2019-07-21   05:09:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Kronborg Open 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Seedede heat Løb 8
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer  Indledende (4) 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
16  Lars Reber Knudsen  2003  0365AR  FARUM    50m  41.76 
24  Rasmus Thode Møller  2002  0281AR  FARUM    50m  36.21 
391  Emil Tönshoff  2000  0097AL  HELSINGØR    50m  38.68 
               
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
559  Mads Lind  2002  0255AI  HVIDOVRE    50m  35.17 
606  Adam Fedorcsak  2001    Oslo IL    50m  33.32 
390  Lucas Hoffmann  2000  0085AO  HELSINGØR    25m  31.69 
607  Bengt Vang  1999    Oslo IL    50m  29.65 
113  Ahmed Sadoon  2002  AH2902  KSLS    25m  31.23 
550  Oliver Jacobsen  1997  9781AQ  HVIDOVRE    25m  32.65 
617  Harald Wiehe Struberg  2003  0331AT  HERLEV    50m  33.86 
               

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
359  Sebastian Ejdesgaard  2001  0181AO  HILLERØD    50m  34.35 
601  Isac Lieng  2002    Oslo IL    50m  32.80 
548  Mads Haugård Hansen  2000  0059AH  HVIDOVRE    25m  31.64 
498  Casper Davidsen  1999  9979AA  VEST    25m  29.54 
419  Oliver Bak Jensen  2002  0257AT  HELSINGØR    25m  30.82 
500  Asbjørn Floor-Bøjden  2002  0277AI  VEST    25m  31.85 
556  Oscar Cleemann  2003  0349AH  HVIDOVRE    25m  33.40 
               

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
503  Tobias Davidsen  2003  0329AD  VEST    25m  34.11 
383  Jakob Bjerg Snekkersten  2003  0345AP  HELSINGØR    25m  32.70 
220  Elias Rought  2003  0359AF  SLAGELSE    25m  31.63 
Philip Greve  1998  9839AK  FARUM    50m  27.89 
557  Owais Hamid  2000  0077AP  HVIDOVRE    25m  30.01 
600  Anders Eide Haugholt  2002    Oslo IL    50m  31.71 
14  Frederik Jørgensen  2003  0393AL  FARUM    50m  33.40 
469  Oskar Skov Grell  2002  0217AC  GSK    25m  35.22 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark