Startliste for Kronborg Open 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag Formiddag
Seedede heat Løb 112
|
Stævne navn |
Kronborg Open 2019 |
|
Udskriftsdato |
02 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
08:43 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 112, 200m Frisvømning Damer |
Finaler (13) |
Sponsor: OLKA Sportsrejser |
|
Heat 1 (13) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
229 |
2 |
Alberte Rosenstand |
2007 |
0788AK |
SLAGELSE |
|
50m |
|
106 |
3 |
Filippa Molin |
2005 |
AK1205 |
KSLS |
|
50m |
|
168 |
4 |
Eleonora Sjögren |
2006 |
AW9206 |
SK LÖDDE |
|
50m |
|
441 |
5 |
Sofie Anker Nielsen |
2006 |
0694AU |
HELSINGØR |
|
50m |
|
172 |
6 |
Anna Witzell |
2007 |
AD1607 |
SK LÖDDE |
|
50m |
|
228 |
7 |
Emma Attrup |
2007 |
0748AL |
SLAGELSE |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
488 |
1 |
Patricia Christensen |
2007 |
0794AI |
FR.VÆRK |
|
25m |
3:50.25 |
227 |
2 |
Emma Jørgensen |
2005 |
0592AY |
SLAGELSE |
|
25m |
3:31.98 |
514 |
3 |
Hannah Bjørneboe |
2007 |
0712AN |
VEST |
|
25m |
3:27.36 |
516 |
4 |
Ila Murphy |
2007 |
0748AJ |
VEST |
|
25m |
3:17.71 |
33 |
5 |
Line Appel |
2007 |
0778AG |
FR.SUND |
|
25m |
3:23.87 |
272 |
6 |
Celine van Breugel |
2007 |
0768AC |
LYNGBY |
|
25m |
3:29.62 |
53 |
7 |
Liv Emilie Ryberg |
2007 |
0738AQ |
FR.SUND |
|
25m |
3:34.73 |
144 |
8 |
Vilda Berg |
2007 |
AC9407 |
SK LÖDDE |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
425 |
1 |
Caroline Søgaard Pedersen |
2005 |
0562AX |
HELSINGØR |
|
50m |
3:10.40 |
74 |
2 |
Luna Larsson |
2006 |
0626AS |
HERLEV |
|
50m |
3:08.46 |
480 |
3 |
Frida Karoline Ikkala |
2005 |
0508AK |
FR.VÆRK |
|
25m |
3:02.83 |
301 |
4 |
Clara Katharina Sederholm |
2006 |
0634AJ |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:57.42 |
314 |
5 |
Victoria Haslund Mourier |
2007 |
0704AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:59.19 |
440 |
6 |
Silvia Martinsen |
2007 |
0792AC |
HELSINGØR |
|
50m |
3:07.83 |
526 |
7 |
Sandra Bünsov Frederiksen |
2007 |
0766AC |
VEST |
|
25m |
3:09.97 |
315 |
8 |
Thilde Hjortshøj |
2006 |
0648AO |
HØRSHOLM |
|
50m |
3:13.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
226 |
1 |
Frida Lauridsen |
2005 |
0514AO |
SLAGELSE |
|
25m |
2:52.22 |
76 |
2 |
Karoline Dahl Lewinsky |
2006 |
0642AK |
HERLEV |
|
25m |
2:51.27 |
298 |
3 |
Anna Bruun-Møller |
2007 |
0746AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:50.27 |
394 |
4 |
Katrine G. Kristensen |
2005 |
0576AI |
HELSINGØR |
|
50m |
2:49.81 |
93 |
5 |
Novalie Gulin |
2006 |
AS9806 |
KSLS |
|
50m |
2:50.16 |
94 |
6 |
Johanna Gustafsson |
2005 |
BI3205 |
KSLS |
|
50m |
2:51.07 |
509 |
7 |
Agnes Højsteen |
2007 |
0714AE |
VEST |
|
25m |
2:52.12 |
478 |
8 |
Sofie Wettendorff Hasling |
2007 |
0782AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
2:53.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
71 |
1 |
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
0634AF |
HERLEV |
|
25m |
2:47.93 |
426 |
2 |
Andrea Søeborg |
2006 |
0624AC |
HELSINGØR |
|
50m |
2:45.68 |
286 |
3 |
Rebecca Bell |
2007 |
0774AF |
LYNGBY |
|
25m |
2:45.15 |
532 |
4 |
Marie Nissov-Johansen |
2006 |
0626AD |
VEST |
|
