Program för Sundsvall Arena Cup 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 3 - Söndag- Tävlingsstart 09.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet (50m) |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 7 sep 2019 till den 8 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Damer
|
Final 10 och yngre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
30.05 |
|
Jennie Johansson |
1988 |
SK Neptun |
SWE |
Kazan, RUS |
|
2015-08-09 |
|
|
SJR |
30.79 |
|
Sophie Hansson |
1998 |
Helsingborgs S |
SWE |
Glasgow |
|
2018-08-08 |
|
|
WR |
29.40 |
|
Lilly King |
1997 |
USA |
USA |
Budapest |
|
2017-07-30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
2 |
|
Astrid Karlsson Ädel |
2009 |
SUNDSVALL |
1:09.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
3 |
|
Theya Ericsdotter |
2010 |
SUNDSVALL |
1:05.52 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
4 |
|
Molly Hammarstedh |
2011 |
SUNDSVALL |
58.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
5 |
|
Embla Holmvall |
2010 |
SUNDSVALL |
1:01.17 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
6 |
|
Rut Dahlkvist Hartwig |
2009 |
SUNDSVALL |
1:07.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Damer |
Final 11-12 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
1 |
|
Juni D. Linder |
2008 |
SK ÄGIR |
50.37 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
2 |
|
Vendela Holmvall |
2007 |
SUNDSVALL |
48.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
3 |
|
Astrid Newsham |
2008 |
SUNDSVALL |
44.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
4 |
|
Nike Norlander |
2007 |
SUNDSVALL |
43.70 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
5 |
|
Milla Zell |
2008 |
SUNDSVALL |
43.85 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
6 |
|
Kajsa Burman |
2007 |
SUNDSVALL |
47.04 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
7 |
|
Emelie Betzel |
2008 |
SK ÄGIR |
48.71 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
8 |
|
Linnea Betzel |
2007 |
SK ÄGIR |
50.57 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Damer |
Final 13-14 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
1 |
|
Linnea Jansson |
2005 |
TIMRÅ SK |
44.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
2 |
|
Olivia Ericsson |
2006 |
SUNDSVALL |
44.39 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
3 |
|
Anna Öberg |
2006 |
SUNDSVALL |
42.84 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
4 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
HÄRNÖSAND |
40.78 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
5 |
|
Elvira Engblom |
2005 |
Ö-VIKS ASS |
40.93 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
6 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
SK ÄGIR |
44.22 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
7 |
|
Ida Eriksson |
2005 |
HÄRNÖSAND |
44.45 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
8 |
|
Tilde Sjöberg |
2006 |
SUNDSVALL |
47.80 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Damer |
Final 15 och äldre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
1 |
|
Moa Berglund |
2004 |
HÄRNÖSAND |
42.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
2 |
|
Ebba Rosenquist |
1989 |
SUNDSVALL |
40.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
3 |
|
Saga Hållander |
2004 |
Ö-VIKS ASS |
39.45 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
4 |
|
Ebba Hann |
2004 |
SK ÄGIR |
37.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
5 |
|
Ronja Widell |
2004 |
HÄRNÖSAND |
38.16 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
6 |
|
Alice Eriksson |
2004 |
SK ÄGIR |
40.40 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
7 |
|
Selma Zachrisson |
2003 |
SK ÄGIR |
40.81 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
8 |
|
Alma Enarsson |
2003 |
SK ÄGIR |
42.90 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-08 08:05:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|