15.76   
263  Jørgensen Alfred Balslev  2004  SØLLERØD  0429AK  50 m  1:16.73   
349  Andersen Mikkel  2005  HOVEDSTAD  0531AC  50 m  1:17.60   
369  Hansen Bjørn Cramer  2004  HELSINGØR  0467AJ  50 m  1:20.87   
30  Mølbak Tobias  2004  RINGSTED  0481AP  50 m  1:21.72   
10  39  Mølbak Andreas  2006  RINGSTED  0631AI  50 m  1:21.95   
11  273  West Sebastian Alexander  2004  SØLLERØD  0489AI  50 m  1:24.28   
12  200  Nielsen Mattias Sand  2005  GLADSAXE  0541AB  50 m  1:25.99   
13  306  Larsen Emil Gudum  2004  SØLLERØD  0479AR  50 m  1:27.22   
14  38  Pedersen Mikkel Holm  2004  RINGSTED  0489AM  50 m  1:28.60   
15  215  Taul August  2006  GENTOFTE  0681AA  50 m  1:28.70   
16  256  Olesen Asbjørn  2004  DRAGSHOLM  0481AR  50 m  1:28.80   
17  72  Retbøll-Bauer Mikkel  2006  HØRSHOLM  0637AD  50 m  1:29.84   
18  68  Christiansen Gustav R.  2006  HØRSHOLM  0681AN  50 m  1:30.12   
19  208  Rybak-Andersen Oscar  2005  GENTOFTE  0521AB  50 m  1:31.26   
20  184  Hansen Victor Juhl  2007  GLADSAXE  0719AE  50 m  1:32.53   
21  227  Olsen Peter Bjerre  2006  GENTOFTE  0633AK  50 m  1:34.84   
22  183  Edske Rasmus  2007  GLADSAXE  0777AE  50 m  1:35.12   
23  216  Møllenbach Carl Johan  2006  GENTOFTE  0687AF  50 m  1:36.61   
24  237  Dahl David Johannes  2006  GENTOFTE  0669AB  50 m  1:36.72   
25  236  Lundsby Frederik Stubbe  2004  GENTOFTE  0417AE  50 m  1:37.23   
26  180  Moefelt Christian  2006  GLADSAXE  0697AF  50 m  1:38.13   
27  182  Bang Cornelius Borgaard  2007  GLADSAXE  0787AE  50 m  1:40.08   
28  287  Ege Emil Weien  2006  SØLLERØD  0637AN  50 m  1:56.13   
29  81  Dembinski-Eker Damian  2006  HØRSHOLM  0697AQ  50 m  2:03.42   
30  301  Hertz Nicolai  2007  SØLLERØD  0767AI  50 m  2:04.71   
31  51  Lykke Hugo Krage  2010  HØRSHOLM  1025AD  50 m     
32  100  Nordby Robert  2009  HØRSHOLM  0921AE  50 m     
33  104  Svensson Benjamin  2009  HØRSHOLM  0911AG  50 m     
34  106  Blöndal Emil Tvedergaard  2008  HØRSHOLM  0877AH  50 m     
35  412  Vissing Willian Brigsted  2008  HØRSHOLM  0809AH  50 m     
36  414  Semklo Nicolaj  2008  HØRSHOLM  0817AI  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  08:04 
 
5_S
Løb 5, 50m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
158  Hansen Frederikke Marie  2003  GLADSAXE  0358AH  50 m  29.38   
99  Holm Elena Westmark  2003  HØRSHOLM  0336AD  50 m  29.75   
203  Falk-List Frederikke  2004  GENTOFTE  0488AB  50 m  30.19   
224  Soelberg Malou  2004  GENTOFTE  0438AE  50 m  30.27   
373  Pedersen Emmely Östman  2005  HELSINGØR  0588AN  50 m  30.41   
321  Jacobsen Laura Borre  2004  LYNGBY  0488AD  50 m  30.64   
276  Nørskov Anna  2004  SØLLERØD  0414AO  50 m  31.14   
59  Vendelboe-Schack Alba  2005  HØRSHOLM  0594AJ  50 m  31.31   
205  Evald Anne Sofie  2004  GENTOFTE  0486AC  50 m  31.68   
10  98  Jensen Cecilie Salskov  2000  HØRSHOLM  0012AQ  50 m  31.74   
11  322  Hansen Lærke Vinneck  2004  LYNGBY  0458AB  50 m  31.96   
12  270  Platzer Ida Marie  2005  SØLLERØD  0572AC  50 m  32.01   
13  54  Britze Martha Hjuler  2004  HØRSHOLM  0488AC  50 m  32.09   
14  52  Haugbølle Kaya Vennick  2004  HØRSHOLM  0418AB  50 m  32.13   
15  319  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  50 m  32.13   
16  33  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  50 m  32.26   
17  25  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  50 m  32.31   
18  202  Toft Clara  2004  GENTOFTE  0406AA  50 m  32.35   
19  395  Kirchhoff Anna Olivia  2005  HILLERØD  0566AK  50 m  32.65   
20  163  Poulsen Ida Villemoes  2007  GLADSAXE  0758AA  50 m  33.09   
21  389  Terkildsen Ida Zeiler  2004  HILLERØD  0494AD  50 m  33.09   
22  392  Veje Ulrikke  2002  HILLERØD  0258AK  50 m  33.11   
23  320  Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  50 m  33.56   
24  151  Kolstrup-Timm Amalie  2003  HELSINGØR  0314AK  50 m  33.76   
25  153  Skjøth-Rasmussen Mathilde  2003  HELSINGØR  0352AD  50 m  33.81   
26  213  Frahm-Falkenberg Nanja  2006  GENTOFTE  0682AL  50 m  34.31   
27  209  Balle Anna E.e.  2006  GENTOFTE  0628AL  50 m  34.51   
28  155  Olsen Ida Sophie Hinsch  2004  HELSINGØR  0432AU  50 m  34.52   
29  252  Bachmann Sille  2004  DRAGSHOLM  0424AX  50 m  34.68   
30  139  Bentsen Kamille  2006  HERLUFSHOL  0638AL  50 m  34.81   
31  257  Hansen Katrine  2006  DRAGSHOLM  0686AS  50 m  34.84   
32  67  Kaas Freja Mathilde  2006  HØRSHOLM  0638AO  50 m  35.05   
33  211  Lundsby Christine Stubbe  2006  GENTOFTE  0698AJ  50 m  35.26   
34  161  Engedal Silje Nygaard  2007  GLADSAXE  0768AE  50 m  35.35   
35  136  Petersen Fanta O.  2005  HERLUFSHOL  0568AL  50 m  35.51   
36  388  Gribsvad Josephine  2003  HILLERØD  0384AR  50 m  35.64   
37  154  Rouse Emma F.  2004  HELSINGØR  0412AJ  50 m  35.66   
38  41  Olsen Lara W. S.  2006  RINGSTED  0696AA  50 m  35.83   
39  61  Søndergaard Amalie Rose  2006  HØRSHOLM  0618AF  50 m  36.18   
40  394  Klitten Amalie  2004  HILLERØD  0448BA  50 m  36.23   
41  206  Brunsgaard Ada Hasløv  2006  GENTOFTE  0646AN  50 m  37.20   
42  210  Lauritzen Anna Hinsch  2006  GENTOFTE  0664AK  50 m  37.44   
43  272  Vester-Christensen Mille  2005  SØLLERØD  0556AL  50 m  37.45   
44  267  Larsen Frederikke  2005  SØLLERØD  0524AS  50 m  37.52   
45  274  Hvid Signe Munk  2006  SØLLERØD  0636AO  50 m  37.60   
46  70  El-Nagdy Isabella  2005  HØRSHOLM  0526AY  50 m  37.66   
47  44  Kruuse Astrid  2005  RINGSTED  0554AQ  50 m  38.71   
48  283  Nathansen Annabella  2007  SØLLERØD  0708AM  50 m  38.88   
49  172  Christensen Laura Klug  2008  GLADSAXE  0836AN  50 m  39.00   
50  78  Hjortshøj Thilde  2006  HØRSHOLM  0648AO  50 m  39.40   
51  45  Grønnehøj Mathilde  2006  RINGSTED  0652AR  50 m  39.45   
52  166  Waarst Lise H. V.  2007  GLADSAXE  0732AD  50 m  39.82   
53  222  Vejborg Maja  2007  GENTOFTE  0772AD  50 m  40.30   
54  162  Ludvigsen Oline  2007  GLADSAXE  0768AA  50 m  40.94   
55  149  Petersen Victoria  2008  HERLUFSHOL  0854AD  50 m  41.35   
56  175  Valentin Freya  2008  GLADSAXE  0888AG  50 m  41.63   
57  73  From Mille Dige  2004  HØRSHOLM  0438AW  50 m  41.70   
58  138  Jørgensen Frederikke  2007  HERLUFSHOL  0722AP  50 m  41.82   
59  135  Jakobsen Cecilie  2008  HERLUFSHOL  0898AG  50 m  42.65   
60  290  Nørskov Emma  2009  SØLLERØD  0956AC  50 m  43.56   
61  219  Vedel Edith Louise  2007  GENTOFTE  0742AD  50 m  43.63   
62  266  Shapley Dina  2006  SØLLERØD  0614AM  50 m  44.13   
63  176  Mygind Sigrid  2008  GLADSAXE  0878AG  50 m  44.47   
64  165  Bøgeskov Anna Dicte  2007  GLADSAXE  0748AC  50 m  44.66   
65  169  Hansen Sarah Zargarov  2008  GLADSAXE  0848AG  50 m  46.41   
66  171  Jagd Katrine Schou  2008  GLADSAXE  0868AA  50 m  47.84   
67  147  Birgisdottir Sigrún  2007  HERLUFSHOL  0712AP  50 m  48.40   
68  89  Pedersen Victoria  2008  HØRSHOLM  0822AJ  50 m  48.77   
69  288  Støttrup-Andersen Emilie  2008  SØLLERØD  0816AP  50 m  49.59   
70  173  Jepsen Liva Ladefoged  2008  GLADSAXE  0828AA  50 m  50.20   
71  146  Kaiser Sara  2007  HERLUFSHOL  0786AJ  50 m  50.90   
72  168  Tvermoes Ella Boisen  2008  GLADSAXE  0812AD  50 m  53.04   
73  174  Kærgaard Victoria Brammer  2008  GLADSAXE  0878AA  50 m  53.41   
74  88  Dommer Therese  2009  HØRSHOLM  0932AD  50 m  53.51   
75  43  Juul-Andersen Sara  2004  RINGSTED  0448AY  50 m  55.68   
76  170  Hermansen Katrine  2008  GLADSAXE  0838AG  50 m  1:06.59   
77  87  Grevelund Rosamarie  2007  HØRSHOLM  0784AR  50 m  1:07.63   
78  109  Overgaard Agnethe  2010  HØRSHOLM  1088AC  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  08:04 
 
6_S
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
92  Tullberg Sebastian  2000  HØRSHOLM  0073AC  50 m  24.76   
192  Lentz Frederik Riedel  2001  GLADSAXE  0187AN  50 m  24.97   
94  Tullberg Alexander  2003  HØRSHOLM  0377AA  50 m  26.18   
93  Steenberg Rasmus  2000  HØRSHOLM  0021AB  50 m  26.47   
194  Grubert Alfred August  2001  GLADSAXE  0197AI  50 m  26.82   
141  Løhr Magnus  2001  HERLUFSHOL  0173AJ  50 m  26.87   
277  Weiss Christoffer  2002  SØLLERØD  0273AE  50 m  26.88   
279  Høgenhaug Thomas  2003  SØLLERØD  0391AG  50 m  27.65   
58  Hartvig Asger Væver  2002  HØRSHOLM  0277AB  50 m  27.74   
10  57  Haugbølle Martin Vennick  2001  HØRSHOLM  0155AE  50 m  27.84   
11  193  Vestergaard Mathias  2001  GLADSAXE  0175AC  50 m  27.85   
12  397  Mogensen Thor Majvig  2004  HILLERØD  0419AF  50 m  28.10   
13  196  Bred Noah  2003  GLADSAXE  0399AE  50 m  28.12   
14  415  Steenberg Emil  2002  HØRSHOLM  0229AC  50 m  28.29   
15  242  Jørgin Thor Malmby  2001  DRAGSHOLM  0111AQ  50 m  28.39   
16  263  Jørgensen Alfred Balslev  2004  SØLLERØD  0429AK  50 m  28.46   
17  391  Kirchhoff Carl  2002  HILLERØD  0257AL  50 m  28.46   
18  195  Steenberg Oliver  2002  GLADSAXE  0225AE  50 m  28.54   
19  71  Kaavé Lucas  2004  HØRSHOLM  0457AE  50 m  28.66   
20  243  Noe Elias  2004  DRAGSHOLM  0475AH  50 m  28.85   
21  230  Sandbeck Bjørn  1999  GENTOFTE  9957AB  50 m  29.31   
22  246  Poulsen Emil Osberg  2003  DRAGSHOLM  0337AN  50 m  29.32   
23  390  Blidarevic Simon  2002  HILLERØD  0289AB  50 m  29.38   
24  35  Carstensen Emil  2002  RINGSTED  0253AF  50 m  29.60   
25  264  Brøndum Marius Lundsteen  2005  SØLLERØD  0545AE  50 m  29.90   
26  95  Bødtker Carl-Johan  2003  HØRSHOLM  0321AN  50 m  30.35   
27  134  Simonsen Bjørn Sabroe  2000  HERLUFSHOL  0093AV  50 m  31.06   
28  241  Ingvordsen Andreas  1996  DRAGSHOLM  9649AQ  50 m  31.36   
29  245  Larsen Victor Holm  2003  DRAGSHOLM  0357AN  50 m  31.48   
30  96  Samson Marcus Elkjær  2003  HØRSHOLM  0319AG  50 m  31.62   
31  223  Udar Maximillian  2006  GENTOFTE  0681AJ  50 m  31.70   
32  69  Bulba Illia  2005  HØRSHOLM  0583AM  50 m  32.10   
33  75  Svensson Oscar  2005  HØRSHOLM  0557AH  50 m  32.27   
34  271  Smith Kasper Milton  2003  SØLLERØD  0343AM  50 m  32.48   
35  306  Larsen Emil Gudum  2004  SØLLERØD  0479AR  50 m  32.75   
36  184  Hansen Victor Juhl  2007  GLADSAXE  0719AE  50 m  33.06   
37  262  Halken Alexander  2005  SØLLERØD  0583AE  50 m  33.61   
38  24  Hemmingsen Victor  2006  RINGSTED  0607AG  50 m  33.76   
39  254  Neess Calvin Konge  2005  DRAGSHOLM  0525AN  50 m  33.94   
40  256  Olesen Asbjørn  2004  DRAGSHOLM  0481AR  50 m  33.99   
41  36  Rasmussen Kristian Slott  2004  RINGSTED  0425AK  50 m  34.08   
42  232  Hyldig William Hoffmann  2004  GENTOFTE  0471AQ  50 m  34.16   
43  180  Moefelt Christian  2006  GLADSAXE  0697AF  50 m  34.24   
44  133  Høy August  2005  HERLUFSHOL  0539AG  50 m  34.49   
45  269  Sandbjerg Frederik  2004  SØLLERØD  0477AL  50 m  34.64   
46  200  Nielsen Mattias Sand  2005  GLADSAXE  0541AB  50 m  35.03   
47  304  Bjerg Sebastian R.  2007  SØLLERØD  0767AC  50 m  35.42   
48  179  Hermansen Jens Krogh  2006  GLADSAXE  0675AG  50 m  35.55   
49  148  Meisner Sylvester Wichmann  2005  HERLUFSHOL  0567AJ  50 m  35.57   
50  208  Rybak-Andersen Oscar  2005  GENTOFTE  0521AB  50 m  35.75   
51  199  Schou Andreas Kelstrup  2005  GLADSAXE  0539AE  50 m  36.18   
52  181  Søhoel William Brix  2006  GLADSAXE  0671AF  50 m  36.47   
53  305  Andersen Thor  2007  SØLLERØD  0735AE  50 m  36.58   
54  177  Frederiksen Sven Ole H.  2006  GLADSAXE  0637AG  50 m  38.73   
55  214  Svedal Andreas Ellgaard  2006  GENTOFTE  0631AF  50 m  39.00   
56  258  Pedersen Østen  2005  DRAGSHOLM  0541AP  50 m  39.03   
57  251  Madsen Marcus  2005  DRAGSHOLM  0557AJ  50 m  40.10   
58  86  El-Nagdy Noah  2007  HØRSHOLM  0707AJ  50 m  40.68   
59  182  Bang Cornelius Borgaard  2007  GLADSAXE  0787AE  50 m  41.13   
60  107  Kofoed Emil Arnum  2008  HØRSHOLM  0867AH  50 m  44.95   
61  79  Magnussen Anton  2006  HØRSHOLM  0619AP  50 m  45.14   
62  292  Paaske Johan  2007  SØLLERØD  0719AG  50 m  46.51   
63  285  Scheel Carl August  2009  SØLLERØD  0995AF  50 m  48.07   
64  131  Jørgensen Aksel Bryde  2005  HERLUFSHOL  0569AJ  50 m  48.81   
65  183  Edske Rasmus  2007  GLADSAXE  0777AE  50 m  50.28   
66  296  Aaby Mads Bruhn  2008  SØLLERØD  0855AA  50 m  52.23   
67  284  Drucker August  2009  SØLLERØD  0909AH  50 m  54.41   
68  106  Blöndal Emil Tvedergaard  2008  HØRSHOLM  0877AH  50 m     
69  253  Noe Linus  2008  DRAGSHOLM  0895AA  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  08:04 
 
7_S
Løb 7, 800m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
318  Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  50 m  9:30.00   
278  Tversted Martha Vitus  2002  SØLLERØD  0202AE  50 m  9:46.59   
411  Mindested Caroline Bach  2005  ALLERØD  0592AF  50 m  9:55.37   
33  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  50 m  9:55.77   
375  Trøjgaard Caroline  2005  HELSINGØR  0566AH  50 m  9:58.30   
410  Aagaard Caroline Sofie  2005  BIRKERØD  0526AE  50 m  10:10.43   
353  Fuhrmann Coco Li  2006  HOVEDSTAD  0678AC  50 m  10:16.55   
360  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  50 m  10:19.34   
25  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  50 m  10:31.72   
10  351  Tind Falka  2006  HOVEDSTAD  0648AI  50 m  10:32.84   
11  347  Schmidt-Lund Matilde  2005  HOVEDSTAD  0542AC  50 m  10:38.09   
12  396  Jokumsen Lise Elton  2004  HILLERØD  0482AZ  50 m  12:09.71   
13  42  Sørensen Emma Skjold  2004  RINGSTED  0406AX  50 m     
14  217  Reedtz Caroline Victoria  2007  GENTOFTE  0716AH  50 m     
15  355  Traberg Zoe Overby  2006  HOVEDSTAD  0646AB  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  08:04 
 
8_S
Løb 8, 100m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
97  Jakobsen Marina Nissen  2000  HØRSHOLM  0022AI  50 m  59.90   
278  Tversted Martha Vitus  2002  SØLLERØD  0202AE  50 m  59.96   
353  Fuhrmann Coco Li  2006  HOVEDSTAD  0678AC  50 m  1:00.72   
324  Bendt Sofia Norre  2003  LYNGBY  0316AG  50 m  1:01.20   
362  Nøddekær Ofelia Vejsager  2005  HOVEDSTAD  0582AF  50 m  1:02.07   
54  Britze Martha Hjuler  2004  HØRSHOLM  0488AC  50 m  1:02.73   
99  Holm Elena Westmark  2003  HØRSHOLM  0336AD  50 m  1:02.78   
203  Falk-List Frederikke  2004  GENTOFTE  0488AB  50 m  1:03.32   
204  Vinther Josephine Holst  2004  GENTOFTE  0432AC  50 m  1:03.45   
10  360  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  50 m  1:03.68   
11  392  Veje Ulrikke  2002  HILLERØD  0258AK  50 m  1:03.88   
12  361  Christensen Malu Melody  2006  HOVEDSTAD  0636AF  50 m  1:04.10   
13  389  Terkildsen Ida Zeiler  2004  HILLERØD  0494AD  50 m  1:04.11   
14  395  Kirchhoff Anna Olivia  2005  HILLERØD  0566AK  50 m  1:04.22   
15  272  Vester-Christensen Mille  2005  SØLLERØD  0556AL  50 m  1:04.41   
16  275  Weiner Alba Lyhne  2004  SØLLERØD  0486AT  50 m  1:04.42   
17  276  Nørskov Anna  2004  SØLLERØD  0414AO  50 m  1:04.42   
18  356  Andersen Jasmin Egeskov  2005  HOVEDSTAD  0506AE  50 m  1:04.61   
19  64  Jensen Caroline Salskov  2005  HØRSHOLM  0526AB  50 m  1:04.62   
20  98  Jensen Cecilie Salskov  2000  HØRSHOLM  0012AQ  50 m  1:04.82   
21  33  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  50 m  1:05.24   
22  187  Kærgaard Amalie Brammer  2004  GLADSAXE  0418AH  50 m  1:05.26   
23  225  Vang-Jensen Caroline  2003  GENTOFTE  0392AB  50 m  1:05.88   
24  319  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  50 m  1:06.18   
25  322  Hansen Lærke Vinneck  2004  LYNGBY  0458AB  50 m  1:06.20   
26  348  Kragh Ana Rosa  2005  HOVEDSTAD  0518AD  50 m  1:06.35   
27  151  Kolstrup-Timm Amalie  2003  HELSINGØR  0314AK  50 m  1:06.98   
28  388  Gribsvad Josephine  2003  HILLERØD  0384AR  50 m  1:07.12   
29  257  Hansen Katrine  2006  DRAGSHOLM  0686AS  50 m  1:07.18   
30  250  Lundberg Kamille  2003  DRAGSHOLM  0328BB  50 m  1:07.76   
31  355  Traberg Zoe Overby  2006  HOVEDSTAD  0646AB  50 m  1:08.03   
32  136  Petersen Fanta O.  2005  HERLUFSHOL  0568AL  50 m  1:08.05   
33  153  Skjøth-Rasmussen Mathilde  2003  HELSINGØR  0352AD  50 m  1:08.18   
34  77  Nezdiikovskaia Sasha  2005  HØRSHOLM  0564AK  50 m  1:08.66   
35  201  Staudt Josefine  2005  GLADSAXE  0538AE  50 m  1:08.71   
36  347  Schmidt-Lund Matilde  2005  HOVEDSTAD  0542AC  50 m  1:09.01   
37  157  Skjærbæk Kristine G.  2004  HELSINGØR  0442AO  50 m  1:09.31   
38  396  Jokumsen Lise Elton  2004  HILLERØD  0482AZ  50 m  1:09.69   
39  359  Krag Sofie Amalie  2006  HOVEDSTAD  0678AD  50 m  1:09.96   
40  155  Olsen Ida Sophie Hinsch  2004  HELSINGØR  0432AU  50 m  1:10.06   
41  370  Martinsen Filippa  2005  HELSINGØR  0524AO  50 m  1:10.25   
42  267  Larsen Frederikke  2005  SØLLERØD  0524AS  50 m  1:10.75   
43  248  Poulsen Frederikke  2006  DRAGSHOLM  0624AG  50 m  1:10.78   
44  154  Rouse Emma F.  2004  HELSINGØR  0412AJ  50 m  1:11.26   
45  61  Søndergaard Amalie Rose  2006  HØRSHOLM  0618AF  50 m  1:11.39   
46  159  Hansen Maria Claudia S.  2006  GLADSAXE  0662AE  50 m  1:11.91   
47  145  Visler Mie  2006  HERLUFSHOL  0626AI  50 m  1:12.10   
48  300  Borchorst Molly  2007  SØLLERØD  0788AG  50 m  1:12.84   
49  41  Olsen Lara W. S.  2006  RINGSTED  0696AA  50 m  1:12.91   
50  45  Grønnehøj Mathilde  2006  RINGSTED  0652AR  50 m  1:14.09   
51  213  Frahm-Falkenberg Nanja  2006  GENTOFTE  0682AL  50 m  1:14.39   
52  249  Threms Freja  2005  DRAGSHOLM  0586AN  50 m  1:14.56   
53  266  Shapley Dina  2006  SØLLERØD  0614AM  50 m  1:14.61   
54  44  Kruuse Astrid  2005  RINGSTED  0554AQ  50 m  1:15.02   
55  228  Tholstrup Julia  2005  GENTOFTE  0586BA  50 m  1:15.53   
56  156  Glud Mathilde Syberg  2004  HELSINGØR  0492AV  50 m  1:16.09   
57  78  Hjortshøj Thilde  2006  HØRSHOLM  0648AO  50 m  1:16.65   
58  65  Sederholm Clara Katharina  2006  HØRSHOLM  0634AJ  50 m  1:17.69   
59  259  Larsen Sofie  2005  DRAGSHOLM  0574AZ  50 m  1:18.00   
60  283  Nathansen Annabella  2007  SØLLERØD  0708AM  50 m  1:18.94   
61  138  Jørgensen Frederikke  2007  HERLUFSHOL  0722AP  50 m  1:20.78   
62  147  Birgisdottir Sigrún  2007  HERLUFSHOL  0712AP  50 m  1:20.79   
63  167  Blom Augusta  2008  GLADSAXE  0842AE  50 m  1:21.52   
64  291  Heegaard Helene  2007  SØLLERØD  0794AN  50 m  1:21.72   
65  290  Nørskov Emma  2009  SØLLERØD  0956AC  50 m  1:23.36   
66  299  Halskov Mia  2009  SØLLERØD  0916AC  50 m  1:24.72   
67  295  Krogsgaard Laura  2007  SØLLERØD  0756AP  50 m  1:24.99   
68  289  Brøndum Emma  2007  SØLLERØD  0716AP  50 m  1:26.15   
69  294  Aaby Katrine Bruhn  2007  SØLLERØD  0756AF  50 m  1:26.26   
70  281  Pedersen Anna Bjerre  2009  SØLLERØD  0936AG  50 m  1:26.82   
71  302  Munk-Hansen Pauline  2008  SØLLERØD  0892AF  50 m  1:29.43   
72  84  Figurski Kamilla  2008  HØRSHOLM  0876AI  50 m  1:32.65   
73  168  Tvermoes Ella Boisen  2008  GLADSAXE  0812AD  50 m  1:33.30   
74  164  Solhart Rosa Rank  2007  GLADSAXE  0762AD  50 m  1:34.75   
75  173  Jepsen Liva Ladefoged  2008  GLADSAXE  0828AA  50 m  1:34.93   
76  88  Dommer Therese  2009  HØRSHOLM  0932AD  50 m  1:37.93   
77  174  Kærgaard Victoria Brammer  2008  GLADSAXE  0878AA  50 m  1:37.95   
78  83  Kohl Ida Fiala  2008  HØRSHOLM  0808AI  50 m  1:38.48   
79  87  Grevelund Rosamarie  2007  HØRSHOLM  0784AR  50 m  1:42.69   
80  103  Unold Freja  2009  HØRSHOLM  0988AF  50 m  1:43.18   
81  282  Drengsgaard Anna Heiberg  2008  SØLLERØD  0832AK  50 m  1:51.97   
82  170  Hermansen Katrine  2008  GLADSAXE  0838AG  50 m  1:53.31   
83  108  Britze Anna Hjuler  2010  HØRSHOLM  1078AC  50 m  1:55.27   
84  53  Franco-Koed Rosa May  2009  HØRSHOLM  0998AI  50 m     
85  102  Schmiegelow Emma Majo  2009  HØRSHOLM  0902AE  50 m     
86  261  Kjærulf Liva Heitmann  2009  DRAGSHOLM  0910AK  50 m     
87  288  Støttrup-Andersen Emilie  2008  SØLLERØD  0816AP  50 m     
88  413  Semklo Julia  2011  HØRSHOLM  1158AB  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  08:04 
 
9_S
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
92  Tullberg Sebastian  2000  HØRSHOLM  0073AC  50 m  50.96   
192  Lentz Frederik Riedel  2001  GLADSAXE  0187AN  50 m  52.03   
94  Tullberg Alexander  2003  HØRSHOLM  0377AA  50 m  53.05   
93  Steenberg Rasmus  2000  HØRSHOLM  0021AB  50 m  53.47   
363  Fuhrmann Jet Li  2004  HOVEDSTAD  0487AJ  50 m  53.94   
193  Vestergaard Mathias  2001  GLADSAXE  0175AC  50 m  54.91   
242  Jørgin Thor Malmby  2001  DRAGSHOLM  0111AQ  50 m  56.16   
194  Grubert Alfred August  2001  GLADSAXE  0197AI  50 m  56.42   
57  Haugbølle Martin Vennick  2001  HØRSHOLM  0155AE  50 m  56.66   
10  390  Blidarevic Simon  2002  HILLERØD  0289AB  50 m  57.76   
11  397  Mogensen Thor Majvig  2004  HILLERØD  0419AF  50 m  58.35   
12  58  Hartvig Asger Væver  2002  HØRSHOLM  0277AB  50 m  58.57   
13  35  Carstensen Emil  2002  RINGSTED  0253AF  50 m  58.99   
14  152  Snekkersten Jakob Bjerg  2003  HELSINGØR  0345AP  50 m  59.37   
15  74  Larsen Sebastian Hviid  2004  HØRSHOLM  0465AB  50 m  59.55   
16  263  Jørgensen Alfred Balslev  2004  SØLLERØD  0429AK  50 m  59.60   
17  150  Stærkær Alexander  2002  HELSINGØR  0287AN  50 m  59.65   
18  268  Birch Julian  2004  SØLLERØD  0489AJ  50 m  59.66   
19  245  Larsen Victor Holm  2003  DRAGSHOLM  0357AN  50 m  1:00.16   
20  26  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  50 m  1:00.81   
21  246  Poulsen Emil Osberg  2003  DRAGSHOLM  0337AN  50 m  1:00.87   
22  415  Steenberg Emil  2002  HØRSHOLM  0229AC  50 m  1:01.23   
23  197  Leth William  2004  GLADSAXE  0427AH  50 m  1:01.32   
24  369  Hansen Bjørn Cramer  2004  HELSINGØR  0467AJ  50 m  1:01.44   
25  262  Halken Alexander  2005  SØLLERØD  0583AE  50 m  1:01.47   
26  71  Kaavé Lucas  2004  HØRSHOLM  0457AE  50 m  1:01.52   
27  264  Brøndum Marius Lundsteen  2005  SØLLERØD  0545AE  50 m  1:01.68   
28  374  Sigfusson Eigil  2004  HELSINGØR  0421AJ  50 m  1:01.86   
29  95  Bødtker Carl-Johan  2003  HØRSHOLM  0321AN  50 m  1:02.53   
30  31  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  50 m  1:03.12   
31  220  Aarup-Andersen Frederik  2006  GENTOFTE  0649AE  50 m  1:04.02   
32  198  Ohlsen Søren Wandall  2004  GLADSAXE  0469AC  50 m  1:04.38   
33  96  Samson Marcus Elkjær  2003  HØRSHOLM  0319AG  50 m  1:05.32   
34  72  Retbøll-Bauer Mikkel  2006  HØRSHOLM  0637AD  50 m  1:05.45   
35  39  Mølbak Andreas  2006  RINGSTED  0631AI  50 m  1:05.63   
36  256  Olesen Asbjørn  2004  DRAGSHOLM  0481AR  50 m  1:05.89   
37  148  Meisner Sylvester Wichmann  2005  HERLUFSHOL  0567AJ  50 m  1:06.55   
38  254  Neess Calvin Konge  2005  DRAGSHOLM  0525AN  50 m  1:07.27   
39  60  Nørby Alexander  2006  HØRSHOLM  0617AB  50 m  1:07.87   
40  273  West Sebastian Alexander  2004  SØLLERØD  0489AI  50 m  1:07.91   
41  251  Madsen Marcus  2005  DRAGSHOLM  0557AJ  50 m  1:07.96   
42  179  Hermansen Jens Krogh  2006  GLADSAXE  0675AG  50 m  1:08.65   
43  304  Bjerg Sebastian R.  2007  SØLLERØD  0767AC  50 m  1:08.77   
44  200  Nielsen Mattias Sand  2005  GLADSAXE  0541AB  50 m  1:09.29   
45  24  Hemmingsen Victor  2006  RINGSTED  0607AG  50 m  1:09.77   
46  223  Udar Maximillian  2006  GENTOFTE  0681AJ  50 m  1:09.81   
47  306  Larsen Emil Gudum  2004  SØLLERØD  0479AR  50 m  1:10.14   
48  38  Pedersen Mikkel Holm  2004  RINGSTED  0489AM  50 m  1:10.71   
49  305  Andersen Thor  2007  SØLLERØD  0735AE  50 m  1:13.73   
50  258  Pedersen Østen  2005  DRAGSHOLM  0541AP  50 m  1:14.05   
51  186  Åhman Magnus Gimsing  2007  GLADSAXE  0761AB  50 m  1:14.25   
52  86  El-Nagdy Noah  2007  HØRSHOLM  0707AJ  50 m  1:15.08   
53  131  Jørgensen Aksel Bryde  2005  HERLUFSHOL  0569AJ  50 m  1:15.58   
54  181  Søhoel William Brix  2006  GLADSAXE  0671AF  50 m  1:15.84   
55  177  Frederiksen Sven Ole H.  2006  GLADSAXE  0637AG  50 m  1:15.85   
56  236  Lundsby Frederik Stubbe  2004  GENTOFTE  0417AE  50 m  1:16.78   
57  260  Pedersen Luca Scharling  2007  DRAGSHOLM  0739AM  50 m  1:21.05   
58  296  Aaby Mads Bruhn  2008  SØLLERØD  0855AA  50 m  1:21.75   
59  285  Scheel Carl August  2009  SØLLERØD  0995AF  50 m  1:23.81   
60  292  Paaske Johan  2007  SØLLERØD  0719AG  50 m  1:24.11   
61  301  Hertz Nicolai  2007  SØLLERØD  0767AI  50 m  1:24.69   
62  287  Ege Emil Weien  2006  SØLLERØD  0637AN  50 m  1:26.43   
63  284  Drucker August  2009  SØLLERØD  0909AH  50 m  1:32.79   
64  79  Magnussen Anton  2006  HØRSHOLM  0619AP  50 m  1:35.03   
65  81  Dembinski-Eker Damian  2006  HØRSHOLM  0697AQ  50 m  1:39.54   
66  106  Blöndal Emil Tvedergaard  2008  HØRSHOLM  0877AH  50 m  1:40.29   
67  51  Lykke Hugo Krage  2010  HØRSHOLM  1025AD  50 m  1:42.52   
68  100  Nordby Robert  2009  HØRSHOLM  0921AE  50 m  1:47.50   
69  104  Svensson Benjamin  2009  HØRSHOLM  0911AG  50 m  1:47.88   
70  101  Poulsen Frederik Milling  2009  HØRSHOLM  0907AC  50 m  1:57.74   
71  134  Simonsen Bjørn Sabroe  2000  HERLUFSHOL  0093AV  50 m     
72  412  Vissing Willian Brigsted  2008  HØRSHOLM  0809AH  50 m     
73  414  Semklo Nicolaj  2008  HØRSHOLM  0817AI  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  08:04 
 