25m |
2:43.07 |
83 |
5 |
Hanna Andersson |
2005 |
BF8805 |
KSLS |
|
50m |
2:44.95 |
347 |
6 |
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
0728AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:45.34 |
395 |
7 |
Rebecca Maria Bagger |
2005 |
0544AP |
HELSINGØR |
|
25m |
2:46.64 |
435 |
8 |
Lucca Kanstrup-Clausen |
2006 |
0662AH |
HELSINGØR |
|
50m |
2:48.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
69 |
1 |
Frederikke Fisker Jensen |
2006 |
0678AM |
HERLEV |
|
25m |
2:42.87 |
492 |
2 |
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
0596AG |
FR.VÆRK |
|
50m |
2:41.86 |
374 |
3 |
Silje Lyse Legaard |
2006 |
0638AD |
HILLERØD |
|
50m |
2:40.96 |
353 |
4 |
Olivia Franck |
2005 |
0548AS |
HILLERØD |
|
25m |
2:40.52 |
338 |
5 |
Asta Hindborg |
2007 |
0736AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:40.61 |
364 |
6 |
Emma Mølholm |
2005 |
0514AM |
HILLERØD |
|
50m |
2:41.02 |
438 |
7 |
Olga Vejlby |
2006 |
0622AP |
HELSINGØR |
|
50m |
2:42.08 |
363 |
8 |
Amalie Lythcke |
2006 |
0686AT |
HILLERØD |
|
50m |
2:42.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
143 |
1 |
Emilia Berg |
2005 |
AJ2605 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:38.63 |
522 |
2 |
Maya Amstrup Riis |
2007 |
0708AA |
VEST |
|
25m |
2:37.96 |
84 |
3 |
Liv Axelsson |
2005 |
AP9805 |
KSLS |
|
50m |
2:37.46 |
343 |
4 |
Julie Philip |
2007 |
0742AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:37.01 |
365 |
5 |
Arendse Arrild Lyngfeldt |
2006 |
0648AG |
HILLERØD |
|
50m |
2:37.38 |
473 |
6 |
Regitze Rosenkrantz |
2006 |
0692AG |
GSK |
|
25m |
2:37.90 |
348 |
7 |
Mathilde Møller |
2007 |
0746AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:38.57 |
116 |
8 |
Isabella Wahlund |
2006 |
AT9406 |
KSLS |
|
50m |
2:39.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
323 |
1 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
0638AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:36.33 |
236 |
2 |
Catrine Porsdal |
2005 |
0536AA |
BIRKERØD |
|
50m |
2:35.29 |
312 |
3 |
Sasha Nezdiikovskaia |
2005 |
0564AK |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:34.99 |
377 |
4 |
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
0652AA |
HILLERØD |
|
25m |
2:34.44 |
330 |
5 |
Sara Kaarup Andersen |
2006 |
0636AL |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:34.66 |
23 |
6 |
Mathilde Thor Møller |
2005 |
0564AU |
FARUM |
|
50m |
2:34.99 |
250 |
7 |
Astrid Mulipola |
2006 |
0696AG |
ALLERØD |
|
50m |
2:36.19 |
570 |
8 |
Rikke Parkhøi |
2006 |
0626AC |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:36.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
568 |
1 |
Maica Jensen |
2006 |
0612AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:33.64 |
529 |
2 |
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
0694AD |
VEST |
|
25m |
2:32.31 |
17 |
3 |
Mille Korndal-Henriksen |
2005 |
0538AG |
FARUM |
|
50m |
2:31.72 |
111 |
4 |
Elly Petersson |
2005 |
AU5805 |
KSLS |
|
50m |
2:30.31 |
328 |
5 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
0542AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:31.29 |
253 |
6 |
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
ALLERØD |
|
25m |
2:32.07 |
276 |
7 |
Kaisa Falkenberg Lending |
2005 |
0504AM |
LYNGBY |
|
25m |
2:33.58 |
117 |
8 |
Emma Widerfors |
2005 |
AQ2205 |
KSLS |
|
25m |
2:34.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
531 |
1 |
Anna Blom Bygum |
2006 |
0682AI |
VEST |
|
25m |
2:29.65 |
252 |
2 |
Cecilie Rud |
2006 |
0694AC |
ALLERØD |
|
50m |
2:28.95 |
577 |
3 |
Natacha Munch |
2005 |
0506AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:27.35 |
476 |
4 |
Thea Mikkelsen |
2005 |
0576AG |
GSK |
|
25m |
2:26.83 |
126 |
5 |
Amalie Backhausen |
2006 |
0676AL |
KVIK |
|
25m |
2:27.34 |
342 |
6 |
Isabella Pedersen |
2007 |
0706AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:28.75 |
139 |
7 |
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
0678AI |
KVIK |
|
25m |
2:29.30 |
70 |
8 |
Kaja Waag Kallesøe |
2005 |
0576AM |
HERLEV |
|
50m |
2:30.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
483 |
1 |
Josefine Nielsen |
2005 |
0564AI |
FR.VÆRK |
|
25m |
2:25.85 |
534 |
2 |
Rikke Therp |
2006 |
0628AF |
VEST |
|
25m |
2:25.28 |
127 |
3 |
Mille Maxwell Berthou |
2005 |
0534AA |
KVIK |
|
25m |
2:24.48 |
290 |
4 |
Alba Vendelboe-Schack |
2005 |
0594AJ |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:24.34 |
349 |
5 |
Matilde Maagøe |
2007 |
0706AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:24.41 |
536 |
6 |
Ella Gohr Metz |
2005 |
0542AS |
VEST |
|
50m |
2:25.16 |
472 |
7 |
Leonora M Postgaard |
2006 |
0666AD |
GSK |
|
50m |
2:25.70 |
100 |
8 |
Olivia Klint Ipsa |
2005 |
AK0205 |
KSLS |
|
50m |
2:26.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
317 |
1 |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
0518AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:23.82 |
300 |
2 |
Caroline Salskov Jensen |
2005 |
0526AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:22.65 |
208 |
3 |
Ida Skov Kragh |
2006 |
0698AG |
SLANGERUP |
|
50m |
2:20.14 |
131 |
4 |
Caroline Koch |
2005 |
0536AC |
KVIK |
|
25m |
2:19.06 |
193 |
5 |
Silja Brage |
2005 |
0544AL |
JYLLINGE |
|
50m |
2:19.11 |
137 |
6 |
Victoria W. Stahl |
2005 |
0566AJ |
KVIK |
|
25m |
2:21.16 |
475 |
7 |
Freya Ry Nielsen |
2005 |
0544AJ |
GSK |
|
25m |
2:23.51 |
378 |
8 |
Anna Olivia Kirchhoff |
2005 |
0566AK |
HILLERØD |
|
25m |
2:23.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
329 |
1 |
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:18.81 |
321 |
2 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
0506AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:16.56 |
399 |
3 |
Caroline Trøjgaard |
2005 |
0566AH |
HELSINGØR |
|
50m |
2:15.08 |
77 |
4 |
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
0554AB |
HERLEV |
|
25m |
2:13.46 |
324 |
5 |
Kirstine Haunstrup Larsen |
2005 |
0596AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:14.04 |
180 |
6 |
SIF Bramm |
2006 |
0624AE |
JYLLINGE |
|
25m |
2:16.45 |
569 |
7 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
0552AL |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:18.20 |
136 |
8 |
Lise Refsgaard |
2005 |
0552AC |
KVIK |
|
25m |
2:18.95 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
02 marts 2019 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:43 |
|