2019-08-19   10:34:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Kronborg Open 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 9
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer  Indledende (8) 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
309  Mille Dige From  2004  0438AW  HØRSHOLM    50m  35.38 
86  Alice Carlqvist-Seger  2004  AJ9404  KSLS    50m  34.84 
566  Laura Sonne Steen  2004  0408AV  HVIDOVRE    50m  34.87 
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
409  Mathilde Syberg Glud  2004  0492AV  HELSINGØR    50m  33.32 
595  Emilie Paus  2002    Oslo IL    50m  32.67 
362  Amalie Klitten  2004  0448BA  HILLERØD    50m  31.84 
22  Line Thode Møller  2004  0424AU  FARUM    50m  31.36 
388  Emma Clausen  2003  0374AW  HELSINGØR    50m  31.48 
386  Emma F. Rouse  2004  0412AJ  HELSINGØR    50m  32.00 
620  Mathilde Emilie K. Larsen  2002  0288AP  HILLERØD    50m  32.80 
573  Caja Cederblad Larsen  2004  0442BD  HVIDOVRE    25m  34.31 

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
295  Kaya Vennick Haugbølle  2004  0418AB  HØRSHOLM    50m  31.21 
404  Kristine G. Skjærbæk  2004  0442AO  HELSINGØR    25m  31.02 
382  Ellen A. Skov  2003  0328AW  HELSINGØR    50m  30.50 
541  Anne Sofie Devantier  2004  0406AG  HVIDOVRE    50m  30.40 
Josephine Gribsvad  2003  0384AR  HILLERØD    50m  30.44 
403  Ida Sophie Hinsch Olsen  2004  0432AU  HELSINGØR    50m  30.91 
19  Mia Krüger  2002  0224AG  FARUM    50m  31.15 
482  Ida Lund Järund  2003  0316AO  FR.VÆRK    50m  31.35 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
412  Helena Hvid Hansen  2001  0186AR  HELSINGØR    50m  30.35 
385  Cornelia Vámosi  2004  0466AE  HELSINGØR    25m  30.18 
358  Frida Uldall  2003  0364AJ  HILLERØD    50m  29.88 
263  Frederikke Elster  2004  0404AY  LYNGBY    25m  29.62 
420  Olivia Ida Madsen  2003  0404AF  HELSINGØR    25m  29.65 
591  Pauline Hellesø Eriksen  2001    Oslo IL    50m  30.08 
593  Bingying Liu  2002    Oslo IL    50m  30.21 
618  Ida Hebeltoft  2003  0378AD  HERLEV    50m  30.37 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Sarah Sejr Aagaard  2000  0048AF  FARUM    50m  29.36 
294  Martha Hjuler Britze  2004  0488AC  HØRSHOLM    50m  29.27 
507  Stine Eskebo Nielsen  2001  0156AB  VEST    25m  29.06 
15  Simone Jørgensen  1999  9928AN  FARUM    50m  28.95 
356  Ulrikke Veje  2002  0258AK  HILLERØD    50m  29.03 
597  Maria Rølland  1998    Oslo IL    50m  29.08 
57  Ida Lykke Wennicke  2001  0118AU  FR.SUND    25m  29.28 
215  Matilde Mantzius Mosegård  2003  0378AA  SLAGELSE    25m  29.46 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
592  Cecilie Klingenberg  2000    Oslo IL    50m  28.80 
551  Silja Nielsdóttir Hansen  2001  0104AT  HVIDOVRE    25m  28.47 
216  Sofie Nielsen  2001  0198AF  SLAGELSE    25m  28.04 
418  Mathilde Menck Nielsen  2002  0246AC  HELSINGØR    25m  26.79 
28  Stine Saaby Schmidt  2002  0258AI  FARUM    50m  27.53 
421  Pil Sylvander  2003  0386AN  HELSINGØR    25m  28.26 
11  Maya Ehlers Hansen  2004  0432AI  FARUM    50m  28.72 
109  Anna-Luisa Permarker  2002  AH1401  KSLS    25m  28.88 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
355  Johanne Baes Aaholst  2004  0454AE  HILLERØD    25m  28.79 
506  Caroline Wiuff Jensen  2004  0492AD  VEST    50m  28.33 
544  Frederikke Mertins  2000  0014AE  HVIDOVRE    50m  27.91 
411  Freja Stenbækgård  2003  0306AJ  HELSINGØR    25m  26.30 
29  Sophie Amalie Schøn  1999  9952AB  FARUM    50m  27.47 
415  Linnea Hietala  2004  0442AE  HELSINGØR    50m  28.21 
504  Emma Vega Thorsen  2004  0402AH  VEST    25m  28.66 
32  Sille Andersen  2003  0312AS  FR.SUND    25m  28.88 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
354  Ida Zeiler Terkildsen  2004  0494AD  HILLERØD    25m  28.79 
590  Julie Fornasari  2003    Oslo IL    50m  28.32 
484  Kaja Aunstrup  1998  9846AD  FR.VÆRK    25m  27.85 
182  Julie Kepp Jensen  2000  0042AA  JYLLINGE    25m  24.17 
417  Mathilde Maria Thorsen  2004  0484AI  HELSINGØR    50m  27.32 
214  Regitze Gotthard  2002  0228AA  SLAGELSE    50m  28.12 
410  Freja A. Skov  2000  0078AA  HELSINGØR    50m  28.53 
26  Carolina Sahl Rasmussen  2001  0126AB  FARUM    50m  28.88 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark