2019-08-22   05:24:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Kronborg Open 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 129
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  03 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  08:16   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
 
Løb 129, 100m Butterfly Herrer  Finaler (7) 
Sponsor: SportDirect Helsingør 
 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
152  Tim Edelberg  2007  AB1507  SK LÖDDE    50m  1:56.99 
239  Magnus Tullberg  2005  0593AD  BIRKERØD    50m  1:34.89 
281  Mathias Hemmingsen  2007  0731AG  LYNGBY    25m  1:32.83 
41  Loui Krag  2007  0793AD  FR.SUND    25m  1:30.70 
259  William Leander Agerskov  2004  0411AK  ALLERØD    25m  1:32.45 
268  Alexander Hartvigsen  2006  0661AL  LYNGBY    25m  1:33.22 
283  Max Bendixen  2007  0745AI  LYNGBY    50m  1:38.82 
316  Noah El-Nagdy  2007  0707AJ  HØRSHOLM    50m   

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
611  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007  0727AA  HOVEDSTAD    50m  1:27.91 
519  Josef Shukri  2006  0653AD  VEST    25m  1:24.00 
344  Karl Korfix Barlebo  2006  0641AC  HOVEDSTAD    25m  1:23.51 
25  Cornelius Olsen  2005  0515AD  FARUM    50m  1:22.96 
165  Ted Nilsson  2006  AE7106  SK LÖDDE    50m  1:23.19 
341  Halfdan Dahl Jespersen  2006  0623AB  HOVEDSTAD    50m  1:23.65 
49  Mads Bantz Nielsen  2004  0465AK  FR.SUND    25m  1:25.65 
571  Viktor Bernstein  2006  0639AI  HVIDOVRE    50m  1:29.21 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
244  Villads Arfelt  2004  0417AL  BIRKERØD    25m  1:19.61 
50  Bertram Olesen  2005  0509AK  FR.SUND    25m  1:19.40 
75  Sofus Norby Larsson  2004  0431AR  HERLEV    50m  1:19.25 
63  Mathias Toft Cortsen  2005  0585AI  HERLEV    25m  1:18.38 
256  Malthe Funk Larsen  2005  0577AB  ALLERØD    50m  1:18.74 
521  Magnus Rasmussen  2006  0675AD  VEST    50m  1:19.26 
254  Mads Naver  2004  0405AH  ALLERØD    50m  1:19.53 
90  Gabriel Ekelund  2006  AI7906  KSLS    50m  1:22.14 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
525  Rodi Cetinkaya  2006  0651AH  VEST    25m  1:17.95 
258  Victor Bornemann  2004  0489AD  ALLERØD    25m  1:15.64 
336  Lukas Holger Pihl Holst  2004  0443AS  HOVEDSTAD    50m  1:15.26 
340  Gustav Steen Andersen  2006  0689AA  HOVEDSTAD    50m  1:14.96 
138  Andreas Eriksen Tankmar  2004  0471AE  KVIK    50m  1:14.98 
242  Oscar Boyer  2004  0429AD  BIRKERØD    25m  1:15.62 
271  Andreas Hammer Dohn  2006  0659AC  LYNGBY    25m  1:17.22 
564  Marius Kjær Hoelgaard  2004  0445AD  HVIDOVRE    50m  1:18.25 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
38  Victor Dyrhauge  2004  0407AJ  FR.SUND    50m  1:13.32 
58  Lau Lykke Wennicke  2004  0403AF  FR.SUND    25m  1:12.20 
95  Felix Jönsson  2004  AV2304  KSLS    50m  1:10.50 
62  Jeppe Bayer Christensen  2005  0581AD  HERLEV    50m  1:09.69 
266  Michael Halck  2004  0495AD  LYNGBY    50m  1:09.70 
205  Emil Schmidt  2006  0695AA  SLANGERUP    25m  1:11.50 
481  Alexander Asmussen  2004  0417AG  FR.VÆRK    25m  1:12.38 
237  Jonathan Beck  2004  0497AA  BIRKERØD    50m  1:14.63 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
335  Troels Fode  2004  0435AG  HOVEDSTAD    25m  1:09.37 
173  Anton Witzell  2004  AC4904  SK LÖDDE    50m  1:08.74 
474  Anders Thøgersen  2005  0527AE  GSK    25m  1:07.82 
331  Sebastian Greisen  2004  0487AD  HOVEDSTAD    25m  1:07.55 
238  Mads Liechti  2004  0491AN  BIRKERØD    50m  1:07.69 
257  Theodor Wernberg Løvgreen  2005  0509AB  ALLERØD    25m  1:08.58 
243  Tobias Rosengaard  2005  0511AB  BIRKERØD    25m  1:09.32 
255  Magnus Løfquist  2005  0513AB  ALLERØD    25m  1:09.64 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
265  Kasper Thorn  2004  0401AH  LYNGBY    50m  1:06.59 
48  Lucas Nielsen  2004  0403AO  FR.SUND    25m  1:03.86 
245  William Ølshøj  2004  0415AC  BIRKERØD    25m  1:01.45 
322  Jet Li Fuhrmann  2004  0487AJ  HOVEDSTAD    25m  59.01 
408  Valdemar Menck Nielsen  2005  0577AC  HELSINGØR    50m  59.90 
333  Tobias Gammelvind  2004  0437AD  HOVEDSTAD    25m  1:02.42 
66  Gabriel Elmedyb  2004  0485AG  HERLEV    50m  1:06.49 
232  Alexander Vergereau  2004  0447AA  BIRKERØD    50m  1:06.82 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark