Program för Jöns Svanbergsimmet 50m 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 50m 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
400m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
249 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AA9303 |
25m |
4:01.70 |
|
|
|
|
|
2 |
270 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
25m |
4:13.61 |
|
|
|
|
|
3 |
409 |
|
Niclas Eriksson |
Stockholmspolisens IF SF |
1998 |
AL2398 |
50m |
4:16.17 |
|
|
|
|
|
4 |
165 |
|
Edwin Nystrand |
Sala Simsällskap |
2002 |
AE8902 |
25m |
4:16.80 |
|
|
|
|
|
5 |
164 |
|
Elias Nordgren |
Sala Simsällskap |
2001 |
AE2101 |
25m |
4:19.43 |
|
|
|
|
|
6 |
363 |
|
Ivar Simonsson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AO9502 |
25m |
4:19.49 |
|
|
|
|
|
7 |
137 |
|
Rasmus Skyving |
Norrtälje Simklubb |
2003 |
AB2703 |
25m |
4:21.04 |
|
|
|
|
|
8 |
254 |
|
Johan Ljunggren |
Upsala Simsällskap |
2001 |
AN6101 |
25m |
4:26.85 |
|
|
|
|
|
9 |
204 |
|
Erik Lööw |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AH1303 |
25m |
4:26.87 |
|
|
|
|
|
10 |
280 |
|
Lukas Höglund |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK0904 |
25m |
4:27.44 |
|
|
|
|
|
11 |
215 |
|
Oscar Fällman |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AM5103 |
25m |
4:28.37 |
|
|
|
|
|
12 |
9 |
|
Rasmus Kalvik |
Ålands Simförening |
2004 |
04A904 |
25m |
4:28.71 |
|
|
|
|
|
13 |
267 |
|
Alexander Karlsson |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AQ4102 |
25m |
4:29.15 |
|
|
|
|
|
14 |
183 |
|
Lucas Humling |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2005 |
AA8305 |
25m |
4:32.50 |
|
|
|
|
|
15 |
360 |
|
Ludvig Ahlström |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AK8302 |
25m |
4:34.48 |
|
|
|
|
|
16 |
281 |
|
Danny Simaleza |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AE4905 |
25m |
4:36.00 |
|
|
|
|
|
17 |
217 |
|
Johan Thormé Rova |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AK7504 |
25m |
4:38.20 |
|
|
|
|
|
18 |
377 |
|
Johan Montero |
Väsby Simsällskap |
2005 |
AN1905 |
25m |
4:41.81 |
|
|
|
|
|
19 |
260 |
|
Oskar Andersson |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AG6503 |
25m |
4:44.04 |
|
|
|
|
|
20 |
435 |
|
Jan Salentin |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
AT2104 |
25m |
4:44.84 |
|
|
|
|
|
21 |
101 |
|
Samuel Sjökvist |
Gävle Simsällskap |
2005 |
AQ0705 |
25m |
4:51.24 |
|
|
|
|
|
22 |
175 |
|
Max Antonsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AG6304 |
50m |
4:53.74 |
|
|
|
|
|
23 |
225 |
|
Mattias Moreno |
Södertälje Simsällskap |
2002 |
AX5302 |
25m |
4:57.01 |
|
|
|
|
|
24 |
285 |
|
Filip Hallin |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AD6106 |
25m |
4:59.61 |
|
|
|
|
|
25 |
279 |
|
William Rismyhr |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK5104 |
25m |
5:01.16 |
|
|
|
|
|
26 |
78 |
|
Linus von Hofsten |
Falu Simsällskap |
2006 |
AN6306 |
25m |
5:02.18 |
|
|
|
|
|
27 |
74 |
|
Oscar Westman |
Falu Simsällskap |
2005 |
AD9505 |
25m |
5:03.48 |
|
|
|
|
|
28 |
306 |
|
Ludvig Glantz |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AJ9906 |
25m |
5:04.25 |
|
|
|
|
|
29 |
264 |
|
Felix Do |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AF4304 |
25m |
5:04.53 |
|
|
|
|
|
30 |
272 |
|
Rasmus Loklint |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD2105 |
50m |
5:05.16 |
|
|
|
|
|
31 |
308 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AQ5305 |
50m |
5:06.91 |
|
|
|
|
|
32 |
304 |
|
Adam Wahlberg |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AI7306 |
25m |
5:10.67 |
|
|
|
|
|
33 |
293 |
|
Tage Helin |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AB2907 |
25m |
5:20.48 |
|
|
|
|
|
34 |
274 |
|
Markus Brenning |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD4105 |
25m |
5:26.72 |
|
|
|
|
|
35 |
219 |
|
Ludvig Johansson |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AQ0703 |
25m |
5:29.63 |
|
|
|
|
|
36 |
207 |
|
Emil Berg |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AK4903 |
25m |
5:31.34 |
|
|
|
|
|
37 |
309 |
|
Gabriel Leijon |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AL8706 |
25m |
5:36.12 |
|
|
|
|
|
38 |
311 |
|
Daniel Savin |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AL0906 |
25m |
5:36.72 |
|
|
|
|
|
39 |
286 |
|
Malte Franzén |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AA3707 |
25m |
5:39.11 |
|
|
|
|
|
40 |
294 |
|
Artur Norman |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AL2705 |
25m |
5:51.89 |
|
|
|
|
|
41 |
302 |
|
Arvid Högström |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AI3306 |
25m |
5:52.57 |
|
|
|
|
|
42 |
312 |
|
Elias Sayed |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AL9706 |
25m |
5:53.13 |
|
|
|
|
|
43 |
12 |
|
Måns Manelius |
Ålands Simförening |
2006 |
06A533 |
25m |
5:55.64 |
|
|
|
|
|
44 |
290 |
|
Johannes Fischer |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AA1907 |
25m |
5:58.76 |
|
|
|
|
|
45 |
337 |
|
Stig Larsson |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AS1506 |
25m |
6:01.98 |
|
|
|
|
|
46 |
275 |
|
Daniel Parker |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AJ7304 |
50m |
6:03.52 |
|
|
|
|
|
47 |
326 |
|
Martin Carlsson |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AR5306 |
50m |
6:07.58 |
|
|
|
|
|
48 |
332 |
|
Oliver Munn |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AK7907 |
25m |
6:23.94 |
|
|
|
|
|
49 |
303 |
|
Malte Andersson |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AC7507 |
25m |
7:00.58 |
|
|
|
|
|
50 |
292 |
|
Daniel Hamberg |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AL4705 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
362 |
|
Kevin Rathnasiri |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ0103 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
216 |
|
Jacob Lange |
Södertälje Simsällskap |
2002 |
AR5702 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
226 |
|
Arvid Engqvist |
Södertälje Simsällskap |
2005 |
AM6505 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
54 |
53 |
|
Marcus Ardanius |
Bålsta Simklubb |
2003 |
AD6303 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
211 |
|
Rafael Pyötsiä |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AL2103 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-09 14:56:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|