Startliste for Danish Open 2019 & DMJ-L 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
200m Rygsvømning Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:59.58 |
|
Alexander Gliese |
1997 |
|
DEN |
Taastrup svømmehal |
DEN |
08-04-2019 |
|
|
|
2:02.31 |
|
Marcus Bak |
1991 |
Allerød Sv |
DEN |
Esbjerg, Danmark |
|
09-04-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
487 |
|
Jakob Strunge Nissen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
2:00.48 |
|
|
|
2002 |
0291AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
319 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
Herlev Svømning |
2002 |
0231AC |
50m |
2:01.66 |
|
|
|
|
|
3 |
322 |
|
Luccas Dam Brenner |
Herlev Svømning |
2001 |
0193AK |
50m |
2:02.31 |
|
|
|
|
|
4 |
368 |
|
Alfred August Grubert |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0197AI |
50m |
2:03.97 |
|
|
|
|
|
5 |
510 |
|
Kasper Bonnichsen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0283AD |
50m |
2:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
276 |
|
Nicolaj Løth Andersen |
Horsens Svømmeklub |
2001 |
0173AC |
50m |
2:05.87 |
|
|
|
|
|
7 |
403 |
|
Christoffer Vang-Jensen |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0115AG |
50m |
2:06.57 |
|
|
|
|
|
8 |
448 |
|
Christian L H Frederiksen |
Agfs Svømmeafdeling |
2001 |
0103AL |
50m |
2:06.58 |
|
|
|
|
|
9 |
132 |
|
Ulrik Blach Petersen |
Sigma Swim Birkerød |
2001 |
0177AC |
50m |
2:08.16 |
|
|
|
|
|
10 |
536 |
|
Mads Kloster |
Thisted Svømmeklub |
2002 |
0229AF |
50m |
2:08.17 |
|
|
|
|
|
11 |
263 |
|
Valdemar Brøns |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0341AC |
50m |
2:08.53 |
|
|
|
|
|
12 |
541 |
|
Nickolas Kofoed Thestrup |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2003 |
0345AC |
50m |
2:09.43 |
|
|
|
|
|
13 |
456 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0233AM |
50m |
2:09.80 |
|
|
|
|
|
14 |
295 |
|
David Arneskov |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0287AC |
50m |
2:09.96 |
|
|
|
|
|
15 |
30 |
|
Mikkel Mortensen |
Kalundborg SK |
2003 |
0329AI |
50m |
2:10.77 |
|
|
|
|
|
16 |
113 |
|
Jonas Hansen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0123AH |
50m |
2:10.95 |
|
|
|
|
|
17 |
34 |
|
Frederik Venø Elling |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0339AD |
50m |
2:11.33 |
|
|
|
|
|
18 |
80 |
|
Marius Nørgaard |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0115AC |
50m |
2:11.89 |
|
|
|
|
|
19 |
110 |
|
Tobias Daniel Larsen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0139AH |
50m |
2:12.30 |
|
|
|
|
|
20 |
332 |
|
Johan Heeno Rasmussen |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0259AG |
50m |
2:12.99 |
|
|
|
|
|
21 |
410 |
|
Jonas Kjær |
Esbjerg Svømmeklub |
2003 |
0341AA |
50m |
2:13.56 |
|
|
|
|
|
22 |
81 |
|
Thomas Schiby |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0181AF |
50m |
2:13.80 |
|
|
|
|
|
23 |
133 |
|
Emil Kildahl Døssing |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0273AC |
50m |
2:14.68 |
|
|
|
|
|
24 |
181 |
|
Alexander Korsager Elkjær |
Lyseng IF |
2001 |
0113AL |
50m |
2:14.78 |
|
|
|
|
|
25 |
608 |
|
Daniel Gallacher |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2002 |
0235AK |
50m |
2:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
514 |
|
Mikkel Hjelm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2003 |
0375AG |
50m |
2:15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
142 |
|
Frederik Bornemann |
Sigma Swim Allerød |
2001 |
0163AH |
50m |
2:15.46 |
|
|
|
|
|
28 |
178 |
|
Lauge Bastian Maar |
Næstved IF |
2001 |
0159AP |
50m |
2:15.49 |
|
|
|
|
|
29 |
264 |
|
Marcus Skøtt Haslev |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0287AB |
50m |
2:15.53 |
|
|
|
|
|
30 |
258 |
|
Jens Bomgaard |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0273AG |
50m |
2:15.58 |
|
|
|
|
|
31 |
347 |
|
Andreas Gram Peters |
Helsinge Svømmeklub |
2001 |
0173AI |
50m |
2:16.08 |
|
|
|
|
|
32 |
56 |
|
Anders Skousen |
Hvidovre Svømmeklub |
2002 |
0215AB |
50m |
2:16.55 |
|
|
|
|
|
33 |
157 |
|
Emil Carstensen |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0253AF |
50m |
2:16.72 |
|
|
|
|
|
34 |
405 |
|
Christopher G. Trandum |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0313AI |
50m |
2:18.27 |
|
|
|
|
|
35 |
624 |
|
Lukas Stæhr Bentsen |
H2Odense |
2003 |
0351AC |
50m |
2:18.40 |
|
|
|
|
|
36 |
635 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
H2Odense |
2002 |
0265AE |
50m |
2:18.49 |
|
|
|
|
|
37 |
625 |
|
August B Bjerregaard |
H2Odense |
2003 |
0313AN |
50m |
2:19.48 |
|
|
|
|
|
38 |
439 |
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0317AD |
50m |
2:19.97 |
|
|
|
|
|
39 |
204 |
|
Kasper Aagaard Jeppesen |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0393AH |
50m |
2:20.69 |
|
|
|
|
|
40 |
313 |
|
Ejnar Truelsen |
Herning Svømmeklub |
2002 |
0259AK |
50m |
2:24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|