2019-10-15   14:17:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Midsommercup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 1
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Midsommercup 2019    Udskriftsdato  07 juni 2019   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  18:23   
  Arrangør  Ikast Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 juni 2019         
 
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer  Finaler (16) 
Heat 1 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
507  Elias Vand  2007  0795AL  SKANDERBOR    25m   
38  Anders Ellehauge Ganderup  1992  9211AK  KORAL    25m   
268  Hjalte Nymann Bukholt  2007  0725AP  BSK08    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
457  Emil Stidsen  2003  0315AS  H.G.F.    25m   
449  Anders Peter Kristensen  2007  0703AH  H.G.F.    25m   
270  Sander Drews  2008  0879AM  BSK08    25m   
298  Kristian Knudsen  2009  0979AD  BRÆDSTRUP    25m   
269  Sebastian Thielst  2005  0525AR  BSK08    25m   
151  Magnus Kjær Holm  2008  0825AI  IKAST    25m   
               

 
Heat 3 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
435  Kristian Kruse Frederikse  2006    H.G.F.    25m   
408  Elias Scheffmann  2006  0615AP  VEJLE    25m  1:55.95 
218  Karl Emil Stæhr Lose  2007  0713AM  HERNING    25m  1:49.13 
390  Rasmus Wadskjær  2008  0881AJ  VEJEN    25m  1:45.06 
310  Victor Langberg Aakjær  2008  0819AH  AGF    25m  1:47.12 
301  Anton Dybbøl Monberg  2008  0809AF  BRÆDSTRUP    25m  1:53.21 
509  Berthram Byskov  2009  0975AE  DELTA    25m   
276  Annas Sallam  2008  0865AM  BRÆDSTRUP    25m   

 
Heat 4 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
55  Lau Lamberg  2007  0765AK  MUNKEBO    25m  1:43.06 
460  Lucas Sørensen  2007  0767AH  H.G.F.    25m  1:41.85 
215  Hjalte Dupont Lomholt  2007  0743AM  HERNING    25m  1:41.60 
220  Magnus Karlberg  2007  0797AN  HERNING    25m  1:40.33 
230  Oliver Jørgensen  2008  0849AF  FREM    25m  1:41.06 
302  Gisli Magnusson  2008  0831AA  BRÆDSTRUP    25m  1:41.71 
354  Morten Holst-Jensen  2008  0845AE  ST-NEPTUN    25m  1:41.99 
244  Ulf K. L. Jensen  2006  0681AQ  DELTA    25m  1:43.79 

 
Heat 5 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
376  August Heltborg  2006  0689AP  S 68    25m  1:38.00 
356  Simon Søholm Vang  2008  0827AE  ST-NEPTUN    25m  1:36.07 
380  Maciej Dworzanski  2008  0843AJ  S 68    25m  1:35.20 
422  Simon Christensen  2009  0901AB  VEJLE    25m  1:34.92 
251  Oliver Søe  2009  0923AD  DELTA    25m  1:35.03 
412  Gustav Hansen  2008  0877AE  VEJLE    25m  1:35.36 
228  Conrad Elsborg Gorecki  2008  0835AD  FREM    25m  1:37.06 
418  Mikkel Kallestrup Thomsen  2007  0779AI  VEJLE    25m  1:39.85 

 
Heat 6 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
45  Christoffer Andersen  2006  0657AN  MUNKEBO    25m  1:33.72 
304  Mazen Sharaf  2003  0333AT  BRÆDSTRUP    25m  1:33.01 
152  Zakarias L. Bjørn  2008  0879AH  IKAST    25m  1:32.04 
95  Søren Egedal  2005  0553AO  STRUER    25m  1:30.48 
246  Bastian Ladekjær  2007  0705AK  DELTA    25m  1:30.85 
63  Thomas Saugmann Sørensen  2003    MUNKEBO    25m  1:32.15 
229  Mathias Højsgaard Hansen  2007  0741AM  FREM    25m  1:33.45 
255  Tobias Høirup  2007  0793AK  DELTA    25m  1:34.00 

