Startliste for Kronborg Open 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag Formiddag
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 613 | Sjödin Simon | 1986 | SK NEPTUN | AG6786 | 50 m | 55.10 | |
2 | 118 | Dellhede Christoffer | 2001 | LANDSKRONA | AD0501 | 25 m | 55.38 | |
3 | 497 | Lantz Sebastian Bidstrup | 1999 | VEST | 9901AH | 25 m | 56.22 | |
4 | 124 | Svensson Hampus | 1999 | LANDSKRONA | AE5199 | 25 m | 57.81 | |
5 | 357 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HILLERØD | 0077AN | 25 m | 58.90 | |
6 | 414 | Munk Julius | 2000 | HELSINGØR | 0055AA | 50 m | 59.06 | |
7 | 219 | Larsen Tobias Daniel | 2001 | SLAGELSE | 0139AH | 25 m | 59.61 | |
8 | 550 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 25 m | 1:00.56 | |
9 | 499 | Sørensen Lars Thor | 1999 | VEST | 9935AL | 25 m | 1:00.92 | |
10 | 413 | Rasmussen Johan Heeno | 2002 | HELSINGØR | 0259AG | 50 m | 1:01.69 | |
11 | 556 | Cleemann Oscar | 2003 | HVIDOVRE | 0349AH | 25 m | 1:02.57 | |
12 | 606 | Fedorcsak Adam | 2001 | Oslo IL | 50 m | 1:04.41 | ||
13 | 546 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 25 m | 1:05.03 | |
14 | 587 | Bergman Andreas | 1993 | Oslo IL | 50 m | 1:06.65 | ||
15 | 221 | Mir Daniel | 2003 | SLAGELSE | 0349AJ | 25 m | 1:06.66 | |
16 | 557 | Hamid Owais | 2000 | HVIDOVRE | 0077AP | 25 m | 1:07.14 | |
17 | 89 | Corluka Tomislav | 2003 | KSLS | AC7703 | 50 m | 1:07.29 | |
18 | 123 | Rydgren Markus | 2003 | LANDSKRONA | AM3303 | 25 m | 1:08.25 | |
19 | 491 | Didriksen Daniel | 2002 | FR.VÆRK | 0273AT | 25 m | 1:09.09 | |
20 | 605 | Lockhart Noah | 2003 | Oslo IL | 50 m | 1:09.62 | ||
21 | 389 | Allin Julius Højgaard | 2003 | HELSINGØR | 0361AN | 25 m | 1:10.08 | |
22 | 220 | Rought Elias | 2003 | SLAGELSE | 0359AF | 25 m | 1:10.28 | |
23 | 261 | Legaard Jakob | 2003 | ALLERØD | 0317AC | 25 m | 1:10.38 | |
24 | 10 | Hansen Christian Ong | 2001 | FARUM | 0129AI | 50 m | 1:11.18 | |
25 | 160 | Larsson Elliot | 2000 | SK LÖDDE | AF3300 | 50 m | 1:11.84 | |
26 | 222 | Andersen Joachim L | 2003 | SLAGELSE | 0385AK | 25 m | 1:12.61 | |
27 | 600 | Haugholt Anders Eide | 2002 | Oslo IL | 50 m | 1:13.92 | ||
28 | 292 | Bødtker Carl-Johan | 2003 | HØRSHOLM | 0321AN | 50 m | 1:18.75 | |
29 | 470 | Johansen Asger | 2003 | GSK | 0395AE | 25 m | 1:20.28 | |
30 | 296 | Samson Marcus Elkjær | 2003 | HØRSHOLM | 0319AG | 50 m | 1:21.39 | |
31 | 34 | Appel Marcus | 2003 | FR.SUND | 0371AQ | 25 m | 1:22.07 | |
32 | 360 | Kirchhoff Carl | 2002 | HILLERØD | 0257AL | 25 m | 1:24.04 | |
33 | 16 | Knudsen Lars Reber | 2003 | FARUM | 0365AR | 50 m | 1:25.43 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:55 |