2020-07-05   09:09:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2019 - Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 15
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open    Udskriftsdato  06 april 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  07:58   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 april 2019         
 
 
 
Løb 15, 200m Frisvømning Damer  Finaler (10) 
Sponsor: Nykredit 
 
Vejledende starttid 11:45 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
154  Nicole Damhøj Andersen  2006  0674AN  GREVE    50m  2:36.64 
316  Nora Kejser  2004  0476AO  VAT CPH-MK    50m  2:36.16 
340  Mathilde Thor Møller  2005  0564AU  FARUM    50m  2:34.99 
279  Mille Giolbas  2006  0604AL  TUNE    50m  2:35.12 
317  Laura Kristensen  2004  0424AW  VAT CPH-MK    50m  2:36.57 
169  Maria Claudia S. Hansen  2006  0662AE  GLADSAXE    50m  2:38.17 

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
25  Lucca Frydendahl  2008  0812AB  SLANGERUP    50m  2:34.75 
425  Agnes Barner Hansen  2005  0522AL  NÆSTVED    50m  2:34.66 
515  Astrid Permin  2003  0344AF  GENTOFTE    50m  2:34.01 
142  Lærke Marie Clausen  2005  0504AE  GREVE    50m  2:34.46 
171  Monika Dragieva  2006  0688AH  GLADSAXE    50m  2:34.68 
508  Julie Heurlin Lunding  2006  0626AA  GENTOFTE    50m  2:34.80 

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
337  Mille Korndal-Henriksen  2005  0538AG  FARUM    50m  2:31.72 
292  Iben Ebdrup Norling  2005  0546AU  VÆRLØSE    50m  2:31.63 
521  Dikte Johanne Schrøder  2006  0614AG  GENTOFTE    50m  2:31.15 
256  Silja Mortensen  2003  0342AU  AIF    50m  2:31.24 
277  Julie Segato  2005  0538AJ  TUNE    50m  2:31.67 
254  Luna Holm Møller  2004  0464AS  ERRITSØ    50m  2:32.97 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
367  Emma Hansen  2007  0742AB  KVIK    50m  2:30.32 
471  Anne Sofie Devantier  2004  0406AG  HVIDOVRE    50m  2:29.85 
62  Cecilie Rud  2006  0694AC  ALLERØD    50m  2:28.95 
440  Iben Lund Nielsen  2006  0636AM  NÆSTVED    50m  2:29.73 
165  Jasmine Løkkegaard  2006  0604AB  GLADSAXE    50m  2:29.87 
263  Astrid Høffer  2004  0438AB  VATCPH-STT    50m  2:30.69 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
70  Alma Olivarius  2005  0532AF  LYNGBY    50m  2:28.92 
273  Clara Schmedes  2004  0478AI  TUNE    50m  2:28.20 
473  Josefine Risum Jørgensen  2004  0406AC  H2Odense    50m  2:27.38 
269  Julie Wolter  2003  0374AJ  TUNE    50m  2:27.86 
167  Kamma Rasmussen  2006  0686AD  GLADSAXE    50m  2:28.57 
259  Helena Fogh Kronborg  2005  0506AK  VATCPH-STT    50m  2:28.94 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
523  Anna R. Strøbek  2005  0586AJ  GENTOFTE    50m  2:26.94 
102  Kaja Waag Kallesøe  2005  0576AM  HERLEV    50m  2:26.56 
339  Line Thode Møller  2004  0424AU  FARUM    50m  2:25.89 
285  Signe Holm Hansen  2005  0598AK  VÆRLØSE    50m  2:26.03 
272  Nomi I. K. Schau  2004  0408AI  TUNE    50m  2:26.84 
370  Sofie Ravn Herche  2007  0766AE  KVIK    50m  2:27.35 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
401  Victoria W. Stahl  2005  0566AJ  KVIK    50m  2:24.06 
156  Amalie Brammer Kærgaard  2004  0418AH  GLADSAXE    50m  2:23.59 
510  Alba Mantoni  2006  0632AK  GENTOFTE    50m  2:22.24 
302  Annika Køhn  2005  0596AK  VI39    50m  2:22.92 
144  Julie Liv Madsen  2006  0682AB  GREVE    50m  2:23.98 
286  Esther Haudrum Larsen  2005  0574AK  VÆRLØSE    50m  2:25.29 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
314  Isabella Rosenberg  2003  0366AC  VAT CPH-MK    50m  2:21.27 
311  Cille Kirketerp  2005  0526AK  VAT CPH-MK    50m  2:20.42 
477  Maya Krogh Brønnicke  2005  0508AB  VAT CPH    50m  2:19.99 
366  Emma Karoline Guldberg  2005  0578AK  KVIK    50m  2:20.14 
92  Ida Hebeltoft  2003  0378AD  HERLEV    50m  2:20.97 
315  Filippa Eiler  2005  0588AI  VAT CPH-MK    50m  2:21.81 

 
Heat 9 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
SIF Bramm  2006  0624AE  JYLLINGE    50m  2:19.35 
421  Katrine Duus  2003  0318AR  NÆSTVED    50m  2:18.34 
52  Andrea Lindberg Vedøe  2006  0644AC  ALLERØD    50m  2:17.82 
282  Ida Holm Hansen  2002  0268AN  VÆRLØSE    50m  2:18.12 
32  Isabella Victoria Nimb  2004  0428AK  BIRKERØD    50m  2:19.01 
35  Caroline Sofie Aagaard  2005  0526AE  BIRKERØD    50m  2:19.41 

 
Heat 10 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
304  Liva Lund Hansen  2005  0542AE  VI39    50m  2:16.91 
66  Maria Bredal Larsen  2002  0258AP  NYBORG    50m  2:14.12 
500  Caroline Hørlykke  2000  0032AH  GENTOFTE    50m  2:09.52 
16  Katja Korbo Petersson  2001  0134AA  JYLLINGE    50m  2:12.00 
75  Cathrine Toftelund Larsen  2003  0306AO  LYNGBY    50m  2:16.75 
53  Caroline Bach Mindested  2005  0592AF  ALLERØD    50m  2:17.12 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 april 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  07:58 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark