Startliste for Nykredit Gentofte Open 2019 - Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 32
|
Stævne navn |
Nykredit Gentofte Open |
|
Udskriftsdato |
07 april 2019 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
08:03 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 april 2019 |
|
|
|
|
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer |
Finaler (7) |
Sponsor: Nykredit |
|
Vejledende starttid 13:26 |
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
537 |
2 |
August Arup Neergaard |
2005 |
|
GENTOFTE |
|
50m |
|
378 |
3 |
Viktor Sønder Koch |
2006 |
0699AL |
KVIK |
|
50m |
|
390 |
4 |
Herman Plehn Prehn |
2007 |
0741AJ |
KVIK |
|
50m |
|
126 |
5 |
Nicolaj Cortsen |
2007 |
0735AL |
HERLEV |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
368 |
1 |
Simon Dines Hansen |
2006 |
0621AK |
KVIK |
|
50m |
3:47.38 |
110 |
2 |
Storm Bargmann |
2007 |
0767AD |
HERLEV |
|
50m |
3:45.34 |
413 |
3 |
Marcus Skov Zacho |
2006 |
0641AK |
KVIK |
|
50m |
3:24.04 |
356 |
4 |
Thorkild Bjørn |
2007 |
0739AE |
KVIK |
|
50m |
3:26.31 |
432 |
5 |
Mads G. Skovly Larsen |
2006 |
0657AL |
NÆSTVED |
|
50m |
3:45.38 |
441 |
6 |
Jeppe Nielsen |
2007 |
0765AI |
NÆSTVED |
|
50m |
3:57.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
524 |
1 |
Andreas Ellegaard Svedal |
2006 |
0631AF |
GENTOFTE |
|
50m |
3:22.14 |
338 |
2 |
Andreas Velschow Malmolin |
2005 |
0541AE |
FARUM |
|
50m |
3:18.39 |
414 |
3 |
Sebastian Højer Øster |
2006 |
0679AE |
KVIK |
|
50m |
3:14.80 |
462 |
4 |
William Larsen |
2006 |
0611AO |
VORDINGB |
|
50m |
3:16.09 |
481 |
5 |
Frederik Aarup-Andersen |
2006 |
0649AE |
GENTOFTE |
|
50m |
3:18.66 |
363 |
6 |
Emil Espinoza |
2006 |
0623AL |
KVIK |
|
50m |
3:23.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
406 |
1 |
Mads Sørensen |
2005 |
0585AB |
KVIK |
|
50m |
3:09.23 |
79 |
2 |
Marius Mains |
2005 |
0551AF |
ISHØJ |
|
50m |
3:03.42 |
57 |
3 |
Malthe Funk Larsen |
2005 |
0577AB |
ALLERØD |
|
50m |
3:00.25 |
146 |
4 |
Mathias Olsen |
2005 |
0521AF |
GREVE |
|
50m |
3:02.79 |
145 |
5 |
Villads Brasch Jensen |
2004 |
0419AK |
GREVE |
|
50m |
3:05.63 |
380 |
6 |
Karl Svane Kristensen |
2005 |
0529AJ |
KVIK |
|
50m |
3:10.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
519 |
1 |
Erik Schmidt |
2005 |
0563AN |
GENTOFTE |
|
50m |
2:56.70 |
319 |
2 |
Louie Hermansen |
2004 |
0419AE |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:54.82 |
468 |
3 |
Mathias Parkhøi |
2003 |
0383AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:50.02 |
403 |
4 |
Lucas Svej |
2005 |
0595AN |
KVIK |
|
50m |
2:52.78 |
433 |
5 |
Rasmus Lorentzen |
2001 |
0125AC |
NÆSTVED |
|
50m |
2:55.26 |
39 |
6 |
Magnus Tullberg |
2005 |
0593AD |
BIRKERØD |
|
50m |
2:59.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
494 |
1 |
Alexander Griffin |
2004 |
0451AL |
GENTOFTE |
|
50m |
2:46.07 |
422 |
2 |
Malthe Foged |
2005 |
0587AF |
NÆSTVED |
|
50m |
2:45.47 |
31 |
3 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
0131AD |
BIRKERØD |
|
50m |
2:43.00 |
48 |
4 |
Jakob Legaard |
2003 |
0317AC |
ALLERØD |
|
50m |
2:43.50 |
321 |
5 |
David Kristensen |
2003 |
0359AP |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:45.72 |
55 |
6 |
Mads Naver |
2004 |
0405AH |
ALLERØD |
|
50m |
2:48.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
38 |
1 |
Mads Liechti |
2004 |
0491AN |
BIRKERØD |
|
50m |
2:42.42 |
143 |
2 |
Alexander Marcus Englev |
2004 |
0481AI |
GREVE |
|
50m |
2:39.22 |
42 |
3 |
Tobias Rosengaard |
2005 |
0511AB |
BIRKERØD |
|
50m |
2:33.56 |
307 |
4 |
Matias Munkholm |
2004 |
0435AB |
VI39 |
|
50m |
2:36.03 |
486 |
5 |
Laurits Boserup |
2005 |
0553AK |
GENTOFTE |
|
50m |
2:42.29 |
257 |
6 |
Mathias Hatting Petersen |
2000 |
0091AC |
VATCPH-STT |
|
50m |
2:42.60 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
08:03 |
|