Program för Jöns Svanbergsimmet 50m 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 12 maj kl. 9.00 (insim 8.00-8.45)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Jöns Svanbergsimmet 50m 2019
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Bröstsim Herrar
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
332 |
0 |
|
Oliver Munn |
2007 |
UPSALA S |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
290 |
1 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
UPSALA S |
3:39.19 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
337 |
2 |
|
Stig Larsson |
2006 |
UPSALA S |
3:23.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
3 |
|
Albin Tetli |
2005 |
SÖDERTÄLJE |
3:21.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
272 |
4 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
UPSALA S |
3:03.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
5 |
|
Rafael Pyötsiä |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
3:20.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
274 |
6 |
|
Markus Brenning |
2005 |
UPSALA S |
3:21.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
294 |
7 |
|
Artur Norman |
2005 |
UPSALA S |
3:39.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
8 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
SK ENA |
3:48.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
292 |
9 |
|
Daniel Hamberg |
2005 |
UPSALA S |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Bröstsim Herrar |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
0 |
|
Hannes Olin |
2003 |
ÅSF |
3:02.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
285 |
1 |
|
Filip Hallin |
2006 |
UPSALA S |
2:59.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
306 |
2 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
UPSALA S |
2:57.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
3 |
|
Arvid Lind |
2005 |
BOLLNÄS SS |
2:55.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
4 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
GÄVLE SS |
2:49.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
5 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
GÄVLE SS |
2:53.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
295 |
6 |
|
Ravi Parekh |
2005 |
UPSALA S |
2:55.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
7 |
|
Måns Rydergren |
2003 |
KATRINEHOL |
2:59.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
279 |
8 |
|
William Rismyhr |
2004 |
UPSALA S |
3:00.81 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
9 |
|
Felix Do |
2004 |
UPSALA S |
3:03.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Bröstsim Herrar |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
0 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
KATRINEHOL |
2:42.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
416 |
1 |
|
Gustav Niring |
2004 |
SPIF SF |
2:36.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
2 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
2:34.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
3 |
|
Edwin Nystrand |
2002 |
SALA SS |
2:32.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
249 |
4 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
UPSALA S |
2:21.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
5 |
|
Martin Schön |
2003 |
BOLLNÄS SS |
2:21.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
6 |
|
Daniel Ruijs |
2004 |
BORLÄNGE |
2:33.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
7 |
|
Marcus Ålenius |
2001 |
GÄVLE SS |
2:35.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
424 |
8 |
|
Axel Lewander |
2004 |
SPIF SF |
2:38.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
9 |
|
Olle Nilsson |
2004 |
SALA SS |
2:44.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-12 08:20:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|