 
Heat 7 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
209  Alexander Yung K Gotfreds  2008  0887AK  HERNING    25m  1:28.90 
397  Alexander Breinholt  2008  0843AB  VEJLE    25m  1:28.18 
388  Noah Høier  2006  0639AP  VEJEN    25m  1:27.04 
387  Toke Gormsen  2006  0629AP  VEJEN    25m  1:24.96 
316  Karl-Emil Porsgaard Bayer  2007  0785AK  AGF    25m  1:26.72 
105  Anton Møller Olesen  2005  0557AO  STRUER    25m  1:27.59 
221  Martin Kjær Thorsen  2008  0891AK  HERNING    25m  1:28.45 
213  Felix Yung K Gotfredsen  2008  0889AK  HERNING    25m  1:30.29 

 
Heat 8 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
328  Peter Suder Lassen  2007  0777AM  AGF    25m  1:23.08 
15  Vitus Kjær Jorsal  2007  0709AI  EBELTOFT    25m  1:21.32 
234  Anders Hammam Saayda  2006  0693AK  FREM    25m  1:20.76 
39  Oliver Normand  2005  0523AN  KORAL    25m  1:20.45 
400  Andreas Lang Lassen  2007  0779AB  VEJLE    25m  1:20.61 
160  Bertram Knudsen  2006  0631AL  IKAST    25m  1:21.01 
238  Sylvester Neto  2007  0707AH  FREM    25m  1:22.14 
248  Joakim Kristensen  2008  0813AB  DELTA    25m  1:24.89 

 
Heat 9 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
240  Dany Valiu Nielsen  2008  0851AE  DELTA    25m  1:20.28 
417  Mads Emil Schwartz  2008  0891AA  VEJLE    25m  1:19.35 
452  Elias Alminde Pedersen  2006  0627AB  H.G.F.    25m  1:17.99 
159  Albert Olesen  2008  0841AE  IKAST    25m  1:17.59 
200  Mads Jeppesen  2006  0613AG  HERNING    25m  1:17.92 
12  Mathias Møller Madsen  2008  0899AH  DELFINEN    25m  1:18.06 
389  Christian Pedersen  2007  0723AM  VEJEN    25m  1:19.61 
496  Elliott Mitaine  2006  0625AJ  SKANDERBOR    25m  1:20.39 

 
Heat 10 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
442  Sophus Henningsen  2007  0789AA  H.G.F.    25m  1:16.75 
368  Philip Bendtsen  2005  0535AK  S 68    25m  1:16.28 
448  Sander Kejser  2003  0325AR  H.G.F.    25m  1:15.05 
201  Mikkel Kjær Mikkelsen  2005  0577AG  HERNING    25m  1:12.85 
281  Malthe Le Fevre  2008  0869AE  BRÆDSTRUP    25m  1:14.76 
386  Mads Schelde Jensen  2006  0663AG  VEJEN    25m  1:15.83 
162  Valdemar Theisen  2007  0763AI  IKAST    25m  1:16.33 
352  Rasmus Gandrup Nejmann  2007  0753AH  ST-NEPTUN    25m  1:17.10 

 
Heat 11 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
351  Andreas Laursen  2006  0613AM  ST-NEPTUN    25m  1:11.91 
171  Jakob Møller Nielsen  2004  0475AK  IKAST    25m  1:11.35 
320  Karl B. Hansen  2006  0653AI  AGF    25m  1:10.62 
198  Lasse Hjorth Jørgensen  2006  0647AK  HERNING    25m  1:09.93 
322  Nikolaj Minke Mikkelsen  2005  0547AJ  AGF    25m  1:10.44 
204  Sebastian D. Rasmussen  2005  0583AJ  HERNING    25m  1:10.74 
504  Sebastian Stoltenborg  2004  0499AP  SKANDERBOR    25m  1:11.50 
425  Toke Østergaard Pedersen  2007  0731AL  VEJLE    25m  1:12.02 

 
Heat 12 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
24  Asbjørn Hjerrild  2003    GRENAA    25m  1:08.57 
346  Lukas Mogensen  2005  0519AM  ST-NEPTUN    25m  1:08.41 
317  Villads Seneca  2006  0637AH  AGF    25m  1:07.03 
129  Mads Mølgaard  2006  0657AM  AABYBRO    25m  1:06.82 
495  Frej Liltorp  2004  0499AL  SKANDERBOR    25m  1:07.01 
319  Nicolai N. H. Sørensen  2006  0665AH  AGF    25m  1:07.19 
60  Valdemar Petersen  2004  0431AP  MUNKEBO    25m  1:08.52 
61  Jan Damm Rasmussen  2004  0485AR  MUNKEBO    25m  1:09.42 

 
Heat 13 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
501  Kasper Petersen  2006  0625AC  SKANDERBOR    25m  1:06.55 
437  Jakob Frimand  2004  0463AL  H.G.F.    25m  1:05.62 
194  Oskar Wiwe Brøste  2004  0459AO  HERNING    25m  1:04.85 
131  Bastian Stausholm Larsen  2005  0555AO  AABYBRO    25m  1:04.34 
289  Simon Tuelstrup Bechmann  2001  0105AM  BRÆDSTRUP    25m  1:04.64 
96  Søren Winther Hald  2005  0551AK  STRUER    25m  1:05.03 
101  Martin Lønstrup  1993  9373AO  STRUER    25m  1:05.90 
102  Frederik Bak Mathiasen  2006  0655AJ  STRUER    25m  1:06.81 

 
Heat 14 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
128  Mathias Ø. Barslev  2006  0647AM  AABYBRO    25m  1:04.17 
350  Johan H Brorson  2006  0631AM  ST-NEPTUN    25m  1:03.87 
489  Simon Finch  2002  0259AR  SKANDERBOR    25m  1:03.43 
104  Lasse Klint Nielsen  2006  0601AN  STRUER    25m  1:02.82 
335  Victor Borgen Elvensø  2001  0119AR  AABYBRO    25m  1:03.19 
124  Jonas Abildgaard  2003  0381AM  AABYBRO    25m  1:03.76 
165  Rasmus Irmschler  2002  0273AP  IKAST    25m  1:04.14 
169  Kasper Jensen  2005  0559AJ  IKAST    25m  1:04.25 

 
Heat 15 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
343  Axel Hvam  2003  0349AQ  ST-NEPTUN    25m  1:02.56 
321  Daniel Marcus Le  2006  0699AF  AGF    25m  1:02.42 
508  Sophus Lund Øe  2003  0349AL  SKANDERBOR    25m  1:01.18 
287  Matti Andersen  2005  0583AL  BRÆDSTRUP    25m  1:00.16 
40  Alexander Roe  1997  9711AT  KORAL    25m  1:00.57 
146  Oliver L Nelander  2002  0295AF  IKAST    25m  1:01.60 
140  Anton Christiansen  2004  0493AL  IKAST    25m  1:02.55 
Mathias Nybro Laursen  2005  0503AN  AUNING    25m  1:02.81 

 
Heat 16 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
144  Malthe Theisen  2003  0345AN  IKAST    25m  59.06 
53  Frederik Klüver  1998  9823AV  MUNKEBO    25m  58.55 
123  Magnus Østergaard Barslev  2003  0323AQ  AABYBRO    25m  57.35 
369  Elias Hanghøj Jonsson  2002  0265AI  S 68    25m  55.34 
29  Andreas Weje  1998    GRENAA    25m  56.39 
126  Rasmus Rank Nørgaard  2003  0369AL  AABYBRO    25m  58.37 
288  Robert Versteegen  2001  0107AS  BRÆDSTRUP    25m  58.75 
259  Mads B Jensen  2002  0219AR  BSK08    25m  59.42 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  07 juni 2019 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark