Startliste for Kronborg Open 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 21
|
Stævne navn |
Kronborg Open 2019 |
|
Udskriftsdato |
03 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
08:16 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 21, 100m Frisvømning Damer |
Indledende (7) |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
86 |
2 |
Alice Carlqvist-Seger |
2004 |
AJ9404 |
KSLS |
|
50m |
1:19.19 |
159 |
3 |
Tilde Klehn |
2004 |
AY8804 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:15.72 |
375 |
4 |
Lise Elton Jokumsen |
2004 |
0482AZ |
HILLERØD |
|
50m |
1:12.19 |
566 |
5 |
Laura Sonne Steen |
2004 |
0408AV |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:15.44 |
409 |
6 |
Mathilde Syberg Glud |
2004 |
0492AV |
HELSINGØR |
|
50m |
1:16.44 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
595 |
1 |
Emilie Paus |
2002 |
|
Oslo IL |
|
50m |
1:10.26 |
404 |
2 |
Kristine G. Skjærbæk |
2004 |
0442AO |
HELSINGØR |
|
50m |
1:09.31 |
494 |
3 |
Maja Hallberg Langkilde |
2004 |
0498AL |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:08.62 |
263 |
4 |
Frederikke Elster |
2004 |
0404AY |
LYNGBY |
|
25m |
1:07.22 |
295 |
5 |
Kaya Vennick Haugbølle |
2004 |
0418AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:08.17 |
362 |
6 |
Amalie Klitten |
2004 |
0448BA |
HILLERØD |
|
25m |
1:08.81 |
543 |
7 |
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
0498AI |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:10.16 |
386 |
8 |
Emma F. Rouse |
2004 |
0412AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
1:11.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
593 |
1 |
Bingying Liu |
2002 |
|
Oslo IL |
|
50m |
1:06.89 |
591 |
2 |
Pauline Hellesø Eriksen |
2001 |
|
Oslo IL |
|
50m |
1:06.80 |
482 |
3 |
Ida Lund Järund |
2003 |
0316AO |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:06.14 |
420 |
4 |
Olivia Ida Madsen |
2003 |
0404AF |
HELSINGØR |
|
50m |
1:05.56 |
358 |
5 |
Frida Uldall |
2003 |
0364AJ |
HILLERØD |
|
50m |
1:05.65 |
247 |
6 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
0428AK |
BIRKERØD |
|
50m |
1:06.47 |
8 |
7 |
Sarah Holm Clausen |
2004 |
0486AG |
FARUM |
|
50m |
1:06.86 |
387 |
8 |
Amalie Kolstrup-Timm |
2003 |
0314AK |
HELSINGØR |
|
50m |
1:06.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
32 |
1 |
Sille Andersen |
2003 |
0312AS |
FR.SUND |
|
25m |
1:05.18 |
485 |
2 |
Luna Trojlsgaard |
2004 |
0482AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:04.39 |
57 |
3 |
Ida Lykke Wennicke |
2001 |
0118AU |
FR.SUND |
|
25m |
1:03.94 |
15 |
4 |
Simone Jørgensen |
1999 |
9928AN |
FARUM |
|
50m |
1:03.90 |
26 |
5 |
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
0126AB |
FARUM |
|
50m |
1:03.90 |
109 |
6 |
Anna-Luisa Permarker |
2002 |
AH1401 |
KSLS |
|
50m |
1:04.34 |
504 |
7 |
Emma Vega Thorsen |
2004 |
0402AH |
VEST |
|
50m |
1:04.59 |
618 |
8 |
Ida Hebeltoft |
2003 |
0378AD |
HERLEV |
|
50m |
1:05.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
542 |
1 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
0104AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:03.18 |
215 |
2 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:01.99 |
506 |
3 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
50m |
1:00.94 |
484 |
4 |
Kaja Aunstrup |
1998 |
9846AD |
FR.VÆRK |
|
25m |
59.65 |
216 |
5 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
25m |
59.95 |
590 |
6 |
Julie Fornasari |
2003 |
|
Oslo IL |
|
50m |
1:01.27 |
356 |
7 |
Ulrikke Veje |
2002 |
0258AK |
HILLERØD |
|
25m |
1:02.38 |
11 |
8 |
Maya Ehlers Hansen |
2004 |
0432AI |
FARUM |
|
50m |
1:03.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
381 |
1 |
Ulrikke Juul Søeborg |
2003 |
0366AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:02.73 |
294 |
2 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
0488AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:01.74 |
549 |
3 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
0392AG |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:00.13 |
418 |
4 |
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
0246AC |
HELSINGØR |
|
50m |
58.80 |
411 |
5 |
Freja Stenbækgård |
2003 |
0306AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
59.87 |
28 |
6 |
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
0258AI |
FARUM |
|
50m |
1:01.20 |
596 |
7 |
Katinka Rossebø |
1999 |
|
Oslo IL |
|
50m |
1:02.32 |
412 |
8 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
0186AR |
HELSINGØR |
|
50m |
1:03.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
421 |
1 |
Pil Sylvander |
2003 |
0386AN |
HELSINGØR |
|
50m |
1:02.43 |
415 |
2 |
Linnea Hietala |
2004 |
0442AE |
HELSINGØR |
|
50m |
1:01.61 |
120 |
3 |
Elin Johannesson |
1999 |
AM4299 |
LANDSKRONA |
|
25m |
59.96 |
3 |
4 |
Magdalena Kuras |
1988 |
AR9288 |
SK TRITON |
|
50m |
56.47 |
417 |
5 |
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
0484AI |
HELSINGØR |
|
50m |
59.77 |
29 |
6 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
FARUM |
|
50m |
1:01.11 |
410 |
7 |
Freja A. Skov |
2000 |
0078AA |
HELSINGØR |
|
50m |
1:02.21 |
507 |
8 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
0156AB |
VEST |
|
25m |
1:03.34 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
03 marts 2019 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:16 |
|