10_S
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
158  Hansen Frederikke Marie  2003  GLADSAXE  0358AH  50 m  1:05.04   
189  Aarestrup Zenia  2001  GLADSAXE  0104AS  50 m  1:05.66   
351  Tind Falka  2006  HOVEDSTAD  0648AI  50 m  1:07.87   
205  Evald Anne Sofie  2004  GENTOFTE  0486AC  50 m  1:08.93   
233  Carlquist Clara  2003  GENTOFTE  0314AN  50 m  1:09.31   
373  Pedersen Emmely Östman  2005  HELSINGØR  0588AN  50 m  1:09.42   
203  Falk-List Frederikke  2004  GENTOFTE  0488AB  50 m  1:09.73   
27  Clausen Anne-Sofie P.  2002  RINGSTED  0202AB  50 m  1:09.76   
234  Andersen Viola Demuth  2003  GENTOFTE  0316AI  50 m  1:09.81   
10  321  Jacobsen Laura Borre  2004  LYNGBY  0488AD  50 m  1:11.24   
11  376  Wiberg Mikkeline Rud  2005  HELSINGØR  0584AH  50 m  1:11.69   
12  270  Platzer Ida Marie  2005  SØLLERØD  0572AC  50 m  1:12.23   
13  59  Vendelboe-Schack Alba  2005  HØRSHOLM  0594AJ  50 m  1:12.85   
14  252  Bachmann Sille  2004  DRAGSHOLM  0424AX  50 m  1:13.14   
15  188  Bartels Sara Damkjær  2004  GLADSAXE  0478AC  50 m  1:13.34   
16  359  Krag Sofie Amalie  2006  HOVEDSTAD  0678AD  50 m  1:15.55   
17  224  Soelberg Malou  2004  GENTOFTE  0438AE  50 m  1:16.16   
18  201  Staudt Josefine  2005  GLADSAXE  0538AE  50 m  1:16.25  EFT 
19  210  Lauritzen Anna Hinsch  2006  GENTOFTE  0664AK  50 m  1:17.39   
20  228  Tholstrup Julia  2005  GENTOFTE  0586BA  50 m  1:18.52   
21  206  Brunsgaard Ada Hasløv  2006  GENTOFTE  0646AN  50 m  1:19.09   
22  67  Kaas Freja Mathilde  2006  HØRSHOLM  0638AO  50 m  1:19.47   
23  139  Bentsen Kamille  2006  HERLUFSHOL  0638AL  50 m  1:19.47   
24  348  Kragh Ana Rosa  2005  HOVEDSTAD  0518AD  50 m  1:19.69   
25  357  Lundsgaard Juliane Sarauw  2006  HOVEDSTAD  0638AB  50 m  1:20.52   
26  394  Klitten Amalie  2004  HILLERØD  0448BA  50 m  1:21.00   
27  161  Engedal Silje Nygaard  2007  GLADSAXE  0768AE  50 m  1:21.16   
28  209  Balle Anna E.e.  2006  GENTOFTE  0628AL  50 m  1:21.61   
29  166  Waarst Lise H. V.  2007  GLADSAXE  0732AD  50 m  1:23.26   
30  231  Griffin Nina  2007  GENTOFTE  0776AK  50 m  1:23.40   
31  63  Britze Astrid Hjuler  2006  HØRSHOLM  0684AE  50 m  1:23.92   
32  370  Martinsen Filippa  2005  HELSINGØR  0524AO  50 m  1:24.36   
33  159  Hansen Maria Claudia S.  2006  GLADSAXE  0662AE  50 m  1:24.92   
34  274  Hvid Signe Munk  2006  SØLLERØD  0636AO  50 m  1:25.38   
35  300  Borchorst Molly  2007  SØLLERØD  0788AG  50 m  1:25.82   
36  266  Shapley Dina  2006  SØLLERØD  0614AM  50 m  1:26.06   
37  70  El-Nagdy Isabella  2005  HØRSHOLM  0526AY  50 m  1:26.58   
38  45  Grønnehøj Mathilde  2006  RINGSTED  0652AR  50 m  1:27.68   
39  222  Vejborg Maja  2007  GENTOFTE  0772AD  50 m  1:27.88   
40  66  Dommer Emilie  2007  HØRSHOLM  0706AF  50 m  1:28.09   
41  217  Reedtz Caroline Victoria  2007  GENTOFTE  0716AH  50 m  1:28.35   
42  135  Jakobsen Cecilie  2008  HERLUFSHOL  0898AG  50 m  1:29.17   
43  167  Blom Augusta  2008  GLADSAXE  0842AE  50 m  1:29.64   
44  175  Valentin Freya  2008  GLADSAXE  0888AG  50 m  1:29.85   
45  73  From Mille Dige  2004  HØRSHOLM  0438AW  50 m  1:30.30   
46  43  Juul-Andersen Sara  2004  RINGSTED  0448AY  50 m  1:30.92   
47  44  Kruuse Astrid  2005  RINGSTED  0554AQ  50 m  1:31.59   
48  42  Sørensen Emma Skjold  2004  RINGSTED  0406AX  50 m  1:32.53   
49  291  Heegaard Helene  2007  SØLLERØD  0794AN  50 m  1:33.31   
50  149  Petersen Victoria  2008  HERLUFSHOL  0854AD  50 m  1:34.91   
51  283  Nathansen Annabella  2007  SØLLERØD  0708AM  50 m  1:35.99   
52  176  Mygind Sigrid  2008  GLADSAXE  0878AG  50 m  1:37.35   
53  165  Bøgeskov Anna Dicte  2007  GLADSAXE  0748AC  50 m  1:38.85   
54  146  Kaiser Sara  2007  HERLUFSHOL  0786AJ  50 m  1:40.18   
55  89  Pedersen Victoria  2008  HØRSHOLM  0822AJ  50 m  1:40.67   
56  171  Jagd Katrine Schou  2008  GLADSAXE  0868AA  50 m  1:41.30   
57  290  Nørskov Emma  2009  SØLLERØD  0956AC  50 m  1:41.97   
58  299  Halskov Mia  2009  SØLLERØD  0916AC  50 m  1:43.18   
59  295  Krogsgaard Laura  2007  SØLLERØD  0756AP  50 m  1:43.62   
60  282  Drengsgaard Anna Heiberg  2008  SØLLERØD  0832AK  50 m  1:44.27   
61  294  Aaby Katrine Bruhn  2007  SØLLERØD  0756AF  50 m  1:44.51   
62  164  Solhart Rosa Rank  2007  GLADSAXE  0762AD  50 m  1:44.52   
63  302  Munk-Hansen Pauline  2008  SØLLERØD  0892AF  50 m  1:47.81   
64  289  Brøndum Emma  2007  SØLLERØD  0716AP  50 m  1:48.52   
65  80  Schnabl Camilla  2008  HØRSHOLM  0832AJ  50 m  1:48.60   
66  281  Pedersen Anna Bjerre  2009  SØLLERØD  0936AG  50 m  1:52.94   
67  102  Schmiegelow Emma Majo  2009  HØRSHOLM  0902AE  50 m     
68  288  Støttrup-Andersen Emilie  2008  SØLLERØD  0816AP  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  08:04 
 
11_S
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
191  Crone Christian  2001  GLADSAXE  0147AB  50 m  1:01.70   
241  Ingvordsen Andreas  1996  DRAGSHOLM  9649AQ  50 m  1:04.01   
242  Jørgin Thor Malmby  2001  DRAGSHOLM  0111AQ  50 m  1:04.04   
363  Fuhrmann Jet Li  2004  HOVEDSTAD  0487AJ  50 m  1:05.80   
32  Nielsen Anders  2001  RINGSTED  0123AF  50 m  1:06.33   
30  Mølbak Tobias  2004  RINGSTED  0481AP  50 m  1:09.30   
221  Jensen Leonard Steen  2003  GENTOFTE  0339AI  50 m  1:09.47   
349  Andersen Mikkel  2005  HOVEDSTAD  0531AC  50 m  1:09.57   
264  Brøndum Marius Lundsteen  2005  SØLLERØD  0545AE  50 m  1:09.67   
10  232  Hyldig William Hoffmann  2004  GENTOFTE  0471AQ  50 m  1:09.93   
11  69  Bulba Illia  2005  HØRSHOLM  0583AM  50 m  1:10.45   
12  40  Houman Zacharias  2006  RINGSTED  0615AG  50 m  1:10.83   
13  269  Sandbjerg Frederik  2004  SØLLERØD  0477AL  50 m  1:11.11   
14  207  Hjulmand-Lassen Joakim  2005  GENTOFTE  0599AJ  50 m  1:11.63   
15  271  Smith Kasper Milton  2003  SØLLERØD  0343AM  50 m  1:13.01   
16  75  Svensson Oscar  2005  HØRSHOLM  0557AH  50 m  1:13.28   
17  208  Rybak-Andersen Oscar  2005  GENTOFTE  0521AB  50 m  1:13.28   
18  133  Høy August  2005  HERLUFSHOL  0539AG  50 m  1:14.67   
19  227  Olsen Peter Bjerre  2006  GENTOFTE  0633AK  50 m  1:15.12   
20  198  Ohlsen Søren Wandall  2004  GLADSAXE  0469AC  50 m  1:15.70  EFT 
21  254  Neess Calvin Konge  2005  DRAGSHOLM  0525AN  50 m  1:16.22   
22  235  Griffin Alexander  2004  GENTOFTE  0451AL  50 m  1:17.12   
23  304  Bjerg Sebastian R.  2007  SØLLERØD  0767AC  50 m  1:17.20   
24  177  Frederiksen Sven Ole H.  2006  GLADSAXE  0637AG  50 m  1:19.90   
25  216  Møllenbach Carl Johan  2006  GENTOFTE  0687AF  50 m  1:20.05   
26  251  Madsen Marcus  2005  DRAGSHOLM  0557AJ  50 m  1:20.49   
27  36  Rasmussen Kristian Slott  2004  RINGSTED  0425AK  50 m  1:20.63   
28  226  Lindquist Oswald  2006  GENTOFTE  0647AF  50 m  1:20.85   
29  76  Pedersen Rasmus Fabricius  2005  HØRSHOLM  0559AD  50 m  1:21.27   
30  215  Taul August  2006  GENTOFTE  0681AA  50 m  1:23.44   
31  305  Andersen Thor  2007  SØLLERØD  0735AE  50 m  1:24.57   
32  237  Dahl David Johannes  2006  GENTOFTE  0669AB  50 m  1:24.76   
33  214  Svedal Andreas Ellgaard  2006  GENTOFTE  0631AF  50 m  1:25.94   
34  68  Christiansen Gustav R.  2006  HØRSHOLM  0681AN  50 m  1:29.05   
35  253  Noe Linus  2008  DRAGSHOLM  0895AA  50 m  1:34.39   
36  301  Hertz Nicolai  2007  SØLLERØD  0767AI  50 m  1:36.35   
37  292  Paaske Johan  2007  SØLLERØD  0719AG  50 m  1:36.80   
38  287  Ege Emil Weien  2006  SØLLERØD  0637AN  50 m  1:40.20   
39  285  Scheel Carl August  2009  SØLLERØD  0995AF  50 m  1:45.58   
40  182  Bang Cornelius Borgaard  2007  GLADSAXE  0787AE  50 m  1:46.03   
41  284  Drucker August  2009  SØLLERØD  0909AH  50 m  1:48.51   
42  107  Kofoed Emil Arnum  2008  HØRSHOLM  0867AH  50 m     
43  260  Pedersen Luca Scharling  2007  DRAGSHOLM  0739AM  50 m     
44  296  Aaby Mads Bruhn  2008  SØLLERØD  0855AA  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  08:04 
 
12_S
Løb 12, 200m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
33  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  50 m  2:31.79   
361  Christensen Malu Melody  2006  HOVEDSTAD  0636AF  50 m  2:38.42   
355  Traberg Zoe Overby  2006  HOVEDSTAD  0646AB  50 m  2:41.16   
272  Vester-Christensen Mille  2005  SØLLERØD  0556AL  50 m  2:44.64   
25  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  50 m  2:47.79   
202  Toft Clara  2004  GENTOFTE  0406AA  50 m  2:55.90   
319  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  50 m  3:00.06   
41  Olsen Lara W. S.  2006  RINGSTED  0696AA  50 m  3:12.62   
162  Ludvigsen Oline  2007  GLADSAXE  0768AA  50 m  3:19.61   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  08:04 
 
13_S
Løb 13, 200m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
28  Møller Frederik  2002  RINGSTED  0263AL  50 m  2:13.22   
277  Weiss Christoffer  2002  SØLLERØD  0273AE  50 m  2:14.34   
243  Noe Elias  2004  DRAGSHOLM  0475AH  50 m  2:17.31   
56  Brøns Malte Egholm  2003  HØRSHOLM  0331AC  50 m  2:19.13   
279  Høgenhaug Thomas  2003  SØLLERØD  0391AG  50 m  2:20.60   
391  Kirchhoff Carl  2002  HILLERØD  0257AL  50 m  2:21.98   
26  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  50 m  2:32.31   
263  Jørgensen Alfred Balslev  2004  SØLLERØD  0429AK  50 m  2:34.12   
36  Rasmussen Kristian Slott  2004  RINGSTED  0425AK  50 m  2:38.57   
10  181  Søhoel William Brix  2006  GLADSAXE  0671AF  50 m  3:01.34   
11  223  Udar Maximillian  2006  GENTOFTE  0681AJ  50 m     
12  409  Bornemann Victor  2004  ALLERØD  0489AD  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  08:04 
 
14_S
Løb 14, 400m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
318  Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  50 m  4:37.07   
324  Bendt Sofia Norre  2003  LYNGBY  0316AG  50 m  4:39.61   
375  Trøjgaard Caroline  2005  HELSINGØR  0566AH  50 m  4:43.94   
278  Tversted Martha Vitus  2002  SØLLERØD  0202AE  50 m  4:44.32   
356  Andersen Jasmin Egeskov  2005  HOVEDSTAD  0506AE  50 m  4:49.30   
204  Vinther Josephine Holst  2004  GENTOFTE  0432AC  50 m  4:54.34   
360  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  50 m  4:55.48   
275  Weiner Alba Lyhne  2004  SØLLERØD  0486AT  50 m  5:01.91   
276  Nørskov Anna  2004  SØLLERØD  0414AO  50 m  5:02.37   
10  205  Evald Anne Sofie  2004  GENTOFTE  0486AC  50 m  5:02.99   
11  347  Schmidt-Lund Matilde  2005  HOVEDSTAD  0542AC  50 m  5:08.47   
12  52  Haugbølle Kaya Vennick  2004  HØRSHOLM  0418AB  50 m  5:11.15   
13  27  Clausen Anne-Sofie P.  2002  RINGSTED  0202AB  50 m  5:13.80   
14  357  Lundsgaard Juliane Sarauw  2006  HOVEDSTAD  0638AB  50 m  5:14.55   
15  250  Lundberg Kamille  2003  DRAGSHOLM  0328BB  50 m  5:15.58   
16  267  Larsen Frederikke  2005  SØLLERØD  0524AS  50 m  5:16.43   
17  211  Lundsby Christine Stubbe  2006  GENTOFTE  0698AJ  50 m  5:28.12   
18  145  Visler Mie  2006  HERLUFSHOL  0626AI  50 m  5:29.34   
19  206  Brunsgaard Ada Hasløv  2006  GENTOFTE  0646AN  50 m  5:29.55   
20  320  Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  50 m  5:38.22   
21  274  Hvid Signe Munk  2006  SØLLERØD  0636AO  50 m  5:42.04   
22  42  Sørensen Emma Skjold  2004  RINGSTED  0406AX  50 m  5:51.83   
23  210  Lauritzen Anna Hinsch  2006  GENTOFTE  0664AK  50 m  5:55.49   
24  166  Waarst Lise H. V.  2007  GLADSAXE  0732AD  50 m  5:57.72   
25  43  Juul-Andersen Sara  2004  RINGSTED  0448AY  50 m  6:11.47   
26  231  Griffin Nina  2007  GENTOFTE  0776AK  50 m  6:31.40   
27  165  Bøgeskov Anna Dicte  2007  GLADSAXE  0748AC  50 m  7:00.57   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  08:04 
 
15_S
Løb 15, 400m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
32  Nielsen Anders  2001  RINGSTED  0123AF  50 m  4:05.89   
141  Løhr Magnus  2001  HERLUFSHOL  0173AJ  50 m  4:28.14   
190  Aarestrup Zilas  2003  GLADSAXE  0385AG  50 m  4:37.48   
241  Ingvordsen Andreas  1996  DRAGSHOLM  9649AQ  50 m  4:37.65   
246  Poulsen Emil Osberg  2003  DRAGSHOLM  0337AN  50 m  4:39.04   
31  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  50 m  4:43.56   
268  Birch Julian  2004  SØLLERØD  0489AJ  50 m  4:45.94   
197  Leth William  2004  GLADSAXE  0427AH  50 m  4:48.90   
262  Halken Alexander  2005  SØLLERØD  0583AE  50 m  4:49.16   
10  96  Samson Marcus Elkjær  2003  HØRSHOLM  0319AG  50 m  5:01.12   
11  40  Houman Zacharias  2006  RINGSTED  0615AG  50 m  5:05.22   
12  273  West Sebastian Alexander  2004  SØLLERØD  0489AI  50 m  5:08.23   
13  207  Hjulmand-Lassen Joakim  2005  GENTOFTE  0599AJ  50 m  5:09.56   
14  221  Jensen Leonard Steen  2003  GENTOFTE  0339AI  50 m  5:19.74   
15  218  Nimb Christian  2006  GENTOFTE  0679AH  50 m  5:27.64   
16  38  Pedersen Mikkel Holm  2004  RINGSTED  0489AM  50 m  5:30.13   
17  227  Olsen Peter Bjerre  2006  GENTOFTE  0633AK  50 m  5:30.95   
18  236  Lundsby Frederik Stubbe  2004  GENTOFTE  0417AE  50 m  5:39.24   
19  30  Mølbak Tobias  2004  RINGSTED  0481AP  50 m     
20  226  Lindquist Oswald  2006  GENTOFTE  0647AF  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  08:04 
 
16_S
Løb 16, 4X100m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
367  Helsingør Piger 1  2004  HELSINGØR    50 m  4:36.56   
239  Gs1 Piger  2003  GENTOFTE    50 m  4:40.40   
238  Junior 1  2004  GENTOFTE    50 m  4:42.35   
112  Red Stags 1  2000  HØRSHOLM    50 m  4:44.93   
49  Ringsted Piger 1  2002  RINGSTED    50 m  4:51.98   
315  Søllerød Girls A  2005  SØLLERØD    50 m  5:03.86   
111  Red Stags 2  2000  HØRSHOLM    50 m  5:08.33   
113  Red Stags 3  2005  HØRSHOLM    50 m  5:39.92   
314  Søllerød Sharks 1  2007  SØLLERØD    50 m  5:56.93   
10  313  Søllerød Sharks 2  2007  SØLLERØD    50 m  6:29.11   
11  312  Søllerød Sharks 3  2008  SØLLERØD    50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  08:04 
 
17_S
Løb 17, 4X100m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
117  Red Stags  2000  HØRSHOLM    50 m  3:58.38   
111  Red Stags 2  2000  HØRSHOLM    50 m  4:09.06   
48  Ringsted Drenge 1  2001  RINGSTED    50 m  4:13.82   
366  Helsingør Drenge  2003  HELSINGØR    50 m  4:26.37   
316  Søllerød Boys A  2004  SØLLERØD    50 m  4:33.10   
47  Ringsted Drenge 2  2004  RINGSTED    50 m  4:42.26   
118  Red Stags 3  2003  HØRSHOLM    50 m  4:42.68   
240  Gs1 Drenge  1999  GENTOFTE    50 m  4:48.22   
317  Søllerød Boys B  2003  SØLLERØD    50 m  5:00.35   
10  119  Red Stags 4  2003  HØRSHOLM    50 m  5:11.82   
11  308  Søllerød Sharknados 1  2007  SØLLERØD    50 m  5:47.13   
12  120  Red Stags 5  2006  HØRSHOLM    50 m  6:48.88   
13  309  Søllerød Sharknados 2  2006  SØLLERØD    50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  08:04 
 
18_S
Løb 18, 400m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
351  Tind Falka  2006  HOVEDSTAD  0648AI  50 m  5:16.38   
318  Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  50 m  5:25.61   
353  Fuhrmann Coco Li  2006  HOVEDSTAD  0678AC  50 m  5:27.75   
270  Platzer Ida Marie  2005  SØLLERØD  0572AC  50 m  5:29.34   
275  Weiner Alba Lyhne  2004  SØLLERØD  0486AT  50 m  5:32.01   
33  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  50 m  5:32.27   
347  Schmidt-Lund Matilde  2005  HOVEDSTAD  0542AC  50 m  5:34.27   
342  Søndergaard Freja  2004  VORDINGB  0452AO  50 m  5:37.42   
361  Christensen Malu Melody  2006  HOVEDSTAD  0636AF  50 m  5:44.64   
10  359  Krag Sofie Amalie  2006  HOVEDSTAD  0678AD  50 m  5:45.10   
11  25  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  50 m  5:48.43   
12  52  Haugbølle Kaya Vennick  2004  HØRSHOLM  0418AB  50 m  5:57.91   
13  211  Lundsby Christine Stubbe  2006  GENTOFTE  0698AJ  50 m  6:17.49   
14  408  Legaard Silje Lyse  2006  HILLERØD  0638AD  50 m  6:19.53   
15  209  Balle Anna E.e.  2006  GENTOFTE  0628AL  50 m  6:22.22   
16  42  Sørensen Emma Skjold  2004  RINGSTED  0406AX  50 m  6:27.10   
17  403  Mølholm Emma  2005  HILLERØD  0514AM  50 m  6:28.02   
18  43  Juul-Andersen Sara  2004  RINGSTED  0448AY  50 m  6:46.82   
19  339  Nordhald Silje Egeberg  2007  VORDINGB  0716AD  50 m  7:15.91   
20  330  Gyldenkærne Signe  2006  VORDINGB  0656AQ  50 m  7:31.27   
21  168  Tvermoes Ella Boisen  2008  GLADSAXE  0812AD  50 m  8:11.67   
22  213  Frahm-Falkenberg Nanja  2006  GENTOFTE  0682AL  50 m     
23  219  Vedel Edith Louise  2007  GENTOFTE  0742AD  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  22:37 
 
19_S
Løb 19, 400m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
32  Nielsen Anders  2001  RINGSTED  0123AF  50 m  4:46.38   
56  Brøns Malte Egholm  2003  HØRSHOLM  0331AC  50 m  4:53.50   
277  Weiss Christoffer  2002  SØLLERØD  0273AE  50 m  4:54.56   
354  Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  50 m  4:58.16   
26  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  50 m  5:08.37   
243  Noe Elias  2004  DRAGSHOLM  0475AH  50 m  5:09.59   
352  Møller Mads  2005  HOVEDSTAD  0585AC  50 m  5:14.32   
350  Fode Troels  2004  HOVEDSTAD  0435AG  50 m  5:18.55   
349  Andersen Mikkel  2005  HOVEDSTAD  0531AC  50 m  5:20.79   
10  31  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  50 m  5:21.45   
11  405  Andersen Morten Lindblom  2005  HILLERØD  0563AD  50 m  5:22.15   
12  246  Poulsen Emil Osberg  2003  DRAGSHOLM  0337AN  50 m  5:23.61   
13  30  Mølbak Tobias  2004  RINGSTED  0481AP  50 m  5:34.30   
14  364  Holst Lukas Holger Pihl  2004  HOVEDSTAD  0443AS  50 m  5:52.29   
15  215  Taul August  2006  GENTOFTE  0681AA  50 m  6:04.78   
16  223  Udar Maximillian  2006  GENTOFTE  0681AJ  50 m  6:27.66   
17  181  Søhoel William Brix  2006  GLADSAXE  0671AF  50 m  6:57.08   
18  264  Brøndum Marius Lundsteen  2005  SØLLERØD  0545AE  50 m     
19  273  West Sebastian Alexander  2004  SØLLERØD  0489AI  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  22:37 
 
20_S
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
341  Petersen Freja  2000  VORDINGB  0018BE  50 m  32.84   
322  Hansen Lærke Vinneck  2004  LYNGBY  0458AB  50 m  32.96   
323  Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  33.08   
132  Østerlund Amalie  2005  HERLUFSHOL  0584AJ  50 m  33.22   
205  Evald Anne Sofie  2004  GENTOFTE  0486AC  50 m  33.27   
27  Clausen Anne-Sofie P.  2002  RINGSTED  0202AB  50 m  33.68   
388  Gribsvad Josephine  2003  HILLERØD  0384AR  50 m  33.81   
99  Holm Elena Westmark  2003  HØRSHOLM  0336AD  50 m  33.87   
252  Bachmann Sille  2004  DRAGSHOLM  0424AX  50 m  33.95   
10  224  Soelberg Malou  2004  GENTOFTE  0438AE  50 m  34.07   
11  202  Toft Clara  2004  GENTOFTE  0406AA  50 m  34.42   
12  276  Nørskov Anna  2004  SØLLERØD  0414AO  50 m  35.17   
13  400  Pihl Athena Haugsted  2006  HILLERØD  0652AA  50 m  35.18   
14  393  Aaholst Johanne Baes  2004  HILLERØD  0454AE  50 m  35.30   
15  389  Terkildsen Ida Zeiler  2004  HILLERØD  0494AD  50 m  35.53   
16  137  Hansen Frederikke B.  2005  HERLUFSHOL  0532AE  50 m  35.58   
17  67  Kaas Freja Mathilde  2006  HØRSHOLM  0638AO  50 m  35.71   
18  34  Anker Wilma  2004  RINGSTED  0486AK  50 m  35.73   
19  139  Bentsen Kamille  2006  HERLUFSHOL  0638AL  50 m  35.86   
20  247  Neess Camille Konge  2003  DRAGSHOLM  0324BA  50 m  35.89   
21  136  Petersen Fanta O.  2005  HERLUFSHOL  0568AL  50 m  36.01   
22  225  Vang-Jensen Caroline  2003  GENTOFTE  0392AB  50 m  36.35   
23  155  Olsen Ida Sophie Hinsch  2004  HELSINGØR  0432AU  50 m  36.99   
24  228  Tholstrup Julia  2005  GENTOFTE  0586BA  50 m  37.07   
25  206  Brunsgaard Ada Hasløv  2006  GENTOFTE  0646AN  50 m  37.11   
26  231  Griffin Nina  2007  GENTOFTE  0776AK  50 m  37.21   
27  45  Grønnehøj Mathilde  2006  RINGSTED  0652AR  50 m  37.50   
28  335  Krog Mille-Mai  2007  VORDINGB  0738AT  50 m  37.70   
29  244  Hilkjær Karoline Holm  2005  DRAGSHOLM  0516AI  50 m  37.92   
30  144  Ankersen Mie  2006  HERLUFSHOL  0622AD  50 m  38.33   
31  166  Waarst Lise H. V.  2007  GLADSAXE  0732AD  50 m  38.49   
32  266  Shapley Dina  2006  SØLLERØD  0614AM  50 m  38.49   
33  255  Ottosen Klara Fris  2007  DRAGSHOLM  0736AL  50 m  39.26   
34  336  Larsen Natalie Dang N.  2006  VORDINGB  0696AM  50 m  39.70   
35  145  Visler Mie  2006  HERLUFSHOL  0626AI  50 m  40.16   
36  61  Søndergaard Amalie Rose  2006  HØRSHOLM  0618AF  50 m  40.51   
37  78  Hjortshøj Thilde  2006  HØRSHOLM  0648AO  50 m  41.48   
38  300  Borchorst Molly  2007  SØLLERØD  0788AG  50 m  41.63   
39  222  Vejborg Maja  2007  GENTOFTE  0772AD  50 m  41.67   
40  283  Nathansen Annabella  2007  SØLLERØD  0708AM  50 m  41.84   
41  291  Heegaard Helene  2007  SØLLERØD  0794AN  50 m  41.84   
42  217  Reedtz Caroline Victoria  2007  GENTOFTE  0716AH  50 m  42.06   
43  167  Blom Augusta  2008  GLADSAXE  0842AE  50 m  42.28   
44  138  Jørgensen Frederikke  2007  HERLUFSHOL  0722AP  50 m  42.30   
45  334  Jørgensen Silja Sol  2005  VORDINGB  0522AW  50 m  42.51   
46  338  Nielsen Malou Danefred  2007  VORDINGB  0708AL  50 m  42.78   
47  62  Bruun-Møller Anna  2007  HØRSHOLM  0746AI  50 m  42.83   
48  65  Sederholm Clara Katharina  2006  HØRSHOLM  0634AJ  50 m  42.86   
49  176  Mygind Sigrid  2008  GLADSAXE  0878AG  50 m  43.28   
50  171  Jagd Katrine Schou  2008  GLADSAXE  0868AA  50 m  43.68   
51  174  Kærgaard Victoria Brammer  2008  GLADSAXE  0878AA  50 m  44.39   
52  143  Jensen Merle Blomberg  2008  HERLUFSHOL  0898AF  50 m  45.09   
53  299  Halskov Mia  2009  SØLLERØD  0916AC  50 m  45.34   
54  282  Drengsgaard Anna Heiberg  2008  SØLLERØD  0832AK  50 m  45.39   
55  290  Nørskov Emma  2009  SØLLERØD  0956AC  50 m  45.65   
56  302  Munk-Hansen Pauline  2008  SØLLERØD  0892AF  50 m  45.88   
57  175  Valentin Freya  2008  GLADSAXE  0888AG  50 m  46.01   
58  84  Figurski Kamilla  2008  HØRSHOLM  0876AI  50 m  46.77   
59  294  Aaby Katrine Bruhn  2007  SØLLERØD  0756AF  50 m  47.20   
60  289  Brøndum Emma  2007  SØLLERØD  0716AP  50 m  47.37   
61  164  Solhart Rosa Rank  2007  GLADSAXE  0762AD  50 m  47.89   
62  83  Kohl Ida Fiala  2008  HØRSHOLM  0808AI  50 m  48.08   
63  88  Dommer Therese  2009  HØRSHOLM  0932AD  50 m  48.76   
64  295  Krogsgaard Laura  2007  SØLLERØD  0756AP  50 m  48.87   
65  173  Jepsen Liva Ladefoged  2008  GLADSAXE  0828AA  50 m  49.28   
66  281  Pedersen Anna Bjerre  2009  SØLLERØD  0936AG  50 m  49.83   
67  288  Støttrup-Andersen Emilie  2008  SØLLERØD  0816AP  50 m  50.58   
68  87  Grevelund Rosamarie  2007  HØRSHOLM  0784AR  50 m  54.12   
69  170  Hermansen Katrine  2008  GLADSAXE  0838AG  50 m  57.56   
70  108  Britze Anna Hjuler  2010  HØRSHOLM  1078AC  50 m  1:04.05   
71  103  Unold Freja  2009  HØRSHOLM  0988AF  50 m  1:05.65   
72  261  Kjærulf Liva Heitmann  2009  DRAGSHOLM  0910AK  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  22:37 
 
21_S
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
242  Jørgin Thor Malmby  2001  DRAGSHOLM  0111AQ  50 m  29.22   
35  Carstensen Emil  2002  RINGSTED  0253AF  50 m  30.11   
279  Høgenhaug Thomas  2003  SØLLERØD  0391AG  50 m  30.47   
241  Ingvordsen Andreas  1996  DRAGSHOLM  9649AQ  50 m  30.53   
374  Sigfusson Eigil  2004  HELSINGØR  0421AJ  50 m  30.93   
243  Noe Elias  2004  DRAGSHOLM  0475AH  50 m  31.65   
56  Brøns Malte Egholm  2003  HØRSHOLM  0331AC  50 m  31.76   
268  Birch Julian  2004  SØLLERØD  0489AJ  50 m  31.86   
232  Hyldig William Hoffmann  2004  GENTOFTE  0471AQ  50 m  31.99   
10  221  Jensen Leonard Steen  2003  GENTOFTE  0339AI  50 m  32.43   
11  40  Houman Zacharias  2006  RINGSTED  0615AG  50 m  33.74   
12  327  Capion Rasmus  2005  VORDINGB  0505AH  50 m  34.22   
13  39  Mølbak Andreas  2006  RINGSTED  0631AI  50 m  34.26   
14  235  Griffin Alexander  2004  GENTOFTE  0451AL  50 m  34.30   
15  269  Sandbjerg Frederik  2004  SØLLERØD  0477AL  50 m  34.34   
16  227  Olsen Peter Bjerre  2006  GENTOFTE  0633AK  50 m  34.42   
17  208  Rybak-Andersen Oscar  2005  GENTOFTE  0521AB  50 m  34.84   
18  271  Smith Kasper Milton  2003  SØLLERØD  0343AM  50 m  34.90   
19  180  Moefelt Christian  2006  GLADSAXE  0697AF  50 m  34.92   
20  329  Frederiksen Gustav B.  2004  VORDINGB  0457AO  50 m  36.00   
21  36  Rasmussen Kristian Slott  2004  RINGSTED  0425AK  50 m  36.04   
22  254  Neess Calvin Konge  2005  DRAGSHOLM  0525AN  50 m  36.32   
23  177  Frederiksen Sven Ole H.  2006  GLADSAXE  0637AG  50 m  36.44   
24  304  Bjerg Sebastian R.  2007  SØLLERØD  0767AC  50 m  36.56   
25  251  Madsen Marcus  2005  DRAGSHOLM  0557AJ  50 m  37.89   
26  216  Møllenbach Carl Johan  2006  GENTOFTE  0687AF  50 m  38.10   
27  305  Andersen Thor  2007  SØLLERØD  0735AE  50 m  38.92   
28  237  Dahl David Johannes  2006  GENTOFTE  0669AB  50 m  39.13   
29  218  Nimb Christian  2006  GENTOFTE  0679AH  50 m  39.48   
30  226  Lindquist Oswald  2006  GENTOFTE  0647AF  50 m  40.49   
31  37  Kristoffersen Simon  2005  RINGSTED  0589AL  50 m  41.29   
32  297  Petersen Mathias Garset  2007  SØLLERØD  0713AH  50 m  41.34   
33  332  Justesen Asger Friis  2008  VORDINGB  0831AC  50 m  42.63   
34  301  Hertz Nicolai  2007  SØLLERØD  0767AI  50 m  43.38   
35  82  Ødum Christian  2007  HØRSHOLM  0795AJ  50 m  43.49   
36  292  Paaske Johan  2007  SØLLERØD  0719AG  50 m  44.35   
37  303  Bundgaard Sebastian Birk  2008  SØLLERØD  0851AG  50 m  44.35   
38  253  Noe Linus  2008  DRAGSHOLM  0895AA  50 m  44.60   
39  236  Lundsby Frederik Stubbe  2004  GENTOFTE  0417AE  50 m  45.52   
40  287  Ege Emil Weien  2006  SØLLERØD  0637AN  50 m  47.19   
41  260  Pedersen Luca Scharling  2007  DRAGSHOLM  0739AM  50 m  47.39   
42  91  Bruun-Møller Jeppe  2009  HØRSHOLM  0985AC  50 m  48.36   
43  284  Drucker August  2009  SØLLERØD  0909AH  50 m  49.54   
44  285  Scheel Carl August  2009  SØLLERØD  0995AF  50 m  49.66   
45  107  Kofoed Emil Arnum  2008  HØRSHOLM  0867AH  50 m  52.75   
46  81  Dembinski-Eker Damian  2006  HØRSHOLM  0697AQ  50 m  55.44   
47  101  Poulsen Frederik Milling  2009  HØRSHOLM  0907AC  50 m  1:02.06   
48  110  Andersen Elmer Fevejle  2009  HØRSHOLM  0913AG  50 m  1:15.77   
49  51  Lykke Hugo Krage  2010  HØRSHOLM  1025AD  50 m     
50  79  Magnussen Anton  2006  HØRSHOLM  0619AP  50 m     
51  258  Pedersen Østen  2005  DRAGSHOLM  0541AP  50 m     
52  412  Vissing Willian Brigsted  2008  HØRSHOLM  0809AH  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  22:37 
 
22_S
Løb 22, 50m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
97  Jakobsen Marina Nissen  2000  HØRSHOLM  0022AI  50 m  27.23   
278  Tversted Martha Vitus  2002  SØLLERØD  0202AE  50 m  27.65   
99  Holm Elena Westmark  2003  HØRSHOLM  0336AD  50 m  28.17   
341  Petersen Freja  2000  VORDINGB  0018BE  50 m  28.41   
321  Jacobsen Laura Borre  2004  LYNGBY  0488AD  50 m  28.49   
54  Britze Martha Hjuler  2004  HØRSHOLM  0488AC  50 m  28.77   
392  Veje Ulrikke  2002  HILLERØD  0258AK  50 m  29.03   
324  Bendt Sofia Norre  2003  LYNGBY  0316AG  50 m  29.20   
276  Nørskov Anna  2004  SØLLERØD  0414AO  50 m  29.33   
10  203  Falk-List Frederikke  2004  GENTOFTE  0488AB  50 m  29.39   
11  319  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  50 m  29.42   
12  204  Vinther Josephine Holst  2004  GENTOFTE  0432AC  50 m  29.50   
13  395  Kirchhoff Anna Olivia  2005  HILLERØD  0566AK  50 m  29.56   
14  144  Ankersen Mie  2006  HERLUFSHOL  0622AD  50 m  29.57   
15  393  Aaholst Johanne Baes  2004  HILLERØD  0454AE  50 m  29.57   
16  132  Østerlund Amalie  2005  HERLUFSHOL  0584AJ  50 m  29.64   
17  34  Anker Wilma  2004  RINGSTED  0486AK  50 m  29.71   
18  388  Gribsvad Josephine  2003  HILLERØD  0384AR  50 m  29.87   
19  70  El-Nagdy Isabella  2005  HØRSHOLM  0526AY  50 m  29.97   
20  394  Klitten Amalie  2004  HILLERØD  0448BA  50 m  29.98   
21  59  Vendelboe-Schack Alba  2005  HØRSHOLM  0594AJ  50 m  30.11   
22  225  Vang-Jensen Caroline  2003  GENTOFTE  0392AB  50 m  30.22   
23  25  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  50 m  30.33   
24  340  Nykjær Maya  2001  VORDINGB  0144AW  50 m  30.34   
25  64  Jensen Caroline Salskov  2005  HØRSHOLM  0526AB  50 m  30.41   
26  29  Bertelsen Emmeline S.  2005  RINGSTED  0582AG  50 m  30.51   
27  229  Schou Amalie  2003  GENTOFTE  0394AC  50 m  30.69   
28  348  Kragh Ana Rosa  2005  HOVEDSTAD  0518AD  50 m  30.76   
29  247  Neess Camille Konge  2003  DRAGSHOLM  0324BA  50 m  30.81   
30  151  Kolstrup-Timm Amalie  2003  HELSINGØR  0314AK  50 m  30.83   
31  155  Olsen Ida Sophie Hinsch  2004  HELSINGØR  0432AU  50 m  30.91   
32  250  Lundberg Kamille  2003  DRAGSHOLM  0328BB  50 m  30.95   
33  399  Lyngfeldt Arendse Arrild  2006  HILLERØD  0648AG  50 m  30.95   
34  326  Bingler Léa Zoé  2000  VORDINGB  0082AX  50 m  30.99   
35  77  Nezdiikovskaia Sasha  2005  HØRSHOLM  0564AK  50 m  31.19   
36  328  Christiansen Amanda F.  2005  VORDINGB  0514AW  50 m  31.46   
37  244  Hilkjær Karoline Holm  2005  DRAGSHOLM  0516AI  50 m  31.65   
38  257  Hansen Katrine  2006  DRAGSHOLM  0686AS  50 m  31.66   
39  396  Jokumsen Lise Elton  2004  HILLERØD  0482AZ  50 m  31.76   
40  252  Bachmann Sille  2004  DRAGSHOLM  0424AX  50 m  31.77   
41  136  Petersen Fanta O.  2005  HERLUFSHOL  0568AL  50 m  31.82   
42  157  Skjærbæk Kristine G.  2004  HELSINGØR  0442AO  50 m  31.82   
43  154  Rouse Emma F.  2004  HELSINGØR  0412AJ  50 m  32.00   
44  334  Jørgensen Silja Sol  2005  VORDINGB  0522AW  50 m  32.29   
45  398  Lythcke Amalie  2006  HILLERØD  0686AT  50 m  32.49   
46  41  Olsen Lara W. S.  2006  RINGSTED  0696AA  50 m  32.84   
47  145  Visler Mie  2006  HERLUFSHOL  0626AI  50 m  32.98   
48  266  Shapley Dina  2006  SØLLERØD  0614AM  50 m  32.98   
49  248  Poulsen Frederikke  2006  DRAGSHOLM  0624AG  50 m  33.00   
50  335  Krog Mille-Mai  2007  VORDINGB  0738AT  50 m  33.00   
51  45  Grønnehøj Mathilde  2006  RINGSTED  0652AR  50 m  33.08   
52  400  Pihl Athena Haugsted  2006  HILLERØD  0652AA  50 m  33.08   
53  249  Threms Freja  2005  DRAGSHOLM  0586AN  50 m  33.72   
54  228  Tholstrup Julia  2005  GENTOFTE  0586BA  50 m  33.77   
55  330  Gyldenkærne Signe  2006  VORDINGB  0656AQ  50 m  33.90   
56  406  Franck Olivia  2005  HILLERØD  0548AS  50 m  34.08   
57  283  Nathansen Annabella  2007  SØLLERØD  0708AM  50 m  34.21   
58  135  Jakobsen Cecilie  2008  HERLUFSHOL  0898AG  50 m  34.93   
59  73  From Mille Dige  2004  HØRSHOLM  0438AW  50 m  35.33   
60  42  Sørensen Emma Skjold  2004  RINGSTED  0406AX  50 m  35.44   
61  336  Larsen Natalie Dang N.  2006  VORDINGB  0696AM  50 m  35.51   
62  274  Hvid Signe Munk  2006  SØLLERØD  0636AO  50 m  35.56   
63  259  Larsen Sofie  2005  DRAGSHOLM  0574AZ  50 m  35.76   
64  255  Ottosen Klara Fris  2007  DRAGSHOLM  0736AL  50 m  36.02   
65  333  Justesen Laura Friis  2006  VORDINGB  0666AQ  50 m  36.08   
66  339  Nordhald Silje Egeberg  2007  VORDINGB  0716AD  50 m  36.33   
67  165  Bøgeskov Anna Dicte  2007  GLADSAXE  0748AC  50 m  36.41   
68  162  Ludvigsen Oline  2007  GLADSAXE  0768AA  50 m  36.44   
69  219  Vedel Edith Louise  2007  GENTOFTE  0742AD  50 m  36.62   
70  43  Juul-Andersen Sara  2004  RINGSTED  0448AY  50 m  36.73   
71  147  Birgisdottir Sigrún  2007  HERLUFSHOL  0712AP  50 m  36.83   
72  338  Nielsen Malou Danefred  2007  VORDINGB  0708AL  50 m  37.50   
73  174  Kærgaard Victoria Brammer  2008  GLADSAXE  0878AA  50 m  38.19   
74  290  Nørskov Emma  2009  SØLLERØD  0956AC  50 m  38.58   
75  89  Pedersen Victoria  2008  HØRSHOLM  0822AJ  50 m  39.36   
76  176  Mygind Sigrid  2008  GLADSAXE  0878AG  50 m  39.74   
77  169  Hansen Sarah Zargarov  2008  GLADSAXE  0848AG  50 m  39.93   
78  289  Brøndum Emma  2007  SØLLERØD  0716AP  50 m  40.62   
79  281  Pedersen Anna Bjerre  2009  SØLLERØD  0936AG  50 m  40.65   
80  164  Solhart Rosa Rank  2007  GLADSAXE  0762AD  50 m  41.02   
81  173  Jepsen Liva Ladefoged  2008  GLADSAXE  0828AA  50 m  42.63   
82  282  Drengsgaard Anna Heiberg  2008  SØLLERØD  0832AK  50 m  43.37   
83  261  Kjærulf Liva Heitmann  2009  DRAGSHOLM  0910AK  50 m  44.91   
84  170  Hermansen Katrine  2008  GLADSAXE  0838AG  50 m  47.64   
85  80  Schnabl Camilla  2008  HØRSHOLM  0832AJ  50 m  48.40   
86  103  Unold Freja  2009  HØRSHOLM  0988AF  50 m  50.72   
87  108  Britze Anna Hjuler  2010  HØRSHOLM  1078AC  50 m  53.03   
88  109  Overgaard Agnethe  2010  HØRSHOLM  1088AC  50 m  55.05   
89  413  Semklo Julia  2011  HØRSHOLM  1158AB  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  22:37 
 
