Program för Sundsvall Arena Cup 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 - Lördag - Tävlingsstart 10.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet (50m) |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 7 sep 2019 till den 8 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Damer
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
2:12.29 |
|
Stina Gardell |
1990 |
Spårvägen SF |
SWE |
Debrecen, HUN |
|
2012-05-23 |
|
|
SJR |
2:12.72 |
|
Louise Hansson |
1996 |
|
SWE |
Köpenhamn |
|
2015-03-31 |
|
|
WR |
2:06.12 |
|
Katinka Hosszu |
1989 |
Hungary |
Hun |
Kazan |
|
2015-08-03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
3 |
|
Noelia Frank |
2007 |
SUNDSVALL |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
4 |
|
Lily Utterberg |
2008 |
SUNDSVALL |
3:43.60 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
5 |
|
Linnea Wallskog |
2008 |
SK ÄGIR |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Damer |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
2 |
|
Vendela Holmvall |
2007 |
SUNDSVALL |
3:38.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
3 |
|
Freja Lorentzen |
2007 |
SK ÄGIR |
3:19.63 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
4 |
|
Nellie Edbom Wounder |
2005 |
SUNDSVALL |
3:13.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
5 |
|
Astrid Newsham |
2008 |
SUNDSVALL |
3:14.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
6 |
|
Nike Wassberg |
2006 |
SK ÄGIR |
3:27.90 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
7 |
|
Josefine Busk |
1997 |
SÖDERTÄLJE |
3:39.94 |
25m |
SM14 - 0 |
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Damer |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
1 |
|
Milla Zell |
2008 |
SUNDSVALL |
3:07.83 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
2 |
|
Irene Nasta |
2004 |
SK ÄGIR |
3:02.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
3 |
|
Tilde Sjöberg |
2006 |
SUNDSVALL |
2:58.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
4 |
|
Ella Wesslau |
2004 |
SK ÄGIR |
2:53.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
5 |
|
Nora Sundström |
2004 |
SUNDSVALL |
2:56.83 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
6 |
|
Clara Renström Halling |
2004 |
SUNDSVALL |
3:00.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
7 |
|
Linnéa Bäckman |
1989 |
SOLENS IF |
3:05.83 |
25m |
SM14 - 0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
8 |
|
Linnea Betzel |
2007 |
SK ÄGIR |
3:12.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Damer |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
1 |
|
Nike Norlander |
2007 |
SUNDSVALL |
2:51.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
2 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
SK ÄGIR |
2:48.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
3 |
|
Olivia Ericsson |
2006 |
SUNDSVALL |
2:47.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
4 |
|
Ebba Hann |
2004 |
SK ÄGIR |
2:27.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
5 |
|
Ebba Rosenquist |
1989 |
SUNDSVALL |
2:29.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
6 |
|
Ida Nyberg |
2004 |
SK ÄGIR |
2:48.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
7 |
|
Anna Öberg |
2006 |
SUNDSVALL |
2:50.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
8 |
|
Kajsa Burman |
2007 |
SUNDSVALL |
2:53.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-07 08:58:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|