Program för Knattesimmet 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 21
|
Tävling |
Nationella Knattesimmet |
|
Utskriftsdatum |
05 april 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Godby |
|
Utskriftstid |
18:19 |
|
|
Arrangör |
Ålands Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 april 2019 |
|
|
|
|
Gren 21, 100m Ryggsim/SU P13 |
Finaler (5) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
114 |
2 |
Sisu Korpinen |
2006 |
06A993 |
ÅSK |
|
25m |
|
188 |
3 |
Kaapo Jokinen |
2007 |
07A835 |
STR |
|
25m |
|
11 |
4 |
Juho Räikkälä |
2007 |
07A740 |
KU |
|
25m |
|
52 |
5 |
Eino Anttila |
2007 |
07A111 |
TaTU |
|
25m |
|
10 |
6 |
Osmo Räikkälä |
2006 |
06A961 |
KU |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
179 |
1 |
Eino Jussinoja |
2006 |
06A481 |
STR |
|
25m |
|
113 |
2 |
Akseli Niskala |
2007 |
07A696 |
ÅSK |
|
25m |
2:24.85 |
70 |
3 |
Alex Hamilton |
2006 |
06A910 |
TaTU |
|
50m |
2:07.07 |
56 |
4 |
Miska Moisio |
2007 |
07A123 |
TaTU |
|
25m |
2:01.11 |
201 |
5 |
Filip Måtar |
2006 |
06B105 |
ÅSF |
|
25m |
2:04.52 |
48 |
6 |
Veikko Saarinen |
2006 |
06A215 |
TaTU |
|
25m |
2:11.64 |
133 |
7 |
Ismail Fedulin |
2006 |
06B125 |
ÅSK |
|
25m |
|
198 |
8 |
Emil Andersson |
2007 |
07A514 |
ÅSF |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
57 |
1 |
Joa Siltakoski |
2007 |
07A187 |
TaTU |
|
25m |
1:49.39 |
42 |
2 |
Ferdinand Backman |
2006 |
06A021 |
TaTU |
|
25m |
1:47.59 |
89 |
3 |
Matias Seppä |
2006 |
06A462 |
ÅSK |
|
25m |
1:45.10 |
87 |
4 |
Frans Sandblom |
2006 |
06A101 |
ÅSK |
|
25m |
1:38.91 |
99 |
5 |
Christian Edelman |
2007 |
07A367 |
ÅSK |
|
50m |
1:41.03 |
67 |
6 |
Leo Lehtonen |
2006 |
06A567 |
TaTU |
|
25m |
1:46.53 |
91 |
7 |
Ilari Linderborg |
2006 |
06A532 |
ÅSK |
|
50m |
1:49.34 |
69 |
8 |
Niklas Kallio |
2007 |
07A377 |
TaTU |
|
25m |
1:54.55 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
53 |
1 |
Vili Niemi |
2006 |
06A329 |
TaTU |
|
50m |
1:38.36 |
125 |
2 |
Dilen Jalonen |
2006 |
06B040 |
ÅSK |
|
50m |
1:36.34 |
98 |
3 |
Linus Korin |
2006 |
06A619 |
ÅSK |
|
25m |
1:34.12 |
152 |
4 |
Leevi Saarinen |
2006 |
06A231 |
Ui-Va |
|
25m |
1:30.53 |
96 |
5 |
Julius Linde |
2007 |
07A322 |
ÅSK |
|
25m |
1:32.77 |
44 |
6 |
Niklas Tikkanen |
2007 |
07A004 |
TaTU |
|
50m |
1:35.16 |
90 |
7 |
Joel Sulonen |
2007 |
07A203 |
ÅSK |
|
25m |
1:36.85 |
65 |
8 |
Miki Vierre |
2006 |
06A572 |
TaTU |
|
50m |
1:38.42 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
30 |
1 |
Onni Yrjälä |
2006 |
06A480 |
RaUS |
|
50m |
1:27.67 |
192 |
2 |
Milo Bergman |
2006 |
06A425 |
ÅSF |
|
25m |
1:23.60 |
46 |
3 |
Kalle Heinonen |
2006 |
06A105 |
TaTU |
|
25m |
1:22.90 |
88 |
4 |
Lauri-pekka Pakomäki |
2006 |
06A235 |
ÅSK |
|
25m |
1:17.60 |
50 |
5 |
Sebastian Sojolin |
2006 |
06A292 |
TaTU |
|
25m |
1:21.58 |
103 |
6 |
Onni Lehtimäki |
2006 |
06A760 |
ÅSK |
|
25m |
1:23.43 |
33 |
7 |
Vilho Okkonen |
2006 |
06A838 |
RaUS |
|
25m |
1:24.62 |
101 |
8 |
Eelis Lummaa |
2007 |
07A384 |
ÅSK |
|
50m |
1:30.06 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
05 april 2019 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
Utskriftstid |
18:19 |
|