2019-11-15   03:03:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Kronborg Open 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

126_S
Løb 126, 100m Rygsvømning Damer 
 
Sponsor: Deloitte 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
81  Thomsen Josephine  2005  HERLEV  0506AG  25 m  1:07.06   
399  Trøjgaard Caroline  2005  HELSINGØR  0566AH  50 m  1:08.80   
400  Pedersen Emmely Östman  2005  HELSINGØR  0588AN  50 m  1:09.42   
250  Mulipola Astrid  2006  ALLERØD  0696AG  25 m  1:10.11   
136  Refsgaard Lise  2005  KVIK  0552AC  25 m  1:10.21   
569  Dann-Nielsen Lærke  2005  HVIDOVRE  0552AL  25 m  1:10.32   
236  Porsdal Catrine  2005  BIRKERØD  0536AA  25 m  1:10.77   
483  Nielsen Josefine  2005  FR.VÆRK  0564AI  25 m  1:10.91   
326  Christensen Malu Melody  2006  HOVEDSTAD  0636AF  50 m  1:11.04   
10  264  Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  25 m  1:11.13   
11  476  Mikkelsen Thea  2005  GSK  0576AG  25 m  1:11.32   
12  290  Vendelboe-Schack Alba  2005  HØRSHOLM  0594AJ  25 m  1:11.55   
13  208  Kragh Ida Skov  2006  SLANGERUP  0698AG  25 m  1:11.68   
14  318  Fuhrmann Coco Li  2006  HOVEDSTAD  0678AC  25 m  1:12.02   
15  65  Eie Signe  2005  HERLEV  0582AP  25 m  1:13.26   
16  377  Pihl Athena Haugsted  2006  HILLERØD  0652AA  25 m  1:13.48   
17  235  Aagaard Caroline Sofie  2005  BIRKERØD  0526AE  50 m  1:14.04   
18  137  Stahl Victoria W.  2005  KVIK  0566AJ  25 m  1:15.40   
19  126  Backhausen Amalie  2006  KVIK  0676AL  25 m  1:15.76   
20  130  Guldberg Emma Karoline  2005  KVIK  0578AK  25 m  1:16.26   
21  84  Axelsson Liv  2005  KSLS  AP9805  50 m  1:16.62   
22  127  Berthou Mille Maxwell  2005  KVIK  0534AA  25 m  1:16.70   
23  529  Sørensen Liva Gottorp  2006  VEST  0694AD  25 m  1:16.78   
24  270  Babin Alma Lind  2006  LYNGBY  0608AL  25 m  1:17.01   
25  249  Vedøe Andrea Lindberg  2006  ALLERØD  0644AC  25 m  1:17.23   
26  288  Wiingaard Victoria  2006  LYNGBY  0662AC  25 m  1:17.34   
27  133  Namensen Molly  2006  KVIK  0684AJ  50 m  1:17.39   
28  350  Stokkebro Mikkeline Steen  2007  HOVEDSTAD  0726AB  25 m  1:17.77   
29  253  Ludvigsen Isabella  2005  ALLERØD  0564AF  25 m  1:17.84   
30  334  Traberg Zoe Overby  2006  HOVEDSTAD  0646AB  50 m  1:18.18   
31  492  Nørgaard Ida-Marie  2005  FR.VÆRK  0596AG  25 m  1:18.24   
32  398  Færch Caroline Villum  2005  HELSINGØR  0502AG  50 m  1:18.25   
33  277  Salling Laura Cecilie  2006  LYNGBY  0678AE  25 m  1:18.31   
34  73  Kiefer-Hansen Andrea  2006  HERLEV  0696AK  25 m  1:18.48   
35  303  Kaas Freja Mathilde  2006  HØRSHOLM  0638AO  25 m  1:18.75   
36  348  Møller Mathilde  2007  HOVEDSTAD  0746AB  25 m  1:18.78   
37  83  Andersson Hanna  2005  KSLS  BF8805  50 m  1:18.91   
38  539  Packert-Frandsen Natascha  2005  VEST  0588AJ  25 m  1:19.06   
39  139  Tankmar Julie Eriksen  2006  KVIK  0678AI  25 m  1:19.25   
40  117  Widerfors Emma  2005  KSLS  AQ2205  25 m  1:19.46   
41  376  Henning Caroline  2005  HILLERØD  0508AM  50 m  1:19.63   
42  568  Jensen Maica  2006  HVIDOVRE  0612AE  50 m  1:20.38   
43  71  Kallesøe Liv Waag  2006  HERLEV  0634AF  25 m  1:20.47   
44  395  Bagger Rebecca Maria  2005  HELSINGØR  0544AP  25 m  1:20.56   
45  401  Weber Johanne  2005  HELSINGØR  0574AH  50 m  1:21.06   
46  378  Kirchhoff Anna Olivia  2005  HILLERØD  0566AK  25 m  1:21.13   
47  286  Bell Rebecca  2007  LYNGBY  0774AF  25 m  1:21.14   
48  323  Lundsgaard Juliane Sarauw  2006  HOVEDSTAD  0638AB  50 m  1:21.17   
49  342  Pedersen Isabella  2007  HOVEDSTAD  0706AD  50 m  1:21.23   
50  473  Rosenkrantz Regitze  2006  GSK  0692AG  25 m  1:21.24   
51  475  Nielsen Freya Ry  2005  GSK  0544AJ  25 m  1:21.51   
52  79  Rønne Sofija  2006  HERLEV  0688AQ  25 m  1:21.60   
53  175  Larsen Julie Merl  2005  JYLLINGE  0584AB  25 m  1:21.75   
54  252  Rud Cecilie  2006  ALLERØD  0694AC  50 m  1:21.78   
55  522  Riis Maya Amstrup  2007  VEST  0708AA  25 m  1:21.97   
56  364  Mølholm Emma  2005  HILLERØD  0514AM  50 m  1:22.03   
57  425  Pedersen Caroline Søgaard  2005  HELSINGØR  0562AX  50 m  1:22.08   
58  177  Røpke Lærke Stenholt  2006  JYLLINGE  0698AA  25 m  1:22.10   
59  312  Nezdiikovskaia Sasha  2005  HØRSHOLM  0564AK  50 m  1:22.17   
60  338  Hindborg Asta  2007  HOVEDSTAD  0736AE  25 m  1:22.43   
61  276  Lending Kaisa Falkenberg  2005  LYNGBY  0504AM  25 m  1:22.59   
62  74  Larsson Luna  2006  HERLEV  0626AS  50 m  1:22.86   
63  203  Aggersbøl Kattja Daniella  2007  SLANGERUP  0764AM  25 m  1:23.08   
64  202  Kjærsgaard Jasmin  2006  SLANGERUP  0682AF  25 m  1:23.22   
65  103  Luc Vicky  2007  KSLS  AJ6607  50 m  1:23.67   
66  394  Kristensen Katrine G.  2005  HELSINGØR  0576AI  25 m  1:23.90   
67  116  Wahlund Isabella  2006  KSLS  AT9406  50 m  1:24.00   
68  347  Rasmussen Maria Kjer  2007  HOVEDSTAD  0728AA  25 m  1:24.29   
69  570  Parkhøi Rikke  2006  HVIDOVRE  0626AC  25 m  1:24.79   
70  199  Gydesen Liva  2005  LAKSEN  0568AZ  25 m  1:24.94   
71  442  Skjøth-Rasmussen Ulrikke  2007  HELSINGØR  0704AD  50 m  1:25.02   
72  76  Lewinsky Karoline Dahl  2006  HERLEV  0642AK  25 m  1:25.28   
73  285  Nissen Nina Katrine N.  2006  LYNGBY  0656AJ  25 m  1:25.31   
74  396  Martinsen Filippa  2005  HELSINGØR  0524AO  50 m  1:25.45   
75  339  Høyer Astrid  2007  HOVEDSTAD  0792AB  50 m  1:25.77   
76  365  Lyngfeldt Arendse Arrild  2006  HILLERØD  0648AG  50 m  1:25.83   
77  299  Britze Astrid Hjuler  2006  HØRSHOLM  0684AE  25 m  1:25.86   
78  306  El-Nagdy Isabella  2005  HØRSHOLM  0526AY  25 m  1:26.34   
79  435  Kanstrup-Clausen Lucca  2006  HELSINGØR  0662AH  50 m  1:26.46   
80  93  Gulin Novalie  2006  KSLS  AS9806  50 m  1:26.54   
81  478  Hasling Sofie Wettendorff  2007  FR.VÆRK  0782AN  25 m  1:26.78   
82  302  Dommer Emilie  2007  HØRSHOLM  0706AF  25 m  1:26.79   
83  33  Appel Line  2007  FR.SUND  0778AG  25 m  1:26.97   
84  526  Frederiksen Sandra Bünsov  2007  VEST  0766AC  25 m  1:27.12   
85  584  Svendsen Angela Bang  2008  HVIDOVRE  0832AA  25 m  1:27.12   
86  562  Olsen Gry Emilie Kudsk  2005  HVIDOVRE  0552AK  25 m  1:27.27   
87  352  Jacoby Vigga  2007  HOVEDSTAD  0782AE  50 m  1:27.87   
88  438  Vejlby Olga  2006  HELSINGØR  0622AP  50 m  1:27.91   
89  345  Olesen Karla Hebeltoft  2007  HOVEDSTAD  0712AG  25 m  1:28.23   
90  343  Philip Julie  2007  HOVEDSTAD  0742AC  50 m  1:28.73   
91  509  Højsteen Agnes  2007  VEST  0714AE  25 m  1:29.30   
92  531  Bygum Anna Blom  2006  VEST  0682AI  25 m  1:29.67   
93  315  Hjortshøj Thilde  2006  HØRSHOLM  0648AO  50 m  1:29.98   
94  314  Mourier Victoria Haslund  2007  HØRSHOLM  0704AC  25 m  1:30.12   
95  69  Jensen Frederikke Fisker  2006  HERLEV  0678AM  25 m  1:30.31   
96  576  Andersen Nicoline Mørch  2005  HVIDOVRE  0534AL  25 m  1:30.48   
97  512  Kobbernagel Freja  2008  VEST  0806AD  25 m  1:32.67   
98  533  Usinger Laika  2006  VEST  0636AV  25 m  1:32.86   
99  301  Sederholm Clara Katharina  2006  HØRSHOLM  0634AJ  50 m  1:33.25   
100  94  Gustafsson Johanna  2005  KSLS  BI3205  50 m  1:33.57   
101  298  Bruun-Møller Anna  2007  HØRSHOLM  0746AI  50 m  1:34.05   
102  167  Sivtoft Tyra  2006  SK LÖDDE  AF0406  50 m  1:36.21   
103  297  Søndergaard Amalie Rose  2006  HØRSHOLM  0618AF  25 m  1:36.38   
104  495  Boesgaard Natasja  2007  FR.VÆRK  0728AC  25 m  1:36.71   
105  363  Lythcke Amalie  2006  HILLERØD  0686AT  50 m  1:38.07   
106  228  Attrup Emma  2007  SLAGELSE  0748AL  25 m  1:38.08   
107  427  Bay-Jensen Anna  2006  HELSINGØR  0618AR  50 m  1:38.32   
108  144  Berg Vilda  2007  SK LÖDDE  AC9407  50 m  1:38.46   
109  54  Skov Lilja  2007  FR.SUND  0708AP  25 m  1:38.66   
110  231  Kjeldsen Silje Juul  2008  SLAGELSE  0826AG  50 m  1:39.09   
111  488  Christensen Patricia  2007  FR.VÆRK  0794AI  25 m  1:39.82   
112  581  Raagefelt Wilma E L  2008  HVIDOVRE  0814AD  25 m  1:40.94   
113  523  Otzen Merle  2008  VEST  0856AH  25 m  1:42.01   
114  158  Keldebäk Julia  2005  SK LÖDDE  BG2405  50 m  1:42.78   
115  39  Eg Kornelia  2008  FR.SUND  0888AC  25 m  1:43.59   
116  229  Rosenstand Alberte  2007  SLAGELSE  0788AK  25 m  1:45.19   
117  582  Raagefelt Rosa Viola My  2007  HVIDOVRE  0788AF  25 m  1:46.08   
118  36  Cederlund Nicoline B.  2007  FR.SUND  0724AF  25 m  1:46.62   
119  486  Svingel Nicoline  2008  FR.VÆRK  0856AL  25 m  1:48.17   
120  230  Sams Amalie  2007  SLAGELSE  0768AK  25 m  1:49.51   
121  516  Murphy Ila  2007  VEST  0748AJ  25 m  1:50.23   
122  514  Bjørneboe Hannah  2007  VEST  0712AN  25 m  1:52.59   
123  520  Yri Liva  2008  VEST  0852AF  25 m  1:55.10   
124  35  Asmussen Merle  2006  FR.SUND  0626AL  25 m  1:55.78   
125  580  Lintrup Zeline Helsen  2007  HVIDOVRE  0744AC  25 m  1:59.26   
126  53  Ryberg Liv Emilie  2007  FR.SUND  0738AQ  50 m     
127  156  Gillerfors Vilma  2006  SK LÖDDE  BB2206  50 m     
128  168  Sjögren Eleonora  2006  SK LÖDDE  AW9206  50 m     
129  586  Handberg Mathilde Fogelberg  2005  HVIDOVRE  0504BC  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  07:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark