2019-10-15   13:15:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sala Sparbanks Silverdoppet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 30/5 Klockan 09.00 (Insim kl 08.00)

Document
Heatlista
Sala Sparbanks Silverdoppet 2019
Plats: Lärkans Sportcenter Arrangör: Sala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 maj 2019 till den 30 maj 2019
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar
Final 1 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:34
Anm tid
Start ca:
202 1 Nicolás Garcia 2008 SKK 25m
29 2 Anton Olsen 2010 SK ENA 25m
28 3 Jino Atiwit Osman 2010 SK ENA 1:07.05 25m
4 4 Abbe Neidenmark 2010 AVESTA SS 25m
206 5 Philip Panagiotidis 2009 SKK 25m
6 25m
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar Final 2 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:36
169 1 Vilgot Johansson 2009 SANDVIKEN 1:03.25 25m
145 2 Emil Reuterwall 2009 SALA SS 59.85 25m
31 3 Dennis Johdet 2007 SK ENA 57.60 25m
157 4 Elias Eriksson 2008 SANDVIKEN 58.83 25m
318 5 Eldin Sakambet 2007 HK SIM 1:00.96 25m
263 6 Filip Nygren 2008 VÄSTERÅS 1:06.23 25m
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar Final 3 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:38
174 1 Simon Alveskär Lundfeldt 2005 SKK 53.38 25m
254 2 Olle Ulfvebrand 2010 VÄSTERÅS 49.77 25m
14 3 Melvin Bergman 2009 BORLÄNGE 49.48 25m
258 4 Melker Darvå 2009 VÄSTERÅS 49.51 25m
146 5 Max Reuterwall 2009 SALA SS 52.37 25m
30 6 Mohammed Oulaywan 2009 SK ENA 55.29 25m
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar Final 4 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:40
132 1 Axel Eriksson 2006 SALA SS 49.20 25m
184 2 Neil Daimay 2007 SKK 49.05 25m
243 3 Emil Överstam 2008 VÄSTERÅS 48.53 25m
192 4 Ludvig Axegård 2008 SKK 48.80 25m
113 5 Leo Fjellborg 2006 SS MORA 49.18 25m
204 6 Viggo Scholz 2008 SKK 49.29 25m
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar Final 5 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:41
163 1 Calle Herthelius 2007 SANDVIKEN 48.49 25m
229 2 Emil Cosini 2006 VÄSTERÅS 46.71 25m
280 3 Folke Eriksson 2006 ÖSA 46.08 25m
344 4 Benny Scott 2005 UPPLANDS-B 46.16 25m
11 5 Eduards Drozdovs 2007 BORLÄNGE 47.57 25m
252 6 Max Nordanberg 2008 VÄSTERÅS 48.50 25m
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar Final 6 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:43
74 1 Filip Jaworski Lindström 2008 HARNÄS SKU 45.51 25m
110 2 Oscar Glad 2007 SS MORA 44.98 25m
131 3 Noel Larsson 2006 SALA SS 43.79 25m
216 4 Axel Svensson 2006 UPPLANDS-B 44.63 25m
72 5 Nils Edberg 2008 HARNÄS SKU 45.00 25m
50 6 Peter Flamborg 2007 GÄVLE SS 45.78 25m
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar Final 7 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:44
Anm tid
Start ca:
143 1 Isak Samuelsson 2006 SALA SS 43.30 25m
194 2 Alexander Bouchet 2007 SKK 42.81 25m
65 3 Elliot Ekman 2007 HARNÄS SKU 42.17 25m
69 4 Ata Östlund Keklik 2008 HARNÄS SKU 42.47 25m
128 5 William Struwe 2006 SALA SS 42.85 50m
26 6 Pontus Asp Almström 2008 SK ENA 43.74 25m
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar Final 8 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:46
337 1 Thure Essén 2005 STRÄNGNÄS 41.84 25m
62 2 Axel Pagard 2006 HARNÄS SKU 41.12 25m
185 3 Anton Hagspiel 2009 SKK 40.53 25m
183 4 Elliot Sundström 2006 SKK 40.96 25m
47 5 Sebastian  Stolt 2006 GÄVLE SS 41.60 25m
181 6 Hugo Patrikson 2006 SKK 42.03 25m
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar Final 9 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:47
314 1 Adam Straubhaar 2008 HK SIM 39.66 25m
197 2 Lucas Bouchet 2009 SKK 39.59 25m
173 3 Gustav Åsbrink 2005 SKK 38.73 25m
138 4 Eric Hörnstedt 2008 SALA SS 38.88 25m
278 5 Emil Jörstad 2008 ÖSA 39.59 25m
330 6 Elias Arvidsson 2005 STRÄNGNÄS 40.02 25m
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar Final 10 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:48
212 1 Filip Bjällås 2007 UPPLANDS-B 37.69 25m
233 2 Olle Halvarsson 2006 VÄSTERÅS 37.42 25m
230 3 Viam Assadi 2005 VÄSTERÅS 37.15 25m
70 4 Aston Horn 2007 HARNÄS SKU 37.26 25m
176 5 Casper Drozdz 2006 SKK 37.54 25m
175 6 Jonas Harju 2005 SKK 38.05 25m
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar Final 11 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:50
180 1 Samuel Flores 2008 SKK 35.57 25m
126 2 Felix Mårvad 2003 SALA SS 34.76 25m
86 3 Tobias Flykt 2004 HEDEMORA 33.39 25m
122 4 Botvid Wiell 2005 SALA SS 33.56 25m
326 5 Artur Romin 2003 STRÄNGNÄS 35.15 25m
226 6 Melvin Norlén 2005 VÄSTERÅS 35.66 50m
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar Final 12 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:51
83 1 Nicklas Evaldsson 2001 HEDEMORA 32.91 25m
182 2 William Hamilton 2006 SKK 32.56 25m
117 3 Edwin Nystrand 2002 SALA SS 29.40 25m
222 4 Gustav Ulfvebrand 2003 VÄSTERÅS 32.51 25m
123 5 Max Antonsson 2004 SALA SS 32.76 25m
313 6 Leo Karlsson 2006 HK SIM 33.22 50m
2019-05-30 08:20:26 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner