Startliste for Nykredit Gentofte Open 2019 - Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag - stævnestart 17.30
Løb 2, 200m Medley Herrer |
Sponsor: Nykredit |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 359 | Christensen Mathias | 2004 | KVIK | 0489AE | 50 m | 2:16.00 | |
2 | 42 | Rosengaard Tobias | 2005 | BIRKERØD | 0511AB | 50 m | 2:21.87 | |
3 | 173 | Krogh-Olsen Niels | 2004 | GLADSAXE | 0449AK | 50 m | 2:22.41 | |
4 | 96 | Elmedyb Gabriel | 2004 | HERLEV | 0485AG | 50 m | 2:23.14 | |
5 | 161 | Heldgaard Carl Krabbe | 2004 | GLADSAXE | 0431AI | 50 m | 2:23.43 | |
6 | 381 | Kroos Oscar | 2004 | KVIK | 0459AF | 50 m | 2:24.37 | |
7 | 158 | Bred Noah | 2003 | GLADSAXE | 0399AE | 50 m | 2:24.68 | |
8 | 504 | Larsen Oskar Luckow | 2004 | GENTOFTE | 0443AA | 50 m | 2:24.81 | |
9 | 360 | Dobel Niklas Wiese | 2004 | KVIK | 0433AB | 50 m | 2:26.28 | |
10 | 139 | Mølbak Oliver Kjærsgaard | 2004 | GREVE | 0441AC | 50 m | 2:26.37 | |
11 | 45 | Ølshøj William | 2004 | BIRKERØD | 0415AC | 50 m | 2:27.87 | |
12 | 15 | Kortegaard Anders K. | 2004 | JYLLINGE | 0471AB | 50 m | 2:27.92 | |
13 | 268 | Isberg Oscar | 2004 | TUNE | 0433AC | 50 m | 2:28.17 | |
14 | 275 | Larsen Magnus Ulrik | 2005 | TUNE | 0513AF | 50 m | 2:28.31 | |
15 | 31 | Alexandersen Mathias Riff | 2001 | BIRKERØD | 0131AD | 50 m | 2:28.49 | |
16 | 244 | Didriksen Daniel | 2002 | FR.VÆRK | 0273AT | 50 m | 2:30.31 | |
17 | 469 | Pontoppidan Xander | 2003 | HVIDOVRE | 0353AD | 50 m | 2:31.48 | |
18 | 447 | Trkulja Petar | 2006 | NÆSTVED | 0645AB | 50 m | 2:31.96 | |
19 | 10 | Hirsbak Frederik Lund | 2004 | JYLLINGE | 0481AB | 50 m | 2:32.38 | |
20 | 1 | Toftehøj Victor | 2003 | JYLLINGE | 0309AG | 50 m | 2:33.64 | |
21 | 522 | Skinhøj Christoffer | 2003 | GENTOFTE | 0313AD | 50 m | 2:34.90 | |
22 | 43 | Arfelt Villads | 2004 | BIRKERØD | 0417AL | 50 m | 2:35.04 | |
23 | 148 | Bastholm Daniel | 2005 | GREVE | 0569AF | 50 m | 2:35.82 | |
24 | 177 | Ohlsen Søren Wandall | 2004 | GLADSAXE | 0469AC | 50 m | 2:36.59 | |
25 | 13 | Tranum Noah | 2004 | JYLLINGE | 0449AG | 50 m | 2:37.16 | |
26 | 494 | Griffin Alexander | 2004 | GENTOFTE | 0451AL | 50 m | 2:37.29 | |
27 | 55 | Naver Mads | 2004 | ALLERØD | 0405AH | 50 m | 2:37.30 | |
28 | 303 | Rendlev Sebastian | 2005 | VI39 | 0547AB | 50 m | 2:37.55 | |
29 | 159 | Junker Anders | 2005 | GLADSAXE | 0523AF | 50 m | 2:37.96 | |
30 | 321 | Kristensen David | 2003 | VAT CPH-MK | 0359AP | 50 m | 2:38.83 | |
31 | 172 | Hansen Nicholas H. | 2005 | GLADSAXE | 0515AF | 50 m | 2:38.88 | |
32 | 181 | Leth William | 2004 | GLADSAXE | 0427AH | 50 m | 2:39.21 | |
33 | 5 | Røpke Emil Stenholt | 2004 | JYLLINGE | 0429AA | 50 m | 2:39.98 | |
34 | 58 | Løvgreen Theodor Wernberg | 2005 | ALLERØD | 0509AB | 50 m | 2:40.69 | |
35 | 44 | Lassen Oliver | 2005 | BIRKERØD | 0571AF | 50 m | 2:41.77 | |
36 | 433 | Lorentzen Rasmus | 2001 | NÆSTVED | 0125AC | 50 m | 2:42.64 | |
37 | 57 | Larsen Malthe Funk | 2005 | ALLERØD | 0577AB | 50 m | 2:42.74 | |
38 | 41 | Boyer Oscar | 2004 | BIRKERØD | 0429AD | 50 m | 2:43.16 | |
39 | 519 | Schmidt Erik | 2005 | GENTOFTE | 0563AN | 50 m | 2:43.39 | |
40 | 20 | Olsen Marco Stub | 2004 | LAKSEN | 0429AC | 50 m | 2:43.44 | |
41 | 403 | Svej Lucas | 2005 | KVIK | 0595AN | 50 m | 2:43.62 | |
42 | 60 | Agerskov William Leander | 2004 | ALLERØD | 0411AK | 50 m | 2:43.99 | |
43 | 260 | Vergmann Sune | 2005 | VATCPH-STT | 0595AH | 50 m | 2:44.26 | |
44 | 406 | Sørensen Mads | 2005 | KVIK | 0585AB | 50 m | 2:44.87 | |
45 | 7 | From Mads Holger | 2004 | JYLLINGE | 0445AL | 50 m | 2:44.94 | |
46 | 170 | Nielsen Mattias Sand | 2005 | GLADSAXE | 0541AB | 50 m | 2:44.99 | |
47 | 497 | Hjulmand-Lassen Joakim | 2005 | GENTOFTE | 0599AJ | 50 m | 2:47.63 | |
48 | 287 | Krabbe Fabian Holst | 2005 | VÆRLØSE | 0539AJ | 50 m | 2:47.85 | |
49 | 145 | Jensen Villads Brasch | 2004 | GREVE | 0419AK | 50 m | 2:48.01 | |
50 | 437 | Munksgaard Mads | 2004 | NÆSTVED | 0401AN | 50 m | 2:48.65 | |
51 | 514 | Olsen Peter Bjerre | 2006 | GENTOFTE | 0633AK | 50 m | 2:48.69 | |
52 | 353 | Ankerdal Frederik Grove | 2005 | KVIK | 0539AF | 50 m | 2:48.95 | |
53 | 39 | Tullberg Magnus | 2005 | BIRKERØD | 0593AD | 50 m | 2:49.44 | |
54 | 119 | Larsson Sofus Norby | 2004 | HERLEV | 0431AR | 50 m | 2:49.52 | |
55 | 445 | Stæcker Tobias Chr. | 2005 | NÆSTVED | 0575AH | 50 m | 2:49.54 | |
56 | 529 | Udar Maximillian | 2006 | GENTOFTE | 0681AJ | 50 m | 2:51.14 | |
57 | 262 | Rasmussen Frederik | 2005 | VATCPH-STT | 0531AF | 50 m | 2:51.65 | |
58 | 105 | Cortsen Mathias Toft | 2005 | HERLEV | 0585AI | 50 m | 2:52.29 | |
59 | 56 | Løfquist Magnus | 2005 | ALLERØD | 0513AB | 50 m | 2:53.54 | |
60 | 489 | Dahl David Johannes | 2006 | GENTOFTE | 0669AB | 50 m | 2:54.51 | |
61 | 404 | Svendson Martin Munch | 2005 | KVIK | 0571AJ | 50 m | 2:56.02 | |
62 | 512 | Møllenbach Carl Johan | 2006 | GENTOFTE | 0687AF | 50 m | 2:57.40 | |
63 | 490 | Due August | 2007 | GENTOFTE | 0701AG | 50 m | 3:05.38 | |
64 | 462 | Larsen William | 2006 | VORDINGB | 0611AO | 50 m | 3:07.98 | |
65 | 288 | Lester Noah | 2006 | VÆRLØSE | 0677AF | 50 m | 3:09.50 | |
66 | 182 | Schou Andreas Kelstrup | 2005 | GLADSAXE | 0539AE | 50 m | 3:10.44 | |
67 | 524 | Svedal Andreas Ellegaard | 2006 | GENTOFTE | 0631AF | 50 m | 3:15.86 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 21:56 |