Program för DM (50 m) 2019, Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 25 maj
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Bröstsim Herrar
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
3 |
|
Alexander Bergström |
2002 |
TÄBY SIM |
2:39.47 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
4 |
|
Arvid Styrman |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
2:35.03 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
5 |
|
Marcus Nykvist |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
2:37.79 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Bröstsim Herrar |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
286 |
2 |
|
Theodor Sköld |
2001 |
VÄSBY SS |
2:34.07 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
290 |
3 |
|
William Lernå |
2002 |
VÄSBY SS |
2:33.62 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
4 |
|
David Neuhardt |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
2:29.50 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
5 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
2:33.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
335 |
6 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
SS04 |
2:33.88 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
336 |
7 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
SS04 |
2:35.02 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Bröstsim Herrar |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
1 |
|
Isak Alin |
1999 |
TÄBY SIM |
2:27.79 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
2 |
|
Johannes Skagius |
1995 |
SK NEPTUN |
2:20.21 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
3 |
|
Patric Ridell |
1993 |
SK NEPTUN |
2:17.64 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
4 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
TÄBY SIM |
2:15.76 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
5 |
|
Tor Leander |
1999 |
SK NEPTUN |
2:17.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
277 |
6 |
|
Karl Frylmark |
1999 |
VÄSBY SS |
2:18.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
224 |
7 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
TÄBY SIM |
2:26.80 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
275 |
8 |
|
Anton Widholm |
1999 |
VÄSBY SS |
2:28.77 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 08:12:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|