23_S
Løb 23, 50m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
141  Løhr Magnus  2001  HERLUFSHOL  0173AJ  50 m  24.90   
57  Haugbølle Martin Vennick  2001  HØRSHOLM  0155AE  50 m  25.56   
242  Jørgin Thor Malmby  2001  DRAGSHOLM  0111AQ  50 m  25.72   
390  Blidarevic Simon  2002  HILLERØD  0289AB  50 m  26.17   
372  Nielsen Valdemar Menck  2005  HELSINGØR  0577AC  50 m  26.44   
58  Hartvig Asger Væver  2002  HØRSHOLM  0277AB  50 m  26.54   
230  Sandbeck Bjørn  1999  GENTOFTE  9957AB  50 m  26.74   
331  Hansen Magnus Juul  2003  VORDINGB  0389AN  50 m  26.75   
277  Weiss Christoffer  2002  SØLLERØD  0273AE  50 m  26.91   
10  241  Ingvordsen Andreas  1996  DRAGSHOLM  9649AQ  50 m  27.02   
11  245  Larsen Victor Holm  2003  DRAGSHOLM  0357AN  50 m  27.05   
12  71  Kaavé Lucas  2004  HØRSHOLM  0457AE  50 m  27.16   
13  391  Kirchhoff Carl  2002  HILLERØD  0257AL  50 m  27.24   
14  268  Birch Julian  2004  SØLLERØD  0489AJ  50 m  27.31   
15  69  Bulba Illia  2005  HØRSHOLM  0583AM  50 m  27.53   
16  35  Carstensen Emil  2002  RINGSTED  0253AF  50 m  27.56   
17  150  Stærkær Alexander  2002  HELSINGØR  0287AN  50 m  27.79   
18  263  Jørgensen Alfred Balslev  2004  SØLLERØD  0429AK  50 m  27.95   
19  152  Snekkersten Jakob Bjerg  2003  HELSINGØR  0345AP  50 m  28.24   
20  369  Hansen Bjørn Cramer  2004  HELSINGØR  0467AJ  50 m  28.33   
21  327  Capion Rasmus  2005  VORDINGB  0505AH  50 m  28.50   
22  31  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  50 m  28.55   
23  371  Mortensen Lucas T.  2004  HELSINGØR  0431AN  50 m  28.65   
24  397  Mogensen Thor Majvig  2004  HILLERØD  0419AF  50 m  28.66   
25  95  Bødtker Carl-Johan  2003  HØRSHOLM  0321AN  50 m  28.83   
26  75  Svensson Oscar  2005  HØRSHOLM  0557AH  50 m  29.16   
27  40  Houman Zacharias  2006  RINGSTED  0615AG  50 m  29.19   
28  279  Høgenhaug Thomas  2003  SØLLERØD  0391AG  50 m  29.19   
29  221  Jensen Leonard Steen  2003  GENTOFTE  0339AI  50 m  29.45   
30  262  Halken Alexander  2005  SØLLERØD  0583AE  50 m  29.46   
31  39  Mølbak Andreas  2006  RINGSTED  0631AI  50 m  29.66   
32  96  Samson Marcus Elkjær  2003  HØRSHOLM  0319AG  50 m  29.74   
33  264  Brøndum Marius Lundsteen  2005  SØLLERØD  0545AE  50 m  29.80   
34  329  Frederiksen Gustav B.  2004  VORDINGB  0457AO  50 m  29.82   
35  220  Aarup-Andersen Frederik  2006  GENTOFTE  0649AE  50 m  29.87   
36  207  Hjulmand-Lassen Joakim  2005  GENTOFTE  0599AJ  50 m  29.97   
37  364  Holst Lukas Holger Pihl  2004  HOVEDSTAD  0443AS  50 m  30.24   
38  215  Taul August  2006  GENTOFTE  0681AA  50 m  30.43   
39  60  Nørby Alexander  2006  HØRSHOLM  0617AB  50 m  30.46   
40  232  Hyldig William Hoffmann  2004  GENTOFTE  0471AQ  50 m  30.46   
41  306  Larsen Emil Gudum  2004  SØLLERØD  0479AR  50 m  30.49   
42  223  Udar Maximillian  2006  GENTOFTE  0681AJ  50 m  30.50   
43  256  Olesen Asbjørn  2004  DRAGSHOLM  0481AR  50 m  30.56   
44  76  Pedersen Rasmus Fabricius  2005  HØRSHOLM  0559AD  50 m  30.64   
45  148  Meisner Sylvester Wichmann  2005  HERLUFSHOL  0567AJ  50 m  30.80   
46  179  Hermansen Jens Krogh  2006  GLADSAXE  0675AG  50 m  30.90   
47  402  Jensen Elias  2006  HILLERØD  0691AN  50 m  30.91   
48  180  Moefelt Christian  2006  GLADSAXE  0697AF  50 m  30.96   
49  254  Neess Calvin Konge  2005  DRAGSHOLM  0525AN  50 m  31.05   
50  251  Madsen Marcus  2005  DRAGSHOLM  0557AJ  50 m  31.20   
51  407  Larsen Sebastian Roesen  2006  HILLERØD  0669AF  50 m  31.58   
52  271  Smith Kasper Milton  2003  SØLLERØD  0343AM  50 m  31.70   
53  142  Ankersen Mathias  2004  HERLUFSHOL  0405AC  50 m  31.75   
54  337  Larsen William  2006  VORDINGB  0611AO  50 m  31.76   
55  199  Schou Andreas Kelstrup  2005  GLADSAXE  0539AE  50 m  32.05   
56  38  Pedersen Mikkel Holm  2004  RINGSTED  0489AM  50 m  32.19   
57  269  Sandbjerg Frederik  2004  SØLLERØD  0477AL  50 m  32.70   
58  237  Dahl David Johannes  2006  GENTOFTE  0669AB  50 m  33.18   
59  177  Frederiksen Sven Ole H.  2006  GLADSAXE  0637AG  50 m  33.24   
60  258  Pedersen Østen  2005  DRAGSHOLM  0541AP  50 m  33.34   
61  86  El-Nagdy Noah  2007  HØRSHOLM  0707AJ  50 m  33.45   
62  404  Klitten Johan  2006  HILLERØD  0667AL  50 m  33.48   
63  181  Søhoel William Brix  2006  GLADSAXE  0671AF  50 m  33.95   
64  297  Petersen Mathias Garset  2007  SØLLERØD  0713AH  50 m  34.47   
65  332  Justesen Asger Friis  2008  VORDINGB  0831AC  50 m  34.53   
66  214  Svedal Andreas Ellgaard  2006  GENTOFTE  0631AF  50 m  35.39   
67  292  Paaske Johan  2007  SØLLERØD  0719AG  50 m  36.48   
68  260  Pedersen Luca Scharling  2007  DRAGSHOLM  0739AM  50 m  37.21   
69  253  Noe Linus  2008  DRAGSHOLM  0895AA  50 m  38.59   
70  301  Hertz Nicolai  2007  SØLLERØD  0767AI  50 m  38.76   
71  287  Ege Emil Weien  2006  SØLLERØD  0637AN  50 m  39.03   
72  85  Holm Marcus Westmark  2007  HØRSHOLM  0707AE  50 m  39.05   
73  303  Bundgaard Sebastian Birk  2008  SØLLERØD  0851AG  50 m  39.17   
74  285  Scheel Carl August  2009  SØLLERØD  0995AF  50 m  39.73   
75  284  Drucker August  2009  SØLLERØD  0909AH  50 m  43.62   
76  104  Svensson Benjamin  2009  HØRSHOLM  0911AG  50 m  53.88   
77  105  Grevelund Silas  2009  HØRSHOLM  0911AE  50 m  55.61   
78  101  Poulsen Frederik Milling  2009  HØRSHOLM  0907AC  50 m  58.47   
79  110  Andersen Elmer Fevejle  2009  HØRSHOLM  0913AG  50 m  1:16.52   
80  51  Lykke Hugo Krage  2010  HØRSHOLM  1025AD  50 m     
81  414  Semklo Nicolaj  2008  HØRSHOLM  0817AI  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  22:37 
 
24_S
Løb 24, 200m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
323  Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  2:37.74   
278  Tversted Martha Vitus  2002  SØLLERØD  0202AE  50 m  2:42.37   
342  Søndergaard Freja  2004  VORDINGB  0452AO  50 m  2:45.90   
368  Færch Caroline Villum  2005  HELSINGØR  0502AG  50 m  2:46.20   
348  Kragh Ana Rosa  2005  HOVEDSTAD  0518AD  50 m  2:49.45   
205  Evald Anne Sofie  2004  GENTOFTE  0486AC  50 m  2:49.54   
270  Platzer Ida Marie  2005  SØLLERØD  0572AC  50 m  2:49.68   
275  Weiner Alba Lyhne  2004  SØLLERØD  0486AT  50 m  2:51.71   
360  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  50 m  2:53.18   
10  233  Carlquist Clara  2003  GENTOFTE  0314AN  50 m  2:54.24   
11  320  Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  50 m  2:54.54   
12  359  Krag Sofie Amalie  2006  HOVEDSTAD  0678AD  50 m  2:54.88   
13  137  Hansen Frederikke B.  2005  HERLUFSHOL  0532AE  50 m  2:56.22   
14  347  Schmidt-Lund Matilde  2005  HOVEDSTAD  0542AC  50 m  2:57.81   
15  203  Falk-List Frederikke  2004  GENTOFTE  0488AB  50 m  2:58.43   
16  267  Larsen Frederikke  2005  SØLLERØD  0524AS  50 m  2:58.93   
17  27  Clausen Anne-Sofie P.  2002  RINGSTED  0202AB  50 m  2:59.71   
18  153  Skjøth-Rasmussen Mathilde  2003  HELSINGØR  0352AD  50 m  2:59.84   
19  272  Vester-Christensen Mille  2005  SØLLERØD  0556AL  50 m  3:00.09   
20  224  Soelberg Malou  2004  GENTOFTE  0438AE  50 m  3:01.01   
21  249  Threms Freja  2005  DRAGSHOLM  0586AN  50 m  3:02.11   
22  351  Tind Falka  2006  HOVEDSTAD  0648AI  50 m  3:05.77   
23  140  Meyer Laura  2006  HERLUFSHOL  0652AF  50 m  3:06.96   
24  401  Henning Caroline  2005  HILLERØD  0508AM  50 m  3:07.62   
25  361  Christensen Malu Melody  2006  HOVEDSTAD  0636AF  50 m  3:11.87   
26  211  Lundsby Christine Stubbe  2006  GENTOFTE  0698AJ  50 m  3:13.17   
27  29  Bertelsen Emmeline S.  2005  RINGSTED  0582AG  50 m  3:13.69   
28  248  Poulsen Frederikke  2006  DRAGSHOLM  0624AG  50 m  3:14.24   
29  328  Christiansen Amanda F.  2005  VORDINGB  0514AW  50 m  3:15.68   
30  139  Bentsen Kamille  2006  HERLUFSHOL  0638AL  50 m  3:16.86   
31  66  Dommer Emilie  2007  HØRSHOLM  0706AF  50 m  3:18.77   
32  63  Britze Astrid Hjuler  2006  HØRSHOLM  0684AE  50 m  3:21.05   
33  213  Frahm-Falkenberg Nanja  2006  GENTOFTE  0682AL  50 m  3:22.86   
34  333  Justesen Laura Friis  2006  VORDINGB  0666AQ  50 m  3:25.41   
35  135  Jakobsen Cecilie  2008  HERLUFSHOL  0898AG  50 m  3:30.92   
36  294  Aaby Katrine Bruhn  2007  SØLLERØD  0756AF  50 m  3:41.61   
37  291  Heegaard Helene  2007  SØLLERØD  0794AN  50 m  3:43.09   
38  293  Rosenquist Karoline  2008  SØLLERØD  0812AO  50 m  3:43.62   
39  300  Borchorst Molly  2007  SØLLERØD  0788AG  50 m  3:44.92   
40  167  Blom Augusta  2008  GLADSAXE  0842AE  50 m  3:52.92   
41  165  Bøgeskov Anna Dicte  2007  GLADSAXE  0748AC  50 m  3:57.59   
42  146  Kaiser Sara  2007  HERLUFSHOL  0786AJ  50 m  4:02.80   
43  299  Halskov Mia  2009  SØLLERØD  0916AC  50 m  4:03.54   
44  302  Munk-Hansen Pauline  2008  SØLLERØD  0892AF  50 m  4:05.55   
45  217  Reedtz Caroline Victoria  2007  GENTOFTE  0716AH  50 m  4:07.58   
46  210  Lauritzen Anna Hinsch  2006  GENTOFTE  0664AK  50 m  4:07.79   
47  222  Vejborg Maja  2007  GENTOFTE  0772AD  50 m  4:08.06   
48  206  Brunsgaard Ada Hasløv  2006  GENTOFTE  0646AN  50 m  4:13.45   
49  295  Krogsgaard Laura  2007  SØLLERØD  0756AP  50 m  4:16.07   
50  288  Støttrup-Andersen Emilie  2008  SØLLERØD  0816AP  50 m  4:21.37   
51  231  Griffin Nina  2007  GENTOFTE  0776AK  50 m  4:26.27   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  22:37 
 
25_S
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
93  Steenberg Rasmus  2000  HØRSHOLM  0021AB  50 m  2:31.54   
32  Nielsen Anders  2001  RINGSTED  0123AF  50 m  2:35.30   
350  Fode Troels  2004  HOVEDSTAD  0435AG  50 m  2:35.57   
74  Larsen Sebastian Hviid  2004  HØRSHOLM  0465AB  50 m  2:38.29   
28  Møller Frederik  2002  RINGSTED  0263AL  50 m  2:43.42   
198  Ohlsen Søren Wandall  2004  GLADSAXE  0469AC  50 m  2:45.08  EFT 
405  Andersen Morten Lindblom  2005  HILLERØD  0563AD  50 m  2:46.57   
349  Andersen Mikkel  2005  HOVEDSTAD  0531AC  50 m  2:47.14   
337  Larsen William  2006  VORDINGB  0611AO  50 m  2:55.80   
10  148  Meisner Sylvester Wichmann  2005  HERLUFSHOL  0567AJ  50 m  2:56.35   
11  273  West Sebastian Alexander  2004  SØLLERØD  0489AI  50 m  3:02.77   
12  306  Larsen Emil Gudum  2004  SØLLERØD  0479AR  50 m  3:08.78   
13  24  Hemmingsen Victor  2006  RINGSTED  0607AG  50 m  3:10.55   
14  208  Rybak-Andersen Oscar  2005  GENTOFTE  0521AB  50 m  3:11.97   
15  38  Pedersen Mikkel Holm  2004  RINGSTED  0489AM  50 m  3:16.60   
16  402  Jensen Elias  2006  HILLERØD  0691AN  50 m  3:19.12   
17  68  Christiansen Gustav R.  2006  HØRSHOLM  0681AN  50 m  3:20.39   
18  304  Bjerg Sebastian R.  2007  SØLLERØD  0767AC  50 m  3:24.33   
19  37  Kristoffersen Simon  2005  RINGSTED  0589AL  50 m  3:26.45   
20  407  Larsen Sebastian Roesen  2006  HILLERØD  0669AF  50 m  3:43.53   
21  305  Andersen Thor  2007  SØLLERØD  0735AE  50 m  3:48.97   
22  226  Lindquist Oswald  2006  GENTOFTE  0647AF  50 m  3:57.88   
23  180  Moefelt Christian  2006  GLADSAXE  0697AF  50 m  3:59.14   
24  227  Olsen Peter Bjerre  2006  GENTOFTE  0633AK  50 m     
25  404  Klitten Johan  2006  HILLERØD  0667AL  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  22:37 
 
26_S
Løb 26, 1500m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
354  Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  50 m  18:09.25   
141  Løhr Magnus  2001  HERLUFSHOL  0173AJ  50 m  18:21.66   
358  Gammelvind Tobias  2004  HOVEDSTAD  0437AD  50 m  18:31.66   
352  Møller Mads  2005  HOVEDSTAD  0585AC  50 m  19:10.14   
216  Møllenbach Carl Johan  2006  GENTOFTE  0687AF  50 m  21:00.00   
218  Nimb Christian  2006  GENTOFTE  0679AH  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  22:37 
 
27_S
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
323  Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  33.53   
278  Tversted Martha Vitus  2002  SØLLERØD  0202AE  50 m  35.00   
234  Andersen Viola Demuth  2003  GENTOFTE  0316AI  50 m  35.49   
342  Søndergaard Freja  2004  VORDINGB  0452AO  50 m  35.53   
97  Jakobsen Marina Nissen  2000  HØRSHOLM  0022AI  50 m  35.87   
275  Weiner Alba Lyhne  2004  SØLLERØD  0486AT  50 m  36.04   
389  Terkildsen Ida Zeiler  2004  HILLERØD  0494AD  50 m  37.19   
270  Platzer Ida Marie  2005  SØLLERØD  0572AC  50 m  37.27   
341  Petersen Freja  2000  VORDINGB  0018BE  50 m  37.35   
10  156  Glud Mathilde Syberg  2004  HELSINGØR  0492AV  50 m  38.35   
11  151  Kolstrup-Timm Amalie  2003  HELSINGØR  0314AK  50 m  38.85   
12  272  Vester-Christensen Mille  2005  SØLLERØD  0556AL  50 m  39.02   
13  401  Henning Caroline  2005  HILLERØD  0508AM  50 m  39.05   
14  249  Threms Freja  2005  DRAGSHOLM  0586AN  50 m  39.36   
15  34  Anker Wilma  2004  RINGSTED  0486AK  50 m  40.03   
16  326  Bingler Léa Zoé  2000  VORDINGB  0082AX  50 m  40.07   
17  153  Skjøth-Rasmussen Mathilde  2003  HELSINGØR  0352AD  50 m  40.39   
18  204  Vinther Josephine Holst  2004  GENTOFTE  0432AC  50 m  40.54   
19  70  El-Nagdy Isabella  2005  HØRSHOLM  0526AY  50 m  41.51   
20  63  Britze Astrid Hjuler  2006  HØRSHOLM  0684AE  50 m  41.96   
21  396  Jokumsen Lise Elton  2004  HILLERØD  0482AZ  50 m  42.34   
22  248  Poulsen Frederikke  2006  DRAGSHOLM  0624AG  50 m  42.43   
23  406  Franck Olivia  2005  HILLERØD  0548AS  50 m  43.02   
24  77  Nezdiikovskaia Sasha  2005  HØRSHOLM  0564AK  50 m  43.53   
25  247  Neess Camille Konge  2003  DRAGSHOLM  0324BA  50 m  43.74   
26  244  Hilkjær Karoline Holm  2005  DRAGSHOLM  0516AI  50 m  44.42   
27  66  Dommer Emilie  2007  HØRSHOLM  0706AF  50 m  44.60   
28  250  Lundberg Kamille  2003  DRAGSHOLM  0328BB  50 m  45.07   
29  267  Larsen Frederikke  2005  SØLLERØD  0524AS  50 m  46.68   
30  259  Larsen Sofie  2005  DRAGSHOLM  0574AZ  50 m  46.70   
31  65  Sederholm Clara Katharina  2006  HØRSHOLM  0634AJ  50 m  47.68   
32  78  Hjortshøj Thilde  2006  HØRSHOLM  0648AO  50 m  47.72   
33  266  Shapley Dina  2006  SØLLERØD  0614AM  50 m  47.85   
34  176  Mygind Sigrid  2008  GLADSAXE  0878AG  50 m  48.72   
35  171  Jagd Katrine Schou  2008  GLADSAXE  0868AA  50 m  49.21   
36  147  Birgisdottir Sigrún  2007  HERLUFSHOL  0712AP  50 m  50.99   
37  168  Tvermoes Ella Boisen  2008  GLADSAXE  0812AD  50 m  51.15   
38  164  Solhart Rosa Rank  2007  GLADSAXE  0762AD  50 m  51.72   
39  175  Valentin Freya  2008  GLADSAXE  0888AG  50 m  51.88   
40  143  Jensen Merle Blomberg  2008  HERLUFSHOL  0898AF  50 m  51.94   
41  138  Jørgensen Frederikke  2007  HERLUFSHOL  0722AP  50 m  52.06   
42  84  Figurski Kamilla  2008  HØRSHOLM  0876AI  50 m  53.11   
43  83  Kohl Ida Fiala  2008  HØRSHOLM  0808AI  50 m  54.09   
44  73  From Mille Dige  2004  HØRSHOLM  0438AW  50 m  55.37   
45  80  Schnabl Camilla  2008  HØRSHOLM  0832AJ  50 m  58.23   
46  261  Kjærulf Liva Heitmann  2009  DRAGSHOLM  0910AK  50 m  1:00.50   
47  109  Overgaard Agnethe  2010  HØRSHOLM  1088AC  50 m  1:08.02   
48  108  Britze Anna Hjuler  2010  HØRSHOLM  1078AC  50 m  1:31.63   
49  413  Semklo Julia  2011  HØRSHOLM  1158AB  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  22:38 
 
28_S
Løb 28, 50m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
93  Steenberg Rasmus  2000  HØRSHOLM  0021AB  50 m  29.94   
58  Hartvig Asger Væver  2002  HØRSHOLM  0277AB  50 m  30.22   
28  Møller Frederik  2002  RINGSTED  0263AL  50 m  33.16   
152  Snekkersten Jakob Bjerg  2003  HELSINGØR  0345AP  50 m  33.80   
268  Birch Julian  2004  SØLLERØD  0489AJ  50 m  34.06   
331  Hansen Magnus Juul  2003  VORDINGB  0389AN  50 m  34.29   
242  Jørgin Thor Malmby  2001  DRAGSHOLM  0111AQ  50 m  34.44   
405  Andersen Morten Lindblom  2005  HILLERØD  0563AD  50 m  34.66   
198  Ohlsen Søren Wandall  2004  GLADSAXE  0469AC  50 m  35.44  EFT 
10  235  Griffin Alexander  2004  GENTOFTE  0451AL  50 m  35.48   
11  26  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  50 m  36.23   
12  262  Halken Alexander  2005  SØLLERØD  0583AE  50 m  36.58   
13  39  Mølbak Andreas  2006  RINGSTED  0631AI  50 m  36.89   
14  148  Meisner Sylvester Wichmann  2005  HERLUFSHOL  0567AJ  50 m  37.49   
15  273  West Sebastian Alexander  2004  SØLLERØD  0489AI  50 m  37.79   
16  245  Larsen Victor Holm  2003  DRAGSHOLM  0357AN  50 m  39.31   
17  68  Christiansen Gustav R.  2006  HØRSHOLM  0681AN  50 m  39.61   
18  179  Hermansen Jens Krogh  2006  GLADSAXE  0675AG  50 m  39.63   
19  215  Taul August  2006  GENTOFTE  0681AA  50 m  40.25   
20  256  Olesen Asbjørn  2004  DRAGSHOLM  0481AR  50 m  40.53   
21  31  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  50 m  40.97   
22  38  Pedersen Mikkel Holm  2004  RINGSTED  0489AM  50 m  41.25   
23  214  Svedal Andreas Ellgaard  2006  GENTOFTE  0631AF  50 m  41.88   
24  237  Dahl David Johannes  2006  GENTOFTE  0669AB  50 m  41.95   
25  226  Lindquist Oswald  2006  GENTOFTE  0647AF  50 m  42.48   
26  96  Samson Marcus Elkjær  2003  HØRSHOLM  0319AG  50 m  44.63   
27  306  Larsen Emil Gudum  2004  SØLLERØD  0479AR  50 m  46.11   
28  177  Frederiksen Sven Ole H.  2006  GLADSAXE  0637AG  50 m  49.61   
29  82  Ødum Christian  2007  HØRSHOLM  0795AJ  50 m  50.98   
30  85  Holm Marcus Westmark  2007  HØRSHOLM  0707AE  50 m  52.72   
31  81  Dembinski-Eker Damian  2006  HØRSHOLM  0697AQ  50 m  59.31   
32  105  Grevelund Silas  2009  HØRSHOLM  0911AE  50 m  1:06.18   
33  101  Poulsen Frederik Milling  2009  HØRSHOLM  0907AC  50 m  1:42.49   
34  79  Magnussen Anton  2006  HØRSHOLM  0619AP  50 m     
35  412  Vissing Willian Brigsted  2008  HØRSHOLM  0809AH  50 m     
36  414  Semklo Nicolaj  2008  HØRSHOLM  0817AI  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  22:38 
 
29_S
Løb 29, 100m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
353  Fuhrmann Coco Li  2006  HOVEDSTAD  0678AC  50 m  1:07.51   
204  Vinther Josephine Holst  2004  GENTOFTE  0432AC  50 m  1:07.71   
361  Christensen Malu Melody  2006  HOVEDSTAD  0636AF  50 m  1:08.92   
99  Holm Elena Westmark  2003  HØRSHOLM  0336AD  50 m  1:09.45   
276  Nørskov Anna  2004  SØLLERØD  0414AO  50 m  1:10.34   
318  Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  50 m  1:10.38   
33  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  50 m  1:10.70   
340  Nykjær Maya  2001  VORDINGB  0144AW  50 m  1:11.01   
360  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  50 m  1:11.27   
10  347  Schmidt-Lund Matilde  2005  HOVEDSTAD  0542AC  50 m  1:11.40   
11  64  Jensen Caroline Salskov  2005  HØRSHOLM  0526AB  50 m  1:11.93   
12  368  Færch Caroline Villum  2005  HELSINGØR  0502AG  50 m  1:12.14   
13  321  Jacobsen Laura Borre  2004  LYNGBY  0488AD  50 m  1:13.36   
14  319  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  50 m  1:14.13   
15  324  Bendt Sofia Norre  2003  LYNGBY  0316AG  50 m  1:14.24   
16  59  Vendelboe-Schack Alba  2005  HØRSHOLM  0594AJ  50 m  1:14.43   
17  272  Vester-Christensen Mille  2005  SØLLERØD  0556AL  50 m  1:14.52   
18  205  Evald Anne Sofie  2004  GENTOFTE  0486AC  50 m  1:14.59   
19  52  Haugbølle Kaya Vennick  2004  HØRSHOLM  0418AB  50 m  1:14.93   
20  359  Krag Sofie Amalie  2006  HOVEDSTAD  0678AD  50 m  1:15.24   
21  275  Weiner Alba Lyhne  2004  SØLLERØD  0486AT  50 m  1:16.02   
22  408  Legaard Silje Lyse  2006  HILLERØD  0638AD  50 m  1:16.23   
23  229  Schou Amalie  2003  GENTOFTE  0394AC  50 m  1:16.26   
24  54  Britze Martha Hjuler  2004  HØRSHOLM  0488AC  50 m  1:17.67   
25  153  Skjøth-Rasmussen Mathilde  2003  HELSINGØR  0352AD  50 m  1:18.54   
26  320  Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  50 m  1:18.76   
27  257  Hansen Katrine  2006  DRAGSHOLM  0686AS  50 m  1:19.39   
28  132  Østerlund Amalie  2005  HERLUFSHOL  0584AJ  50 m  1:19.80   
29  140  Meyer Laura  2006  HERLUFSHOL  0652AF  50 m  1:21.33   
30  202  Toft Clara  2004  GENTOFTE  0406AA  50 m  1:21.42   
31  213  Frahm-Falkenberg Nanja  2006  GENTOFTE  0682AL  50 m  1:21.95   
32  211  Lundsby Christine Stubbe  2006  GENTOFTE  0698AJ  50 m  1:22.30   
33  41  Olsen Lara W. S.  2006  RINGSTED  0696AA  50 m  1:22.43   
34  139  Bentsen Kamille  2006  HERLUFSHOL  0638AL  50 m  1:22.45   
35  67  Kaas Freja Mathilde  2006  HØRSHOLM  0638AO  50 m  1:25.24   
36  274  Hvid Signe Munk  2006  SØLLERØD  0636AO  50 m  1:25.26   
37  61  Søndergaard Amalie Rose  2006  HØRSHOLM  0618AF  50 m  1:26.43   
38  162  Ludvigsen Oline  2007  GLADSAXE  0768AA  50 m  1:29.66   
39  222  Vejborg Maja  2007  GENTOFTE  0772AD  50 m  1:32.41   
40  330  Gyldenkærne Signe  2006  VORDINGB  0656AQ  50 m  1:37.46   
41  335  Krog Mille-Mai  2007  VORDINGB  0738AT  50 m  1:45.00   
42  217  Reedtz Caroline Victoria  2007  GENTOFTE  0716AH  50 m  1:45.06   
43  169  Hansen Sarah Zargarov  2008  GLADSAXE  0848AG  50 m  1:53.78   
44  168  Tvermoes Ella Boisen  2008  GLADSAXE  0812AD  50 m  2:00.35   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  22:38 
 
30_S
Løb 30, 100m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
277  Weiss Christoffer  2002  SØLLERØD  0273AE  50 m  58.99   
141  Løhr Magnus  2001  HERLUFSHOL  0173AJ  50 m  59.05   
372  Nielsen Valdemar Menck  2005  HELSINGØR  0577AC  50 m  59.90   
56  Brøns Malte Egholm  2003  HØRSHOLM  0331AC  50 m  1:01.54   
243  Noe Elias  2004  DRAGSHOLM  0475AH  50 m  1:02.19   
279  Høgenhaug Thomas  2003  SØLLERØD  0391AG  50 m  1:03.74   
246  Poulsen Emil Osberg  2003  DRAGSHOLM  0337AN  50 m  1:05.08   
397  Mogensen Thor Majvig  2004  HILLERØD  0419AF  50 m  1:05.26   
390  Blidarevic Simon  2002  HILLERØD  0289AB  50 m  1:05.88   
10  264  Brøndum Marius Lundsteen  2005  SØLLERØD  0545AE  50 m  1:06.09   
11  263  Jørgensen Alfred Balslev  2004  SØLLERØD  0429AK  50 m  1:06.87   
12  405  Andersen Morten Lindblom  2005  HILLERØD  0563AD  50 m  1:07.77   
13  71  Kaavé Lucas  2004  HØRSHOLM  0457AE  50 m  1:08.56   
14  327  Capion Rasmus  2005  VORDINGB  0505AH  50 m  1:11.03   
15  371  Mortensen Lucas T.  2004  HELSINGØR  0431AN  50 m  1:11.16   
16  30  Mølbak Tobias  2004  RINGSTED  0481AP  50 m  1:11.47   
17  254  Neess Calvin Konge  2005  DRAGSHOLM  0525AN  50 m  1:11.50   
18  364  Holst Lukas Holger Pihl  2004  HOVEDSTAD  0443AS  50 m  1:12.52   
19  69  Bulba Illia  2005  HØRSHOLM  0583AM  50 m  1:12.56   
20  207  Hjulmand-Lassen Joakim  2005  GENTOFTE  0599AJ  50 m  1:13.84   
21  271  Smith Kasper Milton  2003  SØLLERØD  0343AM  50 m  1:14.11   
22  36  Rasmussen Kristian Slott  2004  RINGSTED  0425AK  50 m  1:14.78   
23  269  Sandbjerg Frederik  2004  SØLLERØD  0477AL  50 m  1:15.19   
24  223  Udar Maximillian  2006  GENTOFTE  0681AJ  50 m  1:15.44   
25  365  Pesci Ettore  2004  HOVEDSTAD  0483AS  50 m  1:15.93   
26  181  Søhoel William Brix  2006  GLADSAXE  0671AF  50 m  1:19.39   
27  227  Olsen Peter Bjerre  2006  GENTOFTE  0633AK  50 m  1:19.79   
28  306  Larsen Emil Gudum  2004  SØLLERØD  0479AR  50 m  1:20.16   
29  142  Ankersen Mathias  2004  HERLUFSHOL  0405AC  50 m  1:20.81   
30  24  Hemmingsen Victor  2006  RINGSTED  0607AG  50 m  1:21.51   
31  237  Dahl David Johannes  2006  GENTOFTE  0669AB  50 m  1:22.86   
32  402  Jensen Elias  2006  HILLERØD  0691AN  50 m  1:27.67   
33  199  Schou Andreas Kelstrup  2005  GLADSAXE  0539AE  50 m  1:29.07   
34  404  Klitten Johan  2006  HILLERØD  0667AL  50 m  1:30.42   
35  37  Kristoffersen Simon  2005  RINGSTED  0589AL  50 m  1:30.88   
36  220  Aarup-Andersen Frederik  2006  GENTOFTE  0649AE  50 m  1:31.05   
37  218  Nimb Christian  2006  GENTOFTE  0679AH  50 m  1:31.87   
38  407  Larsen Sebastian Roesen  2006  HILLERØD  0669AF  50 m  1:32.84   
39  38  Pedersen Mikkel Holm  2004  RINGSTED  0489AM  50 m  1:36.71   
40  76  Pedersen Rasmus Fabricius  2005  HØRSHOLM  0559AD  50 m  1:44.72   
41  258  Pedersen Østen  2005  DRAGSHOLM  0541AP  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  22:38 
 
31_S
Løb 31, 200m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
324  Bendt Sofia Norre  2003  LYNGBY  0316AG  50 m  2:09.82   
278  Tversted Martha Vitus  2002  SØLLERØD  0202AE  50 m  2:11.30   
97  Jakobsen Marina Nissen  2000  HØRSHOLM  0022AI  50 m  2:12.59   
318  Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  50 m  2:12.99   
233  Carlquist Clara  2003  GENTOFTE  0314AN  50 m  2:15.42   
353  Fuhrmann Coco Li  2006  HOVEDSTAD  0678AC  50 m  2:15.67   
360  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  50 m  2:17.24   
33  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  50 m  2:17.79   
392  Veje Ulrikke  2002  HILLERØD  0258AK  50 m  2:19.35   
10  203  Falk-List Frederikke  2004  GENTOFTE  0488AB  50 m  2:20.00   
11  225  Vang-Jensen Caroline  2003  GENTOFTE  0392AB  50 m  2:22.37   
12  322  Hansen Lærke Vinneck  2004  LYNGBY  0458AB  50 m  2:22.66   
13  224  Soelberg Malou  2004  GENTOFTE  0438AE  50 m  2:23.02   
14  25  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  50 m  2:23.61   
15  395  Kirchhoff Anna Olivia  2005  HILLERØD  0566AK  50 m  2:24.24   
16  257  Hansen Katrine  2006  DRAGSHOLM  0686AS  50 m  2:25.45   
17  250  Lundberg Kamille  2003  DRAGSHOLM  0328BB  50 m  2:28.36   
18  29  Bertelsen Emmeline S.  2005  RINGSTED  0582AG  50 m  2:28.90   
19  267  Larsen Frederikke  2005  SØLLERØD  0524AS  50 m  2:29.17   
20  144  Ankersen Mie  2006  HERLUFSHOL  0622AD  50 m  2:29.36   
21  136  Petersen Fanta O.  2005  HERLUFSHOL  0568AL  50 m  2:29.56   
22  248  Poulsen Frederikke  2006  DRAGSHOLM  0624AG  50 m  2:31.07   
23  328  Christiansen Amanda F.  2005  VORDINGB  0514AW  50 m  2:33.75   
24  145  Visler Mie  2006  HERLUFSHOL  0626AI  50 m  2:33.82   
25  157  Skjærbæk Kristine G.  2004  HELSINGØR  0442AO  50 m  2:34.58   
26  399  Lyngfeldt Arendse Arrild  2006  HILLERØD  0648AG  50 m  2:36.15   
27  398  Lythcke Amalie  2006  HILLERØD  0686AT  50 m  2:36.70   
28  159  Hansen Maria Claudia S.  2006  GLADSAXE  0662AE  50 m  2:38.17   
29  339  Nordhald Silje Egeberg  2007  VORDINGB  0716AD  50 m  2:38.44   
30  166  Waarst Lise H. V.  2007  GLADSAXE  0732AD  50 m  2:38.80   
31  403  Mølholm Emma  2005  HILLERØD  0514AM  50 m  2:40.03   
32  209  Balle Anna E.e.  2006  GENTOFTE  0628AL  50 m  2:40.24   
33  274  Hvid Signe Munk  2006  SØLLERØD  0636AO  50 m  2:41.39   
34  394  Klitten Amalie  2004  HILLERØD  0448BA  50 m  2:43.19   
35  406  Franck Olivia  2005  HILLERØD  0548AS  50 m  2:43.42   
36  45  Grønnehøj Mathilde  2006  RINGSTED  0652AR  50 m  2:43.65   
37  42  Sørensen Emma Skjold  2004  RINGSTED  0406AX  50 m  2:45.00   
38  334  Jørgensen Silja Sol  2005  VORDINGB  0522AW  50 m  2:49.34   
39  333  Justesen Laura Friis  2006  VORDINGB  0666AQ  50 m  2:49.46   
40  62  Bruun-Møller Anna  2007  HØRSHOLM  0746AI  50 m  2:49.61   
41  300  Borchorst Molly  2007  SØLLERØD  0788AG  50 m  2:51.99   
42  43  Juul-Andersen Sara  2004  RINGSTED  0448AY  50 m  2:53.75   
43  259  Larsen Sofie  2005  DRAGSHOLM  0574AZ  50 m  2:54.75   
44  338  Nielsen Malou Danefred  2007  VORDINGB  0708AL  50 m  3:04.08   
45  162  Ludvigsen Oline  2007  GLADSAXE  0768AA  50 m  3:05.10   
46  147  Birgisdottir Sigrún  2007  HERLUFSHOL  0712AP  50 m  3:06.29   
47  175  Valentin Freya  2008  GLADSAXE  0888AG  50 m  3:09.25   
48  165  Bøgeskov Anna Dicte  2007  GLADSAXE  0748AC  50 m  3:14.24   
49  143  Jensen Merle Blomberg  2008  HERLUFSHOL  0898AF  50 m  3:18.12   
50  171  Jagd Katrine Schou  2008  GLADSAXE  0868AA  50 m  3:26.01   
51  89  Pedersen Victoria  2008  HØRSHOLM  0822AJ  50 m  3:28.46   
52  231  Griffin Nina  2007  GENTOFTE  0776AK  50 m  3:30.04   
53  88  Dommer Therese  2009  HØRSHOLM  0932AD  50 m  3:37.08   
54  169  Hansen Sarah Zargarov  2008  GLADSAXE  0848AG  50 m  3:43.67   
55  87  Grevelund Rosamarie  2007  HØRSHOLM  0784AR  50 m  3:49.11   
56  174  Kærgaard Victoria Brammer  2008  GLADSAXE  0878AA  50 m  4:05.67   
57  53  Franco-Koed Rosa May  2009  HØRSHOLM  0998AI  50 m     
58  170  Hermansen Katrine  2008  GLADSAXE  0838AG  50 m     
59  173  Jepsen Liva Ladefoged  2008  GLADSAXE  0828AA  50 m     
60  228  Tholstrup Julia  2005  GENTOFTE  0586BA  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  22:38 
 
32_S
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
391  Kirchhoff Carl  2002  HILLERØD  0257AL  50 m  2:05.36   
354  Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  50 m  2:06.61   
56  Brøns Malte Egholm  2003  HØRSHOLM  0331AC  50 m  2:06.64   
35  Carstensen Emil  2002  RINGSTED  0253AF  50 m  2:06.85   
372  Nielsen Valdemar Menck  2005  HELSINGØR  0577AC  50 m  2:08.55   
277  Weiss Christoffer  2002  SØLLERØD  0273AE  50 m  2:09.03   
74  Larsen Sebastian Hviid  2004  HØRSHOLM  0465AB  50 m  2:09.20   
268  Birch Julian  2004  SØLLERØD  0489AJ  50 m  2:09.30   
331  Hansen Magnus Juul  2003  VORDINGB  0389AN  50 m  2:09.38   
10  358  Gammelvind Tobias  2004  HOVEDSTAD  0437AD  50 m  2:09.53   
11  246  Poulsen Emil Osberg  2003  DRAGSHOLM  0337AN  50 m  2:10.97   
12  26  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  50 m  2:11.09   
13  365  Pesci Ettore  2004  HOVEDSTAD  0483AS  50 m  2:12.58   
14  245  Larsen Victor Holm  2003  DRAGSHOLM  0357AN  50 m  2:13.72   
15  150  Stærkær Alexander  2002  HELSINGØR  0287AN  50 m  2:14.24   
16  95  Bødtker Carl-Johan  2003  HØRSHOLM  0321AN  50 m  2:14.26   
17  263  Jørgensen Alfred Balslev  2004  SØLLERØD  0429AK  50 m  2:14.35   
18  31  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  50 m  2:16.68   
19  262  Halken Alexander  2005  SØLLERØD  0583AE  50 m  2:17.22   
20  329  Frederiksen Gustav B.  2004  VORDINGB  0457AO  50 m  2:17.85   
21  30  Mølbak Tobias  2004  RINGSTED  0481AP  50 m  2:18.95   
22  96  Samson Marcus Elkjær  2003  HØRSHOLM  0319AG  50 m  2:20.90   
23  75  Svensson Oscar  2005  HØRSHOLM  0557AH  50 m  2:22.35   
24  364  Holst Lukas Holger Pihl  2004  HOVEDSTAD  0443AS  50 m  2:23.37   
25  40  Houman Zacharias  2006  RINGSTED  0615AG  50 m  2:25.49   
26  251  Madsen Marcus  2005  DRAGSHOLM  0557AJ  50 m  2:26.05   
27  232  Hyldig William Hoffmann  2004  GENTOFTE  0471AQ  50 m  2:26.90   
28  60  Nørby Alexander  2006  HØRSHOLM  0617AB  50 m  2:28.11   
29  273  West Sebastian Alexander  2004  SØLLERØD  0489AI  50 m  2:29.03   
30  208  Rybak-Andersen Oscar  2005  GENTOFTE  0521AB  50 m  2:29.10   
31  215  Taul August  2006  GENTOFTE  0681AA  50 m  2:29.64   
32  179  Hermansen Jens Krogh  2006  GLADSAXE  0675AG  50 m  2:30.08   
33  407  Larsen Sebastian Roesen  2006  HILLERØD  0669AF  50 m  2:32.34   
34  402  Jensen Elias  2006  HILLERØD  0691AN  50 m  2:34.62   
35  337  Larsen William  2006  VORDINGB  0611AO  50 m  2:35.51   
36  199  Schou Andreas Kelstrup  2005  GLADSAXE  0539AE  50 m  2:36.61   
37  24  Hemmingsen Victor  2006  RINGSTED  0607AG  50 m  2:36.83   
38  404  Klitten Johan  2006  HILLERØD  0667AL  50 m  2:38.41   
39  236  Lundsby Frederik Stubbe  2004  GENTOFTE  0417AE  50 m  2:40.13   
40  37  Kristoffersen Simon  2005  RINGSTED  0589AL  50 m  2:44.74   
41  86  El-Nagdy Noah  2007  HØRSHOLM  0707AJ  50 m  2:45.75   
42  260  Pedersen Luca Scharling  2007  DRAGSHOLM  0739AM  50 m  2:54.62   
43  332  Justesen Asger Friis  2008  VORDINGB  0831AC  50 m  2:55.43   
44  226  Lindquist Oswald  2006  GENTOFTE  0647AF  50 m  2:57.78   
45  214  Svedal Andreas Ellgaard  2006  GENTOFTE  0631AF  50 m  2:58.06   
46  51  Lykke Hugo Krage  2010  HØRSHOLM  1025AD  50 m     
47  91  Bruun-Møller Jeppe  2009  HØRSHOLM  0985AC  50 m     
48  104  Svensson Benjamin  2009  HØRSHOLM  0911AG  50 m     
49  256  Olesen Asbjørn  2004  DRAGSHOLM  0481AR  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  22:38 
 
33_S
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
351  Tind Falka  2006  HOVEDSTAD  0648AI  50 m  2:28.09   
27  Clausen Anne-Sofie P.  2002  RINGSTED  0202AB  50 m  2:31.61   
202  Toft Clara  2004  GENTOFTE  0406AA  50 m  2:33.46   
276  Nørskov Anna  2004  SØLLERØD  0414AO  50 m  2:36.20   
270  Platzer Ida Marie  2005  SØLLERØD  0572AC  50 m  2:36.92   
321  Jacobsen Laura Borre  2004  LYNGBY  0488AD  50 m  2:37.50   
252  Bachmann Sille  2004  DRAGSHOLM  0424AX  50 m  2:37.59   
340  Nykjær Maya  2001  VORDINGB  0144AW  50 m  2:37.73   
393  Aaholst Johanne Baes  2004  HILLERØD  0454AE  50 m  2:38.09   
10  29  Bertelsen Emmeline S.  2005  RINGSTED  0582AG  50 m  2:38.14   
11  137  Hansen Frederikke B.  2005  HERLUFSHOL  0532AE  50 m  2:41.38   
12  400  Pihl Athena Haugsted  2006  HILLERØD  0652AA  50 m  2:43.03   
13  210  Lauritzen Anna Hinsch  2006  GENTOFTE  0664AK  50 m  2:47.26   
14  206  Brunsgaard Ada Hasløv  2006  GENTOFTE  0646AN  50 m  2:47.54   
15  359  Krag Sofie Amalie  2006  HOVEDSTAD  0678AD  50 m  2:50.95   
16  213  Frahm-Falkenberg Nanja  2006  GENTOFTE  0682AL  50 m  2:53.66   
17  209  Balle Anna E.e.  2006  GENTOFTE  0628AL  50 m  2:53.98   
18  159  Hansen Maria Claudia S.  2006  GLADSAXE  0662AE  50 m  2:59.97   
19  266  Shapley Dina  2006  SØLLERØD  0614AM  50 m  3:00.14   
20  45  Grønnehøj Mathilde  2006  RINGSTED  0652AR  50 m  3:03.00   
21  336  Larsen Natalie Dang N.  2006  VORDINGB  0696AM  50 m  3:03.76   
22  370  Martinsen Filippa  2005  HELSINGØR  0524AO  50 m  3:04.63   
23  217  Reedtz Caroline Victoria  2007  GENTOFTE  0716AH  50 m  3:05.60   
24  43  Juul-Andersen Sara  2004  RINGSTED  0448AY  50 m  3:05.83   
25  219  Vedel Edith Louise  2007  GENTOFTE  0742AD  50 m  3:07.52   
26  255  Ottosen Klara Fris  2007  DRAGSHOLM  0736AL  50 m  3:09.71   
27  42  Sørensen Emma Skjold  2004  RINGSTED  0406AX  50 m  3:12.47   
28  135  Jakobsen Cecilie  2008  HERLUFSHOL  0898AG  50 m  3:13.59   
29  167  Blom Augusta  2008  GLADSAXE  0842AE  50 m  3:15.11   
30  138  Jørgensen Frederikke  2007  HERLUFSHOL  0722AP  50 m  3:15.54   
31  166  Waarst Lise H. V.  2007  GLADSAXE  0732AD  50 m  3:18.45   
32  222  Vejborg Maja  2007  GENTOFTE  0772AD  50 m  3:42.09   
33  146  Kaiser Sara  2007  HERLUFSHOL  0786AJ  50 m  3:54.13   
34  140  Meyer Laura  2006  HERLUFSHOL  0652AF  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  22:38 
 
34_S
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
32  Nielsen Anders  2001  RINGSTED  0123AF  50 m  2:12.61   
241  Ingvordsen Andreas  1996  DRAGSHOLM  9649AQ  50 m  2:18.07   
352  Møller Mads  2005  HOVEDSTAD  0585AC  50 m  2:19.54   
349  Andersen Mikkel  2005  HOVEDSTAD  0531AC  50 m  2:28.96   
358  Gammelvind Tobias  2004  HOVEDSTAD  0437AD  50 m  2:30.19   
221  Jensen Leonard Steen  2003  GENTOFTE  0339AI  50 m  2:31.29   
40  Houman Zacharias  2006  RINGSTED  0615AG  50 m  2:34.25   
271  Smith Kasper Milton  2003  SØLLERØD  0343AM  50 m  2:35.81   
269  Sandbjerg Frederik  2004  SØLLERØD  0477AL  50 m  2:37.77   
10  208  Rybak-Andersen Oscar  2005  GENTOFTE  0521AB  50 m  2:38.04   
11  207  Hjulmand-Lassen Joakim  2005  GENTOFTE  0599AJ  50 m  2:38.08   
12  142  Ankersen Mathias  2004  HERLUFSHOL  0405AC  50 m  2:42.89   
13  216  Møllenbach Carl Johan  2006  GENTOFTE  0687AF  50 m  2:47.60   
14  36  Rasmussen Kristian Slott  2004  RINGSTED  0425AK  50 m  2:49.64   
15  220  Aarup-Andersen Frederik  2006  GENTOFTE  0649AE  50 m  2:52.95   
16  218  Nimb Christian  2006  GENTOFTE  0679AH  50 m  2:56.50   
17  253  Noe Linus  2008  DRAGSHOLM  0895AA  50 m  3:23.92   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  22:38 
 
35_S
Løb 35, 4X100m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
367  Helsingør Piger 1  2004  HELSINGØR    50 m  4:07.58   
112  Red Stags 1  2000  HØRSHOLM    50 m  4:11.20   
238  Junior 1  2004  GENTOFTE    50 m  4:18.22   
239  Gs1 Piger  2003  GENTOFTE    50 m  4:21.22   
49  Ringsted Piger 1  2002  RINGSTED    50 m  4:22.74   
111  Red Stags 2  2000  HØRSHOLM    50 m  4:26.27   
343  4 Hele Tunfisk Vsk  2000  VORDINGB    50 m  4:35.00   
113  Red Stags 3  2005  HØRSHOLM    50 m  4:44.75   
50  Ringsted Piger 2  2004  RINGSTED    50 m  4:59.43   
10  344  Vsk Powerhouse 1 Vsk  2005  VORDINGB    50 m  5:10.00   
11  345  Vsk Powerhouse 2 Vsk  2005  VORDINGB    50 m  5:10.00   
12  114  Red Stags 4  2004  HØRSHOLM    50 m  5:10.21   
13  116  Red Stags 5  2007  HØRSHOLM    50 m  5:52.65   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  22:38 
 
36_S
Løb 36, 4X100m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
117  Red Stags  2000  HØRSHOLM    50 m  3:35.14   
48  Ringsted Drenge 1  2001  RINGSTED    50 m  3:49.54   
111  Red Stags 2  2000  HØRSHOLM    50 m  3:51.24   
366  Helsingør Drenge  2003  HELSINGØR    50 m  4:04.23   
118  Red Stags 3  2003  HØRSHOLM    50 m  4:12.37   
47  Ringsted Drenge 2  2004  RINGSTED    50 m  4:15.46   
240  Gs1 Drenge  1999  GENTOFTE    50 m  4:16.98   
346  Vsk Red Panties Vsk  2005  VORDINGB    50 m  4:20.00   
119  Red Stags 4  2003  HØRSHOLM    50 m  4:25.77   
10  120  Red Stags 5  2006  HØRSHOLM    50 m  5:30.86   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  22:38 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark