2020-07-05   09:59:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2019 - Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 11
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open    Udskriftsdato  06 april 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  07:58   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 april 2019         
 
 
 
Løb 11, 50m Butterfly Damer  Finaler (25) 
Sponsor: Nykredit 
 
Vejledende starttid 09:44 
Heat 1 (25) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
401  Victoria W. Stahl  2005  0566AJ  KVIK    50m   
83  Esther Marie Johannessen  2007  0702AV  HILLERØD    50m  59.95 
130  Lisa Lundgaard Andersen  2007  0704AU  HERLEV    50m  58.69 
95  Lærke Aistrup Andersen  2005  0518AC  HERLEV    50m  58.91 
443  Masha Jul Pedersen  2006  0684AG  NÆSTVED    50m  1:07.54 
               

 
Heat 2 (25) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
395  Thilde Jølver Rasmussen  2008  0878AH  KVIK    50m  53.94 
361  Ingrid Ellehøj  2007  0752AJ  KVIK    50m  52.46 
242  Frida Karoline Ikkala  2005  0508AK  FR.VÆRK    50m  51.68 
439  Asta Lund Nielsen  2008  0836AF  NÆSTVED    50m  52.13 
424  Selma Frederiksen  2008  0824AA  NÆSTVED    50m  53.77 
397  Mille Reimer  2008  0886AM  KVIK    50m  56.84 

 
Heat 3 (25) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
82  Laura Christoffersen  2007  0734AO  HILLERØD    50m  50.77 
364  Ida Fam  2008  0802AD  KVIK    50m  50.75 
374  Alberte K. Jakobsen  2008  0822AF  KVIK    50m  49.36 
247  Andrea Frederiksen  2008  0814AF  FR.VÆRK    50m  50.68 
407  Sofia Tang  2008  0814AJ  KVIK    50m  50.77 
385  Josephine Michelsen  2007  0704AJ  KVIK    50m  51.22 

 
Heat 4 (25) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
357  Adia Brekling  2008  0802AI  KVIK    50m  49.06 
123  Nikoline Joy Gringer  2009  0984AC  HERLEV    50m  48.41 
30  Viktoria Larsen  2007  0764AN  SLANGERUP    50m  47.96 
81  Anna Gregers Jørgensen  2007  0764AO  HILLERØD    50m  48.13 
124  Helena Honore  2007  0788AQ  HERLEV    50m  49.00 
86  Liva Poulsen  2007  0774AO  HILLERØD    50m  49.22 

 
Heat 5 (25) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Lærke Stenholt Røpke  2006  0698AA  JYLLINGE    50m  47.05 
394  Ingeborg Fleron Qvant  2007  0756AN  KVIK    50m  45.37 
464  Silje Egeberg Nordhald  2007  0716AD  VORDINGB    50m  44.56 
365  Sophie Harborg Fuchs  2007  0762AJ  KVIK    50m  44.97 
294  Viola Søbye  2006  0648AT  VÆRLØSE    50m  46.54 
399  Vigga Skou  2008  0812AF  KVIK    50m  47.51 

 
Heat 6 (25) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
420  Mathilde Bendtsen  2007  0758AC  NÆSTVED    50m  44.50 
89  Alberte Ricken  2007  0744AD  HILLERØD    50m  44.36 
Camille Hedvig Miolane  2007  0768AI  JYLLINGE    50m  44.16 
373  Freja Fyller Jacobsen  2007  0774AJ  KVIK    50m  44.21 
104  Katharina Zobel  2007  0748AB  HERLEV    50m  44.47 
121  Ana Bogdanovic  2008  0852AG  HERLEV    50m  44.56 

 
Heat 7 (25) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
237  Maja Hallberg Langkilde  2004  0498AL  FR.VÆRK    50m  42.98 
103  Anna Powers  2007  0702AC  HERLEV    50m  42.46 
Anna Merl Larsen  2006  0636AK  JYLLINGE    50m  42.07 
369  Smilla Hauge  2007  0798AM  KVIK    50m  42.42 
458  Laura Friis Justesen  2006  0666AQ  VORDINGB    50m  42.52 
84  Andrea Jørgensen  2008  0864AG  HILLERØD    50m  43.33 

 
Heat 8 (25) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
26  Mira Capito  2007  0778AI  SLANGERUP    50m  41.98 
155  Malene Dithmar  2006  0634AN  GREVE    50m  41.71 
459  Silja Sol Jørgensen  2005  0522AW  VORDINGB    50m  41.41 
352  Amanda Aidinian  2007  0792AJ  KVIK    50m  41.69 
280  Marie Skole Sørensen  2006  0636AI  TUNE    50m  41.91 
429  Asta Maria R. Jensen  2007  0742AE  NÆSTVED    50m  42.05 

 
Heat 9 (25) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
455  Signe Gyldenkærne  2006  0656AQ  VORDINGB    50m  40.61 
423  Leonora Franck  2006  0658AH  NÆSTVED    50m  40.44 
248  Sofie Wettendorff Hasling  2007  0782AN  FR.VÆRK    50m  40.36 
435  Dicte Maar  2006  0672AK  NÆSTVED    50m  40.41 
23  Katja Daniella Aggersbøl  2007  0764AM  SLANGERUP    50m  40.52 
259  Helena Fogh Kronborg  2005  0506AK  VATCPH-STT    50m  40.91 

 
Heat 10 (25) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
460  Mille-Mai Krog  2007  0738AT  VORDINGB    50m  40.19 
463  Malou Danefred Nielsen  2007  0708AL  VORDINGB    50m  40.13 
243  Natasja Boesgaard  2007  0728AC  FR.VÆRK    50m  39.68 
375  Laura Jørgensen  2007  0754AJ  KVIK    50m  39.81 
47  Liva Wissing  2006  0642AC  ALLERØD    50m  40.16 
240  Astrid Nørgaard  2007  0784AA  FR.VÆRK    50m  40.34 

 
Heat 11 (25) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
256  Silja Mortensen  2003  0342AU  AIF    50m  39.47 
62  Cecilie Rud  2006  0694AC  ALLERØD    50m  39.17 
239  Josefine Nielsen  2005  0564AI  FR.VÆRK    50m  38.62 
400  Lara Smerdal  2006  0628AI  KVIK    50m  38.89 
438  Katrine Mørkeberg  2004  0424AJ  NÆSTVED    50m  39.41 
107  Karoline Dahl Lewinsky  2006  0642AK  HERLEV    50m  39.53 

 
Heat 12 (25) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
291  Amalie Helfelt  2006  0652AP  VÆRLØSE    50m  38.41 
109  Frederikke Fisker Jensen  2006  0678AM  HERLEV    50m  38.13 
487  Ada Hasløv Brunsgaard  2006  0646AN  GENTOFTE    50m  37.38 
505  Anna Hinsch Lauritzen  2006  0664AK  GENTOFTE    50m  37.44 
67  Freja S. Falkenstrøm  2004  0434AK  NYBORG    50m  38.23 
106  Sophie Hartwig-Porsdal  2006  0614AH  HERLEV    50m  38.53 

 
Heat 13 (25) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
68  Barbara Ammentorp  2003  0354AW  NYBORG    50m  37.29 
114  Katrine Dresler Aleksic  2007  0702AH  HERLEV    50m  36.82 
40  Nikoline R. Amstrup  2005  0594AE  BIRKERØD    50m  36.78 
442  Olivia My Nielsen  2004  0446AT  NÆSTVED    50m  36.81 
283  Ella Bødker Thomsen  2005  0576AH  VÆRLØSE    50m  37.19 
K-Lee Hansen  2007  0756AE  JYLLINGE    50m  37.36 

 
Heat 14 (25) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
301  Sofie Larsen  2006  0632AQ  VI39    50m  36.73 
398  Siv Reimer  2006  0688AI  KVIK    50m  36.66 
168  Maja Damkjær Bartels  2006  0656AL  GLADSAXE    50m  36.63 
302  Annika Køhn  2005  0596AK  VI39    50m  36.64 
412  Filippa Walløe  2005  0502AC  KVIK    50m  36.72 
310  Luna Luminari  2005  0534AO  VAT CPH-MK    50m  36.73 

 
Heat 15 (25) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
354  Amalie Backhausen  2006  0676AL  KVIK    50m  36.51 
436  Liva Mayland  2006  0622AK  NÆSTVED    50m  36.48 
293  Fiona Jensen  2006  0636AT  VÆRLØSE    50m  36.09 
387  Molly Namensen  2006  0684AJ  KVIK    50m  36.16 
102  Kaja Waag Kallesøe  2005  0576AM  HERLEV    50m  36.50 
396  Lise Refsgaard  2005  0552AC  KVIK    50m  36.55 

 
Heat 16 (25) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
258  Dicte Laurberg Vedel  2006  0606AA  VATCPH-STT    50m  35.97 
25  Lucca Frydendahl  2008  0812AB  SLANGERUP    50m  35.93 
108  Andrea Kiefer-Hansen  2006  0696AK  HERLEV    50m  35.78 
340  Mathilde Thor Møller  2005  0564AU  FARUM    50m  35.82 
515  Astrid Permin  2003  0344AF  GENTOFTE    50m  35.94 
54  Isabella Ludvigsen  2005  0564AF  ALLERØD    50m  35.98 

 
Heat 17 (25) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
263  Astrid Høffer  2004  0438AB  VATCPH-STT    50m  35.68 
152  Sarah Ankjær Pedersen  2006  0686AJ  GREVE    50m  35.58 
484  Anna E.e. Balle  2006  0628AL  GENTOFTE    50m  35.38 
92  Ida Hebeltoft  2003  0378AD  HERLEV    50m  35.40 
509  Christine Stubbe Lundsby  2006  0698AJ  GENTOFTE    50m  35.63 
366  Emma Karoline Guldberg  2005  0578AK  KVIK    50m  35.71 

 
Heat 18 (25) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
454  Amanda F. Christiansen  2005  0514AW  VORDINGB    50m  35.15 
76  Emma Hebsgaard Nielsen  2003  0362AE  ISHØJ    50m  35.08 
150  Mathilde Willumsen  2006  0634AI  GREVE    50m  34.66 
521  Dikte Johanne Schrøder  2006  0614AG  GENTOFTE    50m  35.07 
166  Josefine Staudt  2005  0538AE  GLADSAXE    50m  35.08 
523  Anna R. Strøbek  2005  0586AJ  GENTOFTE    50m  35.21 

 
Heat 19 (25) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
311  Cille Kirketerp  2005  0526AK  VAT CPH-MK    50m  34.56 
286  Esther Haudrum Larsen  2005  0574AK  VÆRLØSE    50m  34.28 
467  Emma Kjer Rasmussen  2004  0498AI  HVIDOVRE    50m  34.04 
52  Andrea Lindberg Vedøe  2006  0644AC  ALLERØD    50m  34.10 
255  Laura Thomadsen  2004  0412AH  AIF    50m  34.53 
508  Julie Heurlin Lunding  2006  0626AA  GENTOFTE    50m  34.57 

 
Heat 20 (25) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
36  Catrine Porsdal  2005  0536AA  BIRKERØD    50m  33.71 
531  Caroline Vang-Jensen  2003  0392AB  GENTOFTE    50m  33.58 
315  Filippa Eiler  2005  0588AI  VAT CPH-MK    50m  33.48 
165  Jasmine Løkkegaard  2006  0604AB  GLADSAXE    50m  33.57 
367  Emma Hansen  2007  0742AB  KVIK    50m  33.67 
176  Sophia Bøttger  2004  0424AE  GLADSAXE    50m  33.95 

 
Heat 21 (25) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
70  Alma Olivarius  2005  0532AF  LYNGBY    50m  33.38 
282  Ida Holm Hansen  2002  0268AN  VÆRLØSE    50m  33.24 
473  Josefine Risum Jørgensen  2004  0406AC  H2Odense    50m  33.04 
156  Amalie Brammer Kærgaard  2004  0418AH  GLADSAXE    50m  33.04 
232  Nicoline Huusfelt  2000  0052AI  FR.VÆRK    50m  33.24 
151  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  0626AJ  GREVE    50m  33.41 

 
Heat 22 (25) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
162  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  0544AA  GLADSAXE    50m  32.90 
271  Annika Britt Larsen  2005  0586AD  TUNE    50m  32.86 
313  Kajsa Salomonsen  2005  0514AD  VAT CPH-MK    50m  32.68 
35  Caroline Sofie Aagaard  2005  0526AE  BIRKERØD    50m  32.86 
167  Kamma Rasmussen  2006  0686AD  GLADSAXE    50m  32.88 
312  Hannah B. Pedersen  2005  0574AD  VAT CPH-MK    50m  32.93 

 
Heat 23 (25) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
305  Emilie Hartvig-Olsen  2006  0634AH  VI39    50m  32.59 
72  Frederikke Elster  2004  0404AY  LYNGBY    50m  32.13 
477  Maya Krogh Brønnicke  2005  0508AB  VAT CPH    50m  32.02 
171  Monika Dragieva  2006  0688AH  GLADSAXE    50m  32.13 
306  Alma Møller-Ern  2006  0662AB  VI39    50m  32.58 
471  Anne Sofie Devantier  2004  0406AG  HVIDOVRE    50m  32.63 

 
Heat 24 (25) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
335  Sarah Holm Clausen  2004  0486AG  FARUM    50m  31.81 
336  Simone Jørgensen  1999  9928AN  FARUM    50m  31.36 
370  Sofie Ravn Herche  2007  0766AE  KVIK    50m  31.15 
474  Freya Ellehus  2000  0076AJ  H2Odense    50m  31.28 
472  Ida Juul Grønning  2004  0418AC  H2Odense    50m  31.62 
292  Iben Ebdrup Norling  2005  0546AU  VÆRLØSE    50m  31.88 

 
Heat 25 (25) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
144  Julie Liv Madsen  2006  0682AB  GREVE    50m  30.63 
475  Sophie E. Modeweg-Hansen  1997  9722AO  H2Odense    50m  30.27 
94  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  0554AB  HERLEV    50m  30.25 
174  Nikoline Marie Lange  2005  0594AF  GLADSAXE    50m  30.25 
61  Astrid Mulipola  2006  0696AG  ALLERØD    50m  30.62 
16  Katja Korbo Petersson  2001  0134AA  JYLLINGE    50m  30.65 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 april 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  07:58 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark