Program for Järfälla Nationella 2019
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
200m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
V/I Larmmontage AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
21 |
|
Robin Hanson |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AA2701 |
50m |
1:48.14 |
|
|
|
|
|
2 |
390 |
|
Daniel Räisänen |
Täby Sim |
1999 |
AE0199 |
50m |
1:57.18 |
|
|
|
|
|
3 |
263 |
|
Adam Karlsson |
Spårvägen Simförening |
2000 |
AK5900 |
50m |
1:57.82 |
|
|
|
|
|
4 |
449 |
|
Felix Bengs-Stattin |
Umeå Simsällskap |
2002 |
AD4702 |
50m |
1:58.59 |
|
|
|
|
|
5 |
543 |
|
Simon Brandt |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AJ4700 |
50m |
1:59.23 |
|
|
|
|
|
6 |
451 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AA9303 |
50m |
2:00.10 |
|
|
|
|
|
7 |
545 |
|
Martin Melinder |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AG1301 |
50m |
2:01.25 |
|
|
|
|
|
8 |
508 |
|
Hugo Stenskepp |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AI6303 |
25m |
2:01.86 |
|
|
|
|
|
9 |
266 |
|
Jonas Malmring |
Spårvägen Simförening |
2001 |
AO1701 |
50m |
2:01.89 |
|
|
|
|
|
10 |
269 |
|
Gustav Henriksen |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AM1702 |
50m |
2:01.93 |
|
|
|
|
|
11 |
28 |
|
Rasmus Hanson |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AB1303 |
50m |
2:03.06 |
|
|
|
|
|
12 |
24 |
|
Elias Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AE9901 |
50m |
2:03.07 |
|
|
|
|
|
13 |
25 |
|
Linus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AH3701 |
50m |
2:04.40 |
|
|
|
|
|
14 |
214 |
|
Elias Nordgren |
Sala Simsällskap |
2001 |
AE2101 |
50m |
2:05.04 |
|
|
|
|
|
15 |
342 |
|
Henry Plavans |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AB6105 |
25m |
2:05.67 |
|
|
|
|
|
16 |
220 |
|
Marcus Johnsson |
Sala Simsällskap |
2002 |
AN2502 |
50m |
2:05.81 |
|
|
|
|
|
17 |
334 |
|
Mattias Kvist |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AB5503 |
50m |
2:06.00 |
|
|
|
|
|
18 |
217 |
|
Jonathan Douib |
Sala Simsällskap |
2000 |
AS8100 |
50m |
2:06.48 |
|
|
|
|
|
19 |
612 |
|
Kalle Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AK8901 |
50m |
2:06.49 |
|
|
|
|
|
20 |
467 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
50m |
2:06.70 |
|
|
|
|
|
21 |
395 |
|
Wilhelm Muzikants |
Täby Sim |
2001 |
AJ2901 |
50m |
2:06.82 |
|
|
|
|
|
22 |
113 |
|
Elliot Fielder |
Motala Simsällskap |
2003 |
AD2303 |
50m |
2:07.12 |
|
|
|
|
|
23 |
114 |
|
Henrik Eriksson |
Motala Simsällskap |
2002 |
AJ6902 |
50m |
2:07.18 |
|
|
|
|
|
24 |
279 |
|
Jesper Holmström |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AO4903 |
50m |
2:07.47 |
|
|
|
|
|
25 |
615 |
|
Leo Jakobsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AG4302 |
50m |
2:07.61 |
|
|
|
|
|
26 |
588 |
|
Max Fahlén |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM1101 |
50m |
2:07.83 |
|
|
|
|
|
27 |
524 |
|
Jesper Granath |
Wisby Simsällskap |
2002 |
AM5902 |
50m |
2:08.14 |
|
|
|
|
|
28 |
1 |
|
Martin Schön |
Bollnäs Simsällskap |
2003 |
AJ9703 |
25m |
2:08.31 |
|
|
|
|
|
29 |
561 |
|
Ivar Simonsson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AO9502 |
50m |
2:08.79 |
|
|
|
|
|
30 |
563 |
|
Christopher Lindholm |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AQ1702 |
50m |
2:08.96 |
|
|
|
|
|
31 |
589 |
|
Gellert Szabo |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM6901 |
50m |
2:09.41 |
|
|
|
|
|
32 |
513 |
|
Jacob Baxmann |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AP2103 |
50m |
2:09.92 |
|
|
|
|
|
33 |
614 |
|
Johan Hennert |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AL6901 |
50m |
2:09.94 |
|
|
|
|
|
34 |
425 |
|
Erik Åstrand |
Täby Sim |
2003 |
AO2903 |
50m |
2:10.89 |
|
|
|
|
|
35 |
265 |
|
Herman Nilsson |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AH7702 |
50m |
2:11.26 |
|
|
|
|
|
36 |
194 |
|
Jonathan Hiltonsson |
Njurunda Simsällskap |
2000 |
AH1300 |
50m |
2:11.48 |
|
|
|
|
|
37 |
26 |
|
Hugo Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AH9701 |
50m |
2:11.53 |
|
|
|
|
|
38 |
540 |
|
Anton Widholm |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AE6199 |
50m |
2:11.57 |
|
|
|
|
|
39 |
36 |
|
Sid Lundgren |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AF2303 |
50m |
2:12.20 |
|
|
|
|
|
40 |
352 |
|
Theodor Fridh |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT3302 |
50m |
2:12.81 |
|
|
|
|
|
41 |
157 |
|
Malte Haargaard |
Simklubben Neptun |
2003 |
AP2703 |
50m |
2:13.13 |
|
|
|
|
|
42 |
40 |
|
John Zetterqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AH6504 |
50m |
2:13.18 |
|
|
|
|
|
43 |
555 |
|
William Lernå |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AF4102 |
50m |
2:13.35 |
|
|
|
|
|
44 |
400 |
|
Axel Nordén |
Täby Sim |
2001 |
AO3301 |
50m |
2:13.59 |
|
|
|
|
|
45 |
165 |
|
Isak Wallström-Blomgren |
Simklubben Neptun |
2003 |
AQ9303 |
50m |
2:14.02 |
|
|
|
|
|
46 |
458 |
|
Andreas Savin |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AG9503 |
50m |
2:16.31 |
|
|
|
|
|
47 |
505 |
|
Emil Svensson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AK2302 |
50m |
2:16.46 |
|
|
|
|
|
48 |
515 |
|
Eskil Ramäng |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AM6104 |
50m |
2:16.54 |
|
|
|
|
|
49 |
274 |
|
Arvid Styrman |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AQ2502 |
50m |
2:16.58 |
|
|
|
|
|
50 |
273 |
|
Jannis Siotis |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AL3303 |
50m |
2:16.70 |
|
|
|
|
|
51 |
475 |
|
Danny Simaleza |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AE4905 |
50m |
2:17.21 |
|
|
|
|
|
52 |
591 |
|
Per Granlund |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AH9502 |
50m |
2:17.37 |
|
|
|
|
|
53 |
526 |
|
Elias Lyth |
Wisby Simsällskap |
2004 |
AO8504 |
50m |
2:17.70 |
|
|
|
|
|
54 |
424 |
|
Simon Seel |
Täby Sim |
2003 |
AO0903 |
50m |
2:17.94 |
|
|
|
|
|
55 |
552 |
|
Theodor Sköld |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AJ1701 |
50m |
2:18.20 |
|
|
|
|
|
56 |
566 |
|
Linus Areblad |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AI9504 |
50m |
2:18.26 |
|
|
|
|
|
57 |
208 |
|
Mattias Gillgren |
Njurunda Simsällskap |
2003 |
AR0303 |
50m |
2:18.37 |
|
|
|
|
|
58 |
294 |
|
Nils Backlund |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AX9302 |
50m |
2:18.42 |
|
|
|
|
|
59 |
229 |
|
Johan Allberg |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
AH7502 |
50m |
2:18.76 |
|
|
|
|
|
60 |
621 |
|
Marcus Larsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AM0903 |
50m |
2:18.76 |
|
|
|
|
|
61 |
333 |
|
Liam Björklund |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AB6503 |
50m |
2:18.97 |
|
|
|
|
|
62 |
474 |
|
Lukas Höglund |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK0904 |
50m |
2:19.66 |
|
|
|
|
|
63 |
67 |
|
Markus Sandh |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AZ1302 |
50m |
2:19.79 |
|
|
|
|
|
64 |
598 |
|
Peter Khabarov |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AM6302 |
50m |
2:20.75 |
|
|
|
|
|
65 |
611 |
|
Isac Böschen |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AF3102 |
50m |
2:22.55 |
|
|
|
|
|
66 |
282 |
|
Aron Alexanderson |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AT0103 |
50m |
2:22.76 |
|
|
|
|
|
67 |
405 |
|
Karl Lingham |
Täby Sim |
2002 |
AM0502 |
50m |
2:23.18 |
|
|
|
|
|
68 |
567 |
|
Ragnar Simonsson |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AM1904 |
50m |
2:24.11 |
|
|
|
|
|
69 |
60 |
|
Henry Israelsson |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AK9706 |
50m |
2:24.17 |
|
|
|
|
|
70 |
160 |
|
Uno Härmark |
Simklubben Neptun |
2005 |
AD8705 |
50m |
2:24.55 |
|
|
|
|
|
71 |
222 |
|
Max Antonsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AG6304 |
50m |
2:25.81 |
|
|
|
|
|
72 |
600 |
|
Tom Dijkhuizen |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AH5703 |
50m |
2:26.44 |
|
|
|
|
|
73 |
594 |
|
Gustaf Walldén |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AE8503 |
50m |
2:26.92 |
|
|
|
|
|
74 |
473 |
|
William Rismyhr |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK5104 |
50m |
2:26.98 |
|
|
|
|
|
75 |
295 |
|
Carl Malm |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AL7905 |
50m |
2:27.24 |
|
|
|
|
|
76 |
489 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AQ5305 |
25m |
2:27.64 |
|
|
|
|
|
77 |
209 |
|
Ludvig Utterström |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AM7304 |
50m |
2:28.36 |
|
|
|
|
|
78 |
296 |
|
Viktor Dahlberg |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AQ7105 |
50m |
2:30.82 |
|
|
|
|
|
79 |
9 |
|
Benjamin Poehler |
Danderyds Simförening |
2005 |
AN7905 |
50m |
2:32.69 |
|
|
|
|
|
80 |
423 |
|
Leo Güleryüz |
Täby Sim |
2006 |
AA4906 |
50m |
2:33.55 |
|
|
|
|
|
81 |
283 |
|
Einar Styrman |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH3305 |
50m |
2:33.90 |
|
|
|
|
|
82 |
56 |
|
Simon Söderberg |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AE9706 |
50m |
2:34.80 |
|
|
|
|
|
83 |
370 |
|
Isak Ekman |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AZ6904 |
50m |
2:34.81 |
|
|
|
|
|
84 |
66 |
|
Bilal Mustefa |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AW4304 |
25m |
2:34.83 |
|
|
|
|
|
85 |
442 |
|
Caspian Humble |
Täby Sim |
2005 |
AO6705 |
50m |
2:35.57 |
|
|
|
|
|
86 |
298 |
|
Aron Ekblad |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AU6505 |
50m |
2:36.34 |
|
|
|
|
|
87 |
419 |
|
Hugo Westholm |
Täby Sim |
2004 |
AI2904 |
50m |
2:37.57 |
|
|
|
|
|
88 |
386 |
|
Lowe Lundvall |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
AK8504 |
50m |
2:37.94 |
|
|
|
|
|
89 |
468 |
|
Rasmus Loklint |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD2105 |
50m |
2:40.50 |
|
|
|
|
|
90 |
50 |
|
Ludwig Skantz |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AE6705 |
50m |
2:41.66 |
|
|
|
|
|
91 |
116 |
|
Marcus Manninen |
Motala Simsällskap |
2004 |
AD1104 |
50m |
2:42.82 |
|
|
|
|
|
92 |
275 |
|
Markus Annas |
Spårvägen Simförening |
2004 |
AF1704 |
50m |
2:44.68 |
|
|
|
|
|
93 |
527 |
|
Karl Hedin |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AI9105 |
25m |
2:46.53 |
|
|
|
|
|
94 |
485 |
|
Ravi Parekh |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AL7705 |
50m |
2:49.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-15 23:00:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|