Program för Danish Open 2019 & DMJ-L 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Indledende mandag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
200m Frisvømning Damer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:57.61 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Birkerød S |
DEN |
Rom, Italien |
|
30-07-2009 |
|
|
|
1:59.91 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
Antwerpen, Belgien |
|
07-07-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
394 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
2:02.23 |
|
|
|
2002 |
0206AG |
|
|
|
|
2 |
216 |
|
Naya Modin Thomsen |
Køge Svømmeklub |
|
|
50m |
2:04.57 |
|
|
|
2003 |
0374AA |
|
|
|
|
3 |
564 |
|
Sofie Theophil Petersen |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
2:04.59 |
|
|
|
2003 |
0312AH |
|
|
|
|
4 |
235 |
|
Johanne Hingebjerg |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
2:06.01 |
|
|
|
2002 |
0298AA |
|
|
|
|
5 |
513 |
|
Liva Stjernholm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
2:06.95 |
|
|
|
2004 |
0486AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
426 |
|
Caroline Laursen |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0224AW |
50m |
2:06.97 |
|
|
|
|
|
7 |
144 |
|
Julie K Rose |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0324AL |
50m |
2:07.54 |
|
|
|
|
|
8 |
63 |
|
Victoria Haahr Pallesen |
Aalborg Svømmeklub |
2002 |
0226AC |
50m |
2:07.65 |
|
|
|
|
|
9 |
484 |
|
Tine Petersen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0304AO |
50m |
2:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
535 |
|
Thea Søe Bach |
Thisted Svømmeklub |
2002 |
0222AD |
50m |
2:08.78 |
|
|
|
|
|
11 |
628 |
|
My Phuong Bui |
H2Odense |
2003 |
0322AS |
50m |
2:09.09 |
|
|
|
|
|
12 |
255 |
|
Emilie Krog |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0224AU |
50m |
2:09.13 |
|
|
|
|
|
13 |
65 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
Aalborg Svømmeklub |
2002 |
0246AQ |
50m |
2:09.77 |
|
|
|
|
|
14 |
198 |
|
Sofia Norre Bendt |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0316AG |
50m |
2:09.82 |
|
|
|
|
|
15 |
261 |
|
Sofie Maagøe |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0366AA |
50m |
2:10.12 |
|
|
|
|
|
16 |
124 |
|
Thea Blomsterberg |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0272AC |
50m |
2:10.23 |
|
|
|
|
|
17 |
182 |
|
Martha Bjerg |
Lyseng IF |
2004 |
0454AK |
50m |
2:10.24 |
|
|
|
|
|
18 |
88 |
|
Lærke Schelde-Mollerup |
JGI Svømning |
2003 |
0358AB |
50m |
2:10.33 |
|
|
|
|
|
19 |
373 |
|
Michelle Mortensen |
Gladsaxe Svømmeklub |
2002 |
0274AH |
50m |
2:10.74 |
|
|
|
|
|
20 |
85 |
|
Kaya Fjeldsted Kristensen |
JGI Svømning |
2002 |
0232AJ |
50m |
2:10.79 |
|
|
|
|
|
21 |
555 |
|
Emilia C. R. Olsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0424AO |
50m |
2:10.97 |
|
|
|
|
|
22 |
558 |
|
Alberte Ehrenreich-Birn |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0382AJ |
50m |
2:11.16 |
|
|
|
|
|
23 |
129 |
|
Kajsa G. Christensen |
Sigma Swim Birkerød |
2004 |
0484AA |
50m |
2:11.25 |
|
|
|
|
|
24 |
393 |
|
Alberte V. Bisgaard |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0336AK |
50m |
2:11.34 |
|
|
|
|
|
25 |
596 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
Vest-Brøndby |
2004 |
0492AD |
50m |
2:11.45 |
|
|
|
|
|
26 |
453 |
|
Marie Christensen |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0272AI |
50m |
2:11.71 |
|
|
|
|
|
27 |
461 |
|
Josephine B. U. Danielsen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2003 |
0326AD |
50m |
2:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
336 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
Helsingør Svømmeklub |
2004 |
0484AI |
50m |
2:12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
602 |
|
Louise D. Liboriussen |
Viborg Svømme Klub |
2002 |
0242AV |
50m |
2:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
217 |
|
Caroline Gøttrup Bagge |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0322AB |
50m |
2:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
609 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2003 |
0362AL |
50m |
2:12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
323 |
|
Anna Wrist-Elkjær |
Herlev Svømning |
2003 |
0398AE |
50m |
2:12.83 |
|
|
|
|
|
33 |
435 |
|
Anna Pave Ottesen |
DeltaSwim |
2003 |
0338BD |
50m |
2:13.39 |
|
|
|
|
|
34 |
556 |
|
Thippe de Neergaard |
VAT Copenhagen-MK31 |
2003 |
0368AL |
50m |
2:13.49 |
|
|
|
|
|
35 |
470 |
|
Emilie Meng |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0318AC |
50m |
2:13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
330 |
|
Freja Stenbækgård |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0306AJ |
50m |
2:13.61 |
|
|
|
|
|
37 |
311 |
|
Johanne Baes Aaholst |
Hillerød Svømmeklub |
2004 |
0454AE |
50m |
2:13.67 |
|
|
|
|
|
38 |
165 |
|
Caroline Broholm |
Ringe Svømme Klub |
2003 |
0338AA |
50m |
2:13.90 |
|
|
|
|
|
39 |
148 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0314AB |
50m |
2:14.06 |
|
|
|
|
|
40 |
126 |
|
Maria Lund |
Sigma Swim Birkerød |
2003 |
0334AH |
50m |
2:14.09 |
|
|
|
|
|
41 |
307 |
|
Laura Fogh |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2003 |
0352AI |
50m |
2:14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
201 |
|
Fiona Andrea Have |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0402AG |
50m |
2:14.44 |
|
|
|
|
|
43 |
61 |
|
Mie Bidsted Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2003 |
0392AG |
50m |
2:14.70 |
|
|
|
|
|
44 |
445 |
|
Ane Kirstine Granild |
Agfs Svømmeafdeling |
2004 |
0412AP |
50m |
2:14.82 |
|
|
|
|
|
45 |
211 |
|
Line Nøhr Petersen |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0378AI |
50m |
2:15.05 |
|
|
|
|
|
46 |
483 |
|
Sarah Sirek Hansen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0352AB |
50m |
2:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
563 |
|
Ella Christiansen |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
2:15.61 |
|
|
|
2003 |
0366AK |
|
48 |
478 |
|
Mathilde Yde Munkebæk |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
2:17.14 |
|
|
|
2003 |
0386AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
481 |
|
Rebekka Giessing |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0364AE |
50m |
2:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
156 |
|
Sophie Grandjean |
Ringsted Svømme Klub |
2003 |
0346AR |
50m |
2:17.77 |
|
|
|
|
|
51 |
155 |
|
Maria Szokody |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0252AE |
50m |
2:17.89 |
|
|
|
|
|
52 |
477 |
|
Luna Fyller Jacobsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0308AO |
50m |
2:18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
346 |
|
Olivia Ida Madsen |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0404AF |
50m |
2:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
412 |
|
Natalie Da Silva Jensen |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0462AM |
50m |
2:20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
302 |
|
Mathilde Nielsen |
Holbæk Svømme Klub |
2003 |
0392AH |
50m |
2:20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
103 |
|
Freja Romanski |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2003 |
0308AI |
50m |
2:20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
415 |
|
Victoria Underbjerg |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0448AK |
50m |
2:21.12 |
|
|
|
|
|
58 |
642 |
|
Maya Ehlers Hansen |
Farum Svømmeklub |
2004 |
0432AI |
50m |
2:21.40 |
|
|
|
|
|
59 |
548 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2004 |
0402AP |
50m |
2:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|