Startliste for Hillerød Langbane Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Hillerød Langbane Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2019 |
|
|
Stævne by |
Hillerød |
|
Udskriftstidspunkt |
08:16 |
|
|
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 juni 2019 |
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer |
Finaler (13) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
138 |
1 |
Isabella Borgmann |
2005 |
0502AX |
FARUM |
|
25m |
33.73 |
14 |
2 |
Anna Edith Juul Jørgensen |
2010 |
1036AG |
HILLERØD |
|
50m |
|
269 |
3 |
Mille Lai Byberg |
2010 |
1018AG |
HELSINGE |
|
50m |
51.46 |
16 |
4 |
Cecilia Falkenstrøm |
2008 |
0898AN |
HILLERØD |
|
50m |
52.54 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
207 |
1 |
Sophia Groth |
2010 |
1072AD |
VÆRLØSE |
|
50m |
46.29 |
23 |
2 |
Liva Poulsen |
2007 |
0774AO |
HILLERØD |
|
50m |
41.42 |
10 |
3 |
Helena Nielsen |
2007 |
0778AV |
HILLERØD |
|
50m |
41.26 |
179 |
4 |
Sofie Kohave Sørensen |
2007 |
0708AQ |
TRITON B |
|
50m |
41.34 |
180 |
5 |
Ida Hinchely |
2008 |
0826AJ |
TRITON B |
|
50m |
42.17 |
8 |
6 |
Thilde Ptak |
2009 |
0946AG |
HILLERØD |
|
50m |
47.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
203 |
1 |
Sofie K. Eriksen |
2007 |
0754AU |
VÆRLØSE |
|
50m |
39.41 |
154 |
2 |
Annabella Holm Ciampi |
2009 |
0974AC |
FARUM |
|
50m |
39.30 |
204 |
3 |
Rosa Marie Sjøberg |
2008 |
0838AN |
VÆRLØSE |
|
50m |
38.99 |
17 |
4 |
Alberte Ricken |
2007 |
0744AD |
HILLERØD |
|
50m |
39.21 |
20 |
5 |
Laura Christoffersen |
2007 |
0734AO |
HILLERØD |
|
50m |
39.38 |
196 |
6 |
Freja Lego Berg |
2007 |
0744AU |
VÆRLØSE |
|
50m |
40.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
18 |
1 |
Anna Gregers Jørgensen |
2007 |
0764AO |
HILLERØD |
|
50m |
37.97 |
19 |
2 |
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
1008AA |
HILLERØD |
|
50m |
37.41 |
254 |
3 |
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
0716AD |
VORDINGB |
|
50m |
36.33 |
194 |
4 |
Viola Søbye |
2006 |
0648AT |
VÆRLØSE |
|
50m |
37.38 |
100 |
5 |
Anna Søjberg Madsen |
2008 |
0862AJ |
HELSINGE |
|
50m |
37.60 |
96 |
6 |
Julie Bjørn-Pedersen |
2007 |
0714AV |
HELSINGE |
|
50m |
38.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
142 |
1 |
Marie Rose |
2006 |
0606AR |
FARUM |
|
50m |
35.43 |
250 |
2 |
Signe Gyldenkærne |
2006 |
0656AQ |
VORDINGB |
|
50m |
33.90 |
232 |
3 |
Sarah Laursen |
2007 |
0798AD |
VEJLE |
|
50m |
33.75 |
135 |
4 |
Helene Orben |
2005 |
0548BA |
FARUM |
|
50m |
33.87 |
94 |
5 |
Emily Amalie Jensen |
2007 |
0754AE |
HELSINGE |
|
50m |
35.02 |
252 |
6 |
Natalie Dang N. Larsen |
2006 |
0696AM |
VORDINGB |
|
50m |
35.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
188 |
1 |
Ella Bødker Thomsen |
2005 |
0576AH |
VÆRLØSE |
|
50m |
33.57 |
235 |
2 |
Sophia Jochumsen |
2006 |
0642AE |
VEJLE |
|
50m |
32.81 |
173 |
3 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
0604AG |
TRITON B |
|
50m |
32.67 |
191 |
4 |
Martha Bødker Thomsen |
2005 |
0586AH |
VÆRLØSE |
|
50m |
32.79 |
41 |
5 |
Caroline Henning |
2005 |
0508AM |
HILLERØD |
|
50m |
32.93 |
224 |
6 |
Frida Høj Foldager |
2006 |
0618AH |
VEJLE |
|
50m |
33.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
43 |
1 |
Amalie Lythcke |
2006 |
0686AT |
HILLERØD |
|
50m |
32.49 |
164 |
2 |
Filippa Walløe |
2005 |
0502AC |
KVIK |
|
50m |
32.34 |
226 |
3 |
Laura Frost Rainer |
2005 |
0542AK |
VEJLE |
|
50m |
32.22 |
158 |
4 |
Astrid Høffer |
2004 |
0438AB |
VATCPH-STT |
|
50m |
32.29 |
159 |
5 |
Helena Fogh Kronborg |
2005 |
0506AK |
VATCPH-STT |
|
50m |
32.34 |
184 |
6 |
Marie Skole Sørensen |
2006 |
0636AI |
TUNE |
|
50m |
32.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
75 |
1 |
Amalie Lund |
2004 |
0438AX |
HELSINGE |
|
50m |
31.81 |
174 |
2 |
Andrea Strandby |
2007 |
0718AA |
TRITON B |
|
50m |
31.64 |
249 |
3 |
Amanda F. Christiansen |
2005 |
0514AW |
VORDINGB |
|
50m |
31.46 |
190 |
4 |
Fiona Jensen |
2006 |
0636AT |
VÆRLØSE |
|
50m |
31.50 |
40 |
5 |
Lise Elton Jokumsen |
2004 |
0482AZ |
HILLERØD |
|
50m |
31.76 |
156 |
6 |
Laura Thomadsen |
2004 |
0412AH |
AIF |
|
50m |
32.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
255 |
1 |
Freja Søndergaard |
2004 |
0452AO |
VORDINGB |
|
50m |
30.73 |
157 |
2 |
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
0342AU |
AIF |
|
50m |
30.67 |
140 |
3 |
Mille Korndal-Henriksen |
2005 |
0538AG |
FARUM |
|
50m |
30.56 |
111 |
4 |
Mathilde Svendsen |
2004 |
0472AQ |
GREVE |
|
50m |
30.60 |
230 |
5 |
Mette Barfoot |
2005 |
0588AS |
VEJLE |
|
50m |
30.72 |
89 |
6 |
Aurora Troldahl Jakobsen |
2005 |
0564AX |
HELSINGE |
|
50m |
30.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
133 |
1 |
Sarah Holm Clausen |
2004 |
0486AG |
FARUM |
|
50m |
30.25 |
76 |
2 |
Laura Jørgensen |
2004 |
0428AQ |
HELSINGE |
|
50m |
30.20 |
30 |
3 |
Josephine Gribsvad |
2003 |
0384AR |
HILLERØD |
|
50m |
29.87 |
139 |
4 |
Mathilde Thor Møller |
2005 |
0564AU |
FARUM |
|
50m |
29.95 |
128 |
5 |
Dagmar Boeck |
2004 |
0458AM |
FARUM |
|
50m |
30.23 |
217 |
6 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
0402AP |
VI39 |
|
50m |
30.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
63 |
1 |
Thea F. Johansen |
2003 |
0324AA |
HERLEV |
|
50m |
29.80 |
29 |
2 |
Ida Zeiler Terkildsen |
2004 |
0494AD |
HILLERØD |
|
50m |
29.59 |
242 |
3 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
0176AB |
VEST |
|
50m |
29.52 |
33 |
4 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
50m |
29.57 |
166 |
5 |
Emma Hansen |
2007 |
0742AB |
KVIK |
|
50m |
29.60 |
243 |
6 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
0156AB |
VEST |
|
50m |
29.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
222 |
1 |
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
0414AD |
VEJLE |
|
50m |
29.47 |
163 |
2 |
Martine Damborg |
2007 |
0742AF |
KVIK |
|
50m |
29.43 |
165 |
3 |
Sofie Ravn Herche |
2007 |
0766AE |
KVIK |
|
50m |
28.87 |
32 |
4 |
Ulrikke Veje |
2002 |
0258AK |
HILLERØD |
|
50m |
29.03 |
247 |
5 |
Emma Vega Thorsen |
2004 |
0402AH |
VEST |
|
50m |
29.46 |
2 |
6 |
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
0432AJ |
ODDER |
|
50m |
29.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
193 |
1 |
Sofie Lund-Schierbeck |
2003 |
0398AJ |
VÆRLØSE |
|
50m |
28.73 |
120 |
2 |
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
0126AB |
FARUM |
|
50m |
28.68 |
124 |
3 |
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
0258AI |
FARUM |
|
50m |
27.50 |
241 |
4 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
50m |
28.33 |
132 |
5 |
Maya Ehlers Hansen |
2004 |
0432AI |
FARUM |
|
50m |
28.72 |
117 |
6 |
Simone Jørgensen |
1999 |
9928AN |
FARUM |
|
50m |
28.80 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
30 juni 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:16 |
|