2019-06-24   11:07:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Kronborg Open 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 4
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer  Indledende (6) 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
292  Carl-Johan Bødtker  2003  0321AN  HØRSHOLM    25m  35.19 
558  Xander Pontoppidan  2003  0353AD  HVIDOVRE    50m  33.01 
105  Herman Modig  2003  AC3903  KSLS    25m  33.12 
               
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
359  Sebastian Ejdesgaard  2001  0181AO  HILLERØD    50m  31.72 
296  Marcus Elkjær Samson  2003  0319AG  HØRSHOLM    25m  31.11 
419  Oliver Bak Jensen  2002  0257AT  HELSINGØR    50m  30.34 
220  Elias Rought  2003  0359AF  SLAGELSE    25m  30.09 
605  Noah Lockhart  2003    Oslo IL    50m  30.25 
89  Tomislav Corluka  2003  AC7703  KSLS    25m  30.52 
389  Julius Højgaard Allin  2003  0361AN  HELSINGØR    50m  31.26 
108  Oliver Pavkovic  2001  AW9701  KSLS    25m  31.75 

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
384  Alexander Stærkær  2002  0287AN  HELSINGØR    25m  29.47 
559  Mads Lind  2002  0255AI  HVIDOVRE    50m  29.13 
503  Tobias Davidsen  2003  0329AD  VEST    50m  29.00 
413  Johan Heeno Rasmussen  2002  0259AG  HELSINGØR    50m  28.88 
99  Joel Johnsson  2000  AT0500  KSLS    25m  28.98 
470  Asger Johansen  2003  0395AE  GSK    50m  29.01 
469  Oskar Skov Grell  2002  0217AC  GSK    50m  29.17 
603  Harald Straume  2001    Oslo IL    50m  29.89 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
113  Ahmed Sadoon  2002  AH2902  KSLS    25m  28.05 
599  Joshua Welschof  1999    Oslo IL    50m  27.46 
594  Marius Nygaard  1997    Oslo IL    50m  26.73 
588  Sigurd Holten Bøen  1997    Oslo IL    50m  24.85 
550  Oliver Jacobsen  1997  9781AQ  HVIDOVRE    50m  25.71 
422  Thorvald Bomholt Larsen  2003  0389AL  HELSINGØR    25m  27.29 
390  Lucas Hoffmann  2000  0085AO  HELSINGØR    25m  27.88 
16  Lars Reber Knudsen  2003  0365AR  FARUM    50m  28.82 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
556  Oscar Cleemann  2003  0349AH  HVIDOVRE    25m  28.00 
416  Lucas Burmester  2002  0237AK  HELSINGØR    25m  27.41 
606  Adam Fedorcsak  2001    Oslo IL    50m  26.54 
141  Jesper Björk  1993  AU5793  HS    25m  23.70 
414  Julius Munk  2000  0055AA  HELSINGØR    50m  25.28 
500  Asbjørn Floor-Bøjden  2002  0277AI  VEST    50m  27.04 
391  Emil Tönshoff  2000  0097AL  HELSINGØR    25m  27.69 
602  Magnus Belsvik  2002    Oslo IL    50m  28.38 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
548  Mads Haugård Hansen  2000  0059AH  HVIDOVRE    50m  27.99 
505  Frederik Emil Bækgaard  2002  0299AI  VEST    50m  27.33 
499  Lars Thor Sørensen  1999  9935AL  VEST    50m  26.27 
142  Christoffer Carlsen  1992  AM1192  HS    25m  23.59 
423  Villads Bomholt Larsen  2001  0137AM  HELSINGØR    25m  25.15 
213  Jonas Hansen  2001  0123AH  SLAGELSE    50m  26.99 
607  Bengt Vang  1999    Oslo IL    50m  27.58 
557  Owais Hamid  2000  0077AP  HVIDOVRE    50m  28.14 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark